Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Francúzska Cudzinecká legia

Goto down 
+5
Brano
nyarlathotep
achilles
von Schwerzell
Th()maSS
9 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeŠt jún 05, 2008 12:42 am

Legiu porovnavaj ako vravi steve s celym utvarom . špecialna jednotka legie je GCP . Group de Command Paraschutiest. Je tam len 25 chlapov z celej legie ktorý prejdu tvrdým vycvikom a ťažkým vyberom aby sa tam dostali.
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeSt jún 04, 2008 11:05 pm

este aby som nezabudol aj tak je porovnavanie cudzineckej legie a specialnych jednotiek ako su narp. Specnaz SAS Navy Seal neni podla mna vhodne lebo legia to je armadny utvar a prave specialne jednotky su specialne Very Happy

dal by sa tam prave porovnavat vycvik ale myslim ze tych co som spominal patria ku najlepsie cvicenym na svete cize legia od nich nema velmi navrch ak vobec ma Wink
podla mna moc nie.....
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeSt jún 04, 2008 7:16 pm

vychádzal som z vtedy mne známych faktov o výcviku a nasadení a jednotiek, keďže som si medzičasom rozšíril pohľad tak priznávam chybu že označenie len tak bez ničoho nebolo správne
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeSt jún 04, 2008 4:00 pm

nyar:
podla mna brano jednoznacne myslel vycvik a tak vies bojove schopnosti
a zrejme ma iste znalosti z dokumentov a tak si to nejako utvoril


ja osobne sa tiez zaujimam o rozne jednotky cize isty nazor mam a mam aj svoj vlastny rebricek ale vychadza len z toho co o jednotkach viem a co si myslim ze by zvladli
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeSt jún 04, 2008 9:35 am

je to ťažké porovnať,ale u mňa vedú rusi...jednoznačne... Razz
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeSt jún 04, 2008 8:29 am

StEvE napísal:
ked uz sa kus rozhybala tema okolo legii

tak len mi neda nereagovat na teba brano
a asi len tolko ze si to podla mna prehnal kus


nikdy nevies co mozes ocakavat od rusov Wink
mna by skor zaujimalo, ako to br@no zrovnal... ci len tak z brucha, lebo legionari maju pekne uniformy, alebo to zaklada na nejakych faktoch... lebo aspon ja osobne by som sa neodvazil vyhlasit, ktore elitne jednotky su najlepsie a kto na koho nema...
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeUt jún 03, 2008 11:51 pm

Br@no napísal:
inak týto sú vážne najlepší, nemá na nich ani specnaz, ani SAS


ked uz sa kus rozhybala tema okolo legii

tak len mi neda nereagovat na teba brano
a asi len tolko ze si to podla mna prehnal kus


nikdy nevies co mozes ocakavat od rusov Wink
Návrat hore Goto down
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeŠt máj 29, 2008 1:51 pm

Novinky z poza brany legie:

- Maximalna služba na poberanie dochodku sa predlžila na 20 rokov.
- V legii zomrel slovák na srdcove zlyhanie
- Za posledný polrok zomrelo v legii vyšše 100 legionarov.
- Ostali sme ako jedinná krajina EU , NATO a OSN ktorá zakazuje služiť v legii.
- Služba v africkom Džibuty sa finančne zlepšila z 3352 € na 3567 €.

To je doposiaľ všetko.
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimePo február 25, 2008 8:48 pm

neprezili nahodou len dvaja???
Návrat hore Goto down
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimePo február 25, 2008 5:07 pm

Sviatok CAMERONE

Dňa 30. apríla 1863, 3. kompánia Cudzineckého regimentu zabezpečovala bezpečný presun zásob, po ceste medzi Vera Cruz a Pueblom. Počas pochodu do určenej pozície jednotku prepadla takmer tisícka mexických povstalcov. Kapitán Danjou, aby získal krytie pred nepriateľskou paľbou, presunul svoje mužstvo do opustenej haciendy Camerone, ktorú minuli pred niekoľkými minútami. Kompánia mala šesťdesiatdva legionárov a troch dôstojníkov, ktorí mali čeliť mnohonásobnej presile Mexičanov. K haciende, kde sa legionári pripravovali na obranu, prišiel posol s ponukou čestnej kapitulácie. Na streche ležal seržant poľského pôvodu, ktorý mu vojensky stručne naznačil, čo si myslí o tomto návrhu. Tak sa spustil jeden útok za druhým, všetky však boli s ťažkými stratami odrazené. Napoludnie začala legionárom dochádzať munícia, nemali jedlo ani vodu. Podvečer bolo nažive už len päť obrancov, na ktorých číhala armáda nepriateľov. V tejto beznádejnej situácii legionári nasadili bodáky a podnikli útok. Keď dvoch z nich pri napredovaní k mexickej pozícii zastrelili, zasiahol mexický plukovník. Opätovne ponúkol kapituláciu. Legionári súhlasili pod podmienkou, že si smú ponechať svoje zbrane. Plukovník, dojatý ich odvahou, odpovedal slovami: „Mužom ako ste vy, nemôžem nič odmietnuť." Tento deň, ktorý vstúpil do dejín ako Camerone, sa každý rok pripomína vo všetkých táboroch Légie a oslavujú ho s veľkým zápalom a pýchou. V Aubagne, kde sa koná slávnostná prehliadka, nesú na čele pochodujúceho regimentu drevenú ruku kapitána Danjoua. Tento boj, ktorého meno je na každej legionárskej vlajke, ostáva symbolom misie, ktorá sa plní až do úplného konca.

Zdroj:
kód:
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeNe február 17, 2008 12:48 am

Video s peknými fotkami o legii.

kód:
http://www.youtube.com/watch?v=GBPzuFbWg1c
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeŠt február 14, 2008 3:52 pm

No hej , bolo jasne že ked tam ide tak bude musieť vychádzať aj s čiernymi. Bohvie ako by zmenil názor keby mu pri akcii zachránil nejaký čierny život.
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
Adler
Slobodný občan
Slobodný občan
Adler


Poeet p?íspivku : 41
Age : 33
Registration date : 10.02.2008

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeSt február 13, 2008 11:55 pm

Th()maSS napísal:
Ked som prezeral steveho najdenu stránku našiel som tam článok jedneho človeka čo bol udajne v legii , celkom zaujimave čitanie.
kód:
http://www.nsec-88.org/clanky/legio-patria-nostra.html

zaujimavy clanok...Very Happy az na toho "Legionara"...tak to je naozaj legionar, ked nesuhlasi s niektorymi regulami bratstva legionarov...Kto ho zobudi a povie mu, ze legia je aj o tolerancii ras??...

je mi luto, ze aj taketo pripady skvrnia cest legie..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeSt február 13, 2008 11:49 pm

"nsec-88"

hmm, po divnych strankach lozite...
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeSt február 13, 2008 9:17 pm

vtipny clovek

citácia :
Nie so všetkým čo tu je napísané súhlasím. V 2.bode kódexu sa píše, že každý Legionár bez ohľadu na rasu je tvoj brat v zbrani. Lož! Čierne opice nebudú nikdy mojimi bratmi! WHITE POWER!
Návrat hore Goto down
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeSt február 13, 2008 12:29 am

Ked som prezeral steveho najdenu stránku našiel som tam článok jedneho človeka čo bol udajne v legii , celkom zaujimave čitanie.
kód:
http://www.nsec-88.org/clanky/legio-patria-nostra.html
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimePo február 11, 2008 10:21 pm

Pekné video o legii aj s peknou hudbou:

kód:
http://www.youtube.com/watch?v=RdFQoc8E7BU
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: FCL   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimePo február 11, 2008 9:07 pm

Neviem kde sa stratila zas tá téma Evil or Very Mad ale tak od znova. Francúzska cudzinecká legia je vojenska organizácia ktorá bojuje po celom svete kde ich treba. Podľa všetkého ako sa tvrdí maju najlepší výcvik na svete. Legionári su nasadzovaný kdekoľvek a kedykoľvek. Dostávajú žold a minimálna doba služby je 5 rokov. Maximálna doba služby je 17 rokov a potom dostanete ako veterán vysoký dochodok.

Prísaha légie:

Legionáři,
jsi dobrovolník,
který slouží Francii

se ctí a věrností.
Každý legionář je tvůj bratr bez ohledu na jeho národnost, rasu nebo náboženské vyznání. Budeš mu stále projevovat úzkou solidaritu která musí spojovat všechny členy jedné rodiny.
Úcta k tradici, oddanost k nadřízenému, disciplína a kamarádství jsou tvojí silou, odvaha a loajalita jsou tvými ctnostmi.
Pyšný na tvůj stav legionáře, chodíš stále oděn v elegantní uniformě legionáře, tvé chování je stále důstojné ale skromné, tvoje ubytování je stále čisté.
Jakožto elitní voják, trénuješ vytrvale a udržuješ svou zbraň jako svoji nejcennější věc, neustále se udržuješ ve fyzické kondici.
Tvé poslání je svaté, vykonáváš jej až do konce, v případě nutnosti, při operaci, i za cenu tvého života.
V boji reaguješ bez zaujatosti, bez nenávisti a respektuješ poražené nepřátele.
Nikdy neopustíš
ani tvé mrtvé,
ani tvé zraněné,
ani tvou zbraň.

Náborové video:

kód:
http://www.youtube.com/watch?v=ELQybhwsGV0

Oficiálna stránka:

kód:
http://legion-recrute.com/

Legionárska uniforma:

Francúzska Cudzinecká legia Figure0

Zdroj:
kód:


Naposledy upravil dňa St február 13, 2008 12:33 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeNe jún 24, 2007 12:00 pm

na výcvik sa dá dostať aj bez ruského občianstva, ale neviem ako to je so službou
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman
achilles


Poeet p?íspivku : 464
Age : 35
Localisation : ZH
Registration date : 08.06.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeSo jún 23, 2007 10:27 pm

Thor napísal:
moze sa do SPECNAZU prihlasit aj cudzinec jak do cudzineckych ?

Niesom si isty ale podla mna nie...iba ak sa stanes ruskym obcanom este pred tym...asi
Návrat hore Goto down
http://www.worldoffootball.all-forum.net
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimeSo jún 23, 2007 10:27 am

moze sa do SPECNAZU prihlasit aj cudzinec jak do cudzineckych ?
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman
achilles


Poeet p?íspivku : 464
Age : 35
Localisation : ZH
Registration date : 08.06.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimePi jún 22, 2007 11:15 pm

Br@no napísal:
niektore body z kódexu mi pripomínajú ríšu rímsku, ale inak týto sú vážne najlepší, nemá na nich ani specnaz, ani SAS

hej ak by som mal robit rebricek tak by som isiel Cudzinecke legie, Specnaz, SAS, potom asi zelene barety a sealov
Návrat hore Goto down
http://www.worldoffootball.all-forum.net
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimePi jún 22, 2007 8:08 pm

niektore body z kódexu mi pripomínajú ríšu rímsku, ale inak týto sú vážne najlepší, nemá na nich ani specnaz, ani SAS
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimePi jún 22, 2007 6:28 pm

Th()maSS napísal:
No to už je veľezrada vraj ked vstupite do SR armady a prejdete do fr armady... za to naša vlada chce aj zabijať ... myslim že by sa malo schvaliť povolenie chodiť do cudzineckej armady... v čr už maju

podla mna je uplne logicke, ze obcania SR maju zakazany vstup do cudzineckej legie (ajked nepoznam presnu pravnu upravu)... predstav si cisto hypoteticky, ze by vypukla vojna medzi SR a Francuzskom... za ktory stat by mali obcania SR bojovat?

to je aj jeden z dovodov, preco urady neumoznuju dvojite statne obcianstvo (resp. dvojite statne obcianstvo pre novorodencov, lebo ak uz niekto ma dvojite st. obcianstvo z cias minulych, kedy to nebolo upravene, tak to urady nechavaju tak, pokial viem... ale mozem sa mylit, nie som pravnik)...
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman
achilles


Poeet p?íspivku : 464
Age : 35
Localisation : ZH
Registration date : 08.06.2007

Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitimePi jún 22, 2007 5:21 pm

Tu je nieco pre zaujimavost Legionarsky kodex cti

1. Legionári, dobrovolne sluzite Francuzsku so ctou a vernostou.
2. Kazdy legionar je vas brat v zbrani bez ohladu na jeho narodnost, rasu alebo vierovyznanie. Budete to dokazovat prisnou sudrznostou, ktora musi vzdy spajat clenov rovnakej rodiny.
3. Respektovanie tradicii, oddanost vasim veitelom, disciplina a priatelstvo su vasimi prednostami, odvaha a vernost vasimi cnostami.
4. Hrdost na sluzbu Legionara budete vzdy ukazovat bezchybnou uniformou. Vase spravanie bude dostojne a skromne a vase ubykacie vzdy ciste.
5. Ako elitny vojak budete tvrdo trenovat, budete udrziavat svoju zbran ako svoj najcennejsi majetok a vzdy sa budete starat o vasu fyzicku formu.
6. Misia je posvatna, budete ju plnit az do konca podla zakonov, podla zvyklosti vojny a medzinarodnych konvencii v pripade nutnosti aj obetovanim svojho zivota.
7. V boji budete jednat bez nenavisti, budete respektovat vzdavajucich sa nepriatelov, neopustite svojich padlych a ranenych a nikdy nezlozite svoje zbrane.

Legionari travia vela hodin ucenim sa, recitovanim a spolocnym spievanim tohto kodexu.

volne prelozene z www.wikipedia.org
Návrat hore Goto down
http://www.worldoffootball.all-forum.net
Sponsored content





Francúzska Cudzinecká legia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Francúzska Cudzinecká legia   Francúzska Cudzinecká legia Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Francúzska Cudzinecká legia
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Historická sieň :: História Vojenstva-
Prejdi na: