Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Osobnosti slovenských dejín.

Goto down 
+6
Th()maSS
StEvE
monkeyml
mufl00n
Brano
KrἠSlnko
10 posters
AutorSpráva
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimePi apríl 18, 2008 3:54 pm

jj pardon, tak sa mi zdalo v tom hluku na slovenčine...
Návrat hore Goto down
jitka
Slobodný občan
Slobodný občan
jitka


Poeet p?íspivku : 62
Registration date : 27.09.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimePi apríl 18, 2008 10:50 am

monkeyml napísal:
mne sa tiež zdá....

asné, že to bola Hodžovsko-Hattalovská reforma :-)


Ja za naj osobnosť považujem Štefánika
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeŠt apríl 03, 2008 2:21 pm

mne sa tiež zdá....
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeŠt apríl 03, 2008 2:05 pm

nebola to hodzovsko-hattalovska reforma?
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeŠt apríl 03, 2008 1:58 pm

no, história slovenčiny bola dosť taká.... len doteraz ľutujem Hodžovsko-Hurbanovskú reformu konkrétne I/Y Very Happy
Mimochodom keby som si mal vybrať z pomedzi osobností, určite by tam bolo strašne veľa spisovateľov z národoveckými myšlienkami ale aj tak by som zvolil asi klasiku Milana Rastislava Štefánika ak keď nebol samozrejme žiadny spisovateľ, ale národovec bol jak fras Smile
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimePi november 30, 2007 4:25 pm

monkeyml napísal:
janyx, si si istý.dubček podpísal dokument o odstránení ľudí, ktorí protestovali proti komunizmu...buď vezenie alebo smrť...isto je tvoja osobnosť?
toto som napríklad nevedel.ináč odkiaĺ to máš?? Ku mne sa to totiž ešte nedostalo.Ale ak je to tak, ako vravíš, tak potom ruším svoju osobnosť a dávam tam napríklad Bernoláka, lebo on sa ako prvý pokúsil nejak uzákonit spis. slovenčinu.Viem, pred ním bol Bajza, ale ten nevedel vysvetliť viaceré gramat. javy v slovečine, tak jeho verzia sa veľmi neujala.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeSt november 28, 2007 10:29 pm

janyx, si si istý.dubček podpísal dokument o odstránení ľudí, ktorí protestovali proti komunizmu...buď vezenie alebo smrť...isto je tvoja osobnosť?
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeSt november 28, 2007 6:28 pm

Slovensá osobnosť.Ťažko povedať, máme veľa významných osobností, ktorí nás pekne vo svete reprazentovali a reprezentujú, takže ja ani neviem, snáď by som sa priklonil k tomu Dubčekovi tiež.
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeSt november 28, 2007 6:06 pm

tak vies ako ked niekto ovplivni zivot ludi na 1000 rokov tak zrejme to bude fakt v plivna osobnost a to neberiem do uvahy to v akom smere ten zivot ovplivnil


tak ako Hitler roku 1938 sa stal osobnostou roka podla USA magazinu
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeSt november 28, 2007 10:03 am

ja si o tom nemyslím nič, lebo nemám šajnu....toto obdobie ma veľmi nezaujíma... Very Happy
Návrat hore Goto down
KrἠSlnko
Knieža
Knieža
KrἠSlnko


Poeet p?íspivku : 1548
Localisation : Žilina
Registration date : 14.10.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeSt november 28, 2007 8:59 am

Na jednom fóre som čítal, že najväčšia osobnosť Slovenských dejín je knieža Arpád, pretože ovplivnil život Slovákov na 1000 rokov. ČO si o tom myslíte? Ja si myslím, že je to teda riadna kravina. affraid
Návrat hore Goto down
http://innos.wgz.cz
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeUt november 27, 2007 11:58 pm

Kráľ Slnko napísal:
Th()maSS napísal:
:svk: MILAN RASTISLAV ŠTEFÁNIK :svk:

Čakal som, kto ho dá prvý


uz sme ho dali dvaja pred nim lol!
Návrat hore Goto down
KrἠSlnko
Knieža
Knieža
KrἠSlnko


Poeet p?íspivku : 1548
Localisation : Žilina
Registration date : 14.10.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeUt november 27, 2007 11:52 pm

Th()maSS napísal:
:svk: MILAN RASTISLAV ŠTEFÁNIK :svk:

Čakal som, kto ho dá prvý
Návrat hore Goto down
http://innos.wgz.cz
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeUt november 27, 2007 11:13 pm

zo slovakov neviem, takých bolo veľa, každý spravil kúsok, aj tý menej známy (príklad neviem)
Návrat hore Goto down
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeUt november 27, 2007 11:06 pm

:svk: MILAN RASTISLAV ŠTEFÁNIK :svk:
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeUt november 27, 2007 10:50 pm

nie to je v pohode mozno som to mohol kus inak napisat aj ja no ....


tak ja neviem takto ma napada Stefanik zrejme hmm

ak este niekto ma napadne zaujimavy tak dopisem to je jastne
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeUt november 27, 2007 10:46 pm

jáááj, tak v poho, ja som asi trošku nechápavý, heh lol!
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeUt november 27, 2007 10:44 pm

jastne chapes kusanek som tam dal toho lolka aby to tak odlahcilo....

lebo ked si tak vezmes tak v ociach tych co o nom pocuju len tak stroho by vyznel ako fakt super clovek na tom som chcel upozornit
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeUt november 27, 2007 10:42 pm

ech, trošku ma heglo steve, si o ňom zožeň nejakú kvalitnú knihu, ak takú budeš mať, zistíš, že to nebol taký anjel ako vyzeral, má síce moje čiastočné sympatie, ale odobril zabíjanie a zatýkanie ľudí a to mi teda dosť vadí, myslím, že aj tebe...
StEvE napísal:
ja Alexandra Dubceka Laughing
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeUt november 27, 2007 10:39 pm

ja Alexandra Dubceka Laughing
Návrat hore Goto down
KrἠSlnko
Knieža
Knieža
KrἠSlnko


Poeet p?íspivku : 1548
Localisation : Žilina
Registration date : 14.10.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeUt november 27, 2007 10:22 pm

Ja uznávam štúzra, hurbana a hodžu... keby tu nebioli, tak by sme asi hovorili po maďarsky geek
Návrat hore Goto down
http://innos.wgz.cz
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeUt november 27, 2007 9:54 pm

pekná myšlienka...aj keď to nebol slovák, ale máš v podstate pravdu...ja čo sa týka slovákov uznávam Vojtašáka a Gojdiča a taktiež Štefánika....
Br@no napísal:
gavrilla principa, nebiť neho, nebola by vojna (aspoň nie tak skoro), nebyť vojny, nebolo by čsr, nebyť čsr nebolo by slovenska
Návrat hore Goto down
mufl00n
Poddaný
Poddaný



Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 11.09.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeUt november 27, 2007 9:52 pm

heh, tak to je pekne napísané Very Happy
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeUt november 27, 2007 9:13 pm

gavrilla principa, nebiť neho, nebola by vojna (aspoň nie tak skoro), nebyť vojny, nebolo by čsr, nebyť čsr nebolo by slovenska
Návrat hore Goto down
KrἠSlnko
Knieža
Knieža
KrἠSlnko


Poeet p?íspivku : 1548
Localisation : Žilina
Registration date : 14.10.2007

Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitimeUt november 27, 2007 9:05 pm

Koho považujete za najväčšiu osobnosť Slovenských dejín?
Návrat hore Goto down
http://innos.wgz.cz
Sponsored content





Osobnosti slovenských dejín. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Osobnosti slovenských dejín.   Osobnosti slovenských dejín. Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Osobnosti slovenských dejín.
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: História Národov :: Dejiny Slovákov-
Prejdi na: