Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 netolerantnost "tolerantneho" alzirska

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

netolerantnost "tolerantneho" alzirska Empty
OdoslaťPredmet: netolerantnost "tolerantneho" alzirska   netolerantnost "tolerantneho" alzirska Icon_minitimeSt máj 28, 2008 12:38 am

lžírsky prokurátor v utorok navrhol pre šiestich bývalých moslimov, ktorí konvertovali na kresťanstvo, dvojročné tresty odňatia slobody a pokuty vo výške pol milióna dinárov (5000 eur).
Šiesti mladí ľudia sú obvinení z uctievania nemoslimského náboženstva bez oficiálneho povolenia, čo je podľa alžírskeho zákona prijatého vo februári 2006 trestný čin. Verdikt sa očakáva 3. júna.

Alžírsko ešte pred prijatím kontroverznej právnej normy povoľovalo nemoslimom náboženskú slobodu. V prevažne islamskej krajine, ktorá získala nezávislosť od koloniálneho Francúzska v roku 1962, žije okolo milióna kresťanov.

Súd v juhovýchodnom meste Tiaret sa zaoberá aj ďalším podobným prípadom. Vystupuje v ňom 37-ročná konvertovaná kresťanka Habiba Kouiderová, ktorá prestala uctievať islam bez oficiálneho štátneho povolenia. Podľa úradov Kouiderovú zatkli v minibuse, v ktorom prevážala 25 biblií. Hlava alžírskej protestantskej cirkvi Mustafa Krim oponuje, že Kouiderová mala pri sebe "len" 12 biblií.

Vrcholná predstaviteľka francúzskej organizácie zaoberajúcej sa dodržiavaním ľudských práv Rama Yadeová označila Kouiderovej kauzu za "smutnú" a "šokujúcu". "Vzhľadom na alžírsku tradíciu pohostinnosti by bolo správne, ak by voči nej (Kouiderovej) prejavili zhovievavosť," povedala Yadeová.

Alžírsko v uplynulých mesiacoch začalo bojovať proti rozširovaniu kresťanstva. Minister pre náboženské otázky Buabdulláh Golamalláh obvinil kresťanov z "interkontinentálneho zasahovania do vnútorných záležitostí".

zdroj:aktuality.sk


Tak co na to vravite? Podla mojho osobneho nazoru je to jednoznacne znechucujuce co sa v moslimskych krajinach robi.Ked sa siri islam (a to aj mecom) tak to nevadi vobec nikomu.Ked si svoje nabozenstvo brania moslimovia, povazuje to vacsina ludi za sucast ich kultury,nieco prirodzene a podobne dristy... ale ked si chce svoje nabozenstvo branit krestan, hned je prehlaseny za fanatika, nabozenskeho extremistu alebo tmara.A navyse -do europy sa valia hordy moslimov a sposobuju chaos a europania ich maju tolerovat...ale preco netoleruju oni krestanov?Myslim si, ze takato jednostranna tolerancia nevedie k nicomu dobremu a taktiez si myslim ze by sa islamisti mohli spamatat.Nepoviem pol kriveho slova na moslimov, ked uvidim z ich strany aspon aku taku ochotu byt tolerantnymi.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

netolerantnost "tolerantneho" alzirska Empty
OdoslaťPredmet: Re: netolerantnost "tolerantneho" alzirska   netolerantnost "tolerantneho" alzirska Icon_minitimeSt máj 28, 2008 8:37 am

to je téma, o ktorej sa môžeme spolu baviť thor a budem s tebou asi len súhlasiť...moslimovia (nie všetci samozrejme...často ide práve o menšinu) ma v týchto veciach tak kvalitne se...ú... veľa krát som sa doma rozčuľoval na ich fakt netolerancii...ak si oni presadzujú blbé rasistické, fanatické a neslobodné právo v ich krajinách tak budiš, ale nech to neťahajú do európy....veď čo sa stalo minulý rok v nemecku...moslim mal za ženu nemku, ktorú pravidelne bil do krvy, tak s tým šla na súd a sudkyňa (BIELA, bez moslimského pôvodu) rozhodla v prospech moslima, že vraj je to jeho kultúra, tak sa ničím neprevinil Exclamation Exclamation Exclamation to je choré....alebo karikatúry v tom dánskom denníku....prečo sa musel ospravedlniť ten denník? by som chcel vidieť, koľko karikatúr ježiša už publikovali nejaké moslimské média a to nehovorím o iných veciach....ech, škoda reči...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

netolerantnost "tolerantneho" alzirska Empty
OdoslaťPredmet: Re: netolerantnost "tolerantneho" alzirska   netolerantnost "tolerantneho" alzirska Icon_minitimeSt máj 28, 2008 8:49 am

ak niekde existuje ministerstvo pre nabozenske otazky, taka krajina smeruje do pekla... Smile

co viac k tomu povedat... hadam uz len, ze plati moj podpis... Twisted Evil
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

netolerantnost "tolerantneho" alzirska Empty
OdoslaťPredmet: Re: netolerantnost "tolerantneho" alzirska   netolerantnost "tolerantneho" alzirska Icon_minitimeSt máj 28, 2008 10:20 am

suhlasim s oboma nazormi... podla mna moslimovia s ich (funda-)mentalitou este niesu vyspeli na to aby mohli byt sucastou EU... moslimovia mi pripadaju akoby teraz prezivali to co kedysi davno krestanstvo.... hlboke tmarstvo, xenofobisticke a nenavistne sklony... a to pritom moslimske krajiny boli natolerantnejsimi krajinami na svete... az kym neprisli take cuda ze seldzucki turci Razz
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

netolerantnost "tolerantneho" alzirska Empty
OdoslaťPredmet: Re: netolerantnost "tolerantneho" alzirska   netolerantnost "tolerantneho" alzirska Icon_minitimeSt máj 28, 2008 10:27 am

monkeyml: o tych karikaturach jezisa by som skor pochyboval, pokial viem, je to jeden z ich prorokov... skor ma zaraza, ze ty ako veriaci nedokazes pochopit rozhorcenie (ajked prehnane) inych veriacich, ked niekto zosmiesnuje ich vieru...

a k tomu pripadu zeny bitej v nemecku - to vidim ako zlyhanie sudkyne, ak by podala odvolanie, hocaj na europsky sud pre ludske prava, tak by to vyhrala... druha vec je, ze nikto nevidi uplne presne, o co v tom spore islo a media velmi radi prinasaju "fantasticke" spravy... kto vie, ako to cele bolo v skutocnosti...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

netolerantnost "tolerantneho" alzirska Empty
OdoslaťPredmet: Re: netolerantnost "tolerantneho" alzirska   netolerantnost "tolerantneho" alzirska Icon_minitimeSt máj 28, 2008 12:56 pm

nyarlathotep napísal:
monkeyml: o tych karikaturach jezisa by som skor pochyboval, pokial viem, je to jeden z ich prorokov... skor ma zaraza, ze ty ako veriaci nedokazes pochopit rozhorcenie (ajked prehnane) inych veriacich, ked niekto zosmiesnuje ich vieru...

a k tomu pripadu zeny bitej v nemecku - to vidim ako zlyhanie sudkyne, ak by podala odvolanie, hocaj na europsky sud pre ludske prava, tak by to vyhrala... druha vec je, ze nikto nevidi uplne presne, o co v tom spore islo a media velmi radi prinasaju "fantasticke" spravy... kto vie, ako to cele bolo v skutocnosti...

zlyhanie sudkyne? takže ten muž nezlyhal minimálne ľudsky, keď ju bil? ja ako veriaci dokážem pochopiť rozhorčenie, ale ako kresťan nedokážem pochopiť, že moslimovia sa môžu rozhorčiť a každý im musí ustúpiť a ja ako kresťan sa nemôžem rozhorčiť....rovnaké merítko na každého a nepoviem pol slova...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

netolerantnost "tolerantneho" alzirska Empty
OdoslaťPredmet: Re: netolerantnost "tolerantneho" alzirska   netolerantnost "tolerantneho" alzirska Icon_minitimeSt máj 28, 2008 1:05 pm

monkeyml napísal:
zlyhanie sudkyne? takže ten muž nezlyhal minimálne ľudsky, keď ju bil? ja ako veriaci dokážem pochopiť rozhorčenie, ale ako kresťan nedokážem pochopiť, že moslimovia sa môžu rozhorčiť a každý im musí ustúpiť a ja ako kresťan sa nemôžem rozhorčiť....rovnaké merítko na každého a nepoviem pol slova...
a ty nevies citat? ved co som napisal? ze sudkyna zlyhala, pretoze to bol odsudeniahodny cin...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

netolerantnost "tolerantneho" alzirska Empty
OdoslaťPredmet: Re: netolerantnost "tolerantneho" alzirska   netolerantnost "tolerantneho" alzirska Icon_minitimeSt máj 28, 2008 2:29 pm

tak potom prepáč, som ťa zle pochopil... Embarassed

Surprised
Návrat hore Goto down
Sponsored content





netolerantnost "tolerantneho" alzirska Empty
OdoslaťPredmet: Re: netolerantnost "tolerantneho" alzirska   netolerantnost "tolerantneho" alzirska Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
netolerantnost "tolerantneho" alzirska
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: