Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi....

Goto down 
+2
von Schwerzell
alganor
6 posters
AutorSpráva
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi....   Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Icon_minitimePi august 14, 2009 5:11 pm

alganor napísal:
vcera davali na dvojke Odomykanie tajomstva života..nevidel to niekto nahodou???? a ak ano....o com to bolo???(viem ze o evolucii-ale aky pohlad) a popripade nema to niekto ulozene???

Tu si to môžeš stiahnuť:
kód:
http://www.pc-corner.biz/viewtopic.php?f=170&t=37244&p=98498

A videl som to raz asi pred pol rokom a druhý raz som to len preklikal kým som si nespomenul na to že som to už videl... Je to o spochybnení darvinizmu, ale nič kresťanské... Je to o stretnutí vedcov ktorí diskutujú o tom že evolučná teória je chybná a určite nemohla stále prebiehať tak ako ju Darwin opísal... jedným z hlavných argumentov bol bakteriálny bičík ktorý bez jedinej "súčiastky" nefunguje vôbec, pričom (okrem toho že nebrali do úvahy 4miliardy rokov vývoja života) sa opierajú o tvrdenie že prírodný výber zachová vždy len užitočné mutácie a nikdy nič navyše, čo je podľa môjho názoru hlúposť, správne by som to formuloval skôr tak že prírodný výber nezanechá s určitosťou len takú mutáciu, ktorá by bola pre neho smrteľná skôr, ako sa stihne rozmnožiť, ostatné môže zanechať za určitých okolností, aj keď sú (možno zatiaľ) zbytočné pre daného jedinca, ak má šťastie a zachovajú sa jeho gény pre ďalšie generácie... Mutácie môžu byť priaznivé, nepriaznivé a zbytočné, ale vždy sa tu uplatňuje len zásada že má väčšiu šancu na prežitie a následné odovzdanie génov, v prírode neplatí to že prežije silnejší zajac, ale ten, ktorý nestretne vlka... Myslím že tam mali ešte jednu-dve podobné príklady, ale už si to celkom nepamätám a tiež neboli pre mňa až tak presvedčivé...
V celku ten dokument nebol až taký katastrofálny (už som videl aj horšie vyvracanie evolúcie), rozprávali sa s odborníkmi v danej oblasti až na odborníka na modernú evolúciu, čo mi tam dosť vadilo...

(PS: prepáč že som ti to nenapísal skôr, ale len teraz som si to všimol)
Návrat hore Goto down
Ossian
Slobodný občan
Slobodný občan
Ossian


Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 19.03.2009

Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi....   Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Icon_minitimeSt júl 22, 2009 7:19 pm

Alganor,Kto sú tí ďalší?
Ja si ešte len hľadám miesto medzi evolucionistami a kreacionistami. Neviete poradiť nejakú dobrú literatúru? Je mrtne ťažké sa v tom vyznať laikovi, keď každý vedec hovorí niečo iné. (Vybral som si archeológiu na úkor biológie, a aj mi je jej trochu ľúto)
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi....   Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Icon_minitimePo február 16, 2009 9:16 pm

vcera davali na dvojke Odomykanie tajomstva života..nevidel to niekto nahodou???? a ak ano....o com to bolo???(viem ze o evolucii-ale aky pohlad) a popripade nema to niekto ulozene???
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi....   Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Icon_minitimeNe február 15, 2009 5:59 pm

tikend napísal:
v sobotnajsom SME bol v prilohe vikend uvedeny rozhovor so zastancom darvinizmu, ktoreho povazuju zajedneho z hlavnych zastancov a tvrdil ze darvinova teoria sa neda aplikovat na ludske vojny alebo ekonomiku
no nic to nemeni na tom, ze existuju smery, ktore sa o to pokusaju...
Návrat hore Goto down
tikend
Poddaný
Poddaný



Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 13.05.2008

Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi....   Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Icon_minitimeNe február 15, 2009 1:25 pm

v sobotnajsom SME bol v prilohe vikend uvedeny rozhovor so zastancom darvinizmu, ktoreho povazuju zajedneho z hlavnych zastancov a tvrdil ze darvinova teoria sa neda aplikovat na ludske vojny alebo ekonomiku
Návrat hore Goto down
http://metodrybar.blogspot.com
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi....   Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Icon_minitimeSo február 14, 2009 12:33 pm

celkom zaujimave, ze niektore principy darwinizmu sa preniesli aj do spolocenskych vied - socialny darwinizmus...
sociologovia na zaklade prezitia najsilnejsieho (a pod), vysvetluju priciny vojen a boj o zivotny priestor narodov...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi....   Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Icon_minitimeSo február 14, 2009 2:52 am

no my to mame darwin year vlastne ho spoluorganizjume..takze same meetingy konferencie budu tento rok...stretnutie so zaujimavymi vedeckymi skupinami apodobne..bude toho dost


Naposledy upravil von Schwerzell dňa Po marec 29, 2010 11:56 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Empty
OdoslaťPredmet: Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi....   Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Icon_minitimePi február 13, 2009 9:32 pm

pred par dnami bolo 200. vyrocie narodenia Ch R Darwina, ktory sa narodil 12 februara 1809 a zomrel 19 aprila 1882, ktory sa stal znamym tym, ze verejnosti prezradil to, co niektori vzdelanci vedeli uz davno.... a to ze ludia pochadzaju z opic...co samozrejme dodnes neprijali niektore skupiny ludi...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi....   Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi.... Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Dawin Darwinizmus Neodarwinizmus Kreacionisti a ti dalsi....
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Filozofia-
Prejdi na: