Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 1000 rocny utlak slovakov v uhorsku

Goto down 
+5
Ossian
Vulkulak
StEvE
nyarlathotep
alganor
9 posters
AutorSpráva
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1000 rocny utlak slovakov v uhorsku   1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Icon_minitimeŠt február 05, 2015 11:04 am

ono netreba chapat narody v stredoveku tak ako v novoveku...vtedy nebolo narodne povedomie take "velke" ako teraz...
Návrat hore Goto down
andrej
Poddaný
Poddaný



Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 05.02.2015

1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1000 rocny utlak slovakov v uhorsku   1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Icon_minitimeŠt február 05, 2015 1:27 am

1000 ročný útlak to nebol, ale nebolo to pre Slovákov ani obdobie blahobytu, absolútny vplyv mali v Uhorsku vždy Maďari, aj keď ostatných národností v ňom žilo podstatne viac.
Návrat hore Goto down
http://www.babyburza.sk
Turambar
Poddaný
Poddaný



Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 06.07.2009

1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1000 rocny utlak slovakov v uhorsku   1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Icon_minitimeSt júl 08, 2009 10:33 am

Tá nevraživosť je v dnešnej dobe hlavne kvôli tomu, že nás Maďari napadli pred 2 svetovou a stále im nedochádza že už nepatríme k nim. Zvykli si na nás dosť ... scratch

ale s5 k téme:
S tým nadpisom nesúhlasím, pretože ako už ostatní poznamenali sa to začalo "srať" až v 19. storočí. Dovtedy tam neboli žiadne výrazné problémy, ale stále viac prichádzajú fanatici, ktorí skrývajú svoje zámery proti Maďarsku práve za tento spoločný štátny útvar.
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1000 rocny utlak slovakov v uhorsku   1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Icon_minitimeNe marec 22, 2009 12:01 am

Človek nemá po čom siahnuť, aby sa mu dostalo objektivity. Politika smrdí.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1000 rocny utlak slovakov v uhorsku   1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Icon_minitimeSo marec 21, 2009 10:58 pm

Ossian napísal:
Tiež sa stotožňujem s predchádzajúcimi príspevkami. Veď istý čas sa korunovalo dokonca v Bratislave. Aj iné významné miesta pre Uhorský štát boli na Slovensku.A je divné, že teraz sú medzi Slovákmi a Maďarmi väčšie spory ako počas tých 800 rokov.
tato nevrazivost v poslednych rokoch je do znacnej miery umelo tvorena politikmi a sovinistickymi individuami a zoskupeniami na oboch stranach hranice... skratka niektore skupinky nemaju inu agendu len pouzivat nacionalnu kartu a masy sa vzdy daju lahsie strhnut emociami ako rozumom... no a media tomu tiez nepomahaju, ked kazdy pokus zopar horlivcov rozmazavaju velkymi titulkami akoby hned islo o ohrozenie statu alebo co...
Návrat hore Goto down
Ossian
Slobodný občan
Slobodný občan
Ossian


Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 19.03.2009

1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1000 rocny utlak slovakov v uhorsku   1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Icon_minitimeSo marec 21, 2009 8:32 pm

Tiež sa stotožňujem s predchádzajúcimi príspevkami. Veď istý čas sa korunovalo dokonca v Bratislave. Aj iné významné miesta pre Uhorský štát boli na Slovensku.A je divné, že teraz sú medzi Slovákmi a Maďarmi väčšie spory ako počas tých 800 rokov.
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1000 rocny utlak slovakov v uhorsku   1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Icon_minitimePo december 01, 2008 6:26 pm

von Schwerzell napísal:
alganor napísal:
nyar: ja ma taky isty nazor....do toho 19. storocia sme si v pohodicke nazivali v jednej spolocnej krajine bez ziadnych vacsich problemov...a potom zacalo sebauvedomovanie narodov od ktoreho to islo iba od 10tich k 5tim....minule som sem dal jeden link, v ktorom Sedivy vyjadruje nazor na tuto problematiku (a z jeho nazorom sa plne zhodujem)

tak naco si tam hodil taky titul`? co sme uz v bleskovkach ci kde... Shocked
to len aby sa rozprudila diskusia....cim bulvarnejsi nadpis, tym je vacsia sanca, ze niekto odpise Cool Cool
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1000 rocny utlak slovakov v uhorsku   1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Icon_minitimePo december 01, 2008 11:25 am

alganor napísal:
nyar: ja ma taky isty nazor....do toho 19. storocia sme si v pohodicke nazivali v jednej spolocnej krajine bez ziadnych vacsich problemov...a potom zacalo sebauvedomovanie narodov od ktoreho to islo iba od 10tich k 5tim....minule som sem dal jeden link, v ktorom Sedivy vyjadruje nazor na tuto problematiku (a z jeho nazorom sa plne zhodujem)

tak naco si tam hodil taky titul`? co sme uz v bleskovkach ci kde... Shocked
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1000 rocny utlak slovakov v uhorsku   1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Icon_minitimeŠt november 27, 2008 6:58 pm

Bolo, ale podľa mňa nie po celých tisíc rokov. To by myslím nezačali Slováci klásť odpor až v 19.storočí, až vtedy začalo prihorievať naozaj, podľa mňa dovtedy Uhorsko ako útvar s viacerými národmi v ,,obsahu" fungoval ako tak. I keď do Uhorska sa moc nezaujímam. Ale inak súhlasím že sa to začalo najviac srať v tom devätnástom storočí.
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1000 rocny utlak slovakov v uhorsku   1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Icon_minitimeŠt november 27, 2008 6:52 pm

ten nadpis znie horsie ako realita
ale samozrejme isty znevyhodnovanie a podobne tam bolo
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1000 rocny utlak slovakov v uhorsku   1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Icon_minitimeŠt november 27, 2008 6:40 pm

nyarlathotep napísal:
alganor napísal:
este sme tu nerozobrali tuto temu a preto sa vas pytam: co si myslite, je nadpis pravdivy alebo nie?? a ako vlastne vnimate spolunazivanie 2 narodov, ktore do nedavna tvorili jeden stat???
je to dost prehnane... isté madarizacne tlaky tu boli, ale tie sa najviac prejavili az v priebehu 19. storocia, co bolo zrejme spojene s formovanim novodobych narodov a reakciou starych statnych struktur na to... aspon ja to tak vidim...

suhlas..niekde sa to uz na fore rozoberalo..nechce sa mi hladat link....takze ten 1000 rocny utlak je mylna predstava...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1000 rocny utlak slovakov v uhorsku   1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Icon_minitimeŠt november 27, 2008 4:19 pm

nyar: ja ma taky isty nazor....do toho 19. storocia sme si v pohodicke nazivali v jednej spolocnej krajine bez ziadnych vacsich problemov...a potom zacalo sebauvedomovanie narodov od ktoreho to islo iba od 10tich k 5tim....minule som sem dal jeden link, v ktorom Sedivy vyjadruje nazor na tuto problematiku (a z jeho nazorom sa plne zhodujem)
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1000 rocny utlak slovakov v uhorsku   1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Icon_minitimeŠt november 27, 2008 12:33 pm

alganor napísal:
este sme tu nerozobrali tuto temu a preto sa vas pytam: co si myslite, je nadpis pravdivy alebo nie?? a ako vlastne vnimate spolunazivanie 2 narodov, ktore do nedavna tvorili jeden stat???
je to dost prehnane... isté madarizacne tlaky tu boli, ale tie sa najviac prejavili az v priebehu 19. storocia, co bolo zrejme spojene s formovanim novodobych narodov a reakciou starych statnych struktur na to... aspon ja to tak vidim...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Empty
OdoslaťPredmet: 1000 rocny utlak slovakov v uhorsku   1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Icon_minitimeŠt november 27, 2008 12:01 pm

este sme tu nerozobrali tuto temu a preto sa vas pytam: co si myslite, je nadpis pravdivy alebo nie?? a ako vlastne vnimate spolunazivanie 2 narodov, ktore do nedavna tvorili jeden stat???
Návrat hore Goto down
Sponsored content





1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Empty
OdoslaťPredmet: Re: 1000 rocny utlak slovakov v uhorsku   1000 rocny utlak slovakov v uhorsku Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
1000 rocny utlak slovakov v uhorsku
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Slachta v Uhorsku

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: História Národov :: Dejiny Slovákov-
Prejdi na: