Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Malé výhody

Goto down 
5 posters
AutorSpráva
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Malé výhody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Malé výhody   Malé výhody Icon_minitimeUt december 23, 2008 12:51 pm

kód:
http://www.equark.sk/index.php?cl=article&iid=945&action=itemclick&tname=onhome&pr=click,default
Wink
edit:
nasiel som este jeden zaujimavy clanok
kód:
http://www.21stoleti.cz/view.php?cisloclanku=2003041810
Návrat hore Goto down
Madria
Rytier
Rytier
Madria


Poeet p?íspivku : 232
Age : 33
Registration date : 12.12.2007

Malé výhody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Malé výhody   Malé výhody Icon_minitimePi február 08, 2008 8:37 pm

Vypuštěný rybník vyskládaný šátky, umění zpívat - akorát si nepamatuju přesně o jaké bitvy se jedná, husité mě nikdy moc nebrali
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Malé výhody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Malé výhody   Malé výhody Icon_minitimeSt február 06, 2008 4:08 pm

monkeyml napísal:
môj postreh prebraný od svetových historikov...nebyť radaru, tak briti by to kruto prehrali v bitke o britániu s nemcami.... Smile
presne, nemci by im zničili RAF a potom hrrr sa do vylodenia, kedže zo vzduchu by ich nemalo čo napadnúť.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Malé výhody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Malé výhody   Malé výhody Icon_minitimeUt február 05, 2008 10:34 pm

môj postreh prebraný od svetových historikov...nebyť radaru, tak briti by to kruto prehrali v bitke o britániu s nemcami.... Smile
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Malé výhody Empty
OdoslaťPredmet: Malé výhody   Malé výhody Icon_minitimeUt február 05, 2008 9:02 pm

Neviem kde to dať tak to dám sem. Ide mi o to aby sa tu zhromaždilo a diskutovalo o takých maličkých blbostiach ktoré však môžu byť veľmi významé. Veci, v ktorých má jedna armáda prevahu nad druhou. Také banaliti ktoré si človek možno ani na prvý pohľad nevšimne.

Tak napr. radar. Všetci vieme ako vyzerá americký radar. Minule som však videl dokument o záchrane kursku a v pozadí bola radarová miestnosť v ruskej lodi. Na radare namiesto jednej paličky obli oproti sebe 2. možno je to blbosť ale hlavná výhoda je podľa mňa v tom že cieľ sa častejšie zobrazuje a teda je o ňom viacej informácií.

Alebo zasa väčšia pohodlnosť sedenia v amerických tankoch (toto som čítal Smile ), tam zase ide o to žepri postupe terénomvo veľkej rýchlosti cítiť skoro každý výmoľ. Tým dochádza k fyzickému (modriny) a psychickému (komu by neliezlo na nervy neustále nadskakovanie) unaveniu. Teda čím sú sedadlá pohodldenejšie tým neskôr sa posádka unavý.

Pridajte aj vy svoje postrehy Very Happy
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Malé výhody Empty
OdoslaťPredmet: Re: Malé výhody   Malé výhody Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Malé výhody
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Historická sieň :: História Vojenstva-
Prejdi na: