Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?

Goto down 
5 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimePo júl 14, 2008 5:22 pm

Ruku do ohňa by som za nikoho nedal. Palko a Lipšic sú stelesnená morálka? A to už prečo? Preto lebo sú z KDH? Lipšic patrí medzi najbohačších politikov na Slovensku a v dobe dravého kapitalizmu ide morálka bokom...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimePo júl 14, 2008 4:48 pm

tak potom je môj názor, že áno, ale ruku do ohňa za žiadneho politika nedám Wink
no myslím si, že by toho boli schopní - morálne...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimePo júl 14, 2008 12:42 pm

a hypoteticky ak by ju mali?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimePo júl 14, 2008 12:30 pm

hmmmm....sami isto nie...museli by mať podporu vo vlastných stranách a hlavne v obyvateľstve.
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimePo júl 14, 2008 12:25 pm

Monkeyml:

Myslíš si, že Palko a Lipšic sú toho schopní?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimePo júl 14, 2008 12:22 pm

Felix napísal:
Ale naskytá sa nám tu otázka kedy sa to naučíme a či sa to naučíme poriadne a hlavne kedy sa naučíme robiť aj pre blaho ostatných a nielen pre seba...

veru felix..dávam ti za pravdu...je to otázka - ja dúfam, že sa to raz stane...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimePo júl 14, 2008 12:11 pm

von Schwerzell napísal:
pokial ti pnakovia hore budu hrabat len pre seba..a svojich blizkych a na stat budu prdiet..tak sa to nemame sancu naucit ani za dalsich tisic rokov..

Na to musí vymrieť pár generácií...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimePo júl 14, 2008 11:24 am

pokial ti pnakovia hore budu hrabat len pre seba..a svojich blizkych a na stat budu prdiet..tak sa to nemame sancu naucit ani za dalsich tisic rokov..
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimeNe júl 13, 2008 10:51 pm

Ale naskytá sa nám tu otázka kedy sa to naučíme a či sa to naučíme poriadne a hlavne kedy sa naučíme robiť aj pre blaho ostatných a nielen pre seba...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimeNe júl 13, 2008 8:39 pm

nietzche, ty si hotoví rečník a moralista.... Laughing máš vo veľa pravdu, ale to mne osobne vôbec neprekáže aby som nebol patriot a na druhej strane rád, že som slovák...mne je ako slovákovi dobre - ver či nie...to, že sme podľa môjho názoru národ hlúpy mi prekáže, ale s tým pravdepodobne nič neurobím...jediné čo ma utešuje je, že som v kontakte so slovákmi, ktorý nie sú hlúpy - aj na tomto fóre....každopádne späť k téme - som skôr za to, že sme sa oddelili...raz sa musíme naučiť zodpovednosti za riadenie štátu..ináč to nejde...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimeNe júl 13, 2008 7:24 pm

Nietzsche
Neviem, čo sa týka slovenského národa, také niečo by som netvrdil. Každý je sám sebe pánom, ako si ustelie tak bude spať. Každý sme iný... Netreba každého hádzať do jedného vreca. Čo sa týka toho čo si povedal, o tých našich dejinách aj by som s tebou súhlasil - dosť zjavné je to v rubrike o zmienkach o Slovákoch a Slovensku, kde sa niektorí užívatelia snažia nám povedať, že Slováci tu boli už dobách dávno minulých... Aj s tým s tebou súhlasím, že potrebujeme niekoho nad sebou... vždy sme nad sebou niekoho mali a teraz tiež by sme si mali nájsť (teda asi už máme) nejaký "silný dub" - robia to všetky národy okolo nás...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimeNe júl 13, 2008 5:44 pm

no nastavil si nam zrkadlo... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimeNe júl 13, 2008 5:23 pm

Sebaurcenie slovenskeho naroda je nieco tak umelo vyvolane, natolko neprirodzene, ze sa mi to az protivi. Nekonecny pocit, ze nas niekto vyuziva, nas dohnal az k poslednej separacii v 93., aby sme nakoniec zistili, ze sme uplne neschopni sa postarat sami o seba a ze toho niekoho "nad nami" potrebujeme, aby sme mohli fungovat. Sme narod otrokov, so zapalom v ociach, pripraveni prebodnut kazdeho, kto spochybni nasu suverenitu, no silne reci je to jedine, k comu sme sa kedy zmohli. Smejeme sa z Americanov, ze ich historia nesiaha hlbsie, nez do 18. storocia, no pritom my sami ziadnu vlastnu historiu nemame. Pretvarame si dejiny, aby sa nam lepsie pocuvali, vytvarame si hrdinov zo zlodejov a pochybnych kazatelov, hladame kazdu stopu, ktora by nasvedcovala, ze skutocne existujeme. To iste robia veriaci celiac utokom zo strany ateistov. A vsetci vidime, ake je to ubohe.. Byt hrdy na to, ze som Slovak? Co sme my kedy dokazali, ze mam chodit so vztycenou hlavou? Aka zberba to tvori narod, ktoreho vlajka mi ma viat nad hlavou! Robime si iluzie o nasom postaveni, v nasich hlavach je obraz idealneho Slovaka, ktory sa vsak vymyka realite.. etnocentrizmus, aky by sme nenasli ani u Zidov.. ozrani, nasilnici, lenive, nezodpovedne socky, tito tvoria jadro nasho statu. Hanba takemu narodu!
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimeNe júl 13, 2008 3:01 pm

zo športového hľadiska: bol nesmierne šťaštný...konečne nám tí .... česi nezaberali 95% našich výprav. akurát ma pobúrilo, že česi hrali automaticky v A-kategórii a my sme sa museli jak trtkovia prebojovávať z C-kategórie...čo už...

z politického a ekonomického: vtedy som to veľmi nevnímal a bolo mi to jedno...teraz, keď už som starší, tak nebudem súhlasiť s nietzschem...som skôr za to, aj keď to malo a má samozrejme, aj svoje nevýhody...ešte spomeniem, že nyarlathotep má pravdu v tom, že sme sa rozdelili naozaj pokojne. môj spolužiak na výške bol v amerike na jednej univerzite, kde sa práve rozdelenie československa preberá ako ukážkové a bezkonfliktné rozdelenie federácie a vznik nových štátov...celkom zábavné... Smile
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimeSo júl 12, 2008 8:51 pm

Nietzsche
Takže podľa teba bola tzv. pomlčková vojna, ktorá vyústila do rozpadu Československa povedzme žabo-myšacou bez akejkoľvek relevancie?

Alebo súhlasíš s rozpadom Československa, len sa určité veci nedotiahli napríklad ako to zdravotné poistenie, ktoré spomínaš?
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimeSo júl 12, 2008 12:43 am

Mali sme my len pekne ostat spolu.. Co nam delenie prinieslo? Rozdelili sa rodiny, dostavili sa len byrokraticke problemy, dnes tu mozem i zgegnut v cakarni len preto, ze nie som registrovany v ich zdravotnej poistovni, mozem mat karticiek Europoistencov plne vrecka.. Mate pocit, ze vsetko tieklo do vtedajsieho hlavneho mesta? Presne tak isto ako teraz vsetko tecie do Bratislavy. Maju sa kvoli tomu vychodniari osamostatnit? Co sme si tym vlastne chceli dokazat?..
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 09, 2008 11:13 pm

von Schwerzell napísal:
Netreba takisto zabudat kolko do nas Cesi investovali uz za prvej republiky.

České "investovanie" do Slovenska sa začalo cca. 30 rokoch... No a vieš čo tu bolo predtým? Keby nebolo strategických dôvodov, neviem neviem ako by sme pochodili - hoci tu by sa hodilo ( a ja sa s ním stotožňujem) "národné" motto Krymskej autonómnej republiky: Rozkvet v jednote...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 09, 2008 8:44 pm

co si mam mysliet..?

myslim, ze ako Cesko-slovensko by sme boli omnoho silnejsi ako len slovensko, (a to som narodovec). Netreba takisto zabudat kolko do nas Cesi investovali uz za prvej republiky.
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 09, 2008 8:25 pm

von Schwerzell napísal:
neviem pozeral som nejaky dokument, kde hlasali ze Len-on chcel vlastne dalej fedaraciu a stat rozdelil Carnogursky s Pitthardtom (ci ako sa volal)

A čo si o tom všetkom myslíš?
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 09, 2008 7:51 pm

neviem pozeral som nejaky dokument, kde hlasali ze Len-on chcel vlastne dalej fedaraciu a stat rozdelil Carnogursky s Pitthardtom (ci ako sa volal)
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 09, 2008 5:13 pm

Ano hovoríme teraz o r. 1993, no môžeme rozobrať aj rok 1939...

k r. 1993:

čo si myslíš o pomlčkovej vojne?

čo si mysliíš o úlohe "otca republiky" v tomto procese?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 09, 2008 2:47 pm

hovorime teraz o roku 1993?

k tomu nemam celkom jasne stanovisko... zrejme to bolo nutne a ku cti nam sluzi, ze to cele prebehlo bez nejakych nepokojov...
na druhej strane neviem, do akej miery to bolo rozhodnutie zhora alebo zdola...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 09, 2008 2:08 pm

Sem s Vašimi názormi....
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?   Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko? - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Rozpad ČSR: Tragédia alebo jediné východisko?
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Racionalizmus alebo Empririzmus ?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: História Národov :: Dejiny Slovákov-
Prejdi na: