Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Je dobré si ozrejmiť a pamätať !

Goto down 
+6
Thor
von Schwerzell
Brano
monkeyml
nyarlathotep
loverman74
10 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeUt máj 20, 2008 10:01 am

Exclamation Je dobré pamätať si Exclamation

1 Nesúďte, aby ste neboli súdení;

2 lebo akým súdom súdite vy, takým budete súdení, a akou mierou meriate vy, takou bude vám namerané.

3 Prečo bratovi vidíš v oku smietku, a vo vlastnom oku nebadáš brvno?

4 Alebo ako môžeš povedať svojmu bratovi: Dovoľ, vyberiem ti smietku z oka, - keď ty sám máš v oku brvno?

5 Pokrytec, vytiahni najprv brvno z vlastného oka, a potom budeš jasne vidieť, aby si mohol vybrať smietku z oka svojho brata.

6 Čo je sväté, nedávajte psom, ani svoje perly nehádžte sviniam, aby ich nepošliapali, neobrátili sa a neroztrhali vás!

7 Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené.

8 Lebo každý, kto prosí, dostane; a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené.

9 Alebo či je medzi vami človek, ktorý by dal synovi kameň, keď si prosí chleba?

10 A keď si prosí rybu, či mu podá hada?

11 Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať svojim deťom dobré dary, o čo skôr dá dobré veci váš Otec nebeský tým, čo Ho prosia!

12 Preto čokoľvek chcete, aby vám ľudia činili, čiňte im aj vy; lebo to je zákon aj proroci.

13 Vchádzajte tesnou bránou, lebo priestranná brána a široká cesta vedie do zahynutia, a mnohí ňou vchádzajú; 14 ale do života vedie tesná brána a úzka cesta, a málo je tých, ktorí ju nachádzajú.

Exclamation Question Exclamation Question
„A nie div, lebo aj sám satan sa pretvára, ako by bol anjelom svetla. Nie je teda veľkou vecou, že sa aj jeho služobníci pretvárajú, ako by boli služobníkmi spravodlivosti. Lež ich koniec bude taký ako ich skutky“
(2Korinťanom XI, 14-15).

„Buďte striezliví a bedlite, lebo váš protivník, diabol, ako ručiaci lev obchádza a hľadá, koho by zožral. Vzoprite sa mu pevní vo viere“
(1Petrov V, 8-9)!

„Napokon, bratia, buďte silní v Pánovi a v jeho všemohúcnosti. Oblečte sa do výzbroje Božej, aby ste mohli obstáť proti úkladom diabla! Veď náš boj nie je proti ľuďom z tela a krvi, ale proti kniežatstvám a mocnostiam, proti vladárom temnosti tohto sveta, proti zlým duchom pod nebesami“
(Efezanom VI, 10-12).

„Ale Šavol, ktorý sa volá aj Pavol, naplnený Duchom Svätým ostro pohliadol na neho a povedal: Ó ty synu diabla, plný všetkého podvodu a všetkej prefíkanosti, nepriateľ všetkej spravodlivosti, či neprestaneš prevracať priame cesty Pánove“
(Skutky apoštolské XIII, 9-10).


„Keď nečistý duch vyjde z človeka, blúdi po miestach bez vlahy a hľadá odpočinok, ale nenájde. Vtedy si povie: Navrátim sa do svojho domu, odkiaľ som vyšiel. Pri svojom návrate ho nájde prázdny, vymetený a vyzdobený. Potom odíde a priberie si sedem iných duchov, podlejších ako on sám, vojdú a ostanú tam bývať. Posledná stav takého človeka býva horší, ako bol predošlý.
(Matúš XII, 43-45).
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeUt máj 20, 2008 10:04 am

paneboze...

loverman74: vies povedat aj nieco sam od seba, alebo si len taky generator viet z biblie?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeUt máj 20, 2008 10:12 am

na jeho malú obranu...keď si v prevej časti prečítaš tie vety, tak ako fajne by bolo, keby ich každý dodržiaval.... Smile
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeUt máj 20, 2008 3:08 pm

omg, ndpc

začínajú sa nám tu množiť niaký náboženský fanatici No No No affraid affraid affraid
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeUt máj 20, 2008 3:16 pm

kurnik branko..ako vies ze je fanatik....
Nesudte aby ste neboli sudeni.... Shocked
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeUt máj 20, 2008 3:18 pm

von Schwerzell napísal:
kurnik branko..ako vies ze je fanatik....
Nesudte aby ste neboli sudeni.... Shocked

nesudim, konstatujem, jeho prvy prispevok na ktory narazim je 1 a pol strany citatov biblie tak co si pomyslíš?
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeUt máj 20, 2008 3:46 pm

Br@no napísal:
von Schwerzell napísal:
kurnik branko..ako vies ze je fanatik....
Nesudte aby ste neboli sudeni.... Shocked

nesudim, konstatujem, jeho prvy prispevok na ktory narazim je 1 a pol strany citatov biblie tak co si pomyslíš?

no z eniekto rad cituje bibliu...cital si uz niekedy vedecky clanok..lol...taky introduction reps. uvod...to tije citat za citatom...
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeUt máj 20, 2008 8:35 pm

pripada ti toto ako vedecký článok Question Question Question Question Question
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeUt máj 20, 2008 8:39 pm

Br@no napísal:
pripada ti toto ako vedecký článok Question Question Question Question Question

ach jo... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeUt máj 20, 2008 8:43 pm

von Schwerzell napísal:
Br@no napísal:
pripada ti toto ako vedecký článok Question Question Question Question Question

ach jo... Evil or Very Mad Evil or Very Mad

tak vidis
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeSt máj 21, 2008 8:55 am

chwerzell skôr narážal na to, že sa nedá po pár citátoch hovoriť o človeku ako o fanatikovi...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeSt máj 21, 2008 9:50 am

monkeyml napísal:
chwerzell skôr narážal na to, že sa nedá po pár citátoch hovoriť o človeku ako o fanatikovi...


no bingo...chwerzella niekto pochopil rendeer
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: [b]Čo ma oddeľuje od pravdy ....[/b]   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeSt máj 28, 2008 10:35 am

Idea

Bol raz jeden ziak a ten sa spytal svojho majstra:
"Co ma oddeluje od Pravdy?"
A majster povedal:
"Nie si sam,kto je oddeleny od Pravdy,je mnoho takych.Poviem ti 12+1 malych pribehov,ktore ti budu pripadat ako velmi jednoduche.Musis ich ale prejst mnohokrat a ked si budes mysliet,ze si ich pochopil,neprestavaj ich prechadzat.Rob to tak dlho,az nimi prestupis"

PRVY PRIBEH:
Bola raz jedna kvapka vody v mori,ktora tvrdila,ze more nikdy neexistovalo.A tak je to aj s mnohymi ludmi.stoja v strede Boha a tvrdia ze Boh nikdy neexistoval...

DRUHY PRIBEH:
"Chcem svoju slobodu",dozadovala sa jedna kvapka v mori a more ju vo svojej milosrdnosti vyzdvihlo na svoj povrch.
"Chcem svoju slobodu",dozadovala sa zase kvapka.A slnko bolo plne milosti a vyzdvihlo ju az do oblakov.
"Chcem svoju slobodu",dozadovala sa stale kvapka.A oblaky boli take dobrotive,ze ju spustili zasa dolu.A tak bola kvapka opet v mori...

TRETI PRIBEH:
Intelektualna kvapka vody je intelektualna kvapka vody,ale nie more.

STVRTY PRIBEH:
"Vsetky tieto kvapky vody za nic nestoja",povedala kvapka vody v mori.

PIATY PRIBEH:
"Bezpochyby jednu vec som uz spoznala.Som urcite o nieco dolezitejsia nez more,povedala si kvapka vody v mori"

SIESTY PRIBEH:
"Asi sa nikdy nestretnem s morom",povzdychla si kvapka vody v mori.

SIEDMY PRIBEH:
"Ale,co ma je po tom mori",povedala si kvapka vody v mori.

OSMY PRIBEH:
jedna kvapka vody bojovala so svojim osudom.A aj ked bola uprostred mora,nechcela o nom nic vediet...

DEVIATY PRIBEH:
jedna kvapka vody v mori zvolavala ostatne kvapky,aby mohli urobit vzburu proti moru.

DESIATY PRIBEH:
"Z titulu mojej moci",povedala jedna kvapka druhej kvapke uprostred mora,"z titulu mojej moci si od dnesneho dna vylucena z mora"

JEDENASTY PRIBEH:
"Si v mojej laske",povedalo more kvapke vody.Ale kvapka vody more nepocula,pretoze bola naplnena laskou k inej kvapke...

DVANASTY PRIBEH:
"Keby sa mi podarilo...",uvazovala jedna kvapka vody,"aby kazda kvapka v mori bola zahrnuta v mojej laske,stala by som sa morom"A tak zacala postupne zahrnovat jednu kvapku za druhou do svojej lasky.Bola tam raz jedna kvapka,ktora jej raz velmi ublizila.Sposobila jej najvacsie utrpenie v zivote a preto jej aj napriek vsetkej svojej laske,nedokazala odpustit.A tak len preto,ze nezahrnula jednu jedinu kvapku do svojej lasky,len jedna jedina kvapka jej chybala,nestalo sa z nej more...

POSLEDNY PRIBEH:
Bola raz jedna kvapka vody,ktora hladala ticho mora,dialku mora a lasku mora."Ty si ja a ja som ty",povedalo jej more.Otvorilo svoju naruc a prijalo kvapku.A to,co patrilo moru,patrilo v tej chvili aj kvapke.Stala sa tichom mora,stala sa dialkou mora a jej hlbka bola pozehnanim pre cely tento svet...
"Aby si vedel,moj ziak,more je plne odpustenia pre tych,ktori ho miluju a prijme do seba vsetkych,ktori si to zelaju" "Ale co ked je taka kvapka vody velmi spinava,co potom?",spytal sa ziak.Vtedy sa majster z celeho srdca rozosmial a povedal:"Vedz,ze ziadna kvapka vody nemoze byt tak spinava,aby ju more nedokazalo ocistit..."
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeSt máj 28, 2008 10:51 am

pekne pribehy o kvapke v mori... Smile
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeSt máj 28, 2008 11:37 am

ma to nieco do seba Smile take veci sa dobre pocuvaju... ja som bol minule na duchovnej obnove zo skoly a tam sme mali take podobne veci... sme boli 2 dni na chatu vo vysnych ruzbachoch a tam sme tak proste si prehlbovali to duchovno v sebe... modlitby a tak Smile a najlepsie na tom bolo ze to bolo dobrovolne viac menej... kto nechcel nemodlil sa... ale fakt mi to dalo vela Razz
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeSt máj 28, 2008 12:44 pm

Ty vole, toto uz je na mna moc.. Nepoznate niekto nejake forum s cisto zdravymi ludmi?..
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeSt máj 28, 2008 12:50 pm

Thor napísal:
ma to nieco do seba Smile take veci sa dobre pocuvaju... ja som bol minule na duchovnej obnove zo skoly a tam sme mali take podobne veci... sme boli 2 dni na chatu vo vysnych ruzbachoch a tam sme tak proste si prehlbovali to duchovno v sebe... modlitby a tak Smile a najlepsie na tom bolo ze to bolo dobrovolne viac menej... kto nechcel nemodlil sa... ale fakt mi to dalo vela Razz

duchovné cviká su parádna vec...záleží však veľa na kňazovi alebo človeku, ktorý ich vedia, ale ináč to je dosť dobrá vec...ja sám by som na nejaké cviká už išiel, ale dajak sa mi nedarí, bo som lenivý jak oný....
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeSt máj 28, 2008 12:53 pm

Nietzsche napísal:
Ty vole, toto uz je na mna moc.. Nepoznate niekto nejake forum s cisto zdravymi ludmi?..

nietzsche - nikto ti to nekáže čítať Wink na druhej strane nemusíš všetko chápať, ale akceptovať druhého by sa snáď dalo, aj keď v tvojom prípade.... Razz
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeSt máj 28, 2008 1:07 pm

mna skor zaujala ta analogia kvapka vs. more a clovek vs. boh... lebo, ako som povedal, pekne pribehy o kvapke v mori... nedokazem si to vsak spojit s clovekom vo svete, alebo clovekom v bohu, alebo co to vlastne bolo za podobenstvo...
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeSt máj 28, 2008 8:47 pm

vysvetli mi niekto ako mohla kvapka ublížiť kvapke??? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing , ale inak to za humor Laughing Laughing Laughing , človek uprostred boha aj keď ho nevidí Laughing Laughing Laughing , inak suhlas s nyarom, tiez neviem ako si to niako popretinat do reality Laughing Laughing Laughing
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeŠt máj 29, 2008 9:11 am

Br@no napísal:
vysvetli mi niekto ako mohla kvapka ublížiť kvapke???
nie presne to som mal na mysli, je to skor obraz, ale niekedy taketo obrazne popisanie javu vedie len k skreslovaniu... clovek si mysli - ake pekne prirovnanie, veru tak je to - kvapka v mori, a pritom si neuvedomuje, ze je cela analogia chybna... budeme kvapke vycitat, ze nevidi more?

budeme vycitat dvojrozmernej bytosti, ze nevidi treti rozmer? ved predsa je v jej prirodzenosti vnimat len 2 rozmery - ten treti nedokaze ani vnimat ani pochopit, darmo ju bude obklopovat/prihovarat sa/apanbochviecoeste...

a tak je to aj s bohom - ak nieco take je, nedokazeme to pochopit ani vnimat ani nic... len si myslime, ze ho chapeme/vnimame/... preto nemam rad, ked mi niekto dava mudre rady o tom, ako ma boh miluje, lebo to cital v biblii, a podobne gebuziny...
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeŠt máj 29, 2008 9:25 am

Idea

Nechýba nám zdravý ľudský rozum, nám chýba láska. (Phil Bosmans)
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeŠt máj 29, 2008 9:28 am

loverman74 napísal:
Idea

Nechýba nám zdravý ľudský rozum, nám chýba láska. (Phil Bosmans)
chyba ti? rob s tym nieco... Wink lub ludi okolo seba... nelub boha... on ta tiez nelubi... Smile
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeŠt máj 29, 2008 9:36 am

dá sa ľúbiť aj Boh, aj ľudí okolo seba....(až na cigánov Laughing )
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitimeŠt máj 29, 2008 9:41 am

monkeyml napísal:
dá sa ľúbiť aj Boh, aj ľudí okolo seba....(až na cigánov Laughing )
ty Boha lubit mozes, ale ci to nie je zbytocne plytvanie energiou, ktoru mozes radsej obratit na realne existujucich ludi okolo, ktori naozaj ovplyvnuju tvoj zivot... (az na ciganov - pridavam sa Laughing )

EDIT: mohli by sme kazdy prispevok koncit zatvorkou "az na ciganov"... Laughing
(teraz som zvedavy, kto prvy ma oznaci za rasistu - az na ciganov)
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Empty
OdoslaťPredmet: Re: Je dobré si ozrejmiť a pamätať !   Je dobré si ozrejmiť a pamätať ! Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Je dobré si ozrejmiť a pamätať !
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: