Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Boh

Goto down 
+5
monkeyml
Nietzsche
nyarlathotep
StEvE
LAM
9 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 3:46 pm

von Schwerzell napísal:

Laughing Laughing

a je ze to vymyslel Euclides...alebo Euclid..a nie nejaky Enklid???
von Schwerzell! ved ty si genius! prave si odhalil tu tenku pomyselnu ciaru medzi filozofovanim a krcmovymi recami - totiz - my nevieme o com tocime... Laughing

lol! (tohto smajlika uz viac nepouzijem, je bars velky)
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 2:41 pm

[quote="LAM"

Enkliduovská geometria enkliduovskú geomoetriu enkliduovskej geo. neenkliduovskej geometrie Enklidovská geoetria neenkliuovská geomeria j"[/quote]

Laughing Laughing

a je ze to vymyslel Euclides...alebo Euclid..a nie nejaky Enklid???
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 2:24 pm

monkeyml napísal:
pekné slovíčko a slovné spojenie - za predpokladu....

vesmír je rozpínavý a rozpína sa nepravidelne na rôznych miestach...ako by sa takto mohla správať guľa.....a ďalšia vec. je rozdiel guľa a guľovitý tvar Wink

a ďalšia vec....sme off topic...akékoľvek pripomienky k téme vesmír a pod. môžete uverejniť v reichstagu v príslušnej téme...

LAM - ešte mi vysvetli ten pojem, euklidovnská geometria...lebo neviem či vieš, ale v reálnom svete neplatí....

Guľa sa tiež môže rozpínať ako balón povedzme stále má tvar guľe (viem že to nie je pravidlená guľa ale to je iba príklad) ale rozpína na sa ak ju nafukujeme.

Enkliduovská geometria práve v reálnom živote platí resp. používa sa napr. pri Architektúre a pod. je to vlstne bežná geometria, je to geomoetria ktorú sme sa učili na ZŠ a na SŠ, enkliduovskú geomoetriu môžeš pozorovať všadse okolo teba, podla enkliduovskej geo. sa dve rovnobežky nikdy nestretnú ale podľa neenkliduovskej geometrie sa dve rovnobežky vo veľkom priestore môžu stretnúť (zahýbanie priestoru)

Enklidovská geoetria je tu už od staroveku a je uznávaná a neenkliuovská geomeria je stále iba vo fáže "čo ak by to mohlo byt takto ?"
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 2:13 pm

pekné slovíčko a slovné spojenie - za predpokladu....

vesmír je rozpínavý a rozpína sa nepravidelne na rôznych miestach...ako by sa takto mohla správať guľa.....a ďalšia vec. je rozdiel guľa a guľovitý tvar Wink

a ďalšia vec....sme off topic...akékoľvek pripomienky k téme vesmír a pod. môžete uverejniť v reichstagu v príslušnej téme...

LAM - ešte mi vysvetli ten pojem, euklidovnská geometria...lebo neviem či vieš, ale v reálnom svete neplatí....
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 1:18 pm

monkeyml napísal:

tak na toto nemám slov....nebudem to radšej ani komentovať, lebo ti dávam úlohu - sám naštuduj....

vesmír je rozpínavý, stále sa zväčšuje a má tým pádom svoje hranice (hranicu - je ohraničený) a isto nemá pravidelný tvar, takže o tvere gule sa tu vonkoncom nedá hovoriť! a čo sa toho týka, že čo bol einstein - rýchlosť svetla a kvantová fyzika sa asi vesmíru netýkajú, že? ten mal o vesmíre väčší prehľad ako my všetci na tomto fóre dohromady...[/quote]


...To by znamenalo, že spolupohybujúci sa objem známeho vesmíru je rovný 1,9\times 10^{33} svetelných rokov kubických (za predpokladu, že je táto oblasť dokonale guľovitá).
úrivok z Wikipedie

Ak je priestor zahnutý tak je prirodzené že sa zasa niekde spojí a vytovrí teda krug resp. v 3D je to guľa


Ale ak sa riadime podla enkliduovskej geometrie tak vesmír nemá ohraničenie

nyarlathotep - ako vieš že aj nemecký idealizmus nevznikol len na základe "krčmových rečí" ?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 1:16 pm

stale rozmyslam, kde je ta hranica medzi tym, ked si sadnu spolu Kant, Hegel, Fichte a spol a vznikne nemecky idealizmus a ked si sadnu spolu LAM, monkeyml, Nietzsche (nie Friedrich) a nyarlathotep a vzniknu krcmove reci... Laughing

holt, ta tenka cervena ciara medzi filozofiou a blabolmi...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 1:09 pm

LAM napísal:
Aj Einstein bol iba človek a navyše jeho špecializáciu bola fyzika nie kozmológia.

Vemsír kkoniec nemá na konci nie je žiadna stena priestor ako taký je nekonečný i ked som počul i o verzii že vemír je tvaru guľe (zaoblenie času a priestoru) píp. že existuje viac vesmírov ale to všetko s iba hypotézi.

tak na toto nemám slov....nebudem to radšej ani komentovať, lebo ti dávam úlohu - sám naštuduj....

vesmír je rozpínavý, stále sa zväčšuje a má tým pádom svoje hranice (hranicu - je ohraničený) a isto nemá pravidelný tvar, takže o tvere gule sa tu vonkoncom nedá hovoriť! a čo sa toho týka, že čo bol einstein - rýchlosť svetla a kvantová fyzika sa asi vesmíru netýkajú, že? ten mal o vesmíre väčší prehľad ako my všetci na tomto fóre dohromady...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 12:45 pm

LAM napísal:
lenže veda sa zaoberá exaktne dokázatelnou prírodou - prírodné vedy ... a podľa mna Boh príroda nie je, ale to je vec názoru.
zatial veda existenciu boha nedokazala, to ale neznamena, ze boh vedecky dokazatelny nie je... akurat veda zatial nie je na tak vysokej urovni, aby to vedela dokazat... ale raz...

kladies si otazky, nad ktorymi sa kazdemu beznemu cloveku zakruti hlava, aj ja som si ich kladol az som sa dopracoval k tomu, ze odpovede na ne v zivote nedostanem... tak som to nechal tak... naco si zatazovat mozgove zavity, akurat ma to iba frustruje...
tak si radsej uplne v klude pockam, na co raz pridu vedci a potom to prijmem...
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 12:35 pm

monkeyml napísal:
tak LAM...prečítaj si ťažkú fyziku a zistíš, čo je vesmír a že je KONEČNÝ...môžeš začať napr. albertom einsteinom...mne sa do toho nechce...mne stačí, že to tak je a je to dokázané a preto som písal, že fakt neviem čo je za vesmírom, ale ide to mimo moje chápanie Smile písal som, že dotera známy život, hoci ja existenciu inej civilizácie odmietam, aj keď to opäť nemám ako definitívne dokázať aj keď miest vo vesmíre, kde by mohol vzniknúť život založený na báze toho nášho, je málo a sú väčšinou preskúmané...


Aj Einstein bol iba človek a navyše jeho špecializáciu bola fyzika nie kozmológia.

Vemsír kkoniec nemá na konci nie je žiadna stena priestor ako taký je nekonečný i ked som počul i o verzii že vemír je tvaru guľe (zaoblenie času a priestoru) píp. že existuje viac vesmírov ale to všetko s iba hypotézi.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 12:29 pm

tak LAM...prečítaj si ťažkú fyziku a zistíš, čo je vesmír a že je KONEČNÝ...môžeš začať napr. albertom einsteinom...mne sa do toho nechce...mne stačí, že to tak je a je to dokázané a preto som písal, že fakt neviem čo je za vesmírom, ale ide to mimo moje chápanie Smile písal som, že dotera známy život, hoci ja existenciu inej civilizácie odmietam, aj keď to opäť nemám ako definitívne dokázať aj keď miest vo vesmíre, kde by mohol vzniknúť život založený na báze toho nášho, je málo a sú väčšinou preskúmané...
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 12:22 pm

monkeyml napísal:
ja si stále myslím, že Boh existuje....mám obmedzený mozog a preto to nemôžem pochopiť, ale je pre mňa neprijateľné, aby niečo také veľké ako vesmír bolo len tak, aby práve na zemi bol jediný známy život a pod. a čo je za vesmírom a pod. proste neskutočne nepochopiteľné veci...pre mňa Boh je, ale dokázať to naozaj nemôžem...

čo je za vesmírom ? čo chápeš pod pojmom vesmír priestor alebo oblasť kde sú galaxie ?
No je možné že sme zatial iba mimozemský život neobjavili (teda inteligentný)
Ale otázka je ako to mohlo vzniknút ? Teda ak by sme brali verziu že všetko vzniklo samo od seba neviem ako pre kohoale mne sa ot zdá nelogické to som už spomínal.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 12:14 pm

ja si stále myslím, že Boh existuje....mám obmedzený mozog a preto to nemôžem pochopiť, ale je pre mňa neprijateľné, aby niečo také veľké ako vesmír bolo len tak, aby práve na zemi bol jediný známy život a pod. a čo je za vesmírom a pod. proste neskutočne nepochopiteľné veci...pre mňa Boh je, ale dokázať to naozaj nemôžem...
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 12:00 pm

nyarlathotep napísal:

neboj sa, viem ako to myslis a stale tvrdim, ze ho (to) mozme vynechat... a radsej si pockat na vedecke vysvetlenie... ajkeby to vedecke vysvetlenie malo povedat, ze tu je nejaky boh...

lenže veda sa zaoberá exaktne dokázatelnou prírodou - prírodné vedy ... a podľa mna Boh príroda nie je, ale to je vec názoru.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 10:36 am

LAM napísal:
lenže pod pojom Boh nemusíme chápeť iba to čo nám písali v lepolerách či v nejakých básničkách ... Boh je niečo čo nepoznáme a stvorilo vesmír a chápať tento pojem môžeme akokoľvek.
neboj sa, viem ako to myslis a stale tvrdim, ze ho (to) mozme vynechat... a radsej si pockat na vedecke vysvetlenie... ajkeby to vedecke vysvetlenie malo povedat, ze tu je nejaky boh...
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 10:23 am

nyarlathotep napísal:

no a? stale nechapem, preco do toho mame zakomponovat boha...

lenže pod pojom Boh nemusíme chápeť iba to čo nám písali v lepolerách či v nejakých básničkách ... Boh je niečo čo nepoznáme a stvorilo vesmír a chápať tento pojem môžeme akokoľvek.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 10:15 am

LAM napísal:
Nikto to nevie vysvetlit ... ani vedci, ale prírodu máme vysvetlenú na takej úrovni že vieme že nič nevznikne ani nezanikne samo od seba.
no a? stale nechapem, preco do toho mame zakomponovat boha...
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 10:13 am

nyarlathotep napísal:
velky tresk - myslim, ze ktokolvek z nas na tomto fore ma prilis malo vedomosti z fyziky, aby dokazal vysvetlit, ako to vlastne bolo... je ale divne, ze akonahle nam chybaju vedomosti, uplne nekriticky a bez zamyslenia dokazeme do problemu napchat nadprirodzeno...

Nikto to nevie vysvetlit ... ani vedci, ale prírodu máme vysvetlenú na takej úrovni že vieme že nič nevznikne ani nezanikne samo od seba.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 13, 2008 8:57 am

velky tresk - myslim, ze ktokolvek z nas na tomto fore ma prilis malo vedomosti z fyziky, aby dokazal vysvetlit, ako to vlastne bolo... je ale divne, ze akonahle nam chybaju vedomosti, uplne nekriticky a bez zamyslenia dokazeme do problemu napchat nadprirodzeno...
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimePo máj 12, 2008 8:58 pm

nyarlathotep napísal:
oproti StEvEovmu nazoru si dovolim tvrdit, ze tvoj prispevok je dost chaoticky a nehovori o nicom... ale mozno som len blby a nepochopil som ho...

kazdopadne, patri do sekcie nabozenstvo...

Nie, lebo to nie je o náboženstve ale o filozofii
Teologická filozofia, nie náboženstvo

Hovorí o mojom názore, no samozrejme každý to vníma inak nie každý s tým musí súhlasit to je smozrejmé preto by som chcel aby ste mi oponovali v čom sú nedostatky resp. v čom so mnou nesúhlasíte.
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimePo máj 12, 2008 8:23 pm

Uz sa vznasam...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimePo máj 12, 2008 4:03 pm

oproti StEvEovmu nazoru si dovolim tvrdit, ze tvoj prispevok je dost chaoticky a nehovori o nicom... ale mozno som len blby a nepochopil som ho...

kazdopadne, patri do sekcie nabozenstvo...
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimePo máj 12, 2008 3:46 pm

fajn clanok Lam
vidno ze si sa tej teme venoval a vznikli u teba nove uvahy za tu dobu co si tu nebol
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitimeSo máj 10, 2008 11:33 am

Okolo nás existuje pohyb enegia a hmota, a taktiež vieme z fyziky že hmota, energia a ani pohyb nevzniká samovoľne všetko má svoju príčinu a svoj cieľ. Energia okolo nás neznaiká ani nevznká stále však okolo nás koluje, avšak teraz prichádzame k otázke ako mohla táto enrgia vzniknúť ak nevzniká samovoľne ? K odpovedi sa prepracujeme neskôr.
Podla neveriacich Boh/boh/bohovia neexistuje a ani nič jemu podobné a taktiež hovoria že ten kto verí v Boha je "zaslepenec" pretože neakceptuje výsledky modernej vedy (napr. evolúcia či veľký tresk atd.) no ale evolúcia nie je v rozpore s tým či Boh existuje alebo nie, zoberme si napr. žido-kresť. tradíciu (kniha genezis - heb. zrod), podla neveriaich je v nej chabo a nepresne napísané to, ako vznikol svet, ale biblia nemá slúžit ako nejaká "príučka mladých vedátorov" je to skôr morálna "príručka" (čiže sa v nej píše ako sa máme správať) ale to čo sa v nej píše nie je v rozpore s modernou vedou, taktiež hovoria častokrát ak existuje Boh prečo dopustí aby bolo na svete zlo ? No pretože Boh dodržuje slovo a to slovo, tým slovom je Sľub bohu ľudom če majú slobodnú vôľu čiže všetko zlo ktoré je okolo nás je len kôli ľudstvu. To ľudia kradnú, zabíjajú a znásiľnujú nie Boh. Častokrát taktiež hovoria o pomeroch v cirkvi (myslím aféri typu pedofília atd.) tu by som chcel zdôrazdnit dva fakty 1/ týka sa to najmä RKC (z dôvodu celibátu) 2 / cirkev je síce chápaná ako posol Boha na zemi ale nie je Boh. Teraz pod pojmom cirkev mám na mysli klérus čo si takisto veľa ludí z dôvodu neinformovanosti mýli Klérus (knažský zbor), Laici (bežný veriaci) a cirkev sú všeci nasledovníci Krista.
Ďalej je tu Veľký Tresk, mnohý neveriaci odkazujú pri otázke ako vznikol vesmír na "Big Bang", ale pritom to nič nevysvetluje ako vznikla hmota a energia atd. ? Pred "Veľkým Treskom" tu nebolo nič a zrazu tu bolo niečo ? Je to trochu iracionálne čiže niečo (boh) to musel dodať.
Možno som vám nedal dôkaz o tom že Boh existuje ale minimálne som povedal prečo by mal existovať.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Boh - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Boh   Boh - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Boh
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Filozofia-
Prejdi na: