Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel

Goto down 
+4
StEvE
von Schwerzell
nyarlathotep
alganor
8 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel - Stránka 2 Icon_minitimePo september 28, 2009 6:55 pm

Pri prezerani sprav na sme.sk som narazil na tuto spravu
kód:
http://veda.sme.sk/c/5027440/vtak-ktory-jedol-ludi-jestvoval.html
a vzhladom na to, ze v tej dobe som mal filozoficku chvilku, tak som sa zamyslel nad jednoym rebusom.
a to bolo: ak existovalo jedno mytologicke zviera, tak aka je moznost, ze existoval aj iny takyto zivocich (ako napriklad kentauri, upiri, vlkodlaci, mantikory, harpyje, draci...).
pretoze ked som sa nad tym trochu zamyslel, tak mi vyslo ze kazda ludska spolocnost, akokolvek bola odlucena od inych vplyvov, dosla k tym istym, alebo podobnym zivocisnym druhom, ako zvysok sveta. a tu som sa zarazil pri myslienke: to kazda spolocnost, dospela len tak, k niecomu podobnemu? alebo, kazda dana spolocnost bola ovplyvnena niecim (prisla do kontaktu s mytologickymi zivocichmy), co ju viedlo vytvorit nezavisly, ale podobny kult?



tesim sa na reakcie Smile
Návrat hore Goto down
 
zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Báje, mýty a povesti-
Prejdi na: