Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 úpadok spoločnosti - áno či nie?

Goto down 
+5
Sorge.CCCP
StEvE
monkeyml
nyarlathotep
Vulkulak
9 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
Ossian
Slobodný občan
Slobodný občan
Ossian


Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 19.03.2009

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimePi júl 24, 2009 11:49 am

Presne tak Twisted Evil
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeSt júl 22, 2009 7:30 pm

Na túto tému by som len toľko že ľudia sa nemenia tak že by prišla horšia generácia, len možností je viac, a to mení aj samotných ľudí...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimePi február 27, 2009 12:48 am

Belovolod napísal:
...prírodu, ktorá ponúka oveľa lepšie spôsoby života ako si vie ponúknuť samo...
ako to myslis?
Návrat hore Goto down
Belovolod
Poddaný
Poddaný



Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 22.02.2009

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeŠt február 26, 2009 10:42 pm

Tak podľa môjho názoru, celkvé smerovanie ľudstva je dosť zlé... nie len to z aposledných pár rokov... už od svojho vzniku kráča cestou techniky bez ohľadu na prírodu, ktorá ponúka oveľa lepšie spôsoby života ako si vie ponúknuť samo... ide o to, že takýmto spôsobom zachvíľu zahubíme svoju matičku prírodu a s ňou pôjdeme aj my...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimePo december 01, 2008 11:21 am

dnes pije omnoho viac ludi? ake statistiky si na tento vyrok pouzil? hovoria ti nieco "spolky miernosti"?

ok, osveta, s tym suhlasim...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimePo december 01, 2008 12:40 am

No to je dobrá otázka.. To si fakt nie som istý. Ale tak teraz neviem či to nie je len o reklame, čo vlastne má za vinu alkoholizmus samotný? Ako to že dnes pije, aspoň podľa mňa, omnoho viac ľudí .. a hlavne takých tých čo ani pätnásť nemajú a pijú po nociach v parkoch ..
Možno zrušením propagácie prostredníctvom alkoholu by sa moc nevyriešilo, ale čím teda? Ponúkať deťom a mladým ľuďom v školách alebo kde lepší život bez alkoholu? Alebo ja fakt neviem ..
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimePo december 01, 2008 12:31 am

ok....obmedziť reklamu alkoholu na zastávkach - ale pozri sa na to takto...znížil by sa počet ľudí konzumujúcich alkohol? a ďalšia vec...čo keby sme tu na fóre mali človeka, ktorý by reklamu napr. na fernet "žral"...on by mal názor asi opačný...btw. veď ja mám teraz na sebe tiež tričko Fernet stock citrus s nápisom vzadu - Aj ja mám svoje dni Laughing ide o to, či by obmedzenie tej reklamy naozaj viedlo k zníženiu alkoholizmu napr...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimePo december 01, 2008 12:18 am

No veď samozrejme, že absolútnym zákazom sa nič nevyrieši, i tak by tu ten alkohol bol ďalej aj napriek nelegálnosti. Skôr by podľa mňa bolo treba ukázať ľuďom aké to môže mať následky a tak ďalej. A tiež nie som za to že vidím fľašu Fernetu na každom autobuse Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimePo december 01, 2008 12:08 am

viem zhruba ako si sa musel vtedy (teraz cítiť), lebo čosi podobné som zažíval aj ja, ale našťastie nie s takými fatálnymi následkami...výsledok? napr. dnes mi je fajne zle celý deň lebo včera som toho riadne popil...bolo skvelé...akcoška s bývalými spolužiakmi z výšky, bola tam aj kočka moja, aj kolegovci z práce...boli sme na vianočných trhoch a potom na diske...pokecali sme, nasmiali sa a super zabavili...napriek tomu, že mám s alkoholom zlú skúsenosť z časov minulých, nechcel by som ho zakázať, lebo mám rád pivko k pizzi, žúrku z času na čas a pod. veci...ale napríklad som si silne vedomý, aké následky má alkohol, ak ho človek nekontroluje a preto viem, že zo mňa alkoholik nebude....to som si už otestoval...celé to všetko je o tom, čo robí človeka šastného a taktiež ako sa vie kontrolovať a zvládať niektoré veci...absolútnym zákazom sa situácia fakt nevyrieši...je to proste holý fakt...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeNe november 30, 2008 11:48 pm

No veď uvidíme čo nám osud ešte privedie ..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeNe november 30, 2008 11:27 pm

lenze nezijeme v idealnom svete... a kazdy pokus o idealny svet zatial viedol len k diktature a presnemu opaku...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeNe november 30, 2008 10:54 pm

Viním alkohol, aj ľudí .. Nemôžem povedať že za to môže len ten alkohol, alebo len debilita mojich rodičov ..
Lenže keď si predstavím, že by alkohol nebol, ani žiadne drogy, tak ma až hreje pri srdci pri myšlienke aké pekné detstvo som namiesto toho všetkého mohol mať. A taktiež kopu iných ľudí. Alkohol má na svedomí veľa životov.
Nevravím že teraz každá kvapka škodí, ale kým sa ľudia nenaučia brať alkohol tak, jak by mali, budem proti.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeNe november 30, 2008 10:47 pm

a z celeho toho pribehu vinis koho? alkohol alebo ludi? o tom to je...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeNe november 30, 2008 10:08 pm

nyarlathotep napísal:
PO PRVE! nepaci sa mi, ak tu planujes niekoho oslovovat "holandsky fetak" len preto, ze ma na vec iny nazor ako ty - jedine, o com to vypoveda, je tvoja zadubenost... ak v tom budes pokracovat, nebudem ta uz riesit...

Hold, tak ma môžeš asi rovno prestať riešiť, pretože plánujem v mojej zadubenosti (lebo ja som hrozne sprostý zakomplexovaný idiot) voči drogám a ľuďom s pozitívnym prístupom k nim naďalej pokračovať. Inak nič osobne, nechcel som nikoho uraziť, len mi to trochu ušlo a trochu slobodnejšie som sa vyjadril. Nejde mi ani tak o iný názor, ako skôr o ,,aký" názor. Wink

nyarlathotep napísal:
PO DRUHE! drogy a prostitucia tu su od usvitu ludstva a rovnaku tu su ludia, ktori to budu dobrovolne vyhladavat a dobrovolne poskytovat, toto nedokazes (bohuzial, alebo bohuvdaka, ako kto chce) vykorenit, jedine co mozes urobit, je snazit sa to kontrolovat... ak ma niekto potrebu uzivat si s prostitutkami a tie su ochotne take sluzby poskytovat, nevidim problem... tu ziadna pseudomoralka nehra rolu... rovnako ako je uplne pokrytecke, ak stat zaraba tazke peniaze na spotrebitelskych daniach s alkoholu a z tabaku, ale zakazuje ine drogy, ktore su mozno aj menej skodlive, resp. rovnako skodlive ako uvedene legalne drogy... TOTO JE TA TVOJA MORALKA...

Kopu veci tu je od úsvitu ľudstva a kopu ľudí sa proti ním napriek tomu snaží bojovať. Neberú to len tak že to nedokážu vykoreniť. Oni sa o to ale aspoň snažia. Ide skôr o prístup ako o to, či sa to dá alebo nedá.
Len tak mimochodom. Nerozumiem prečo tu na mňa vyťahuješ štát. Jeho vedenie nemám na starosti, čo mám spoločné s ich zarábaním na spotrebiteľských daniach z alkoholu a tabaku? Čo si tým chcel vlastne povedať? Vláda je zaujatá proti tráve a iným drogám, ktoré vlastne možno nie sú ani tak škodlivé ako alkohol a cigarety? Chudášik tráviška nedokáže konkurovať hňušnéému aľkoholu?? Bože! No, to je tá ,,moja" morálka.. Strašné, strašné, naozaj.. Ako by som ja za niečo z toho mohol. Pre mňa je to všetko svinstvo.

nyarlathotep napísal:
PO TRETIE! ja nepotrebujem hladat cestu, ako proti tomu bojovat... vyrastal som v prostredi, kde som bol obklopeny drogami od zakladnej skoly a vyrastol zo mna takmer straight edge, rovnako si myslim, ze dokazem ochranit aj svoje deti, resp. dokazem ich vychovat k zodpovednosti, lebo o tom to je... alebo ako presne si predstavujes ten boj? zakazat vsetko a vsade? ako Kylova mama v South Parku?

Tak to je dosť obdivuhodné a pevne verím a dúfam že sa ti to aj podarí, v prípade tvojich detí. Že keď bude situácia horšia a budú to mať už naozaj všade pod nosom, predsa len ich tvoja výchova uchráni. V to naozaj úprimne dúfam pretože taká výchova je obdivuhodná.
Zakázať všetko a všade to sa prakticky vlastne ani nedá, ale určite by som sa k tomu nestaval s prístupom typu - povoliť všetko a všade, napchať to všade a čo najviac na tom zarobiť. Aby nedošlo k omylu .. nevravím že niekto z tu prítomných taký postoj má.

nyarlathotep napísal:
PO STVRTE! rozpravas tu najprv o alternativach, ale nakoniec neposkytnes nic, tak aky je medzi nami rozdiel? poviem ti: ja nebudem inym diktovat, co maju robit a ako, len preto, ze si myslim, ze mam jediny spravny nazor...
Rozhodne si nemyslím že mám jediný správny názor a je celkom fascinujúce ako si to z mojich slov dokázal vyvodiť i keď som to (pokiaľ viem) nikde nespomínal. Zas a stále ide o prístup..
Takže nebudeš ani svojim deťom diktovať, hej? Keď sa ešte ako neplnoleté rozhodnú fajčiť, piť, brať drogy, zarábať si sexom, alebo niečo toho spôsobu.. nebudeš im nič diktovať čo majú robiť a ako, respektíve nemajú? Aký nesprávny názor na tieto veci môžeš mať?
I keď znova dúfam že tvoja výchova bude natoľko úspešná a k ničomu takému ani nedôjde, je to len príklad a skús si ho prosím ťa predstaviť, lebo človek nikdy nevie.


Ešte by som pridal jeden príbeh. Komu sa už nechce ďalej čítať, nemusí, nie je to nutnosť, ale ty nyarlathotep, by si ho mohol prečítať, nech viem aspoň tvoj názor.

Bol raz jeden malý chlapec. Mal otca, mal matku, mal staršiu sestru. Mal päť rokov. Žili si všetci ako naivná šťastná rodinka, staršia sestra bola v najkrajších rokoch života a tak si ich aj patrične užívala. Behala po nociach po diskotékach, no nikdy nepila ani nefajčila, pretože športovala čo jej naozaj išlo a neskôr jej to ani rodinné podmienky nedovoľovali.
Lenže do zabehaných, celkom pokojných vzťahov zasiahol Majster Alkohol. Otec s matkou si ako milujúci pár občas dali fľašu vínka, občas trochu viac. Potom to začalo medzi nimi škrípať. V ožratosti sa začali vzájomne vzďaľovať. Keď sa jeden z nich snažil prestať, druhý si zas vypil a to toho prvého vždy tak rozčúlilo že sa opil tiež. A tak to išlo ďalej. Po večeroch sa opíjali, upodozrievali, hádali. Neskôr prišla agresivita v alkoholickom opojení medzi dvoma ľuďmi, ktorí sa tak moc kedysi milovali. Popri brutálnych hádkach prišli občas aj bitky.
Staršia sestra bývala väčšinou v takých chvíľach na diskotékach a malý už asi sedem-osem ročný chlapec sa krčil pod paplónom, a i keď bol z ateistickej rodiny, modlieval sa. Pretože chodil na cirkevnú školu a tam ho to ako prvé naučili, i keď po tom nikto moc netúžil. Kým kŕčovito zvieral deku a ruky a cez slzy a rev sa modlil, opití otec väčšinou rozbíjal poháre o stenu alebo mlátil skrčenú matku na lavici v kuchyni. Či už pre niekoho teraz Boh je alebo nie je, vtedy pre chlapca bol. Vždy keď sa modlil prišla domov staršia sestra a situáciu zachránila, preňho to bolo vykúpenie a zázrak.
Takto to pokračovalo neznesiteľných niekoľko rokov. Chlapec zažil už kopec otrasných výjavov ktoré sa mu navždy vryli do pamäti, počnúc bitkami ožratých rodičov na ulici a útekmi k tete, až po rozbité lampy a kuchynské náčinie. Až kým neprišiel deň kedy sa staršia sestra odvážila zavolať políciu. Tá prišla, otca odviezla a rodičia sa po čase rozviedli. Problém s alkoholom u oboch rodičov pokračoval a pokračuje naďalej, no už pritom nikto netrpí a nemusí sa báť chodiť domov.
Pre zaujímavosť doplňujúce info. Otec už v šestnástich rokoch fajčil, niekedy vtedy začal aj s trávou a alkohol prišiel tiež nejak vtedy. Pil stále a stále aj pije. Prestať pil keď si zobral za ženu chlapcovu matku, ktorá bola mimochodom športovkyňa a nikdy nejak aktívne nepila a už vôbec nefajčila, no abstinencia mu nevydržala pri prvom napätí. Po nevydarenom manželstve a tiež nepríjemných spomienkach to aj ona začala riešiť a dodnes rieši alkoholom. Spojitosť medzi tým a príbehom, nech si vytvorí každý sám.

Ja viem, že vďaka tomu, čo som v detstve zažil, bude môj odpor hlavne teda k alkoholu možno vážnejší ako u niektorých ľudí, ktorí nezažili ani trochu niečo také, ako ja. V puberte som síce pár krát končil niekde ožratý, ale tak .. puberta .. Teraz som si vedomý hlavne toho, že nechcem aby z hocikoho vyrástol človek závislý od alkoholu a aby kvôli tomu trpeli malé deti a celé rodiny.
Nechcel som to použiť ako ťah aby som niekoho dojal a obhájil moje často nesprávne slová, chcel som len ukázať ako to niekedy chodí v praxi a kam až to môže vyústiť. A kto sa už bude snažiť aj toto ospravedlniť, najradšej by som mu rozbil hubu, pretože NIKOMU, naozaj NIKOMU neželám zažiť niečo podobné. Každá minca má dve strany. Kto zažil, vie...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeNe november 30, 2008 8:45 pm

PO PRVE! nepaci sa mi, ak tu planujes niekoho oslovovat "holandsky fetak" len preto, ze ma na vec iny nazor ako ty - jedine, o com to vypoveda, je tvoja zadubenost... ak v tom budes pokracovat, nebudem ta uz riesit...

PO DRUHE! drogy a prostitucia tu su od usvitu ludstva a rovnaku tu su ludia, ktori to budu dobrovolne vyhladavat a dobrovolne poskytovat, toto nedokazes (bohuzial, alebo bohuvdaka, ako kto chce) vykorenit, jedine co mozes urobit, je snazit sa to kontrolovat... ak ma niekto potrebu uzivat si s prostitutkami a tie su ochotne take sluzby poskytovat, nevidim problem... tu ziadna pseudomoralka nehra rolu... rovnako ako je uplne pokrytecke, ak stat zaraba tazke peniaze na spotrebitelskych daniach s alkoholu a z tabaku, ale zakazuje ine drogy, ktore su mozno aj menej skodlive, resp. rovnako skodlive ako uvedene legalne drogy... TOTO JE TA TVOJA MORALKA...

PO TRETIE! ja nepotrebujem hladat cestu, ako proti tomu bojovat... vyrastal som v prostredi, kde som bol obklopeny drogami od zakladnej skoly a vyrastol zo mna takmer straight edge, rovnako si myslim, ze dokazem ochranit aj svoje deti, resp. dokazem ich vychovat k zodpovednosti, lebo o tom to je... alebo ako presne si predstavujes ten boj? zakazat vsetko a vsade? ako Kylova mama v South Parku?

PO STVRTE! rozpravas tu najprv o alternativach, ale nakoniec neposkytnes nic, tak aky je medzi nami rozdiel? poviem ti: ja nebudem inym diktovat, co maju robit a ako, len preto, ze si myslim, ze mam jediny spravny nazor...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeNe november 30, 2008 5:35 pm

Tak pardón že som použil množné číslo, ale keď súhlasíš s tým holandským feťákom tak som si automaticky myslel že si aj ty taký, keď zjavne nehodláš nič robiť proti takému svinstvu ako sú drogy.
Nepovedal som že sa LEN kurvíš, chlasceš a fetuješ .. Súhlasíš s Nietzschem že morálka je zbraň pokrytcov, s jeho pesimistickým postojom že to je tak zložité že jediné čo sa v jeho možnostiach s tým dá asi robiť je ísť sa zhúliť jak prasa do Holandska Rolling Eyes Tak neviem teraz kde ty stojíš, nepiješ, nefajčíš, nefetuješ .. ale ani sa ti asi nechce nejako hľadať cestu ako proti tomu bojovať a uchrániť tak naše deti.

citácia :
Ponúkol by som ľuďom alternatívnejší spôsob života ako je honba za peniazmi a mocou.
Pýtaš sa ma, aký alternatívnejší spôsob života ako je tento? Na to je už dosť zložité odpovedať, tiež nemôžme až tak vážne riešiť túto otázku keď ľudia zjavne nemajú záujem. Môžeme im pchať čo chceš jak chceš, stále ich viac bude lákať neviazaná zábava, drogy a prachy.
Ja by som povedal že je kopa možností, ale taká najhlavnejšia je ukázať im že peniaze a moc nie sú to najdôležitejšie v živote.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeNe november 30, 2008 2:35 pm

stale si mi neodpovedal na to, co chces ludom ponuknut, aby sa spravali mravne... povedz mi svoju viziu, a ja ti az potom mozem povedat, ci s nou suhlasim, alebo nie... s Nietzscheho prispevkom uplne suhlasim, lebo ma pravdu, skus si nieco precitat o rokoch prohibicie v USA (su to roky Al Caponeho a dalsich mafianov)...

mimochodom, ked ma uz tak dobre poznas, a vies, ze sa len kurvim, chlascem a fetujem, velmi ta prekvapi, ak ti poviem, ze neuzivam ziadne drogy (a tym myslim aj alkohol a cigarety) a nie som promiskuitny (mam jednu priatelku uz osmy rok a zijem s nou)? alebo to mas v trubke, a len kopes nozickami, lebo mame iny pohlad na to, co ty povazujes za spravne?
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeNe november 30, 2008 1:01 pm

Dobre chlapci .. kur**te sa pre mňa za mňa, ožierajte sa, fetujte jak najväčšie stoky, mne je to jedno ..

Nyarlathotep: Ty tu po mne žiadaš čo chcem ponúknuť, ale zároveň s tým súhlasíš s Nietzschem ktorý má síce podľa mňa v tomto pravdu ale má k tomu nesprávny postoj .. preto tebe málokedy na niečo odpoviem keďže už som si všimol, že len hľadáš čoho sa chytiť a podkopať ..

Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce hľadá dôvody ... Keď niekto najradšej slope a húli tak asi ťažko bude proti týmto veciam, čo?
Nič nie je nemožné a podľa mňa keby že sa začnú hľadať prostriedky a spôsoby ako bojovať proti takýmto svinstvám, tak sa to aj podarí ... skôr kým sa rozšíria takí ,,Holanďania" jak ty ... nič osobne ..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeNe november 30, 2008 12:54 am

Vulkulak napísal:
Ponúkol by som ľuďom alternatívnejší spôsob života ako je honba za peniazmi a mocou...
tak toto ma zaujima... co chces ludom ponuknut? a co ak sa ti na tvoju ponuku vykaslu?

inak suhlas s Nietzschem...
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeNe november 30, 2008 12:33 am

Vulkulak, mas velmi zjednodusenu predstavu o fungovani a vymahatelnosti zakona. To, ze ho niekto da na papier neznamena, ze bude dodrziavany. Nepil sa snad v casoch prohibicie ziaden alkohol? Nielenze sa pil, ale navyse aj dopomohol rozvoju organizovaneho zlocinu. Co myslis, ze by si dosiahol zakazanim prostitucie? Kym bude dopyt, bude aj ponuka, a ziaden sasek v obleku s tym nic neurobi. Alkohol detto. S drogami je problem a je otazne ako ho riesit. K tomu asi tolko, ze uz sa tesim po skuskovom do Holandska.. Ze moralka.. to je zbran pokrytcov.
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeSo november 29, 2008 10:18 pm

Najstarším remeslom je aj vraždenie na požiadavku, predsa sa to aplikuje dodnes lebo je to súčasť ľudstva a ľudí samotných, no je to aspoň zakázané, ako vraždenie samotné.
Určite to nie je podľa mňa správna cesta, za to že si niekto vyžaduje takú ,,slobodu". Podľa mňa je to kaz na spoločnosti, prostitúcia aj alkohol. Mladé dievčatá by sa v ťažkých životných situáciach aspoň neutiekali k takej možnosti keby to bolo zakázané.
K tomu alkoholu .. S mierou je to super, veď je predsa aj dokázané že alkohol v malom množstve môže byť dokonca zdravý. Ale keď človek vidí alkohol na každom kroku, myslíš, že ho to neovplyvní? Jasné že mladí potom slopú v noci po parkoch na miesto toho aby si zahrali fucik. A na také právo im kašlem, že spropagovať svoj výrobok. Čo je prednejšie, ľudské životy alebo zárobok výrobcu svinstva?

Áno, ale čím to je že sú pre nich lákavejšie? Prečo niektorí ľudia musia mať viac a viac a niektorým stačí to málo čo majú a vidia v živote aj niečo iné ako len peniaze?
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeSo november 29, 2008 10:11 pm

ok vymenoval si veci ktore fakt moralku pohorsuju ako prostitucia alkohol drogy
ALE zakazat prostituciu ? to mi pride smiesne vsak nie nadarmo je prostitucia najstarsim remeslom Laughing
znizit propagaciu alkoholu ? neviem ci by sa tym nieco vobec dokazalo a nakoniec zijeme vo svete ked by mali mat firmy pravo zreklamovat si svoj produkt ktory nie je postaveny mimo zakon
a k tym drogam to by sa zrejme fakt malo viac nato posvietit....

ukazat ludom iny sposob zivota ?
vsak oni vedia ze tu je ale tie peniaze su podstatne lakavejsie zrejme....
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeSo november 29, 2008 10:06 pm

A aké by ste ponúkli riešenie?

Ja osobne by som zakázal prostitúciu, zminimalizoval propagáciu alkoholizmu (fľaše na autobusoch a celé zástavky v tomto duchu, to je už fakt moc), zvýšil by som mnohonásobne monitorovanie drogovej činnosti a tak ďalej... Ponúkol by som ľuďom alternatívnejší spôsob života ako je honba za peniazmi a mocou. Aj to by mohli byť celkom platné pokusy o znovuobnovenie stratenej morálky.
Návrat hore Goto down
Sorge.CCCP
Slobodný občan
Slobodný občan
Sorge.CCCP


Poeet p?íspivku : 58
Age : 30
Localisation : SR
Registration date : 29.11.2008

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeSo november 29, 2008 9:48 pm

No môj názor asi budete všetci poznať, rútime sa dole spolu s kapitalizmom.
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitimeSo november 29, 2008 9:45 pm

Vulkulak napísal:
Myslíte si, že čo sa hodnôt, morálky atď. týka, rútime sa hore alebo skôr dole?

skor dole
Návrat hore Goto down
Sponsored content





úpadok spoločnosti - áno či nie? Empty
OdoslaťPredmet: Re: úpadok spoločnosti - áno či nie?   úpadok spoločnosti - áno či nie? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
úpadok spoločnosti - áno či nie?
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Filozofia-
Prejdi na: