Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Nostradamove proroctvá

Goto down 
+9
alganor
2045
monkeyml
Brano
janyx
achilles
nyarlathotep
Gerdinka
polgi
13 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimeSo máj 09, 2009 6:00 pm

zaujiiimave
takze apa putin vyvola vojnu uz na buduci rok ?
fuha to aby som si pripravoval peniaze na letenky niekam mimo Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimePi máj 08, 2009 10:55 am

no myslim ze nostradamus pouzival tie hadanky aj kvoli vtedajsej cirkvi...aby sa nahodou nedostal na hranicu....
Návrat hore Goto down
OrangeSpree
Poddaný
Poddaný



Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 08.05.2009

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimePi máj 08, 2009 10:21 am

Mna osobne velmi zaujali nostradamove proroctva a celkovo nostradamus Very Happy cital som o nom v jednom casopise ale vedel som o nom uz aj predtym.

Precital som si vsetky 3 strany ktore ste pisali a dost ma zaujali vase nazori , niekto vravel vraj nic s toho nemame , naco nam to je ked tomu nemozme zabranit ..teraz budem citovat z jedneho webu "Dôvodom, prečo Nostradamove proroctvá nie sú ľahko identifikovateľné, je fakt, že Nostradamus predpovede šifroval, používal rôzne prirovnania a detaily javov, ktoré potvrdili jeho proroctvo vlastne až vtedy, keď sa vyplnilo. Možno tak chcel uchrániť ľudí pred tým, aby sa jeho proroctvami bezprostredne neriadili. Každopádne ho toto šifrovanie predpovedí uchránilo pred inkvizíciou, ktorá na jeho šťastie rýmovaným štvorveršiam nerozumela. To bolo pravdepodobne ďalším dôvodom, prečo Nostradamus použil tajomný jazyk k uchovaniu proroctiev."...

moj nazor na to je taky , ze ak by aj nostradamus predpovedal kto , kde , kedy a ako tak by sme s toho nic nemali pretoze pravdepodobne "tý doticný Very Happy" ktory by chceli zautocit , napriklad utok na dvojicky , tak by teroristi nezautocili v ten den kedy by to pretpovedal nostradamus a velmy pochybujem ze na to iste miesto a mohli by zautocit uplne niekde inde.Jedine ze by teroristi alebo niekto iny kto by chcel spravit nieco zle by nevedeli o jeho predpovedi...a teraz este jeden moj nazor ale to uz je len pre ine dimenzie pretoze pochybujem ze to niekto pochopy Very Happy ...


ak by aj nostradamus napisal teda kedy kde kto a ako (a ty teroristi by o 1000 rokov chceli zautocit a dozvedeli by sa o predpovedi tak by zautocily inokedy na nieco ine) a este aj to by nostradamus predpovedal (dajme tomu ze nejak takto Very Happy v roku 2005 teroristi zautocia na dvojicky
ale teroristi zistia o mojom vyklade
tak zautocia radsej na parlament v californi 9 juna popoludni
ale aj o tomto dalsom riadku sa dozvedia tak zautocia na .....atd ... Very Happy


no len chcem povedat ze on vlastne menil buducnost tym ze nas na to upozornil v "hadankach" ptz ak by to pisal narovinu tak by sa to asi nestalo ..resp stalo ale niekde inde , mozno nieco horsie ..Very Happy ptz PREDSTAV SI ZE TY SI TERORISTA , CHCES ZAUTOCIT VTEDY A VTEDY NA NIECO ..A DOZVIES SA ZE NOSTRADAMUS NAPISAL NIECO CO SEDI NA TEN DATUM A MIESTO TAK TO NESPRAVIS , LENZE NOSTRADAMUS AKO SPRAVNY PROROK Very Happy BY TO VEDEL TAKZE BY NAPISAL AJ TO ZE TAM POTOM NEZAUTOCIS ALE NIEKDE INDE A TAKTO BY TO SLO ASI DO NEKONECNA POKIAL BY NEZAPLNIL VSETOK PAPIER SVETA A TERORISTOM NEDOCHADZALA KREATIVITA Very Happy to uz je trocha zapletene , aj ja uz mam v tom zmetok ale viem ze tym ze to "dal v hadanke" tak spravil lepsie lebo inak tatatata...to som uz vysvetlil Very Happy
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimePi február 06, 2009 12:27 am

Kríza v ´97 sa začala v Thajsku, nie Japonsku.. a Rusko čelilo nestabilite kvôli sťahovaniu investorov z rizikových trhov, ktoré prepuklo v paniku po brazílskej menovej kríze z ´99, toľko korigujúce údaje.. A čo sa tých proroctiev týka, nevidím jediný dôvod, prečo by Rusko malo zaútočiť na svojho najväčšieho obchodného partnera (navyše už za rok..). Nehovoriac o tom, že nemá ani podporu Ukrajiny, kde zostalo z bývalej ZSSR dosť tankov na to, aby tá bola schopná intervenovať. Konflikty medzi Izraelom a arabským svetom už tiež nejaké tie dekády prebiehajú, žiadna novinka.. trocha scestné predpovede, sa mi zdá..
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimeŠt február 05, 2009 9:21 pm

jeeeeeeeeeeej dalsi co cital nostradama Smile Smile
pridam aj ja nieco.... ked napadne rusko eu, tak zatlaci vojska nato az k oceanu, ale USA sa rozhodnu zvratit konflikt a hodia atomove bomby na strednu europu, kde sa prave budu nachadzat ruske vojska....rusi zase naoplatku zhodia atomovky na zapadne mesta ....
sme my to ale smoliari Sad Sad ( Wink Wink )
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimeŠt február 05, 2009 7:30 pm

2045: aky to ma potom zmysel, ak si jeho proroctva dokazeme vysvetlit az potom, ked sa udalosti stanu?

mimochodom, Jelcin rozpustil vladu az 9. augusta, co sa mi vidi, ze je 8. mesiac a Putin sa premierom stal az 16. augusta... ale co tam mesiac hore-dole... hlavne, ze nam to sedi, nie? a ver mi, ak by sa v tom roku nestalo toto, tak by sa uz nieco na ten 7. mesiac nakombinovalo... uvidime za rok...
Návrat hore Goto down
2045
Poddaný
Poddaný



Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 05.02.2009

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimeŠt február 05, 2009 5:55 pm

V roku 1999 a 7 mesiaci pride z nebies velky kral teroru atd....keby som vam tu napisal, ze poznam buducnost ,tak aj tak by ste mi neverili,ze viem co sa ma na svete postupne stat ,lebo vasa viera je strasne slaba .K tomu stvorversiu .Ano tento vers vravi o anticristovi ci ako ho volate ,ale pravdaze mysli cloveka -vodcu naroda ktory sa dostane k moci .Lebo nostradamus veril ze moc nad narodmi a byt kralom je dar alebo prekliatie z nebies .K veci ,tym clovekom ktory sa dostal k moci v tomto roku a mesiaci je terajsi pan premier PUTIN v Rusku.Vtedy sa stal premierom a na silvesta onoho roku Jelcin odstupil a on mal uz volnu ruku a moc bola jeho.o tych marsoch Smile pred nim a potom vladne mars.To je trefne lebo opisuje vojnu v cecensku ktora bola s Ruskom v rokoch 1994 -96 a Putin sa snazil rozputat vojnu znovu ,pre velku krizu ktorej celilo v tom obdoby Rusko a ktora zacala v roku 1997 v Japonsku ,aby pozdvihol ekonomiku Ruska >Tak dal prikaz v septembri KGB znicit bloky obytne v MOskve a obvinil Cecenou a hned nato koncom septembra sa vojna zacala .Ale to je minulost .O BUDUCNOSTI :Putin bude ten co zacne utok na EU v roku 2010 a tym zahaji oficialne 3.sv.vojnu .Vravim ze oficialne ,lebo sa na svete uz budu odohravat konflikty (Izrael a arabi a Iran)Pise o nej aj liste kralovi Henrichovi;(o 3 sv. vojne)ON PO MARKACH VYCHODNEJ EUROPI POSLE SVOJE VOJSKA DO PANONIE A PODROby si mirmidonou a Germanou.O Nostradamovich proroctvach si vela ludi mysli ze su nepresne ,ale nie su to zistime trochu dalej v buducnosti ked vecsina bude splnena ,ide to presne dokonce na roky a obdobia a rise ,to sedi.Ale vela je bohuzial interpretovanych az po udalosi ,alebo BOHUVDAKA ,ze to tak zasifroval. Smile
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimePi november 30, 2007 4:20 pm

no, to si dobre povedal, že písal pre nás divným spôsobom,lebo zober, že on veľa vecí nepoznal v tom čase keď žil...veď napr. letcov počas 1.sv. vojny, opísal ako lietajúce svine s krídlami...a fakt, ukázali ako vizerali tí letci a mali takú masku, že tak trochu pripomínali svine...
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimePi november 30, 2007 4:15 pm

monkeyml napísal:
tak hej...šak ako bolo povedané, preto je nostradamus trošku o ničom, lebo nemôžeme vôbec predpovedať budúcnosť z jeho predpovedí, aj keby sa mali splniť..
no hej, on tak pre nás divným sposobom zapisoval svoje vidiny budúcnosti, no škoda.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimePi november 30, 2007 3:33 pm

tak hej...šak ako bolo povedané, preto je nostradamus trošku o ničom, lebo nemôžeme vôbec predpovedať budúcnosť z jeho predpovedí, aj keby sa mali splniť..
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman
achilles


Poeet p?íspivku : 464
Age : 35
Localisation : ZH
Registration date : 08.06.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimePi november 30, 2007 3:26 pm

monkeyml napísal:
no veď práve preto. ho nemajú radi, takže je dosť možné, že so svojim radikalizmom ho bude chcieť niekto odstrániť a to by teda mohol byť začiatok 3.sv.to, kto by bol silný a kto by sympatizoval s USA atď. to je fuk, mne ide teraz o nostradamove proroctvo. a neboj ahcilles, ja som zaregistroval nyarovu poznámku o izraeli, ale som nereagoval, lebo načo keď mal úplnú pravdu a sa chystám založiť tému o tom.snáď sa mi to podarí. Wink

no ale to nostradomovo proroctvo je velmi nepravdepodobné hlavne pri tých to podmienkach, tym ze je teraz vo svojej krajine nepopularny som chcel naznacit ze ak by sa mu aj nieco stalo...zase az take hrozne by to nebolo.
Návrat hore Goto down
http://www.worldoffootball.all-forum.net
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimePi november 30, 2007 3:06 pm

no veď práve preto. ho nemajú radi, takže je dosť možné, že so svojim radikalizmom ho bude chcieť niekto odstrániť a to by teda mohol byť začiatok 3.sv.to, kto by bol silný a kto by sympatizoval s USA atď. to je fuk, mne ide teraz o nostradamove proroctvo. a neboj ahcilles, ja som zaregistroval nyarovu poznámku o izraeli, ale som nereagoval, lebo načo keď mal úplnú pravdu a sa chystám založiť tému o tom.snáď sa mi to podarí. Wink
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman
achilles


Poeet p?íspivku : 464
Age : 35
Localisation : ZH
Registration date : 08.06.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimePi november 30, 2007 2:59 pm

monkeyml napísal:
veď ok...ja len sa snažím držať témy a vravím, že ak by už mala byť 3. sv. vojna kvôli zavraždeniu nejakého moslimského predstaviteľa, tak by to celkom reálne mohol byť ahmadínedžád...

ahmadinedzad ma problemy aj doma...teraz ho dost ostro kritizuje dokonca sucasny ajatolah...a fakt neviem kto by sa k iranu pridal...ved dost arabskych krajin ma s USA dobre vztahy...a nyarlathotep mal dobry postreh s izrealom...ten ma podla mna najlepsiu armadu na blizkom vychode...
Návrat hore Goto down
http://www.worldoffootball.all-forum.net
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimePi november 30, 2007 1:08 pm

hej, viem že si o tom písal..a je to v podstate pravda, ak nevieme niečo z toho predpovat, tak to nemá v podstate význam iba ak informačný a rozšírenie si obzoru...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimePi november 30, 2007 1:04 pm

monkeyml napísal:
tak ja na nostradama nie som tiež nič moc, ale som videl jeden, teda dva, dokumenty a tam spomínali, že hitler a napoleon sa potvrdili ak sa to dá tam povedať a že tretia svetová sa začne zabitím (odstránením, ak vám to znie lepšie) nejakého vodcu al. predstaviteľa islamu...takže toto zo strany mojich vedomostí a faktov.
myslel som skor, ze nie som odbornik na blizky a stredny vychod... o nostradamovi a jeho proroctvach som uz pisal, ze tomu neverim, resp. je mi to jedno, kedze neviem o tom, ze by sme sa na zaklade jeho proroctiev vyvarovali nejakej katastrofy, vojny,... vzdy uz len jeho proroctva "prilepujeme" k nejakym udalostiam...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimePi november 30, 2007 12:36 pm

tak ja na nostradama nie som tiež nič moc, ale som videl jeden, teda dva, dokumenty a tam spomínali, že hitler a napoleon sa potvrdili ak sa to dá tam povedať a že tretia svetová sa začne zabitím (odstránením, ak vám to znie lepšie) nejakého vodcu al. predstaviteľa islamu...takže toto zo strany mojich vedomostí a faktov.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimeŠt november 29, 2007 4:40 pm

monkeyml napísal:
veď ok...ja len sa snažím držať témy a vravím, že ak by už mala byť 3. sv. vojna kvôli zavraždeniu nejakého moslimského predstaviteľa, tak by to celkom reálne mohol byť ahmadínedžád...
heh, no na druhej strane ja nie som na tu temu ziaden odbornik... len tak nahlas uvazujem... a pritom mozno dristam...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimeŠt november 29, 2007 4:02 pm

veď ok...ja len sa snažím držať témy a vravím, že ak by už mala byť 3. sv. vojna kvôli zavraždeniu nejakého moslimského predstaviteľa, tak by to celkom reálne mohol byť ahmadínedžád...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimeŠt november 29, 2007 12:23 pm

neviem, ci niektory moslimsky stat je dostatocne silny, aby ustal vojnu so zapadom... mozno pakistan, ktory aj ma atomove zbrane, ale ten je s USA zadobre...
ved aj maly izrael tam so svojimi susedmi istu dobu pekne zametal...

arabske krajiny by asi spasil jedine ich fanatizmus...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimeŠt november 29, 2007 12:04 pm

ja len ak tu hovoríme o nostredamovi, tak on vraví, že útok na nejakého moslimského vodcu spôsobí tretiu svetovú a kto by sa pridal k iránu?ťažko povedať, ale ak by sa ten konflikt začal nabaľovať, tak by sa k nemu možno pridali krajiny arabské - moslimské...
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman
achilles


Poeet p?íspivku : 464
Age : 35
Localisation : ZH
Registration date : 08.06.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimeŠt november 29, 2007 11:58 am

monkeyml napísal:
podla mna je dalsi antikrist ten pnak z iranu - ahmadinedzad - tak dajak sa vola. ak na nho USA alebo kto zautoci, mame tu tretiu svetovu, kedze iran bude mat za chvilu atomovu bombu. no, ale co sa tyka priamo predpovedi, suhlasim s tym nazorom, ze su aplikovatelne na minulost, proste z nich tazko urcime kedy presne bude a kto to bude a to nam vlastne ani nepomoze, ci hej?

nemyslim ze utok na iran sa vyvinie do 3. svetovej vojny. To by museli byt vyprofilovane vacsie bloky stojace proti sebe. Ved kto by sa postavil za iran?
Návrat hore Goto down
http://www.worldoffootball.all-forum.net
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimeSt november 28, 2007 10:30 pm

a kde je tretia svetova ak rátaš týchto troch za antikristov?
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimeSt november 28, 2007 6:25 pm

monkeyml napísal:
podla mna je dalsi antikrist ten pnak z iranu - ahmadinedzad - tak dajak sa vola. ak na nho USA alebo kto zautoci, mame tu tretiu svetovu, kedze iran bude mat za chvilu atomovu bombu. no, ale co sa tyka priamo predpovedi, suhlasim s tym nazorom, ze su aplikovatelne na minulost, proste z nich tazko urcime kedy presne bude a kto to bude a to nam vlastne ani nepomoze, ci hej?
Ja za troch antikristov považujem Hitlera,Napoleona a Stalina.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: nostradamus   Nostradamove proroctvá Icon_minitimePo október 29, 2007 12:33 am

podla mna je dalsi antikrist ten pnak z iranu - ahmadinedzad - tak dajak sa vola. ak na nho USA alebo kto zautoci, mame tu tretiu svetovu, kedze iran bude mat za chvilu atomovu bombu. no, ale co sa tyka priamo predpovedi, suhlasim s tym nazorom, ze su aplikovatelne na minulost, proste z nich tazko urcime kedy presne bude a kto to bude a to nam vlastne ani nepomoze, ci hej?
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitimeSt september 19, 2007 4:50 pm

ja ti neviem dajaký antikrist možno ešte bude...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Nostradamove proroctvá Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nostradamove proroctvá   Nostradamove proroctvá Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Nostradamove proroctvá
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Báje, mýty a povesti-
Prejdi na: