Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Veda či Cirkev

Goto down 
+16
Alžbeta
monkeyml
Gerdinka
Antonio
achilles
nyarlathotep
janyx
jitka
von Schwerzell
Thor
ikcsi
gerots
Brano
StEvE
Th()maSS
LAM
20 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vznik Zeme (Vesmíru)
1 Veľký tresk
Veda či Cirkev Vote_lcap38%Veda či Cirkev Vote_rcap
 38% [ 12 ]
2 Boh stvoril Vesmír a Zem
Veda či Cirkev Vote_lcap28%Veda či Cirkev Vote_rcap
 28% [ 9 ]
3 Boh stvoril Veľký tresk
Veda či Cirkev Vote_lcap9%Veda či Cirkev Vote_rcap
 9% [ 3 ]
4 Veľký tresk stvoril boha
Veda či Cirkev Vote_lcap6%Veda či Cirkev Vote_rcap
 6% [ 2 ]
5 niečo medzi
Veda či Cirkev Vote_lcap13%Veda či Cirkev Vote_rcap
 13% [ 4 ]
6 iné (napíš)
Veda či Cirkev Vote_lcap6%Veda či Cirkev Vote_rcap
 6% [ 2 ]
Celkom hlasov : 32
 

AutorSpráva
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimePo február 26, 2007 12:00 pm

Myslíte si že zem (vesmír) vznikli sami či ich stvoril boh, či niečo medzi?
Vyjadrite sa...
Návrat hore Goto down
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimePo február 26, 2007 12:08 pm

LAM napísal:
Myslíte si že zem (vesmír) vznikli sami či ich stvoril boh, či niečo medzi?
Vyjadrite sa...

Ja som síce katolík, ale myslím si že zem vznikla ako nás to učili v škole malé časti vesmírnej zeme pospájala do našej zeme. No ja viem každý verí niečomu inému ale aj toto môže byt zaujímave, je veľa tajomstiev akolo vzniku zeme. Toto by sa aj hodilo do témy záhady , nemyslíš? Cool je to naviac diskusií ale toto je moj nazor.
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimePo február 26, 2007 12:23 pm

Th()maSS napísal:
LAM napísal:
Myslíte si že zem (vesmír) vznikli sami či ich stvoril boh, či niečo medzi?
Vyjadrite sa...

Ja som síce katolík, ale myslím si že zem vznikla ako nás to učili v škole malé časti vesmírnej zeme pospájala do našej zeme. No ja viem každý verí niečomu inému ale aj toto môže byt zaujímave, je veľa tajomstiev akolo vzniku zeme. Toto by sa aj hodilo do témy záhady , nemyslíš? Cool je to naviac diskusií ale toto je moj nazor.

Ja ako nekrstený si myslím že toto všetko stvoril boh ale nechal voľný priebeh veciam.
Návrat hore Goto down
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimePo február 26, 2007 12:29 pm

To je tiež zaujímavý názor na vec a opak mojho a ako krstený by som si mal mysliet to isté, ja tiež verím v boha ale neverím veľmi že by toto dokázal ale dakedy mam tiež pocit že tuho verím. Však skoro každý sa k nemu obracia len ked ma daky problém. Takže ho uctievajte vždy cheers cheers cheers
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimePo február 26, 2007 9:47 pm

Th()maSS napísal:
To je tiež zaujímavý názor na vec a opak mojho a ako krstený by som si mal mysliet to isté, ja tiež verím v boha ale neverím veľmi že by toto dokázal ale dakedy mam tiež pocit že tuho verím. Však skoro každý sa k nemu obracia len ked ma daky problém. Takže ho uctievajte vždy cheers cheers cheers

to je to keď sa máme dobre tak na neho zabudneme a keď sme v problémoch tak ho preklíname prečo to dopustil Neutral
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimePo február 26, 2007 10:02 pm

pozor riesite uz otazky ine ako vzniK zeme !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mno a ja sa touto otazkou zaoberam uz velmi dlho a neviem s istotou povedat ze k comu sa priklanam fakt neviem zvazoval som mnoho moznosti mnohe som cital a urcite niesu len dve a to velky tresk a boh.....je ich ovela viac


Naposledy upravil dňa Ut február 27, 2007 3:12 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimePo február 26, 2007 10:32 pm

StEvE napísal:
pozor riesite uz otazky ine ako vzniK zeme !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mno a ja sa touto otazkou zaoberam uz velmi dlho a neviem s istotou povedat ze k comu sa priklanam fakt neviem zvazoval som mnoho moznosti mnohe som cital a urcite niesu len dve a to velky tresk a boh.....je cih ovela viac

len si vybrať...ale vždy lepšie veriť ako neveriť ak veríš matka príroda sa nenahnevá ak neveríš matka príroda neurobí nič akrát tak si pohneváš boha.
Keď veríš nemáš čo stratiť eto vsio.

Takže ja si vyberám že Boh stvoril všetko ale nemoze zase za vsetko Very Happy
ak je to spam tak sorry Cool
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeUt február 27, 2007 11:20 am

niesom veriaci, no verim ze nieco medzi nebom a zemou je, ale tiez som zastancom vedy a priklanam sa k velkemu tresku
Návrat hore Goto down
Pallomo
Anonymný




Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeSt február 28, 2007 1:38 pm

Nieco tam tresklo....nastala deformacia zemskeho povrchu ...takze bol to velky tresk....treba rozmyslat racionalne!!
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeSt február 28, 2007 10:16 pm

a teraz otázka z čoho sa ten veľký tresk spravil?
Vedci hovoria že nejaké dve obrovské teleská do seba vrazili a urobili veľké tresk (to poznáme všeci hej) a teraz trochu fyziki ako sa moze sám od seba vytvoriť atóm a dokonca tuhého skupenstva a boh ako vieme hmotní nie je takže z atómov nie je je to duša a duša atómi nemá takže toto je moje vysvetlenie vzniku vesmíru (zvišok poznáte prvý den boh stvoril toto a potom hento... to ste sa mali učiť na náboženskej výchove). eto vsio.
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeŠt marec 01, 2007 11:19 am

ako tvrdim ja: Je ničo medzi nebom a zemou na čo sa nám nikdy nepodarí prísť a nikdy to nevyriešime.
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeŠt marec 01, 2007 1:33 pm

Br@no napísal:
ako tvrdim ja: Je ničo medzi nebom a zemou na čo sa nám nikdy nepodarí prísť a nikdy to nevyriešime.

raz áno ale to už bude pozde Very Happy (už to nepovieme nikomu)
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeŠt marec 15, 2007 3:53 pm

takze o vzniku zeme je vela zahad ale ja si myslim ze cirkev by nemala tvrdit ze to stvoril Boh a vedci ze to sposobil obrovsky vybuch ! su to len predpoklady, na ktore nie su ziadne dokazy a ani tak skoro , ja si myslim , nebudu !! je to urcie zasa jedna z teorii ale ja neverim na 50 % ani jednej ! pretoze aj tie prachove castice, ktore sa vraj postupne spajali az kym nevytvorili slnecnu sustavu, tak tiez sa nemohli z nocoho nic ukazat !! nie je to tak jednoduche a k nabozenskej teorii sa tu nebudem vyjadrovat lebo som tiez veriaci, ale tejto teorii neverim !!
Návrat hore Goto down
ikcsi
Slobodný občan
Slobodný občan
ikcsi


Poeet p?íspivku : 33
Localisation : Horné Saliby
Registration date : 19.04.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeŠt apríl 19, 2007 6:30 am

Počul som aj verziu že zem stvorila mimozemská civilizácia. A viete čo je zaujímavé? Že prečo staré kultúry majú malby kde boli znázornené ohnivé gule z neba, kadejaký divné príšery, pyramídy čo pozerajú na nebo a sú podľa hviezd... Ešte keď pridáme príbeh Stargate. Tak všetko nasvedčuje ktomu že tu mimozemšťania boli a praveký primitívny ľud ich vyznával ako boha. Mňa skôr fascinuje že ako mohla vzniknúť plánetá s atmosférou, priaznivým počasím a všetkým aby mohli živočíchy prežiť. Je to veľká zhoda náhod lebo planéty ktoré sú ďalej od slnka sú extrémne mrazy a tie čo sú blízko sú extrémne horúčavy. Že akurát táto planéta má takú pozíciu a akurát táto má atmosféru, vodu a všetko potrebné pre život.
Návrat hore Goto down
http://www.homeforum.ic.cz
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeŠt apríl 19, 2007 3:36 pm

ikcsi napísal:
Počul som aj verziu že zem stvorila mimozemská civilizácia. A viete čo je zaujímavé? Že prečo staré kultúry majú malby kde boli znázornené ohnivé gule z neba, kadejaký divné príšery, pyramídy čo pozerajú na nebo a sú podľa hviezd... Ešte keď pridáme príbeh Stargate. Tak všetko nasvedčuje ktomu že tu mimozemšťania boli a praveký primitívny ľud ich vyznával ako boha. Mňa skôr fascinuje že ako mohla vzniknúť plánetá s atmosférou, priaznivým počasím a všetkým aby mohli živočíchy prežiť. Je to veľká zhoda náhod lebo planéty ktoré sú ďalej od slnka sú extrémne mrazy a tie čo sú blízko sú extrémne horúčavy. Že akurát táto planéta má takú pozíciu a akurát táto má atmosféru, vodu a všetko potrebné pre život.

vies si predstavit kolko je vo vesmire planet ? a kolko je podobnych minimalne tej nasej ? fuuuura ...
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeŠt apríl 19, 2007 4:06 pm

Thor napísal:
ikcsi napísal:
Počul som aj verziu že zem stvorila mimozemská civilizácia. A viete čo je zaujímavé? Že prečo staré kultúry majú malby kde boli znázornené ohnivé gule z neba, kadejaký divné príšery, pyramídy čo pozerajú na nebo a sú podľa hviezd... Ešte keď pridáme príbeh Stargate. Tak všetko nasvedčuje ktomu že tu mimozemšťania boli a praveký primitívny ľud ich vyznával ako boha. Mňa skôr fascinuje že ako mohla vzniknúť plánetá s atmosférou, priaznivým počasím a všetkým aby mohli živočíchy prežiť. Je to veľká zhoda náhod lebo planéty ktoré sú ďalej od slnka sú extrémne mrazy a tie čo sú blízko sú extrémne horúčavy. Že akurát táto planéta má takú pozíciu a akurát táto má atmosféru, vodu a všetko potrebné pre život.

vies si predstavit kolko je vo vesmire planet ? a kolko je podobnych minimalne tej nasej ? fuuuura ...


dokaz to nejak
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeŠt apríl 19, 2007 4:09 pm

gerots napísal:
Thor napísal:
ikcsi napísal:
Počul som aj verziu že zem stvorila mimozemská civilizácia. A viete čo je zaujímavé? Že prečo staré kultúry majú malby kde boli znázornené ohnivé gule z neba, kadejaký divné príšery, pyramídy čo pozerajú na nebo a sú podľa hviezd... Ešte keď pridáme príbeh Stargate. Tak všetko nasvedčuje ktomu že tu mimozemšťania boli a praveký primitívny ľud ich vyznával ako boha. Mňa skôr fascinuje že ako mohla vzniknúť plánetá s atmosférou, priaznivým počasím a všetkým aby mohli živočíchy prežiť. Je to veľká zhoda náhod lebo planéty ktoré sú ďalej od slnka sú extrémne mrazy a tie čo sú blízko sú extrémne horúčavy. Že akurát táto planéta má takú pozíciu a akurát táto má atmosféru, vodu a všetko potrebné pre život.

vies si predstavit kolko je vo vesmire planet ? a kolko je podobnych minimalne tej nasej ? fuuuura ...


dokaz to nejak


zober si encyklopediu vesmiru a citaj ak o tom nic nevies Smile vo vesmire su nespocitaltelne mnozstva hviezd ... a co planetyy ha ? Very Happy
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeŠt apríl 19, 2007 4:12 pm

Thor napísal:
gerots napísal:
Thor napísal:
ikcsi napísal:
Počul som aj verziu že zem stvorila mimozemská civilizácia. A viete čo je zaujímavé? Že prečo staré kultúry majú malby kde boli znázornené ohnivé gule z neba, kadejaký divné príšery, pyramídy čo pozerajú na nebo a sú podľa hviezd... Ešte keď pridáme príbeh Stargate. Tak všetko nasvedčuje ktomu že tu mimozemšťania boli a praveký primitívny ľud ich vyznával ako boha. Mňa skôr fascinuje že ako mohla vzniknúť plánetá s atmosférou, priaznivým počasím a všetkým aby mohli živočíchy prežiť. Je to veľká zhoda náhod lebo planéty ktoré sú ďalej od slnka sú extrémne mrazy a tie čo sú blízko sú extrémne horúčavy. Že akurát táto planéta má takú pozíciu a akurát táto má atmosféru, vodu a všetko potrebné pre život.

vies si predstavit kolko je vo vesmire planet ? a kolko je podobnych minimalne tej nasej ? fuuuura ...


dokaz to nejak


zober si encyklopediu vesmiru a citaj ak o tom nic nevies Smile vo vesmire su nespocitaltelne mnozstva hviezd ... a co planetyy ha ? Very Happy


sak ja viem ale ako to mozu tvrdit ked to nedokazali !! ja tiez mozem povedat ze ja zijem aj na inej planete aj v strede Slnka a uveris mi?
Návrat hore Goto down
ikcsi
Slobodný občan
Slobodný občan
ikcsi


Poeet p?íspivku : 33
Localisation : Horné Saliby
Registration date : 19.04.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeŠt apríl 19, 2007 4:46 pm

Anu sú zemi podobné planéty ale aby tu vznikol inteligentný život na to treba viac. Akože môže byť podobná planéta (ako napr mars) ale je málo pravdepodobné že tie ostatné zemi podobné planéty sú presne tak vzdilené od svojej hviezdy aby tam bolo optimálne počasie a nie také že raz -1500 C° a raz zase +4500 C° tam asi ťažko život vznikne. Potom aj optimálna gravitácia atď. Oxygen a teito veci aby sme mohli dýchať atď.
Návrat hore Goto down
http://www.homeforum.ic.cz
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimePi apríl 20, 2007 2:46 pm

ale preco si vsetci myslite ze je kyslik nevyhnutny ? mozno vas prekvapim ak poviem ze aj na zemi su bakterie ktore nepotrebuju pre zivot vzduch .... zivot je ta najsilnejsia vec vo vesmire hned po Bohu ludia ! ani si neviete predstavit ako to tu teraz podcenujete ... albino
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeSt máj 02, 2007 9:39 pm

pozeral som správy a bolo tam že našli planétu podobnú našej je na nej vzduch, vodfa a teploti v rozmedzí 0-30 C´
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeŠt máj 03, 2007 3:14 pm

LAM napísal:
pozeral som správy a bolo tam že našli planétu podobnú našej je na nej vzduch, vodfa a teploti v rozmedzí 0-30 C´


ale nepovedali, ze sa tam da zit a nevies ci to nebolo naraficene
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeŠt máj 03, 2007 3:27 pm

gerots napísal:
LAM napísal:
pozeral som správy a bolo tam že našli planétu podobnú našej je na nej vzduch, vodfa a teploti v rozmedzí 0-30 C´


ale nepovedali, ze sa tam da zit a nevies ci to nebolo naraficene

no ak je tam voda a pritelné podmienky tak sa tam dá žit a na jednom z mesiacov našej sústavy pravedepodobne aj život existuje v podobe mikroorganozmov
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeŠt máj 03, 2007 3:59 pm

LAM napísal:
gerots napísal:
LAM napísal:
pozeral som správy a bolo tam že našli planétu podobnú našej je na nej vzduch, vodfa a teploti v rozmedzí 0-30 C´


ale nepovedali, ze sa tam da zit a nevies ci to nebolo naraficene

no ak je tam voda a pritelné podmienky tak sa tam dá žit a na jednom z mesiacov našej sústavy pravedepodobne aj život existuje v podobe mikroorganozmov


to viem ja mam na mysli ludsky zivot
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitimeŠt máj 03, 2007 4:11 pm

gerots napísal:
LAM napísal:
gerots napísal:
LAM napísal:
pozeral som správy a bolo tam že našli planétu podobnú našej je na nej vzduch, vodfa a teploti v rozmedzí 0-30 C´


ale nepovedali, ze sa tam da zit a nevies ci to nebolo naraficene

no ak je tam voda a pritelné podmienky tak sa tam dá žit a na jednom z mesiacov našej sústavy pravedepodobne aj život existuje v podobe mikroorganozmov


to viem ja mam na mysli ludsky zivot


ludsky je len na zemi ... pravdepodobne si myslel inu civilizaciu co ?
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Veda či Cirkev Empty
OdoslaťPredmet: Re: Veda či Cirkev   Veda či Cirkev Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Veda či Cirkev
Návrat hore 
Strana 1 z 6Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Veda a Viera
» Potrebuje veriaci cirkev?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: