Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 ZHN

Goto down 
+3
monkeyml
Felix
alganor
7 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

ZHN - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: ZHN   ZHN - Stránka 2 Icon_minitimePo august 25, 2008 7:33 pm

v utocnej faze ich nepouzije nikto, skor sa treba bat obrancu, ktory nema co stratit....
tie presne akcie si ale niekedy mozu vyziadat viacej obeti, ako pouzitie ZHN...prikladom moze byt uz mnoho krat spominane mesta Hirosima a Nagasaki, prvej svetovej vojne prvykrat pouzity bojovy plyn( sa mi zda, ze prvykrat bol pouzity slzak na zapadnom a yperit na vychodnom, kde ale v zome zamrzol, takze nesposobil straty) a mohlo by sa pokracovat.
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

ZHN - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: ZHN   ZHN - Stránka 2 Icon_minitimePo august 25, 2008 2:05 pm

no predstava pouzitia zbrani hromadneho nicenia pri velkom vojenskom konflikte je katastrofalna
ale nechce sa mi nejako verit ze by sa ku tomu niekto neuchylil
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

ZHN - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: ZHN   ZHN - Stránka 2 Icon_minitimePo august 25, 2008 9:53 am

och...neviem si predstaviť, že by sa pri vojnách začali používať ZHN...to by bola apokalypsa z fleku...ale prestať vyrábať ich neprestane nikdy nikto, lebo čo ak by náhodou môj oponent napadol našu krajinu a blá, blá....ach jaj..
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

ZHN - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: ZHN   ZHN - Stránka 2 Icon_minitimeSo august 23, 2008 10:50 pm

Tuším, že to krymské mesto sa volalo Soldaia... ale nie som si istý...

Osobne nie som zástancom takého silového riešenia, ak sa použijú vopred naplánované a presné akcie mohol by sa dosiahnuť rovnaký efekt bez strán na životoch...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

ZHN - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: ZHN   ZHN - Stránka 2 Icon_minitimeSo august 23, 2008 8:46 pm

zbrane hromadneho nicenia su tiez zname pod skratkou ABC(nejde ale o vseobecny nazor,pretoze chemicke a jadrove zbrane taktickych parametrov, ktore su pouzite proti vojenskym cielom, mnohe staty nepovazuju za ZHN) - atomove/atom, biologicke/biologia a chemicke/chemia (podla niektorich nazorov by tam malo byt este R - rucne)
definicia nam ZHN charakterizuje ako zbrane, ktore su skonstruovane tak, aby boli schopne usmrtit velke mnozstvo ludi a sposobit velke materialne skody. Su konstruovane na nicenie civilnych a vojenskych cielov, ale ich konstrukcia znemoznuje ich takticke pouzitie proti cistym vojenskym cielom.
Biologicke
prve zaznamenane pouzitie biologickych zbrani sa traduje do 14.storocia, ked Tatari katapultovali do obliheneho mesta na Kryme mrtvoly, ktore podlahli moru.
v roku 1972 bola podpisana medzinarodna zmluva o ich zakaze vyroby a zhromazdovania
chemicke
prve zaznamenane pouzitie sa odohralo pocas 1. svetovej vojny
jadrove
prve zaznamenane pouzitie sa odohralo pocas 2.svetovej vojny
Návrat hore Goto down
Sponsored content





ZHN - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: ZHN   ZHN - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
ZHN
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Historická sieň :: História Vojenstva-
Prejdi na: