Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Oidipovský komplex

Goto down 
+2
Felix
Sybila
6 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeŠt júl 31, 2008 12:10 am

monkeyml napísal:
sestra žije v nemecku, takže to budem musieť vyriešiť mailom...keď nezabudnem, tak jej napíšem...

ak môžeš popýtaj sa... aj na tých kňazov... Wink Wink Wink
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeSt júl 30, 2008 9:25 pm

sestra žije v nemecku, takže to budem musieť vyriešiť mailom...keď nezabudnem, tak jej napíšem...a to, že ho niektorí psychológovia odmietajú môže súvisieť s tým, že odmietajú Freudovu psychoanalýzu ako takú (to som čítal v jednom vydaní .týždňa....)
Návrat hore Goto down
Sybila
Panoš
Panoš
Sybila


Poeet p?íspivku : 183
Registration date : 30.06.2008

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeSt júl 30, 2008 5:59 pm

no pravdepodobne sa to liečiť dá...asi... netuším.. možno sedenia...
Niektorí psychologiovia úplne odmietajú existenciu Oidipovského komplexu..prečo to neviem... scratch
Nemyslím, že Romka je zhypnotizovaná..ved prečo aj?....A čo vy viete, v dnešnej spoločnosti ej dokonca možné, že matka s nimi ešte býva Sleep
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeSt júl 30, 2008 5:40 pm

monkeyml napísal:
neviem, preto som sa pýtal či a ako sa to dá liečiť...

veď tvoja sestra je psychologička nie? Tak sa ju opýtaj... Wink
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeSt júl 30, 2008 5:38 pm

neviem, preto som sa pýtal či a ako sa to dá liečiť...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeSt júl 30, 2008 5:30 pm

monkeyml napísal:
mne už slovo komplex vyvoláva negatívne reakcie...a stále sa vravievalo - máš komplexy?daj sa liečiť! Laughing podľa mňa to je choroba, resp. porucha...veď ten prípad čo som uviedol mi pripadá dosť chorý..a nie len mne...

A dá sa liečiť? Môžeme vyliečiť tú zhypnotizovanú Rómku?

P.S.: Krvismilské zväzky medzi Rómami sa objavovali už za R-U, tak to nie je nový fenomén, ale nejaká súčasť ich kultúry. Aby som bol konkrétny zistili to napríklad pri ich súpise 31. januára 1893.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeSt júl 30, 2008 1:38 pm

mne už slovo komplex vyvoláva negatívne reakcie...a stále sa vravievalo - máš komplexy?daj sa liečiť! Laughing podľa mňa to je choroba, resp. porucha...veď ten prípad čo som uviedol mi pripadá dosť chorý..a nie len mne...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeSt júl 30, 2008 12:10 pm

monkeyml napísal:
by ma normálne zaujímalo, ako a či sa to vôbec dá liečiť...

Možno to vnímať ako duševnú chorobu?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeSt júl 30, 2008 10:59 am

heh...asi ju zhypnotizoval.... Wink

by ma normálne zaujímalo, ako a či sa to vôbec dá liečiť...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeSt júl 30, 2008 10:13 am

monkeyml napísal:
no áno...v takom prípade to je nátlak otca na dcéru, aby trpela oidipovským komplexom... Smile

Ano vsugeroval jej, že ním trpí....
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeSt júl 30, 2008 9:58 am

no áno...v takom prípade to je nátlak otca na dcéru, aby trpela oidipovským komplexom... Smile
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeSt júl 30, 2008 9:51 am

monkeyml napísal:
nie...veď to práve by mal byť on...dcéra vyhodila matku z jej pozície a začala "fachčiť" s otcom...aspoň som tak pochopil prvý príspevok tejto témy. syn sa snaží vysáčkovať otca a dcéra matku...

No ale musíme porozmýšľať nad jednou vecou, kto je iniciátorom tohto krvismilského zväzku. Ak dcéra máš pravdu...no poväčšine to bude asi otec, ktorý dcéru prinúti ku krvismilstvu...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeSt júl 30, 2008 9:35 am

nie...veď to práve by mal byť on...dcéra vyhodila matku z jej pozície a začala "fachčiť" s otcom...aspoň som tak pochopil prvý príspevok tejto témy. syn sa snaží vysáčkovať otca a dcéra matku...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeUt júl 29, 2008 11:12 pm

Nebude to nejaký kontraoidipovský komplex? Laughing
Návrat hore Goto down
Sybila
Panoš
Panoš
Sybila


Poeet p?íspivku : 183
Registration date : 30.06.2008

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeUt júl 29, 2008 8:55 pm

ked tím trpia deti tak sa to akoby "neráta" Very Happy
.... no a ked ma rom so svojou dcerou tolko deti... myslím, že slovo akým by som ho označila by musela byť vyhviezdičkovana .... ale myslím, že kastracia by mu prospela Twisted Evil
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeUt júl 29, 2008 8:46 pm

A aký je to komplex, keď cigán má so svojou dcérou cca. 5 detí?
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeUt júl 29, 2008 8:41 pm

mna len zaraza..preco by tie deti tym mali trpiet, ked je to normalnou sucastou vyvoja..hm
Návrat hore Goto down
Sybila
Panoš
Panoš
Sybila


Poeet p?íspivku : 183
Registration date : 30.06.2008

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeUt júl 29, 2008 8:39 pm

nie ide tu o sex lenže, to by si musel byť neurotik a trpieť Oidipovským komplexom .... to čo si zažíval su počiatky...keby si sa nezačal ovládať dopadlo by to krvismilstvom.... Oidipovským koplexom trpia deti okolo dvoch do šeť rokov Very Happy a samozrejem potom neurotici... blázni..... apod
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeUt júl 29, 2008 7:54 pm

ale v tom prípade tu nejde o nejaký sex. objekt ale akýsi quasi dub, o ktorý sa malé decko môže oprieť...
Návrat hore Goto down
Sybila
Panoš
Panoš
Sybila


Poeet p?íspivku : 183
Registration date : 30.06.2008

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeUt júl 29, 2008 7:40 pm

monkeyml- nepozeráš moc často Prcičky? lol!

Ten chalan čo bol stále s mamou... no mamičkým vlezdoprdelka...

ved si vezmite, že každí z nás trpel Oidipovským komplexom...aspon s časti.... Ked ste boli deti, vyhládali ste skor spoločnosť matky, ktorá pre vás predstavovala niečo vznešené niečo zázračné... Možno si to ani nepriznáte a preto sú psychiatri Very Happy
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeUt júl 29, 2008 11:08 am

tzv. MCBP komplex (máma co bych píchal lol! )
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeUt júl 29, 2008 9:00 am

Nietzsche napísal:
A aky komplex mam ja, ak mam chut na mamu svojho kamarata? lol!
no to zalezi cisto od toho, ako ta jeho mati vyzera... Laughing
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeUt júl 29, 2008 1:36 am

A aky komplex mam ja, ak mam chut na mamu svojho kamarata? lol!
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimeUt júl 29, 2008 12:25 am

1) Chudák tvoj tato!!! Laughing

2) V prípade toho chlapíka nemuselo ísť o ten komplex, možno hľadal akúsi formu ochrany u matky, resp. možno rozvýjal vzťahy len s matkou, lebo tato nejak nejavil o rodinu záujem...

P.S.: Mám taký dojem, že tento komplex sa prejavuje v rannom detstve, tak nemusíš si ho ani pamätať...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitimePo júl 28, 2008 10:09 pm

vôbec nepoznám freudovu psychoananlýzu, ale čo sa týka toho oidipovského komplexu, tak na mne sa isto neprejavil...moja sestra by možno tvrdila niečo iné, lebo ona to študovala a je do freuda celá šalená, no mne sa zdá, že ten oidipovský komplex sa mňa netýka...osobne sa musím priznať, že by som nechcel byť teda v koži môjho otca...t.z. pod papučou.. Laughing

ale napr. môj spolužiak z výšky mal kámoša, ktorý tým evidentne trpel...keď napríklad mala jeho mamča dovolenku, tak nešla s manželom, ale so synom a naopak...otec ani nespával v jednej spálni s matkou ale kdesi v upravených pivničných priestoroch, kde si popíjal vínko a kukal telku...a vraj syn nevedel ani prdnúť bez mamky...to už sa na ten komplex podobá a v mojich očiach je už takýto prípad trošku chorý...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Oidipovský komplex Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oidipovský komplex   Oidipovský komplex Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Oidipovský komplex
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Filozofia-
Prejdi na: