Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Veda či Cirkev

Goto down 
+16
Alžbeta
monkeyml
Gerdinka
Antonio
achilles
nyarlathotep
janyx
jitka
von Schwerzell
Thor
ikcsi
gerots
Brano
StEvE
Th()maSS
LAM
20 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vznik Zeme (Vesmíru)
1 Veľký tresk
Veda či Cirkev - Stránka 4 Vote_lcap38%Veda či Cirkev - Stránka 4 Vote_rcap
 38% [ 12 ]
2 Boh stvoril Vesmír a Zem
Veda či Cirkev - Stránka 4 Vote_lcap28%Veda či Cirkev - Stránka 4 Vote_rcap
 28% [ 9 ]
3 Boh stvoril Veľký tresk
Veda či Cirkev - Stránka 4 Vote_lcap9%Veda či Cirkev - Stránka 4 Vote_rcap
 9% [ 3 ]
4 Veľký tresk stvoril boha
Veda či Cirkev - Stránka 4 Vote_lcap6%Veda či Cirkev - Stránka 4 Vote_rcap
 6% [ 2 ]
5 niečo medzi
Veda či Cirkev - Stránka 4 Vote_lcap13%Veda či Cirkev - Stránka 4 Vote_rcap
 13% [ 4 ]
6 iné (napíš)
Veda či Cirkev - Stránka 4 Vote_lcap6%Veda či Cirkev - Stránka 4 Vote_rcap
 6% [ 2 ]
Celkom hlasov : 32
 

AutorSpráva
Gerdinka
Veľmož
Veľmož
Gerdinka


Poeet p?íspivku : 992
Registration date : 14.07.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimeŠt október 11, 2007 5:32 pm

...je to vo hviezdach...:-)))
Návrat hore Goto down
jitka
Slobodný občan
Slobodný občan
jitka


Poeet p?íspivku : 62
Registration date : 27.09.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimeNe október 14, 2007 10:00 pm

Gerdinka napísal:
...je to vo hviezdach...:-)))

všetko záleží od človeka- idealista neprescedčí materialistu o svojej pravde, ani naopak...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimeSt október 31, 2007 3:09 pm

na zaciatok - na tuto temu odporucam uz mnou spominanu knihu kauza stvoritel.

vo vesmire je velmi malo planet z celkoveho poctu, kde by bol mozny zivot!ak neverite mojej knihe, tak vam mozem povedat, ze som sa to iste docital v Quarku, vedeckom casopise. za vznik vesmiru sa vacsinou povazuje velky tresk, aj ked su aj ine, ale tresk povazuje vacsina vedcov za najpravdepodobnejsi. islo o nahle uvolnenie energie a hmoty z nekonecne husteho telesa. cirkev schvaluje velky tresk, vznik zeme ako je opisany, zhlucovanie plynnej hmoty, rotacia a postupne vytvaranie gravitacie, to su veci neomylne a je to tak a nechapem preco si ludia myslia ze to odporuje cirkvi a biblii, ved ten kto pisal vtedy vznik sveta nemal ani sajnu, co je to taka sopecna cinnost, geomorfologia a pod., takze to pisal v obrazoch. cital som dve knizocky (fakt som zabudol iich nazov), o neveriacich vedcoch,ktori sa skrze vedu stali veriacimi. samozrejme, bolo to nejakych 100 znamych a existuje vela, aj znamych, ktori su proti, len proste vravim, ze veda ci cirkev je pre mna aj pre cirkev jasna vec - neodporuju si ale sa doplnaju.asi tak.
Návrat hore Goto down
Alžbeta
Slobodný občan
Slobodný občan
Alžbeta


Poeet p?íspivku : 40
Age : 31
Registration date : 22.11.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimeŠt november 22, 2007 9:57 pm

ja neviem ale zase musím povedať, že verím v to, že Boh musel stroriť aspoň neičo ...a preto som dala to čo som dala Very Happy
Návrat hore Goto down
Crowley
Barón
Barón
Crowley


Poeet p?íspivku : 845
Registration date : 22.11.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimeŠt november 22, 2007 10:14 pm

Ak boh existuje, neverím naňho už len z trucu, kvôli cirkvi. Možno to naznačuje aj môj nick, ale zasa, nie som satanista, to nie...

Veda či cirkev, ako nadpis, to je pre mňa čosi, ako rozhodnúť sa medzi pádom z ľavej alebo pravej strany budovy...veda, užitočná a omnoho prospešnejšia ako cirkev, ale ak ide o vedu typu fyzika, matika...nie, ďakujem, tú nechápem. Cirkev, to je pre mňa zas niečo, na čo, chtiac či nechtiac hľadím z vrchu...na ľudí z psuedohodnotami a výhrážaním sa ako Ak nebudeš sedieť v kostole, pôjdeš do pekla. To však s týmto nesúvisí...

V otázke o vzniku sveta mám skôr ten vedecký názor. Vidíte, koľko vecí z mytológií už ľudia osvetlili? Že plamene nám nepriniesol Prometheus, ale obyčajné blesky, ktoré si vybili nervy na suchých stromoch. Ročné obdobia, to nie je žiaľ Demeter nad stratenou dcérou, ale obyčajné obiehanie zeme okolo osi.
Tak to je môj prístup k vzniku sveta. Je to čosi jednoduché, vedecky vysvetliteľné len...sme tomu zatiaľ neprišli na kĺb. Cirkev? Nie. Proste si len nejaký atóm povedal, že mu je s jeho susedom zle a bol z toho Veľký tresk Laughing
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimePi november 23, 2007 10:06 am

noo, trošku to na môj vkus zjednodušuješ...

vznik svete je síce vedecky vysvetliteľný, ale asi ťažko je to vec jednoduchá...ináč by si na tom nelámali hlavu najlepší vedci sveta.a či je matika zbytočná, lebo jej nerozumieš...bez nej by si nemohol teraz písať na pičítači a pod. no a fyziku som aj ja neznášal a nie veľmi chápal, ale kvantum vecí z nej vlastne denne prežívaš....
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimePi november 23, 2007 12:11 pm

monkeyml napísal:
pičítači a pod. .


Laughing Laughing Laughing to ako metafora?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimePi november 23, 2007 2:44 pm

Very Happy skôr som to myslel tak, že keby nebolo matematikov, tak by nebolo výpočtovej techniky a neboli by počítače a nemohli by sme vlastne ani prispievať do tohto fóra Very Happy
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman
achilles


Poeet p?íspivku : 464
Age : 35
Localisation : ZH
Registration date : 08.06.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimePi november 23, 2007 8:02 pm

Crowley napísal:
Ak boh existuje, neverím naňho už len z trucu, kvôli cirkvi. Možno to naznačuje aj môj nick, ale zasa, nie som satanista, to nie...

Veda či cirkev, ako nadpis, to je pre mňa čosi, ako rozhodnúť sa medzi pádom z ľavej alebo pravej strany budovy...veda, užitočná a omnoho prospešnejšia ako cirkev, ale ak ide o vedu typu fyzika, matika...nie, ďakujem, tú nechápem. Cirkev, to je pre mňa zas niečo, na čo, chtiac či nechtiac hľadím z vrchu...na ľudí z psuedohodnotami a výhrážaním sa ako Ak nebudeš sedieť v kostole, pôjdeš do pekla. To však s týmto nesúvisí...

V otázke o vzniku sveta mám skôr ten vedecký názor. Vidíte, koľko vecí z mytológií už ľudia osvetlili? Že plamene nám nepriniesol Prometheus, ale obyčajné blesky, ktoré si vybili nervy na suchých stromoch. Ročné obdobia, to nie je žiaľ Demeter nad stratenou dcérou, ale obyčajné obiehanie zeme okolo osi.
Tak to je môj prístup k vzniku sveta. Je to čosi jednoduché, vedecky vysvetliteľné len...sme tomu zatiaľ neprišli na kĺb. Cirkev? Nie. Proste si len nejaký atóm povedal, že mu je s jeho susedom zle a bol z toho Veľký tresk Laughing

myslim ze o cirkvi toho vela nevies, a neverit boha z trucu kvoli cirkvi?,

ide o to ze tie atomy si mohli povedat ze sa nemaju radi alebo hocico, ale ako sa tam tie atomy vobec dostali? to sa museli tie dva atomy riadne nasrat aby spravili cely svet nie?
Návrat hore Goto down
http://www.worldoffootball.all-forum.net
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimePi november 23, 2007 9:06 pm

achilles napísal:
ide o to ze tie atomy si mohli povedat ze sa nemaju radi alebo hocico, ale ako sa tam tie atomy vobec dostali? to sa museli tie dva atomy riadne nasrat aby spravili cely svet nie?

hehe, no ked sa na to nezaujato pozries, tak tvoja teoria o bohu ma asi taku dokaznu hodnotu ako Crowleyino vysvetlenie o nasratych atomoch... Smile
nemas dokaz o bozom zasahu... mozes len neverit, ze sa to stalo same od seba (alebo akokolvek)...
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman
achilles


Poeet p?íspivku : 464
Age : 35
Localisation : ZH
Registration date : 08.06.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimeSo november 24, 2007 2:11 am

nyarlathotep napísal:
achilles napísal:
ide o to ze tie atomy si mohli povedat ze sa nemaju radi alebo hocico, ale ako sa tam tie atomy vobec dostali? to sa museli tie dva atomy riadne nasrat aby spravili cely svet nie?

hehe, no ked sa na to nezaujato pozries, tak tvoja teoria o bohu ma asi taku dokaznu hodnotu ako Crowleyino vysvetlenie o nasratych atomoch... Smile
nemas dokaz o bozom zasahu... mozes len neverit, ze sa to stalo same od seba (alebo akokolvek)...

mne nejde o dokaznu hodnotu, vieru nemozes dokazat, potom to nie je viera...
Návrat hore Goto down
http://www.worldoffootball.all-forum.net
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimeSo november 24, 2007 2:14 am

achilles napísal:
mne nejde o dokaznu hodnotu, vieru nemozes dokazat, potom to nie je viera...
no ano, ja len, ze si spochybnoval teoriu o dvoch nasratych atomoch... Smile
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimeSo november 24, 2007 2:18 pm

tak vedci to všeobecne nazývajú myslím prvotná príčina...u mňa a niektorých je to Boh, u iných niečo iné takže čisto teoricky to môžu byť aj dva nasraté atómy Very Happy ináč tiež poznám ľudí, ktorí nechcú veriť v Boha z trucu. to potom bolo veľmi ťažké s nimi debatovať na tému viery a cirkvi. podotýkam, že stále začala tá dotyčná osoba a nie ja, no a aj to skončilo potom tak nijako...
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimeSo november 24, 2007 5:42 pm

Crowley napísal:
Ak boh existuje, neverím naňho už len z trucu, kvôli cirkvi. Možno to naznačuje aj môj nick, ale zasa, nie som satanista, to nie...

Veda či cirkev, ako nadpis, to je pre mňa čosi, ako rozhodnúť sa medzi pádom z ľavej alebo pravej strany budovy...veda, užitočná a omnoho prospešnejšia ako cirkev, ale ak ide o vedu typu fyzika, matika...nie, ďakujem, tú nechápem. Cirkev, to je pre mňa zas niečo, na čo, chtiac či nechtiac hľadím z vrchu...na ľudí z psuedohodnotami a výhrážaním sa ako Ak nebudeš sedieť v kostole, pôjdeš do pekla. To však s týmto nesúvisí...

V otázke o vzniku sveta mám skôr ten vedecký názor. Vidíte, koľko vecí z mytológií už ľudia osvetlili? Že plamene nám nepriniesol Prometheus, ale obyčajné blesky, ktoré si vybili nervy na suchých stromoch. Ročné obdobia, to nie je žiaľ Demeter nad stratenou dcérou, ale obyčajné obiehanie zeme okolo osi.
Tak to je môj prístup k vzniku sveta. Je to čosi jednoduché, vedecky vysvetliteľné len...sme tomu zatiaľ neprišli na kĺb. Cirkev? Nie. Proste si len nejaký atóm povedal, že mu je s jeho susedom zle a bol z toho Veľký tresk Laughing
neviem ja proste nesúhlasím.Ja som bol najprv zástancom veľkého tresku,že to všetko sa stalo bez účasti boha, ale moj učiteľ geografie ma z toho za 10 minut viviedol.Keby ti on takto podložil tieto otázky, som si istý, že názor zmeníš aj ty.Čiže ja týmto príspevkom netvrdím, že veľký tresk nebol, ale tvrdím to, že bol za účasti nadprirodzenej sily a to boha.
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimeSo november 24, 2007 5:44 pm

[/quote]mne nejde o dokaznu hodnotu, vieru nemozes dokazat, potom to nie je viera...[/quote]
s týmto úpne s tebou súhlasím.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimeSo november 24, 2007 7:01 pm

áno, to si myslím aj ja, ale to trošku upravím...každá zmyslupulná viera nesmie byť postavená len na niečom nedokázateľnom, musí pevné faktografické základy, ale samozrejme tam musí byť priestor aj pre tú vieru a to si myslím všetko spĺňa aj moja viera. takže toľko...
janyx napísal:
mne nejde o dokaznu hodnotu, vieru nemozes dokazat, potom to nie je viera...[/quote]
s týmto úpne s tebou súhlasím.[/quote]
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimeNe november 25, 2007 12:22 pm

monkeyml napísal:
áno, to si myslím aj ja, ale to trošku upravím...každá zmyslupulná viera nesmie byť postavená len na niečom nedokázateľnom, musí pevné faktografické základy, ale samozrejme tam musí byť priestor aj pre tú vieru a to si myslím všetko spĺňa aj moja viera. takže toľko...
janyx napísal:
mne nejde o dokaznu hodnotu, vieru nemozes dokazat, potom to nie je viera...
s týmto úpne s tebou súhlasím.[/quote][/quote]
kresťanstvo napríklad sedí tvojim požiadavkám.Krista dokážeš a či bol boží syn, to je už viera. Laughing
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimeNe november 25, 2007 12:54 pm

zjednodušene povedané, ale presne tak som to myslel.
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimePo december 10, 2007 6:55 pm

monkeyml napísal:
zjednodušene povedané, ale presne tak som to myslel.
hmm, proste veda a viera idú ruka v ruke, kto sa zamyslí na d tým, tak na to isté príde, čo som napísal.
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimePo december 10, 2007 7:08 pm

ikcsi:

K tej tvojej úvahe, či čo to bolo: Si naoaj všímavý keď si si všimol výnimočnosť našej planéty. V jednej knihe som raz čítal názor niekoľkých vedcov na stvorenie sveta Bohom.

Napísali, že každú planétu, vrátane tej našej, udržujú pokope 4 veličiny:
1. Gravitácia
2. Elektromagnetizmus
3. Silná interakcia
4. Slabá interakcia

A tieto 4 veličiny, či ako ich mám nazvať sú vraj v tak presnom pomere (čo sa týka našej planéty), že aj keby sa v tomto pomere zmenila čo i len jedna kvadriliardina (to je 0,000 000 000 000 000 000 000 000 001), narobilo by to s našou Zemou také zmeny, že by na nej nikdy nebol možný život. Myslím, že toto je jasný dôkaz existencie Boha.
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimePo december 10, 2007 7:12 pm

Janci napísal:
ikcsi:
3. Silná interakcia
4. Slabá interakcia

rad by som vedel nieco o tyhcto dvoch...vysvetli ak mozes..
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimePo december 10, 2007 7:19 pm

V skratke:

Silná interakcia - sila, ktorá spája protóny a neutróny v jadre atómu

Slabá interakcia - sila,ktorá riadi rozpad rádioaktívnych prvkov a výkonnú termonuklárnu aktivitu Slnka.

Ale ak chceš, skúsim o nich zistiť podrobnejšie veci. Ak sa bude dať.
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimePo december 10, 2007 7:22 pm

Janci napísal:
V skratke:

Silná interakcia - sila, ktorá spája protóny a neutróny v jadre atómu

Slabá interakcia - sila,ktorá riadi rozpad rádioaktívnych prvkov a výkonnú termonuklárnu aktivitu Slnka.

Ale ak chceš, skúsim o nich zistiť podrobnejšie veci. Ak sa bude dať.

tak toto som este nepocul..(ale nie som fyzik..skor biolog..)...
odkial to mas? spajanie protonov z neutronmi? (alebo si myslel ich separatne viazanie v v jadre?)

zaujimalo by ma ako sa riadi ten rozpad radioaktivnych prvkov. t.j. aka je to sila...hm
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimePo december 10, 2007 7:31 pm

Z kadiaľ to mám? Pozerám veľa dokumentov a tak. Mňa takéto veci zaujímajú. Skúsim si to podrobnejšie naštudovať a potom ti to sem napíšem.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitimePo december 10, 2007 11:30 pm

Janci napísal:
ikcsi:

K tej tvojej úvahe, či čo to bolo: Si naoaj všímavý keď si si všimol výnimočnosť našej planéty. V jednej knihe som raz čítal názor niekoľkých vedcov na stvorenie sveta Bohom.

Napísali, že každú planétu, vrátane tej našej, udržujú pokope 4 veličiny:
1. Gravitácia
2. Elektromagnetizmus
3. Silná interakcia
4. Slabá interakcia

A tieto 4 veličiny, či ako ich mám nazvať sú vraj v tak presnom pomere (čo sa týka našej planéty), že aj keby sa v tomto pomere zmenila čo i len jedna kvadriliardina (to je 0,000 000 000 000 000 000 000 000 001), narobilo by to s našou Zemou také zmeny, že by na nej nikdy nebol možný život. Myslím, že toto je jasný dôkaz existencie Boha.

v com presne je toto jasny dokaz boha?
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Veda či Cirkev - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev - Stránka 4 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Veda či Cirkev
Návrat hore 
Strana 4 z 6Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Veda a Viera
» Potrebuje veriaci cirkev?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: