Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Hrobka Jezisa

Goto down 
+11
nyarlathotep
Crowley
monkeyml
janyx
von Schwerzell
LAM
Brano
Thor
Sano
Th()maSS
gerots
15 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorSpráva
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimeŠt apríl 19, 2007 4:06 pm

gerots napísal:
Thor napísal:
gerots napísal:
Thor napísal:
gerots napísal:
THOR toto mi teraz musis vysvetlit !! z tvojho pohladu ten, kto je ateista, nie je krsteny, nema prve svate prijimanie / ja to niesom ja mam aj krst, prve svate aj som veriaci / tak sa nedostane do neba ?! urcite to nie je pravda, lebo si zober mas nejakeho veriaceho a ten zabije cloveka, a zober si ateistu, ktory cely zivot nespravil daky velky hriech !! pozri aky je v tom rozdiel a teraz chces povedat ze obaja pojdu do pekla ?? ved jasne ten, kto zabil urcite ano ale ten ateista !! preco ?? ved on je od utleho detstva vedeny na to ze nie je veriaci ale cely zivot je dobry a nepacha tazke hriechy a ten mi chces povedat ze nepojde do neba ?!! urcite nie !!

jooj ved taky povrchny niesom ... ja viem ze to vsetko nieje take jednoduche ale urcite musis pozerat prvorade na vieru ... kto zije pocestne a podla viery v Krista tak bude spaseny ... nevravim ze ateista nemoze byt ale pozri v sv.pisme je napisane (nie presne tak jak to poviem hej ? ), ze ti co vedeli ze Jezis prisiel spasit tento svet ale zavrhli ho tak budu v pekle ... nemozes sa predsa dostat do neba ked popieras existenciu samotneho Boha no nie ?!


som rad ze si to tak nemyslel - mal by o tom rozhodnut Boh, pretoze ak ten clovek bol dobry a od mala vedeny v neexistenciu Boha on za to nemoze !!!


jasne nechajme to vsetko na Boha Smile


len ci bude mat na to cas Very Happy


to nestaci ze nekonecno ? Very Happy
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimeŠt apríl 19, 2007 4:09 pm

THOR: ake nekonecno ?
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimeŠt apríl 19, 2007 7:37 pm

gerots napísal:
THOR: ake nekonecno ?

Boh je nekonečný on bol je a bude ale to človek nepochopí lebo je nedokonalý
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimeSo apríl 21, 2007 8:05 pm

LAM napísal:
gerots napísal:
THOR: ake nekonecno ?

Boh je nekonečný on bol je a bude ale to človek nepochopí lebo je nedokonalý


mopzno ze raz sa najde daky inteligent ktory to pochopi
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimeNe apríl 22, 2007 1:01 pm

gerots napísal:
LAM napísal:
gerots napísal:
THOR: ake nekonecno ?

Boh je nekonečný on bol je a bude ale to človek nepochopí lebo je nedokonalý


mopzno ze raz sa najde daky inteligent ktory to pochopi

Aj ty to nájdeš na to nemusíš bYť inteligent keď zomrieš dovieš sa.
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimeSt apríl 25, 2007 10:17 am

LAM: a ked nahodou nestastnou nahodou nedajboze pojdem do pekla ?
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimeSt apríl 25, 2007 11:07 am

gerots napísal:
LAM: a ked nahodou nestastnou nahodou nedajboze pojdem do pekla ?

To je jedno aj tk sa dozvieš len menej pohodlním sposobom Wink
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimeŠt apríl 26, 2007 2:46 pm

LAM napísal:
gerots napísal:
LAM: a ked nahodou nestastnou nahodou nedajboze pojdem do pekla ?

To je jedno aj tk sa dozvieš len menej pohodlním sposobom Wink


ak sa to nahodou nedozviem tak potom pridem za tebou ! Very Happy
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimeSo máj 26, 2007 8:53 pm

exsituju zdroje..docital som sa to v suhrnom diele nazvanom Mystica, ze hrob Jezisa Nazarestkeho moze byt v istej indickej provincii, na detaily si teraz nespominam, kedze som to cital davno...
to su zatial skor dohady....
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimeSo júl 28, 2007 6:30 pm

Cirkev robila v minulosti chyby, ktoré sa ťažko dajú odpustiť,ale ako organizáciu celkovú ju neodsudzujem, odsudzujem len niektorych jej členov, čo sa takto správali.
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimeSo júl 28, 2007 6:32 pm

janyx napísal:
organizáciu celkovú ju neodsudzujem, odsudzujem len niektorych jej členov, čo sa takto správali.

hm a toto si pocul : neodsudzuj aby si sam nebol odsudeny....(trosku som to prarafrazoval)


Naposledy upravil dňa So júl 28, 2007 7:21 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimeSo júl 28, 2007 7:14 pm

nj to povedal Jezis ...
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimeNe október 07, 2007 10:25 am

gerots napísal:
ved to mas jasne mam doma knihu Svaty gral a svata krv a v tje knihe pise ze ani cirkev ani papez nemaju pristup k tomu svatemu gralu, ktory vraj strazia Opus Dei, lebo ja si myslim, ze keby vyslo nieco z toho spolku najavo, cirkev by behom mesiaca zanikla, museli by premenit bibliu a proste vsetko uplne od zakladov a museli by aj toho dost vysvetlovat o tych hrobkach
never všetkému čo počuješ.Iste taká 2000 ročná organizácia má isté tajomstvá, ale nie je jediná.Ak je niečo tabu, tak je to tabu a my sa do toho nešpárajme.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimePo november 26, 2007 3:38 pm

čo sa týka tej vášnivej debaty pred tým, tak je zaujímavé ako všetci kydáte na cirkev a vieru a pritom mám pocit, že vôbec neviete o čom hovoríte. ja som kresťanom celý život, chodil som aj pravidelne do spoločenstva - konkrétne k saleziánom - a to čo ste písalo sa mi zdalo také tuctové, ničím nepodložené, také bežné fakty proti viere. nič nové a v podstate ľahko ubrániteľné. ak chcete kritizovať nejakú vieru, veru poriadne si ju naštudujte. ako sa hovorí, maj priateľa blízko seba, ale nepriateľa ešte bližšie!zoberte si to k srdcu a nerobte unáhlené závery...

ešte k tým knihám - Svätý grál a Svätá krv (dúfam, že som to neskomolil) - čítal som kedysi dávnejšie, že ich hodnovernosť je teda minimálne otázna...
Návrat hore Goto down
Crowley
Barón
Barón
Crowley


Poeet p?íspivku : 845
Registration date : 22.11.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimePo november 26, 2007 4:27 pm

Ježiš bol anarchista, ktorý mal úspech. To je všetko...(kto vie kto to povedal? Razz )

viem, že teraz zahnojím vec, ktorú veriaci ofrflú...pre mňa je Ježiš, ak náhodou existoval niečím výnimočným, ale nie z teologického hľadiska...možno to bol lenvýnimočne inteligentný a šikovný človek...čo vy viete, niekde začal tvrdiť že urobil to a to...a potom to už šlo..jedna pani povedala, niekoho to chytilo a puf, máme vieru v božieho synátora...

ad prvotná téma...koľko zaručene pravých hrobiek, relikvií a ostatkov svätcov sa už našlo...veď aj iniciatívna slečna z Arku sa ukázala byť múmiou a kosťami z mačky...nie je dôležité čo kto kedy a kde nájde, ale skôr to, čomu sú ľudia ochotní uveriť...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimePo november 26, 2007 4:48 pm

nebudem zas opakovať to isté....viete o dôkazoch o pravosti cirkvi také kulové...veľmi veľa vecí je dokázaných a že sa vám nechce tie knihy čítať je mi úplne jedno, len potom nepíšte hlúposti, ak to nie je pravda a nemáte to overené. ja sa o to snažím a čakám to aj od vás....
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimePo november 26, 2007 5:25 pm

mna by skor zaujimala ina vec, ked sme uz pri relikviach:

nezda sa vam to trochu morbidne, nosit pri sebe ako relikviu kusok mrtvoly? a je uplne jedno, ci je to svaty... kamarat bol mnichom a rozpraval mi o roznych dost nechutnych castiach tela, ktore boli schopni ludia pri sebe nosit...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimePo november 26, 2007 5:33 pm

pokiaľ mne pamäť dobre siaha, relikvia je časť oblečenia, ktoré nosil daný konkrétny svätý...s kúskami ich tiel som sa teda v živote nestretol a to som veriace celý život...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimePo november 26, 2007 5:37 pm

monkeyml napísal:
pokiaľ mne pamäť dobre siaha, relikvia je časť oblečenia, ktoré nosil daný konkrétny svätý...s kúskami ich tiel som sa teda v živote nestretol a to som veriace celý život...
rozne kosti, kusky koze, dokonca vraj v nejakom klasotre drzia v ampulke materske mlieko ktorejsi svatej...
ved v stredoveku bol s tymto poriadny biznis...


este to doplnim o link:
kód:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Relikvia
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimePo november 26, 2007 5:44 pm

ok, ale ty si pisal o noseni. neviem o tom , že by sa nosili, kosti al. materské mlieko. nosí sa iba oblečenie. a okrem toho, tie relikvie sú jedným z tých dôkazov o existencii svätých aj keď niekto zase povie, že to iba cirkev vymyslela...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimePo november 26, 2007 5:55 pm

monkeyml napísal:
ok, ale ty si pisal o noseni. neviem o tom , že by sa nosili, kosti al. materské mlieko. nosí sa iba oblečenie. a okrem toho, tie relikvie sú jedným z tých dôkazov o existencii svätých aj keď niekto zase povie, že to iba cirkev vymyslela...
no ale nosia ako amulety na krku - vlasy, kosti, atd... jasne, ze pupocna snura okolo krku by asi vyzerala dost divne, ale hovorim o malych kuskoch... a ten znamy/byvaly mnich naozaj v klastore "vyfasoval" nejaku kost, ci co...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimePo november 26, 2007 5:59 pm

ešte ak môžeš, mi povedz o akú rehoľu išlo...

no a ja v tom nevidím taký veľký problém,ja som tiež nosil niekedy relikviu - konkrétne časť rúcha pátia Pia...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimePo november 26, 2007 6:40 pm

monkeyml napísal:
ešte ak môžeš, mi povedz o akú rehoľu išlo...

no a ja v tom nevidím taký veľký problém,ja som tiež nosil niekedy relikviu - konkrétne časť rúcha pátia Pia...
o aku reholu islo, netusim, spytam sa ho...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimeNe december 02, 2007 12:17 pm

už si zistil tú rehoľu? ma napadlo, že vlastne prečo ti vadí nosenie relikvií...je to podľa teba morbídne, alebo tak nejak? som nemal z tvojich príspevkov jasno, čo si vlastne o tom myslíš...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitimeNe december 02, 2007 1:27 pm

monkeyml napísal:
už si zistil tú rehoľu? ma napadlo, že vlastne prečo ti vadí nosenie relikvií...je to podľa teba morbídne, alebo tak nejak? som nemal z tvojich príspevkov jasno, čo si vlastne o tom myslíš...
nezistil, nejak mi to vyfucalo z hlavy... a ano, myslim si, ze je to morbidne, nosit pri sebe kusky hociaj svatych mrtvol... alebo take kostnice - ta kutnohorska vyzera brutalne - ale nie je to chore? urobit z kosti, ktore kedysi boli zivymi bytostami, luster, alebo oblozit nimi steny... to je asi ako ked si nacisti robili tienidla na lapmy z ludskej koze...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Hrobka Jezisa - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Hrobka Jezisa   Hrobka Jezisa - Stránka 3 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Hrobka Jezisa
Návrat hore 
Strana 3 z 5Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: