Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel

Goto down 
+4
StEvE
von Schwerzell
nyarlathotep
alganor
8 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimePi október 23, 2009 12:38 am

Nietzsche napísal:
Prave si vysvetlil mytus mytom Smile


Laughing
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeŠt október 22, 2009 4:17 pm

monkeyml napísal:
a od toľkého ťahania za uši sa ich už tak báli, že stále utekali do lesa...časom si ho tak obľúbili, že už ani späť k ľuďom nechceli ísť...no - a boli tú elfovia...

Prave si vysvetlil mytus mytom Smile
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeŠt október 22, 2009 3:15 pm

a od toľkého ťahania za uši sa ich už tak báli, že stále utekali do lesa...časom si ho tak obľúbili, že už ani späť k ľuďom nechceli ísť...no - a boli tú elfovia...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeSt október 21, 2009 3:48 pm

StEvE napísal:
a co taky elfovia ?
moja teoria: ocovia ich tahali za usi, az im natiahli do spicata
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeUt október 20, 2009 5:44 pm

a co taky elfovia ?
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimePo október 19, 2009 10:44 am

alganor
Súhlasím že je to logickejšie a jednoduchšie pre nás na pochopenie, ale (aspoň podľa toho čo nás učia teraz) mýtický človek nevedel o metafore a všetkému čo bolo v mýte veril doslovne (Achilov kôň naozaj rozprával). Taktiež nemal rozvinutú individualitu a bol vychovávaný tak aby sa cítil ako súčasť kmeňa (rodiny atd.) a vraj mýty vznikali tým že spojoval subjektívne s objektívnym a nerozlišoval medzi nimi (aspoň podľa Kessidiho v diele: Od mýtu k logu), ale rozprávky s tým celkom nesúhlasím, myslím že sú vymyslené aj keď môžu byť inšpirované nijakou skutočnou udalosťou (a na rozdiel od mýtu je tu kúsok umenia, slobody myslenia pretože tomu ľudia neveria a autor to neprezentuje ako fakt)... problémom je určenie hraníc pri ktorej modifikácií sa vyparí z príbehu tá inšpirovaná časť natoľko aby sme mohli povedať že je to ešte stále spojené so skutočnou udalosťou a to je už asi subjektívny názor.
Ale aby som veľmi neodbočoval, niektoré mýty iste mali inšpiráciu len v ľudskej hlave/hlavách a ich predstavách, alebo z iných mýtov, iné s pozorovaní skutočnosti, a v niektorých zasa iste šlo len o poučenie z príbehu a poznanie (mýtus o jaskyni a pod.) čo už začína zaváňať filozofiou ale tie už vznikali asi len koncom tejto etapy, každopádne mohli takto vznikať aj staršie mýty a ľudia im po pár generáciách začali veriť doslovnejšie... a tak sme dostali až čosi ako prvé náboženstvá a už sa nemohlo pochybovať o existencii týchto postáv...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimePo október 19, 2009 12:04 am

alganor napísal:
MichalSVK
Na strednej ma ucili, ze myty a rozpravky su vlastne iba zmenene skutocne pribehy, ktore sa stali. Samozrejme, nikto nevidel ako "Zeus" porazil "titanov", ale cely tento pribeh moze byt odkazom na to, ako v pravekom kmeni superili synovia s otcami o pravo vladnut nad kmenom.
Atena ze vyskocila v plnej zbroji z Diovej hlavy? Mlada holka uz v detskom veku mala viacej rozumu, nez cely kmen do hromady.
Mozno sa s tymto nazorom mylim, ale stale je pre mna viacej akceptovatelny, ako to, ze si ludia nieco "vycucali z prsta".

hmm...toto je celkom zaujímavé...kto vie ako to bolo naozaj...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeNe október 18, 2009 7:58 pm

MichalSVK
Na strednej ma ucili, ze myty a rozpravky su vlastne iba zmenene skutocne pribehy, ktore sa stali. Samozrejme, nikto nevidel ako "Zeus" porazil "titanov", ale cely tento pribeh moze byt odkazom na to, ako v pravekom kmeni superili synovia s otcami o pravo vladnut nad kmenom.
Atena ze vyskocila v plnej zbroji z Diovej hlavy? Mlada holka uz v detskom veku mala viacej rozumu, nez cely kmen do hromady.
Mozno sa s tymto nazorom mylim, ale stale je pre mna viacej akceptovatelny, ako to, ze si ludia nieco "vycucali z prsta".
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimePi október 16, 2009 6:45 pm

Treba si uvedomiť že mýty sú stále len mýty... myslíte si že niekto videl ako Zeus porazil titánov? alebo že Athéna sa narodila tak že vyskočila v plnej zbroji z hlavy Dia? Ale tu ide skôr o tie postavy, aj keď v niektorých mýtoch mi to vychádza tak, že tam ide o poučenie z príbehov a nijaké poznanie a postavy sú len stelesnením symbolov. Drak mohol vzniknúť v hlavách ľudí ako stelesnenie výhod všetkých tvorov ktoré od jednotlivých zvierat poznali (aj keď je dosť možné že sa nechali inšpirovať kosťami)... a k tým mutáciám už bolo asi povedané všetko Smile
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimePo október 05, 2009 1:45 pm

nyarlathotep napísal:
alganor: o kentauroch som uz aj pisal, ze je to podla mna odkaz na prvych jazdcoch na konoch... trebars o vlkodlakoch uz toho bolo vela popisane - mohlo ist o dusevnu poruchu, ked si clovek namyslal, ze je vlkom, mohlo ist o ludi, ktori boli vychovani vlkmi (Maugli Laughing ), atd... v priebehu storoci (a tisicroci) sa kadejake pribehy pokrutia do takych bizarnych tvarov, ze by jeden neveril...
aj Janosik mal opasok, ktory mu daval nadludsku silu a nepriestrelnu koselu a cojaviemcoeste a to zil len pred 300 rokmi...

no a co pises Vulkulakovi o mutaciach, tak s tym suhlasim... a nemuselo ist vyslovene o mutacie, stacilo, aby sa narodil clovek s nejakou vaznou deformaciou pripominajucou kozie nohy, alebo rohy, a uz sa sirili klebety...

ale mutácie nikdy neviedli k tomu, aby vzniklo telo, kde boli spojené prvky dvoch rozdielnych živočíšnych druhov...aspoň teda o nich neviem...napr. taká morská panna...ako by mohla dýchať pod vodou, keď nemala žiabre? a pod. mutácie mohli spraviť svoje, ale každopádne nie vznik tých bájnych tvorov...to, že ľudia si k tomu čosi nabalili, tak s tým samozrejme súhlasím Smile
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimePi október 02, 2009 10:11 am

inac na tych drakov je ednoducha a celkom vierohodna teoria...
no ked v antike alebo stredoveku nasli pozostatky nejakeho vacsieho Dina...tak si clovek k nemu domaloval zopar appendixov ako napr. kridla predstavil si ze chrli ohen a z nejakeho brontika sa stal drak...v jednoduchosti je krasa vsak..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimePi október 02, 2009 9:02 am

alganor: o kentauroch som uz aj pisal, ze je to podla mna odkaz na prvych jazdcoch na konoch... trebars o vlkodlakoch uz toho bolo vela popisane - mohlo ist o dusevnu poruchu, ked si clovek namyslal, ze je vlkom, mohlo ist o ludi, ktori boli vychovani vlkmi (Maugli Laughing ), atd... v priebehu storoci (a tisicroci) sa kadejake pribehy pokrutia do takych bizarnych tvarov, ze by jeden neveril...
aj Janosik mal opasok, ktory mu daval nadludsku silu a nepriestrelnu koselu a cojaviemcoeste a to zil len pred 300 rokmi...

no a co pises Vulkulakovi o mutaciach, tak s tym suhlasim... a nemuselo ist vyslovene o mutacie, stacilo, aby sa narodil clovek s nejakou vaznou deformaciou pripominajucou kozie nohy, alebo rohy, a uz sa sirili klebety...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimePi október 02, 2009 8:50 am

nyarlathotep napísal:

aj ja si myslim, ze bajne zvierata su len odkazmi na nejake prirodne alebo ine javy...

alganor: "drakodlaci"? s tymi som sa stretol len ked som hraval Draci Doupe Smile inak som o nich nepocul... su typicki pre nejaku oblast?

ale ak by to boli odkazy na prirodne javy, myslis, ze by takto zapracovala fantazia? a na aky prirodny jav su odkazy kentauri, pani, vlokodlaci....a vdaka za info ohladom sv Juraja...to som nevedel...

co sa tyka tich "drakodlakov", tak neviem, ci je v mytologii o nich zmienka. ja som ich "ukradol" z jednej poviedky od Sapkowskeho.

Vulkulak
o tom, ze su druhy izolovane, to viem. ale pred istym casom som pozeral dokument evolution
kód:
http://www.imdb.com/title/tt0318218/
a tam hovorili nieco o nahodnych mutaciach, ktore vedu k vytvoreniu noveho druhu a cele mi to dalo taku myslienku, ci by nejakym nahodnym ovplyvnenym by nevznikol zivocich, z ktoreho by si predkovia spravili mytologicke zviera. (ved este aj dnes sa stava, ze sa narodia rozne zdeformovane deti, zvierata).
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeŠt október 01, 2009 8:18 pm

Druh ako taký sa vyznačuje reprodukčnou izoláciou, takže kríženci rozhodne nie Smile

Inak k tomu svätému Jurajovi .. Ja som si doteraz myslel že ten výjav má symbolizovať víťazstvo dobra nad zlom, respektíve ten drak má reprezentovať temnotu v človeku. Ale toto s tými kostolmi je tiež zaujímavé, hlavne keď vezmeme do úvahy že väčšina kostolov bola vystavaná práve na miestach rôznych pohanských svätýň.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeŠt október 01, 2009 2:48 pm

alganor napísal:
Pri prezerani sprav na sme.sk som narazil na tuto spravu
kód:
http://veda.sme.sk/c/5027440/vtak-ktory-jedol-ludi-jestvoval.html
a vzhladom na to, ze v tej dobe som mal filozoficku chvilku, tak som sa zamyslel nad jednoym rebusom.
a to bolo: ak existovalo jedno mytologicke zviera, tak aka je moznost, ze existoval aj iny takyto zivocich (ako napriklad kentauri, upiri, vlkodlaci, mantikory, harpyje, draci...).
pretoze ked som sa nad tym trochu zamyslel, tak mi vyslo ze kazda ludska spolocnost, akokolvek bola odlucena od inych vplyvov, dosla k tym istym, alebo podobnym zivocisnym druhom, ako zvysok sveta. a tu som sa zarazil pri myslienke: to kazda spolocnost, dospela len tak, k niecomu podobnemu? alebo, kazda dana spolocnost bola ovplyvnena niecim (prisla do kontaktu s mytologickymi zivocichmy), co ju viedlo vytvorit nezavisly, ale podobny kult?



tesim sa na reakcie Smile

má to však jeden háčik...ten orol bol len orol...vták...jediné čo chýbalo bol nejaký dôkaz, že fakt existoval...a našiel sa...čo sa týka minotaura a pod. kreatúr, ide stále o miešancov a biologicky je nemožné, aby taký vznikli...preto môj názor je, že také stvorenia neexistovali...až samozrejme na drakov, ako steve právne podotkol...a o tých žilách som počuj nyar aj ja...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeŠt október 01, 2009 8:44 am

suhlasim s Vulkulakom (nakoniec, ma na to aj vhodny nick, takze o tom asi cosi vie Wink )
aj ja si myslim, ze bajne zvierata su len odkazmi na nejake prirodne alebo ine javy...

alganor: "drakodlaci"? s tymi som sa stretol len ked som hraval Draci Doupe Smile inak som o nich nepocul... su typicki pre nejaku oblast?

mimochodom draci - podla mna su to obrazne vyjadrene iste miesta na zemi, mozno sopky, zlomy v zemskej kore, ktore chrlia rozne jedovate plyny a ohen... na druhej strane, neviem, ci ste uz poculi o tzv. dracich zilach (hadam si to pamatam dobre) - miestach, ktore vraj vyzaruju istu energiu a boli vyhladavane pohanskymi kultmi pre svoje svatyne a pod... tak vraj vyjav sv. Juraja ako zabija draka symbolizuje prave take miesta "podmanene" krestanstvom (inak, prave tento symbol patri medzi najstarsie krestanske vyjavy a vacsinou sa objavuje v tych najstarsich kostoloch, aspon ako nam profesor dejepisu povedal)
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeŠt október 01, 2009 12:38 am

wow o tych ludoch som fakt nepocul Smile bolo by fajn keby si na nase forum nieco o nich upol napr. do tejto miestnosti.

joooj posledny jednorozec je vymakana rozpravka uz sme tu o nej aj pisali Rolling Eyes I love you
ked som bol maly som ju mal moc rad ale fakt si na tento "fakt" nepamatam
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeSt september 30, 2009 9:39 pm

StEvE napísal:
draci musia existovat cheers

a co napr. taky jednorozec ?

poculi ste o takych dracich muzoch? ludi, co sa tvaria ze su ludmi, ale hocikedy sa dokazu premenit na drakov?
a jednorozec....ak by ste videli posledneho jednorozca, tak by ste vedeli, ze ten roh je neviditelny a zazriet ho mozu iba velmi citlive osoby Smile
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeSt september 30, 2009 8:26 pm

Draci existujú, síce namiesto ohňa chŕlia jedovaté sliny a volajú ich varani.
Načo by jednorožcovi mal slúžiť ten roh? Nech už ide o akékoľvek plemeno koňa, žiadne nemá ani náznak rohu. Možno tak nejaká mutácia lebky, tkaniva, ale že by to bol zrovna roh to pochybujem.
Myslím si, že všetky tieto mytologické zvieratá vyjadrujú niečo iné, ako tvory ktoré kedysi v skutočnosti existovali.
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeSt september 30, 2009 8:07 pm

draci musia existovat cheers

a co napr. taky jednorozec ?
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeSt september 30, 2009 10:32 am

alganor napísal:

co ja viem, tak evolucia je jav nahodny,
Smile

neviem ci toto je spravne vyjadrenie..o tej evolucie vieme zatial pramalo..teda o systeme ako funguje..to vsetko su len teorie tazko overitelne v praxi..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeSt september 30, 2009 9:42 am

no neviem, taky kentaur, podla mna nemozne... nie som sice biolog, ale logicky cicavec so siestimi koncatinami a este natolko vyspecifikovany - konske telo/ludske telo... skor by som to videl ako odkaz na prvych jazdcov na konoch...

no na druhej strane taky pan (kozie nohy, ci ako to vyzeral) to uz sa mozno da pripisat nejakej deformacii, ktora mohla pripominat ten vzhlad...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeSt september 30, 2009 9:13 am

nyarlathotep napísal:

(urcite si ale neviem predstavit, aby existoval nejaky kentaur, pan, a podobne pololudske-polozvieracie bytosti, myslim, ze tu ani priroda nepusti)
co ja viem, tak evolucia je jav nahodny, ktory neustale prebieha. takze teoreticky by mohlo byt mozne, aby sa narodili takyto "krizenci". zase ale je otazka, ci by boli schopni prezit, a ak ano, v akom mnozstve? 1 kus? a aj ten by sa dostal do mytologie ako ten, ktory chcel uniest Herkulovu zenu? ( co by mohlo byt znakom toho, ze by si taketo tvory museli vytvarat potomstvo nasilim)

Smile
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeUt september 29, 2009 11:39 am

Twisted Evil na tom nieco moze byt nyar
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitimeUt september 29, 2009 8:52 am

je tu este jedno riesenie: vieme, ze ludstvo ma kolisku niekde na jednom mieste (Afrika), co ak maju vsetky tie legendy o bajnych tvoroch svoj povod niekde tam a ludia si ich odniesli so sebou pri osidlovani Zeme? casom uz nabrala kazda legenda nieco specificke podla miesta, kam nakoniec jej tvorcovia dorazili...

a na druhej strane existuje aj kopec mytologickych bytosti, ktore sa skratka inde neobjavuju - tie mohli vzniknut az neskor...

(urcite si ale neviem predstavit, aby existoval nejaky kentaur, pan, a podobne pololudske-polozvieracie bytosti, myslim, ze tu ani priroda nepusti)
Návrat hore Goto down
Sponsored content





zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Empty
OdoslaťPredmet: Re: zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel   zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
zivocichy, ktorych existencia je povazovana za nezmysel
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Báje, mýty a povesti-
Prejdi na: