Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Dobro/Zlo

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Dobro/Zlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dobro/Zlo   Dobro/Zlo Icon_minitimeŠt august 13, 2009 10:48 pm

Súhlasím, je to relatívne, ale nikdy to nemôžme prestať hľadať a riadiť sa vlastnými zásadami ktoré na týchto pojmoch stoja... lebo človeka môže napĺňať (a takisto úplne zničiť) už len to že sa ne/riadi vlastnými názormi na to, čo pokladá za správne...
Vlastne tu sa ukážkovo uplatňuje tvrdenie "Cesta k cieľu je cieľom cesty" keď cieľom je samotné skúmanie toho čo je dobré a čo je zlé a využitie tejto znalosti v praxi na konanie dobra, aj keď cieľ- dopracovať sa ku konaniu dobra- je v skutočnosti nereálny preto, že nikdy nezistíme čo je dobro s zlo, ale aj preto lebo nikdy sa nebude nikto správať podľa svojich zásad na 100% ak sú fakt tvrdé a nekompromisné. Ide už len o to že sa o to pokúša, takže hor sa hlavou proti múru Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Dobro/Zlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dobro/Zlo   Dobro/Zlo Icon_minitimeSt august 12, 2009 7:05 pm

suhlasim s tebou. tiez beriem rozdelenie na dobro a zlo ako kategorie, ktore su iba dohodou spolocnosti (dlhsiu dobu som sa branil akceptovat tuto "radicovej" myslienku, ale nakoniec som pochopil, ze ma pravdu)
Návrat hore Goto down
Jajo the Blade
Poddaný
Poddaný



Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 08.08.2009

Dobro/Zlo Empty
OdoslaťPredmet: Dobro/Zlo   Dobro/Zlo Icon_minitimeUt august 11, 2009 9:52 pm

Čo je vlastne zlo alebo dobro?Existuje nejaká vec,čín,skutok,viera...čokoľek o čom s istotou môžeme povedať, že je to dobré? Veď tieto dva pojmi závisia od jednitlovca, ako vníma daný okamih.Ak niekto zomrie rodina za ním smúti vnímame to ako zlé.Ale mnohý toho človeka nemali v láske a sú zase radi, že je preč.Považujú to za šťastie-dobro.Ak niekto vyhrá v loteríí miliony je šťastný ale o pár dní ho niekto zabije a okradne.Podľa môjho názoru dobro a zlo sú len relatívne pojmi, ktoré od seba závisia.V skutočnosti neexistuje nič dobré ani nič zlé, len mi to tak vnímame.Takže vlastne dobro a zlo existujú len vďaka nášmu mysleniu?
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Dobro/Zlo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dobro/Zlo   Dobro/Zlo Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Dobro/Zlo
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Filozofia-
Prejdi na: