Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Pohanstvo

Goto down 
+8
alganor
Brano
monkeyml
von Schwerzell
nyarlathotep
Nietzsche
Vulkulak
Sorge.CCCP
12 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorSpráva
Sorge.CCCP
Slobodný občan
Slobodný občan
Sorge.CCCP


Poeet p?íspivku : 58
Age : 30
Localisation : SR
Registration date : 29.11.2008

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimeSo november 29, 2008 8:54 pm

Nikde tu nevidím sub-tému pohanstvo, a dosť ma to zaskočilo, pretože ja som pohan.

Pohanstvo - niekto sa na tom môže smiať, ale pohanstvo je úzko späté s prírodou, a ja rád chodím na prechádzky do lesa.... Nechcem sem písať "poučku pohanstva" ani ho vysvetlovať, ak niekto pozná skupinku ľudí Ásatrú, tak vie o čom je reč, kto nie môže sa pozrieť sem -

kód:
http://www.asatru.sk/portal.php

Podotýkam, nie je to sekta, ale náboženstvo a je jedno z dvoch oficiálnych na Islande ( To druhé je samozrejme kresťanstvo)
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimeSo november 29, 2008 9:51 pm

Mňa paganizmus ako taký celkom berie, i keď sám som kresťan. Len nerozumiem prečo obyvateľ strednej Európy uctieva náboženstvo ďalekého Severu tak netypické pre túto oblasť. Ono to skôr podľa mňa vyznie tak, že to berieš skôr ako imidžovku alebo niečo také.
Staré Slovanské božstvá, Perún, Svarog .. nič? K ním by si mohol mať bližšie ako ku bohom Severu.
Návrat hore Goto down
Sorge.CCCP
Slobodný občan
Slobodný občan
Sorge.CCCP


Poeet p?íspivku : 58
Age : 30
Localisation : SR
Registration date : 29.11.2008

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimeSo november 29, 2008 10:02 pm

No,

vždycky ma fascinovalo, niečo také ako história. Nechtiac som narazil na Vikingov v knižnici, a začal som si to čítať. Bol tam topic Viera, tak som si povedal, že si to prečítam... Po nedlhej dobe som bol šťastný, že som na tú knihu narazil, a začal som sa o to zaujímať ( nie vieru, ale aj Vikingov). zaujala ma tá viera, a teraz ju už poznám celú. Skúšal som sa začítať do Keltov, Slovanov ale to ma akosi nebralo. A čo sa tej viery týka, nerobím to z imidžu, ja nie som taký typ, že sa vyťahujem svojou odlišnosťou, a radšej sa sťahujem do ústrania. Ja som do toho proste blázon, celý môj svet sa točí okolo toho, je to niečo fascinujúce! Najviac ma baví tá rozvetvenosť tejto "mytológie" a spájanie do obradov, ktoré sa konajú niekde na chate, ale ja obyčajne robím obrady v lese, a je to neopísateľné. Nechcem nikomu vyvracať vašu vieru, tak sa prosím nesmejte na mojej.
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimeSo november 29, 2008 10:10 pm

Nikto sa ti nejde smiať na tvojej viere Wink Len je to naozaj trochu .. zvláštne, hold ale pohanstvo jak pohanstvo .. teba zjavne pochytil egregor Vikingov Smile
Jak vravievali Severoamerickí Indiáni - rešpektuj vieru svojho brata vo Veľkého Ducha a vyžaduj aby on rešpektoval tú tvoju.
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimeNe november 30, 2008 12:47 am

Z tych tvojich bohov by bolo skvele RPGcko, to sa neda popriet, ale tiez mam ten pocit, ze si si proste vymyslel tu co najvacsiu kktinu, len aby si vystupil z radu. A nemam na mysli iba to tvoje vyznanie. Asi sa nestretavas s velkym pochopenim, co?.. zas na druhej strane sa ani niet comu divit..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimeNe november 30, 2008 12:58 am

aj ja mam zo vsetkych tych "pohanov" a vyznavacov slovanskych bohov, a kadekoho pocit, ze je to cisto imidzovka - poza... vystupuit z radu, byt nonkonformny... o nicom inom to nie je...
Návrat hore Goto down
Sorge.CCCP
Slobodný občan
Slobodný občan
Sorge.CCCP


Poeet p?íspivku : 58
Age : 30
Localisation : SR
Registration date : 29.11.2008

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimeNe november 30, 2008 12:36 pm

Je to hlavne o vzťahu človeka k prírode, a vlastne veľa ľudí tu o tom nevie, a ja chcem aby to tak zostalo. A hlavne mne to tak vyhovuje, a je mi jedno, kto si čo o tom myslí.
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimeNe november 30, 2008 1:05 pm

Vzťah k prírode mám aj ja a hlbší ako sa môže zdať. Ale nepoužívam to ako výhovorku na nejaké šamanovanie a kúzlenie v lese v štýle starých Germánov.
Teoreticky každá viera by mala mať vzťah s prírodou. Len dnes niektoré viery majú ten vzťah užší, iné širší..
Návrat hore Goto down
Sorge.CCCP
Slobodný občan
Slobodný občan
Sorge.CCCP


Poeet p?íspivku : 58
Age : 30
Localisation : SR
Registration date : 29.11.2008

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimeNe november 30, 2008 1:12 pm

Laughing Laughing Laughing Nie je to kúzlenie, ale mám tu niekde link, prečítaj si toto-

kód:
http://forum.asatru.cz/viewtopic.php?t=4

Myslím, že to vysvetľuje všetko......
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimeNe november 30, 2008 1:17 pm

Nojo.. niektorí ľudia by ťa za to zbožňovali, iní išli po tebe.. dnes už zjavne nie.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimeNe november 30, 2008 2:37 pm

Sorge.CCCP napísal:
Je to hlavne o vzťahu človeka k prírode, a vlastne veľa ľudí tu o tom nevie, a ja chcem aby to tak zostalo. A hlavne mne to tak vyhovuje, a je mi jedno, kto si čo o tom myslí.
preco chces, aby o tom ludia nevedeli?
ja ti odpoviem: ak by o tom vedelo vela ludi, zovsednelo by to - uz by to nebolo take "exoticke" - a uz by sa ti to cele nepacilo... Wink
a Vulkulak ma pravdu, pre kladny vztah k prirode nepotrebujem vzyvat Thorovo kladivo...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimePo december 01, 2008 11:45 am

Sorge.CCCP napísal:
Je to hlavne o vzťahu človeka k prírode, a vlastne veľa ľudí tu o tom nevie, a ja chcem aby to tak zostalo. A hlavne mne to tak vyhovuje, a je mi jedno, kto si čo o tom myslí.

hma ako tu tvoju vieru praktizujes? to by ma zaujimalo akym sposobom uctievas tych svojich bohov...
Návrat hore Goto down
Sorge.CCCP
Slobodný občan
Slobodný občan
Sorge.CCCP


Poeet p?íspivku : 58
Age : 30
Localisation : SR
Registration date : 29.11.2008

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimePo december 01, 2008 3:04 pm

Laughing Laughing Laughing No jasné, myslite si čo chcete, ale je vtipné pozorovať Vaše postrehy ......

Skus tam pozrieť Odin blót, resp. Thór blót.....

kód:
http://mujweb.cz/www/asatruar/
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimePo december 01, 2008 3:09 pm

Sorge.CCCP: takze ty robis presne to, co je uvedene na tej stranke?
Návrat hore Goto down
Sorge.CCCP
Slobodný občan
Slobodný občan
Sorge.CCCP


Poeet p?íspivku : 58
Age : 30
Localisation : SR
Registration date : 29.11.2008

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimePo december 01, 2008 3:40 pm

No presne nie.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimePo december 01, 2008 4:06 pm

Sorge.CCCP napísal:
No presne nie.
a ved to sme sa pytali, ci to aj nejako praktizujes a ak ano, tak ako... a ty nam len nechas link na clanok, podla ktoreho to aj tak presne nepraktizujes...
Návrat hore Goto down
Sorge.CCCP
Slobodný občan
Slobodný občan
Sorge.CCCP


Poeet p?íspivku : 58
Age : 30
Localisation : SR
Registration date : 29.11.2008

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimePo december 01, 2008 4:24 pm

No, obrad (môj) spočíva z obetovania a obradu, sumbelu. cieľom je presne to čo v histórii.
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimePo december 01, 2008 4:26 pm

a co obetujes? (ehm nie obedujes)
Návrat hore Goto down
Sorge.CCCP
Slobodný občan
Slobodný občan
Sorge.CCCP


Poeet p?íspivku : 58
Age : 30
Localisation : SR
Registration date : 29.11.2008

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimePo december 01, 2008 5:11 pm

von Schwerzell napísal:
a co obetujes? (ehm nie obedujes)

Ja som sem dával asi 2 odkazy, tam to bolo vysvetlené, ja to sem nebudem odpisovať, prosím prečítajte si to, a nepýtajte sa ma takéto veci, keď je to nádherne vysvetlené na tom linku.... Arrow
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimePo december 01, 2008 5:43 pm

ale mne sa to tam nechce všetko čítať, tak by si bol zlatý, keby si mi to aspoň v skratke popísal... Smile
Návrat hore Goto down
Sorge.CCCP
Slobodný občan
Slobodný občan
Sorge.CCCP


Poeet p?íspivku : 58
Age : 30
Localisation : SR
Registration date : 29.11.2008

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimePo december 01, 2008 5:47 pm

No tak to je tvoj problém, že sa ti nechce čítať, najlepšie by bolo keby si začal.
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimePo december 01, 2008 5:55 pm

Božemôj, pohánko môj komunistický, veď ťa tu pekne prosíme či by si nám konkrétne neopísal tvoje postupy a praktiky a všetko. Čítať o tom môžme aj bez teba, ale keďže sme na fóre, ty si s tým prišiel, tak nebuď prosím ťa lenivý a napíš konkrétne tvoj prípad sem, kto sa o to bude chcieť moc zaujímať tak si kukne tie tvoje linky predsa Smile
Tož ako to tvoje obradovanie vyzerá? Aj sa modlievaš? Ako často?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimePo december 01, 2008 6:41 pm

Sorge.CCCP: ako fakt by nebolo odveci, keby si to zopar vetami strucne popisal, lebo ajked si precitame ten clanok, nevieme, aky pristup mas k tomu ty...

a myslim si, ze toto forum je najma o diskusii a nie o citani linkov...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimePo december 01, 2008 7:04 pm

presne..takze ziadne vseobecnosti..a uved sem svoj konkretny pripad co sa tyka tvojej osoby..ja som to mal namysli..a nie citat nejake generalizmy na nete...
Návrat hore Goto down
Sorge.CCCP
Slobodný občan
Slobodný občan
Sorge.CCCP


Poeet p?íspivku : 58
Age : 30
Localisation : SR
Registration date : 29.11.2008

Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitimePo december 01, 2008 8:06 pm

No, takže keď je napr. Thór blót, zoberiem si svoje protišmykové topánky, podľa počasia si dám nohavice, väčšinou maskáčové, tričko a idem do neďaľekého lesa. Tam si spravím, resp. si nájdem pekné a hlavne PRIJATEĽNÉ miesto pre vykonanie sviatku. Na pník si položím Mjollnir, nesmie chýbať veta HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA. Sadnem si pri pníček použitý ako oltár, kde je umiestnený Mjollnir, Zoberiem ho a urobím Hammersign, potom príde na rad obeta, ktorá u mňa spočíva v ľudskej snahe a obetavosti. Sú to napr. básne, alebo rôzne drevené výrobky ručne vyrobené... Ja osobne vynechávam väčšinou sumbel, myslím, že to je logické, ale je to aj podstata obradu, tak zvyčajne robím niečo iné, záleží od rôznych faktorov čo. Potom s modlím k bohu väčšinou za lepšie zajtrajšky, a pri vecných drevených výrobkov platí, že na tom mieste to zakopem... To je koniec, ale opakujem, je to MôJ OSOBNÝ POSTUP, Nie je oficiálny ale to mi je jedno.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Pohanstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Pohanstvo
Návrat hore 
Strana 1 z 3Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» SLOVANIA A VIERA - Pohanstvo

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: