Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Nová doba...

Goto down 
+5
Nietzsche
monkeyml
nyarlathotep
von Schwerzell
Th()maSS
9 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimeUt jún 03, 2008 4:15 pm

nastastie uz neni povinna vojenska...
Návrat hore Goto down
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimeUt jún 03, 2008 2:36 pm

Aj mne otec bol policajt a tahal dlhe a nad časy ked bolo treba a mam bola čašnička tak robila cele dni a potom sa nakoniec aj rozviedli a tiež som to nejak prežl v zdravý a nevyrastol zo mna nejaky ako vravi nyar asocial a dokonca ani nie emo lol! zaleži od každeho čo sam chce a my zo strednej triedy , aspon ja by som povedal že som z takej lebo tak jesť máme čo takže chudobní nie sme ale no tak zas drahe veci si dopriať nemožme tak nie som ani bohatí lol! takže stred, sa aspon snažime tvariť normálne, Very Happy ale tak už ste určite zažili že vam niekto pisal ako trpí a aký ma ťažký život a že už to nezvládne a tak Very Happy no a to sú tí rozmaznaní emáci, lebo každí emák je väčišnou z bohatej rodiny, v šatniku oblečenie za sto tisíc aby bol cool a mal si čo kupiť do tej čiernej zbierky lol! ja ich tak nemam rad že ja by som ich bil ako hadov. Vojnu na nich Very Happy bože ako bude chýbať povinna vojenska služba lol! tam by už emakov naučili afro
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimeUt jún 03, 2008 8:48 am

kokos.......

šak áno, ale koľko ľudí ide s DAVOM? veď už len slovo dav evokuje masu...práve o tom hovorím...je stále viac ľudí, čo ide s davom...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimeUt jún 03, 2008 8:45 am

monkeyml napísal:
akosi ma v poslednej dobe nechceš porozumieť....

chceš tvrdiť, že v súčasnoti sa nedostal do popredia štýl - najprv kariéra a potom rodina? chvála tvojim rodičom, že to zmákli....moji tiež, ale nie každý má toľko pevnej vôli a lásky k rodine....
no moment, ale kto tvori tento "trend"? predsa ludia, ak nechcem, tak tym trendom nezijem... je to len o nas... preco ist s davom?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimeUt jún 03, 2008 8:42 am

akosi ma v poslednej dobe nechceš porozumieť....

chceš tvrdiť, že v súčasnoti sa nedostal do popredia štýl - najprv kariéra a potom rodina? chvála tvojim rodičom, že to zmákli....moji tiež, ale nie každý má toľko pevnej vôli a lásky k rodine....
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimeUt jún 03, 2008 8:39 am

monkeyml napísal:
no vidíte....a teraz si zober aká je doba....možnosť byť doma s dieťaťom je veľmi náročná a preto sa čas venovaný rodičom dieťaťu skracuje...tým pádom je viac detí bez rodičovského usmerňovania a preto si myslím, že v globále je to horšie...niekedy naše mamče sedeli za pieckou a kolo nich deti...teraz ani nie...
cize kapitalizmus je zodpovedny... Laughing
ak si chces najst cas na dieta, tak si ho najdes...

moja mati makala od 15 rokov... pracuje doteraz... vystriedala asi 4 diametralne rozlisne zamestnania - pracovala v nocnych, 32-hodinovkach a pod... otec chodil po tyzdnovkach, na sluzobne cesty... ked som bol decko, bol dokonca na niekolko mesiacov v zahranici...
a nemam pocit, ze by zo mna bol nejaky asocial, nedajboze emo... Laughing
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimeUt jún 03, 2008 8:35 am

no vidíte....a teraz si zober aká je doba....možnosť byť doma s dieťaťom je veľmi náročná a preto sa čas venovaný rodičom dieťaťu skracuje...tým pádom je viac detí bez rodičovského usmerňovania a preto si myslím, že v globále je to horšie...niekedy naše mamče sedeli za pieckou a kolo nich deti...teraz ani nie...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimeUt jún 03, 2008 8:32 am

Gerdinka napísal:
kazda doba ma svoje plusy a minusy...vela zalezi od samotneho cloveka, ake ma priority, ako je zamestnany, ake ma aktivity, akym sposobom zivota zije, co ho naplna, ako bol doma vychovavany ci vedeny...ci ma cas sa nudit alebo nie...ak sa nudi, tak zakonite vymysla hluposti...:-)))
suhlasim... najma je to o vychove... ak raz rodicia na dieta kaslu, tak skola na to skratka nestaci... a na okolie by som sa teda nespoliehal... Smile
Návrat hore Goto down
Gerdinka
Veľmož
Veľmož
Gerdinka


Poeet p?íspivku : 992
Registration date : 14.07.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimePo jún 02, 2008 6:23 pm

kazda doba ma svoje plusy a minusy...vela zalezi od samotneho cloveka, ake ma priority, ako je zamestnany, ake ma aktivity, akym sposobom zivota zije, co ho naplna, ako bol doma vychovavany ci vedeny...ci ma cas sa nudit alebo nie...ak sa nudi, tak zakonite vymysla hluposti...:-)))
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimePo jún 02, 2008 10:59 am

ja som minule stretol jehovistov... chodili po dedine a len tak som zaexperimentoval a povedal im same somariny ze co spravia Smile ze uz nemam vieru,ze moj zivot je neisty a neviem kam kracam a take same depresivno-negativisticke dristy Very Happy Kriste pane keby ste vedeli jak ti sa do mna pustili! Very Happy som domov prisiel s tuctom casopisov,kopou vizitiek a nejakymi letakmi a podobnymi somarinami Very Happy zivot v sekte musi byt fakt sranda lol!
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimePo jún 02, 2008 9:26 am

monkeyml napísal:
no šak hej, ja som chodil s vyháňačmi diablov, tak som ťa možno dakedy naháňal so svätenou vodou... Laughing
hehe, no parkrat som debatil s "lovcami dusi", ale nepresvedcil som ani ja ich ani oni mna... hmm, preco asi... Laughing
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimePo jún 02, 2008 9:19 am

no šak hej, ja som chodil s vyháňačmi diablov, tak som ťa možno dakedy naháňal so svätenou vodou... Laughing
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimePo jún 02, 2008 9:16 am

monkeyml napísal:
u saleziánov som bol do 18:00...potom som už mal iné aktivity...najmä počas gymka...ale ok, a s tou záhradou umenia máš pravdu len čiastočne...chodieval som tam, ale potom som sa bál tam chodiť a tak som to nechal tak...

táto debata je asi vecou pohľadu...mne sa zdá, že je to horšie, teba ani nie...každý videl niečo iné a porovnáva to s tým...
no toto, chodieval si tam? tak sme sa tam mozno aj niekedy stretli... ajked ja som bol obklopeny "satanistami", tak neviem... Laughing
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimePo jún 02, 2008 9:14 am

u saleziánov som bol do 18:00...potom som už mal iné aktivity...najmä počas gymka...ale ok, a s tou záhradou umenia máš pravdu len čiastočne...chodieval som tam, ale potom som sa bál tam chodiť a tak som to nechal tak...

táto debata je asi vecou pohľadu...mne sa zdá, že je to horšie, teba ani nie...každý videl niečo iné a porovnáva to s tým...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimePo jún 02, 2008 8:29 am

monkeyml:
to si asi nechodil do zahrady umenia, ze? ja som tam bol takmer denne medzi vsetkymi tymi "nezavislakmi" a hipisakmi, a poviem ti, ake veci sa tam diali, tak ma dnes nemoze prekvapit nejaka emo mladeznicka s podrezanymi zilami... a to bolo pred 10-12 rokmi, kedy avril lavigne este len tahala kacera po dvore a tokio hotel boli este v otcovych gatiach... Laughing ake pribehy by som ja mohol rozpravat (mladeznicky si podrezavali zily a potom si to "dezinfikovali" vinom - sak alkohol, ne? Laughing alebo nahanacky s nackami, a podobne sutaze...) hehe...

to mas tak, medzi salezianmi si sa s takymi vecami nestretaval...
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimePo jún 02, 2008 12:51 am

hmm brano podla mna si nietzscheho neodhadol dobre Wink
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimeNe jún 01, 2008 9:10 pm

Th()maSS napísal:
Ja som pisal že som nemal potrebu proti ničomu bojovať

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing , to za humor, takto dobre som sa nezasmial odkedy som čítal príbeh o kvapke v mori Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing , nejdem to tu rozpitvavat, snad len doplnim ..... ale radsej nic

inak monkeyml, nemas sa zaco ospravedlnovat Twisted Evil , realita je taka, moja osobna revolta sa najviac prejavuje tak na postojoch k ucitelom Laughing Laughing Laughing (predsa len ked na nu polka triedy krici "Postavte ju k stene" Laughing Laughing Laughing asi neni normalne), potom tak tradične, typu Endros Twisted Evil , inak nemyslim si že média to zas tak zveličujú (tiež nejdem rozpitvávať Very Happy ), akurát uvádzajú najbrutálnejšie prípady, inak sa to šíri všade

Emo: u nás sa to šíri len pomaly, drivá väčšina školy je proti tomu
Niet....: tiež poznám takých týpkov ako ty, chytrý, slušný, samostatný, vždy informovaný, a potom to dopadne tak že na školskom výlete o 23:00 riešia školskú olimpiádu scratch scratch scratch a su nestastny bo uz mali davno spat
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimeSo máj 31, 2008 6:34 pm

monkeyml napísal:
btw. nietzsche - to čo si písal, že si nebol pubertiak a tak....ja som si stále myslel, že si iný, ale teraz to mám potvrdené Razz
Budem to brat ako kompliment Very Happy
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimeSo máj 31, 2008 5:08 pm

thomass Laughing takto som si aj ja obhajoval svoju "lásku" k offspringu pred rodičmi....

aj keď priznám, že offspring sa mi páči do teraz a majú nezastupiteľné miesto v mojej hlave ako spomienka ma vôbec prvú nahranú kazetu akú som kedy mal Smile

máte pravdu s tými médiami, to hej, ale len nyarlathotep a nietzsche hovorím o tom, že keď som mal 15 rokov, tak nebolo mojim cieľom ísť do mesta a spiť sa na mraky, pretrtkať alebo vylízať nejakú babu a potom ísť domov a tváriť sa, že moji rodičia ničomu nechápu....bývam v centre mesta (SPŠ strojnícka - nyar vie kde to je Wink ) a tak mám s mestským životom kontakt (aj ty vlastne nyar) a vravím, že vidím ten rozdiel...kedysi nebol taký bordel na stromoradí a pri fontáne, nebolo tam vôbec toľko detí, v meste chodili opitý ľudia, ale väčšinou 17 a vyššie....teraz? prídem domov, prejdem sa v piatok po meste a 14 - 15 (sorry br@no) ročný fagani sa tam hrajú na dospelých, nadávajú, spitý jak delá, dievčatá vulgárne, výstredné...ok, patrí do ich veku ale ak to porovnám z časom mojich 15-tich rokov, naozaj sa niečo zmenilo....to mi nezoberieš....

jedine čo priznám je, že to bolo všetko skyté a menej masové a nebolo to tak vidieť, ale ináč....to je ten rozdiel čo mi vadí....

btw. nietzsche - to čo si písal, že si nebol pubertiak a tak....ja som si stále myslel, že si iný, ale teraz to mám potvrdené Razz
Návrat hore Goto down
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimeSo máj 31, 2008 3:22 pm

Ja som pisal že som nemal potrebu proti ničomu bojovať. Za to že sa mi páčila metallica a obliekal som sa tak kus inak to je len štýl nie boj proti niečomu.
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimeSo máj 31, 2008 3:15 pm

thomass :
nikdy si nemal tu potrebu ???
pamatam si ta s cirom kanadamy a metallicou trickom ovsem retaz na gatoch
aj ked to netrvalo dlho bolo to...odlisoval si sa od vacsiny

inak jasne je to divne ze deti dnes chcu umierat a revat nad tym aky maju zly zivot a nad tym ze nemaju zivotnu lasku aj ked na zivotne lasky maju este fakt poriadne casu....

suhlasim s tym ze skor nam pisu v novinach o tej horsej mensine ako tej lepsej vacsine

ale aj tak zaver tomu davam nejaky taky ze vacsina tych deciek z toho vyrastie
proste maju skoro vsetko lebo fakt emo vlna sa tyka skor bohatsich ako chudobnejsich aspon co sledujem ja a aj tak sa stazuju na zivot to je trocha mimo chapania

este aby som sa priznal:
ja som si tym uz ties presiel....
Návrat hore Goto down
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimePi máj 30, 2008 10:33 pm

Ja som tiež nemal nikdy potrebu revolutovať. Chodim do školy, mam kamaratov, a ine aktivity. Ale tak jasne že mladež protestuje proti niečomu vždy. Ale tak hipisáci aspon oslavovali život ale tieto zpuchrene xichty čo sa režu a oslavuju smrť tak kto je potom viac skazený?
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimePi máj 30, 2008 1:50 pm

je to tak... v novinach sa nedocitame o 90% normalnych ludi, ale o tych 10%, ktorym prepina... a potom mame pocit, ze je to tak vsade a s kazdym...

Nietzsche - mozno si bol zazracne dieta, sak aj take su, ale ja budem stale tvrdit, ze v obdobi puberty si kazdy jeden prechadza medzigeneracnymi konfliktami, a ci sa to prejavi pomalovanym xichtom a podrezanymi zilami, alebo nosenim cervenych ponoziek pod ciernymi, je jedno... kazdy svojim sposobom revoltuje proti rodicom a "dospelackemu" svetu...
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimePi máj 30, 2008 1:43 pm

No neviem, ludia.. ja som napriklad nicim takym nepresiel. Nikdy som nemal potrebu proti comukolvek revoltovat, snazim sa svet radsej pochopit, nez ho silou-mocou zmenit. Som pragmatik Very Happy Na to, do akej miery sa prejavi v "teenagerovi" taketo spravanie, ma vplyv viac veci. Rodina, vychova, skola, priatelia, intelekt.. Prezil som harmonicke detstvo, vybral som si spravnych priatelov, chodil som do kvalitnej skoly.. Je to silne individualne, a tvrdit, ze si tym musi prejst kazdy.. Tiez si ale nemyslim, ze to je s dnesnou dobou take zle. O kom teraz hovorime? Kto je to 13-rocne dievca? Su to vsetko krajne pripady, vacsinou zo socialne slabych rodin. Medializacia takychto senzacii nam to vsak vzdy vyhadzuje na oci a potom nadobudame taketo domienky.. Ked nastupim do metra, z preplnenej supravy maju v hlave misung tak dvaja ludia. Preco sa musi zo vsetkeho robit veda?..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitimePi máj 30, 2008 1:12 pm

monkeyml napísal:
vedel som, že sa to opýtaš Razz

na to ti neodpoviem, lebo sa to nedá ale uznáš, že sa dá porovnávať a z toho vyvádzať dôsledky, či nie? Wink
ale ako chces porovnavat?
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Nová doba... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nová doba...   Nová doba... Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Nová doba...
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Filozofia-
Prejdi na: