Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich

Goto down 
+4
janyx
monkeyml
Thor
Felix
8 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimePi jún 06, 2008 9:36 pm

Je podľa Vás možné zaregistrovať Ateitstickú cirkev neveriacich? Bola tu taká snaha, no odmietli ich....
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimeSo jún 07, 2008 12:21 pm

myslim si ze je to hlupost pretoze ateizmus nieje viera ale ma za snahu vieru popriet Razz
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimeSo jún 07, 2008 12:24 pm

no neviem...ateista je človek, ktorý neverí na boha všeobecne....nemusí prioritne popierať vieru, stačí, že tomu jednoducho neverí....

aký cieľ ma daná ateistická cirkev neveriacich neviem...
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimeSo jún 07, 2008 1:34 pm

čistý blud, správne vystihnuté v predchádzajúcich dvoch príspevkoch.
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimeSo jún 07, 2008 4:34 pm

janyx napísal:
čistý blud, správne vystihnuté v predchádzajúcich dvoch príspevkoch.

aj ateizmus je nejaká viera nie?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimeSo jún 07, 2008 4:43 pm

heh....to by sme si mali vyhraničiť, čo vlastne viera je a ako ju chápeme...podľa mňa to viera isto nie je (a to netvrím preto, lebo som sám veriaci), to je jednoducho len odmietanie uznať existenciu boha (hociakého boha - boha všeobecne)...vierou by som ateizmus nenazval...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimeSo jún 07, 2008 4:47 pm

monkeyml napísal:
heh....to by sme si mali vyhraničiť, čo vlastne viera je a ako ju chápeme...podľa mňa to viera isto nie je (a to netvrím preto, lebo som sám veriaci), to je jednoducho len odmietanie uznať existenciu boha (hociakého boha - boha všeobecne)...vierou by som ateizmus nenazval...

Verím, že boh neexistuje.... to je viera..... neviem to dokázať....
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimeSo jún 07, 2008 4:51 pm

tak ale každá viera, vierovyznanie má svoju doktrínu, učenie a neviem čo ešte....opýtaj sa ateistu na tieto veci a povie ti len to, že neverí v bohov, nič viac....tá tvoja veta ináč len neguje vetu: neverím, že boh existuje... Wink
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimeSo jún 07, 2008 6:21 pm

to sa dá povedať aj Neverím, že boh existuje , čiže táto hláška je len hra so slovíčkami, inek táto církev je dobra sp*ostosť, niekto sa potrebuje nabaliť tak zakladá toto, ak som neveriaci, tak proste nechodím na niake stretka (myslím tým kostol atd..) tak prečo by som mal mať cirkev? podľa mna to ide proti zdravému rozumu, ale ako som písal, nikto sa potrebuje nabaliť
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimeSo jún 07, 2008 8:22 pm

Monkeyml:

Prečo by neveriaci nemohli mať vlastnú cirkev?

Brano:

A prečo myslíš, že tu bol pokus ich registrovať?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimeSo jún 07, 2008 9:07 pm

lebo je to podľa mňa hlúposť...skôr sa mi tam hodí slovo organizácia, ale cirkev...oni neveria v boha, čo je základným predpokladom nejakej náboženskej viery...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimeNe jún 08, 2008 5:38 pm

to mi pripada ako v hre L&S den radosti.....(volna citacia)

Tak vy ste optimista....

ano som , verim ze to nevyjde...a vy ste uplny pesimista

-ano, neverim, ze by to nemohlo vyjst....



No No No
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimeNe jún 08, 2008 5:59 pm

monkeyml napísal:
lebo je to podľa mňa hlúposť...skôr sa mi tam hodí slovo organizácia, ale cirkev...oni neveria v boha, čo je základným predpokladom nejakej náboženskej viery...

Definícia cirkvi:

"Cirkev je zhromaždenie pánovo založené Ježišom Kristom po zŕtvychstavní Krista, poverením Petra mocou kľúčov, povedením apoštolov získavať pre Krista všetky národy sveta - šírenie evanjelizácie vyčlenením sa z izraelskej spoločnosti a konštituovaným nového Izraela v duchovnom zmysle slova." - podľa kanonického práva...

No ak registruješ cirkev (z konfesného hľadiska) je jedno či ju nazveš cirkev alebo náboženská spoločnosť je to tvoja vec...

von Schwerzell napísal:
to mi pripada ako v hre L&S den radosti.....(volna citacia)

Tak vy ste optimista....

ano som , verim ze to nevyjde...a vy ste uplny pesimista

-ano, neverim, ze by to nemohlo vyjst....



No No No

No na prvýkrát to nevyšlo; no ak Pán Boh dá, možno to na budúce vyjde...
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimePo jún 09, 2008 12:00 am

Chcel by som vidiet ateistu, ktory by sa ti do tohto prihlasil..
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimePo jún 09, 2008 12:13 am

Nietzsche napísal:
Chcel by som vidiet ateistu, ktory by sa ti do tohto prihlasil..

20 000 ľudí by sa určite našlo...
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimePo jún 09, 2008 12:54 am

Felix napísal:
Nietzsche napísal:
Chcel by som vidiet ateistu, ktory by sa ti do tohto prihlasil..

20 000 ľudí by sa určite našlo...
Nie, nasiel by sa jeden idiot, ktory by nieco take vymyslel. Mozno by dokonca nasiel aj tych 20 000 ludi, ale ateisti by to v kazdom pripade neboli. Nikto, kto potrebuje nejaku zastresujucu organizaciu alebo ma potrebu "hnutia odporu" sa nemoze nazyvat ateistom! Neviem aky pojem by ma potom bol schopny definovat..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:31 am

Br@no napísal:
to sa dá povedať aj Neverím, že boh existuje , čiže táto hláška je len hra so slovíčkami, inek táto církev je dobra sp*ostosť, niekto sa potrebuje nabaliť tak zakladá toto, ak som neveriaci, tak proste nechodím na niake stretka (myslím tým kostol atd..) tak prečo by som mal mať cirkev? podľa mna to ide proti zdravému rozumu, ale ako som písal, nikto sa potrebuje nabaliť
mas to to iste, ako keby si povedal neverim, ze boh neexistuje... cize aj to je len hra so slovickami... inak, si zjavne nepochopil zmysel zalozenia tejto cirkvi... Wink


ja osobne som za zalozenie cirkvi pre Velkeho Cthulhu... mame konkretneho boha, ktoreho mozme vzyvat, mame tie obkecavacky okolo vzniku vesmiru a cloveka, len neviem, ako by to bolo s tymi ludskymi obetami...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:39 am

Nietzsche napísal:
Felix napísal:
Nietzsche napísal:
Chcel by som vidiet ateistu, ktory by sa ti do tohto prihlasil..

20 000 ľudí by sa určite našlo...
Nie, nasiel by sa jeden idiot, ktory by nieco take vymyslel. Mozno by dokonca nasiel aj tych 20 000 ludi, ale ateisti by to v kazdom pripade neboli. Nikto, kto potrebuje nejaku zastresujucu organizaciu alebo ma potrebu "hnutia odporu" sa nemoze nazyvat ateistom! Neviem aky pojem by ma potom bol schopny definovat..

tu stačia podpisy 20 000 pravoverných ateistov...., no ako si on bude fungovať s tým náboženstvom môže byť im jedno....
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:55 am

Nietzsche: ako recesia mi to pride ako celkom dobry napad... aspon by sa ukazalo ostatnym cirkevnikom, ze vieme hrat ich hru a vieme z nej rovnako tazit... mozno by nam aj nejaku antimodlitebnu postavili... Laughing
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimePo jún 09, 2008 9:16 am

ako vravím - názov ateistická cirkev mi znie úplne odveci....čo ja viem, skôr niečo ako Spoločnosť ateistická ale cirkev? čistý blud pre mňa...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimePo jún 09, 2008 9:18 am

monkeyml napísal:
ako vravím - názov ateistická cirkev mi znie úplne odveci....čo ja viem, skôr niečo ako Spoločnosť ateistická ale cirkev? čistý blud pre mňa...
co presne znamena slovo "cirkev"?
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:46 pm

nyarlathotep napísal:
monkeyml napísal:
ako vravím - názov ateistická cirkev mi znie úplne odveci....čo ja viem, skôr niečo ako Spoločnosť ateistická ale cirkev? čistý blud pre mňa...
co presne znamena slovo "cirkev"?

To som už niekde definoval, treba si to nájsť - už neviem, kde som to písal...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimeUt jún 10, 2008 9:20 am

hej, si to písal na prvej strane niekde v strede, ale nyar mal možno na mysli význam slova,či nie? scratch
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimeUt jún 10, 2008 9:27 am

monkeyml napísal:
ale nyar mal možno na mysli význam slova,či nie? scratch
tak nejak...
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitimeUt jún 10, 2008 4:24 pm

Felix napísal:
janyx napísal:
čistý blud, správne vystihnuté v predchádzajúcich dvoch príspevkoch.

aj ateizmus je nejaká viera nie?
sorry za výraz, ale padol si z hrušky ? ve´d ateisti neveria v nič, tak to nemože by´t viera.......recover
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Empty
OdoslaťPredmet: Re: Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich   Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Registrácia Ateistickej cirkvi neveriacich
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: