Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE

Goto down 
4 posters
AutorSpráva
ancovicka
Poddaný
Poddaný
ancovicka


Poeet p?íspivku : 24
Age : 40
Localisation : Bratislava
Registration date : 18.05.2008

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimeNe máj 18, 2008 9:53 pm

Pripajam v dalsich prispevkoch velmi zaujimavy text,ktory porovnava ucenie RKC v kontraste k biblickemu uceniu znovuzrodenych ( teda aj letnicnych) krestanov. Viem,ze asi vyvolam dalsie nenavistne reakcie,ale nemozem inak. Ja mam rada katolikov rovnako ako ostatnych ludi,ale chcem milovat v pravde. A pravda,ktoru nam Jezis priniesol (ktorou je on sam),nema nic spolocne s falosnou toleranciou a preto sa nebudem tvarit ze suhlasim s ucenim katolickej cirkvi.Boli ma,ze katolickej cirkvi je blizsia tradicia cirkvi a encykliky papezov,ako pravda zjavena v Bozom slove - Biblii.

Velmi tuzim,aby raz prisiel den,ked sa vsetci znovuzrodeni krestania,ktori prijali Jezisa za svojho Pana a su v roznych cirkvach,zjednotia do jednej naddenominacnej cirkvi -Kristovej cirkvi. ALE V ZIADNOM PRIPADE nie ekumenizmus,co znamena,nic ine ako rekatolizaciu! EKUMENA = REKATOLIZACIA .Nechapem tie falosne ekumenicke reci niektorych katolikov o spajani s protestantmi a letnicnymi,ked ich aj tak povazuju za zbludilych a sektarov!

Ale ja si myslim,ze najnebezpecnejsia sekta je prave katolicka cirkev,ktoru nezalozil Jezis Kristus,ale cisar Konstantin a podobni typkovia. Precitajte si knihu Dejiny katolickej cirkvi od exkomunikovaneho katolickeho knaza - H.Kunga a zistite,ze prvym papezom ani nahodou nebol apostol Peter. Prvy rimsky papez bol az cca v 3.storoci...
Zakladnymi znakmi sekty su chorobne verna oddanost jedinej autorite a kto to je v RKC? predsa papez,ktoreho nazyvaju ruhavo Svatym otcom.Hrozne ma to boli,vsak jedine nasho Boha mozme nazyvat svatym otcom,nikoho ineho.Ale to teraz nie je podstatne. Dalsi znak sekty je vylucnost spravnosti ucenia a vymedzenie o spaseni len cez dotycnu cirkev. A nieje to tak pripad RKC,ktora sa povazuje za jedinu spravnu a pravu Kristovu cirkev? Netvrdim ze aj niektore pseudo krestanske cirkvi si vyhradzuju vylucnost ucenia,ale teraz hovorim o RKC.

Ja sama som bola velmi bigotna katolicka,ale dakujem Jezisovi,ktory mi otvoril oci a mohla som ho spoznat ako svojho Pana a Spasitela a uvedomila som si,ze nemozem uz byt dalej v RKC,ked jej ucenie je v priamom rozpore s tym,co hovori Jezis. Mala som na vyber mnoho cirkvi,krest.zborov alebo krest.spolocenstiev ci denominacii(nazvite si to ako chcete),ale vybrala som si nakoniec 3.zbor bratskej jednoty baptistov - Viera v Bratislave Ja som velmi vdacna Bohu za tychto obycajnych ludi,ktorych Boh miluje rovnako ako vsetky ostatne stvorene bytosti. Len je tam rozdiel,ze tito ludia o tom vedia a spoznali Boziu lasku a odpustenie osobne.V Bratislave by som si mohla vybrat aj z inych letnicnych aj neletnicnych krest.evanjelikalnych cirkvi ako Cirkev bratska, metodisti, Apostolska cirkev, Slovo zivota, krest.zbor - Prielom, Christiana, NKZ a ine.

Modlim sa,aby aj ini katolici spoznali Jezisa a chceli ho nasledovat v Duchu a v pravde. Viem,ze si mozem brat priklad z mnohych katolikov,najma kat.charizmatikov,ktori ziju velmi zapalene.Len jedno nechapem,ked uz spoznali Jezisa,preco stale toleruju to nekonecne obetovanie Jezisa v eucharistii na kat.omsi,ked On za nas zomrel raz a navzdy,ako sa to pise v liste Zidom a je predsa dokonane...Toleruju neomylnost papeza,toleruju aj ine cesty ako Jezis,teda Mariu a stovky svatych,ktori boli ludia ako kazdy iny,len mali vacsi hlad po Bohu...Naozaj to neviem pochopit.Jediny dovod chapem,ak je to preto,aby evanjelizovali ostatnych katolikov,ktori Jezisa osobne nepoznaju. Ale inak si myslim ze je to cista schizofrenia.Bud Jezis alebo RKC,oboje nejde dokopy.

A k tym darom Ducha svateho. Ja sa povazujem tiez za charizmatika,aj ked nemam dar hovorenia jazykov. Verim,ze Boh nielen v dnesnej dobe prehovara k nam cez Ducha Svateho a jeho pritomnost tu na Zemi je aj skrze tie rozlicne dary- dar jazykov,uzdravovania,proroctva,vyucovania...je mnoho pozehnanych ludi,ktori tieto dary maju,ale nemusia ich mat vsetci krestania.Prosim,nehovorte,ze to vsetko zacalo na Azusa street pred sto rokmi,lebo vyliatie Ducha svateho zacalo na Turice - Letnice a v etapach pokracovalo celych 2000rokov.

ZA cele to obdobie zili znovuzrodeni krestania,ktori nechceli robit kompromisy a chceli nasledovat vylucne Jezisa. Toto podla Vas sektarstvo nezacalo pred sto rokmi,zacalo prvymi nasledovnikmi -dvanastimi apostolmi nasho Pana Jezisa. ZA celych 2000 rokov zomierali miliony znovuzrodenych krestanov z rozlicnych denominacii kvoli viere v Jezisa ako jedineho Pana.Samotna RKC ich popalila velmi vela. Aj dnes su v Cine a v inych krajinach prenasledovani,ale oni vedia ze stoji za to,zomriet za Jezisa,ako to vedel aj Jan Hus a podobni.


Naposledy upravil ancovicka dňa Ne máj 18, 2008 10:24 pm, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore Goto down
http://www.quartet.sk
ancovicka
Poddaný
Poddaný
ancovicka


Poeet p?íspivku : 24
Age : 40
Localisation : Bratislava
Registration date : 18.05.2008

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimeNe máj 18, 2008 9:58 pm

Jaj,pardon,ja som chcela reagovat v ramci temy Charizmatici,neviem preco sa to objavilo ako samostatna tema.No nevadi Laughing
Návrat hore Goto down
http://www.quartet.sk
ancovicka
Poddaný
Poddaný
ancovicka


Poeet p?íspivku : 24
Age : 40
Localisation : Bratislava
Registration date : 18.05.2008

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimeNe máj 18, 2008 10:22 pm

Moj slubeny prispevok porovnania ucenia RKC a BIBLIE najdete v diskusii CHARIZMATICI. Ak by sa stalo,ze mi to scenzuruju a vymazu( ako sa mi to stalo uz na vela net strankach,tak vam to tu prekopirujem. Ale ved staci aj link na dany text:

http://nkz.reformace.cz/?p=4&pp=topic&string=31.5&id=00000096

Zdravim vsetkych uprimnych hladacov pravdy cheers


study Question Exclamation flower
Návrat hore Goto down
http://www.quartet.sk
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimePo máj 19, 2008 9:28 am

aj ja...

in vino veritas... cheers
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimePo máj 19, 2008 11:06 am

monkeyml napísal:
aj ja...

in vino veritas... cheers
lol! Tak takyto sposob hladania pravdy by som este bol schopny prijat Very Happy
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimePo máj 19, 2008 11:27 am

hm nezavisle krestanske zhromazdenie...preco nezavisle?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimePo máj 19, 2008 12:08 pm

asi preto, že sa neviažu na svetské autority, napr. pápež a pod., či nie? scratch
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimePo máj 19, 2008 12:49 pm

monkeyml napísal:
asi preto, že sa neviažu na svetské autority, napr. pápež a pod., či nie? scratch

hm papez je svetska autorita?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimePo máj 19, 2008 12:55 pm

jasné...v istom zmysle áno....prečo nie...je vodcom štátu, keď si to tak vezmeš a zároveň predstaviteľ a vodca rímokatolíkov - nevidím problém s označením svetská autorita...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimePo máj 19, 2008 1:00 pm

no tak to nie je taka 100% svetska autorita, skor nabozenska...nakolko je hlava katolickej cirkvy, co je viac ako hlava Vatikanu, sice da sa o tom polemizovat...asi tak ako v stredoveku..ked Vatikan prilis casto uprednostnoval svetsku moc pred nabozneskou..resp, nabozenstvo bol ako prostriedok k dosiahnutiu svetskych cielov.
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimePo máj 19, 2008 1:09 pm

Tak toto som este nezazil.. jake pekne clanocky sa daju najst na tej stranke..
kód:
http://nkz.reformace.cz/?p=4&pp=topic&string=31.1&id=00000005
Vazne, klobuk dolu. Autorovi sa podarilo spravit z ateizmu sektu, ktora len vymyva ludom mozgy. Za vsetkym zlom vo svete stoji ateista..

"Ateista je človek, ktorý sa rozhodol zo svojej mysle úplne odstrániť inštinktívne povedomie o Bohu." (aby mohol konat zlo)
"..v Božích očiach nejde o vierohodné intelektuálne stanovisko, ale hriech. V skutočnosti však Biblia hovorí, že tento hriech je horší než vražda."
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimePo máj 19, 2008 1:20 pm

mne sa paci spojenie militantny ateizmus... affraid affraid affraid affraid
Návrat hore Goto down
ancovicka
Poddaný
Poddaný
ancovicka


Poeet p?íspivku : 24
Age : 40
Localisation : Bratislava
Registration date : 18.05.2008

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimePo máj 19, 2008 2:11 pm

von Schwerzell napísal:
hm nezavisle krestanske zhromazdenie...preco nezavisle?


Ahojcek. Nazov NKZ je z viacerych dovodov. Najma ten ze sa nechcu skatulkovat pod nejaku
instituciu a hierarchiu ( urcite aj z dovodu,co napisal monkey). Ano,moze si niekto vysvetlit ten nazov tak,ze nechcu s nikym spolupracovat a teda je to znak sekty. Ale ja si to nemyslim ani to tak nie je. Maju na Slovensku aj v zahranici pribuzne zbory baptistov,ale asi nechcu byt vyslovene institucionalizovani.Ich kazatel Janko Sichula je velmi v pohode clovek. sunny
Návrat hore Goto down
http://www.quartet.sk
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimePo máj 19, 2008 2:18 pm

teda maju aj oni nejaku hierarchiu..ty teda patris k nim? kolko ludi tak zhruba patri?
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimePo máj 19, 2008 5:54 pm

von Schwerzell napísal:
teda maju aj oni nejaku hierarchiu..ty teda patris k nim? kolko ludi tak zhruba patri?
No, minimalne 20.000, ked su registrovani na ministerstve..
kód:
http://www.culture.gov.sk/cirkev-a-nabozenske-spolocnosti/registrovane-cirkvi
Hm, v ustave maju napisane, ze su za odluku cirkvi od statu.. Ja som za to, aby ich sledovala tajna sluzba Very Happy
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimeUt máj 20, 2008 8:57 am

Laughing nietzsche...už ti niekto povedal, že si pňak.... Laughing

ja som ináč rímokatolík a som tiež za odluku cirkvi od štátu...tam by sa ukázalo nakoľko je slevensko katolícky štát Wink

a ancovicka, presne tak som to myslel, ako si to napísala... Smile
Návrat hore Goto down
ancovicka
Poddaný
Poddaný
ancovicka


Poeet p?íspivku : 24
Age : 40
Localisation : Bratislava
Registration date : 18.05.2008

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimeUt máj 20, 2008 11:17 pm

von Schwerzell napísal:
teda maju aj oni nejaku hierarchiu..ty teda patris k nim? kolko ludi tak zhruba patri?


Ahoj Schwerzell. Nepatrim k nim ( ku NKZ ),len sympatizujem s ich myslienkami a povazujem ich za bratov v Kristu. Neviem,kolko ich je spolu,ale urcite nie 20.000. To ,ze je nejaka cirkev registrovana,nieje meritkom,ci to je sekta alebo nie.Inde pisem,co su znaky sekty.

Ak myslis hierarchiou titul kazatela,tak v urcitom slova zmysle to moze byt hierarchia. Ale urcite to nie je neomylna autorita a hierarchia ako titul papeza v RKC. Kazatel aj ostatni veriaci su pod autoritou Jezisa.Kazatel je samozrejme odvolatelny,pokial sa zhromazdeniu zda,ze sa snazi manipulovat alebo zavadza ucenie,ktore je v kontraste s Bibliou.My verime vo vseobecne knazstvo a to ze kazdy ma nejaku sluzbu alebo povolanie v cirkvi.Takze kazatel urcite nieje nadkrestan.Nemame delenie typu laici a knazi. Ano,najdu sa aj v pseudocirkvach tvariacich sa ze su krestanske nezdrave formy autority a manipulacie ale NKZ nieje urcite toho prikladom.
Návrat hore Goto down
http://www.quartet.sk
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimeSt máj 21, 2008 9:49 am

ak mozem osobne...a kam vlastne patris....kam sa zaradujes? ci len samorast? preberajuc rozne prudy, ktore udru na tvoje struny?
Návrat hore Goto down
ancovicka
Poddaný
Poddaný
ancovicka


Poeet p?íspivku : 24
Age : 40
Localisation : Bratislava
Registration date : 18.05.2008

Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitimeSt máj 21, 2008 1:16 pm

[[size=7][size=9]quote="von Schwerzell"]ak mozem osobne...a kam vlastne patris....kam sa zaradujes? ci len samorast? preberajuc rozne prudy, ktore udru na tvoje struny?[/quote



Ahojcek Schwerzell,uz som to napisala v svojom prvom prispevku,takze tu som ti to prekopirovala:



...Ja sama som bola velmi bigotna katolicka,ale dakujem Jezisovi,ktory mi otvoril pred 5 rokmi oci a mohla som ho spoznat ako svojho Pana a Spasitela a uvedomila som si,ze nemozem uz byt dalej v RKC,ked jej ucenie je v priamom rozpore s tym,co hovori Jezis. Mala som na vyber mnoho cirkvi,krest.zborov alebo krest.spolocenstiev ci denominacii(nazvite si to ako chcete),ale vybrala som si nakoniec 3.zbor bratskej jednoty baptistov - Viera v Bratislave...
Návrat hore Goto down
http://www.quartet.sk
Sponsored content





Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Empty
OdoslaťPredmet: Re: Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE   Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Porovnanie ucenia RKC a BIBLIE
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: