Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Prikázania

Goto down 
+10
von Schwerzell
Screamos
jitka
Crowley
Nietzsche
Brano
digina007
Jančo
nyarlathotep
monkeyml
14 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4  Next
AutorSpráva
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeUt február 19, 2008 4:50 pm

tak keď už toto nemá čosi do seba, tak ja už fakt neviem Wink :

Prikázania versus sloboda


„Nemohla by som byť veriacou kresťankou," povedala mi raz moja spolupracovníčka počas jazdy autom na spoločnú služobnú cestu. „Cítila by som sa prikázaniami obmedzovaná v slobodnom rozlete života. Ako človek som najmúdrejšia bytosť vesmíru a nechať sa zväzovať náboženskými pravidlami je hlúpe."

Keď sme prišli na križovatku, kde stála červená tabuľa s bielym nápisom STOP, moja kolegyňa zastavila.

„Prečo zastavuješ?" spýtal som sa jej. Začudovane na mňa pozrela a ukázala na dopravnú značku.

„Čudujem sa ti," pokračoval som, „že sa necháš obmedzovať v slobodnej jazde a tvojej super Mazde rozkazuje kus natretého plechu. Nepripadá ti hlúpe nechať sa zväzovať dopravnými pravidlami? Ako môžu štyri písmená ovládať človeka, bytosť v prírode najmúdrejšiu?"

Kolegyňa moju narážku pochopila. Desať prikázaní, to je desať dopravných značiek pre život. Dodržiavanie pravidiel sa môže javiť ako obmedzujúce, ale je vždy zmysluplné.

Dopravných značiek sú desiatky a predsa len je jazda po ceste ľahšia ako riešenie križovatiek na životných cestách. A pre život stačí len desať značiek.

Boh nedal Desatoro pre svoj, ale pre náš úžitok. Vďaka láske, ktorou je Boh, sme v dodržiavaní Desatora slobodnejší. Na ulici i v živote platí múdra zásada: Nesmiem robiť všetko, čo viem robiť a na čo mám príležitosť.

kód:
http://www.poznanie.sk/nabozenstvo/prikazania-versus-sloboda.php
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeUt február 19, 2008 5:27 pm

DESATORO moze byt, osobne mi ale k zivotu staci 7 z nich... asi viete, ktore...
zvysne tri su len taky bonus, ktory je uplne nepotrebny...
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeUt február 19, 2008 6:53 pm

Možno trochu OT, ale videli ste film Božský Evan. Tam nakonci vzniklo 11. božie prikázanie a to znie: Všetci budete tancovať. A potom tam všetci začali tancovať. Very Happy Very Happy

Ale k veci. Neviem, neviem. Niektoré sú naozaj veľmi obmedzujúce. Napríklad také č. 5.
Návrat hore Goto down
digina007
Lord
Lord
digina007


Poeet p?íspivku : 551
Age : 31
Registration date : 21.11.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeUt február 19, 2008 6:57 pm

Hej,hej Bozskeho Evana som videla....

A co ja viem Very Happy .... Podla mna desatoro je v pohode, no ale tie posledne tri su podla mna tiez uplne zbytocne...
Návrat hore Goto down
http://svetkresbyamalby.forumd.biz
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeUt február 19, 2008 7:22 pm

digina007 napísal:
A co ja viem Very Happy .... Podla mna desatoro je v pohode, no ale tie posledne tri su podla mna tiez uplne zbytocne...
heh, ja som mal na mysli prve tri... Smile
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeUt február 19, 2008 7:57 pm

tak toto je sila Very Happy Very Happy Very Happy

prečo nyarovi "vadia" prvé tri mi je jasné, ale prečo vadia digi posledné tri, tak to veru neviem... No

a piate prikázanie...no hej - povedal by som, nie obmedzujúce, ale ťažko splniteľné, lebo tam ide tiež o vieru. musíme byť presvedčený, že Boh je Pánom a Stvoriteľom a pod., keďže sa k tomuto viaže aj taká otázka eutanázie alebo potratu. neviem či si myslel práve na to jančo.


nyarlathotep napísal:
digina007 napísal:
A co ja viem Very Happy .... Podla mna desatoro je v pohode, no ale tie posledne tri su podla mna tiez uplne zbytocne...
heh, ja som mal na mysli prve tri... Smile
Návrat hore Goto down
digina007
Lord
Lord
digina007


Poeet p?íspivku : 551
Age : 31
Registration date : 21.11.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeUt február 19, 2008 8:00 pm

Aaaaaaaaaaaaaaaaa...preklep...mylka...alebo ako to nazvat Embarassed Laughing
Návrat hore Goto down
http://svetkresbyamalby.forumd.biz
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeUt február 19, 2008 8:07 pm

nechcete ich sem dat? niezeby som nepoznal o com su ale tak v presnom poradi aby som vedel kto ktore ma a nema rad Laughing , neviem ake poradie pouzivate vy
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeUt február 19, 2008 8:32 pm

Nie som si na 100pro istý, či to napíšem správne, ale myšlienka by mala byť tá istá.

1. Ja som Tvoj Boh, ktorý ťa vyviedol z Egyptskej krajiny. Nebudeš mať iných Bohov okrem mňa, ktorých budeš uctievať.

2. Nepreriekneš meno Božie nadarmo

3. Budeš sláviť sabatný deň. alebo aj Spomni, aby si deň sviatočný svätil. Čiže nedeľa.

4. Budeš mať v úcte svojich rodičov.

5. Nezabiješ.

6. Nedopustíš sa cudzoložstva.

7. Nebudeš kradnúť.

8. Nepreriekneš krivého svedectva voči blížnemu svojmu.

9. Nepožiadaš manželku blížneho svojho.

10. Nepožiadaš majetku blížneho svojho, ani ničoho čo mu patrí.



A teraz môj originálny komentár ku každému:

1. Naprosto chápem. Nemám čo dodať.
2. Ľahučké splniť, jelikož jeho meno je JAHVE a nikto ho nepoužíva Very Happy
3. Radšej bez komentára
4. Úctu mať treba, ale zas odtiaľ - poťiaľ
5. Táákže žiadne potraty a tak. Hrozné.
6. Žiadny predmanželský a mimomanželský sex. Nič pre "normálneho" moderného človeka
7. Tak toto ma totálne dorazilo. Chudáci bezdomovci.
8. Chápem, nebudem nikdy krivo svedčiť proti inému. Ale pokiaľ ma nejak naštval, tak potvrdím všetko čo údajne spáchal + mu ešte pridám navyše.
9. a 10. Nikdy som nechápal prečo to je rozdelené. Kľudne to mohlo zostať ako jedno prikázanie.

Mimchodom.....Židovská tóra má 9. a 10. spojenú do jedného. Ale aj tak ich má 10. Medzi 1. a 2. majú totiž ďalšie: Nebudeš uctievať žiadne modly (obrazy, sochy, krížiky.....) a nebudeš sa k nim modliť.

To ma tak napadá.....Prečo to kresťania tak nemajú tiež, jelikož tóra je oooooveľa staršia ako Kresťanská Biblia?

Dúfam, že Nyar sa vyjadrí. Very Happy
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeUt február 19, 2008 9:48 pm

Jančo:
mam pocit, ze dvojku si nepochopil... alebo srandujes... Smile
stvorku - odtial-potial? nerozumiem...
osmicka - znamena to, ze nebudes klamat... nic viac, nic menej...
spojit 9 a 10? neviem... to je ako by si postavil cloveka a veci na jednu uroven...

a preco to maju krestania oproti zidom inak? lebo su to krestania a zidia su zidia... jednoduche... Smile
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeUt február 19, 2008 9:55 pm

Ty vole, som tu bludil medzi vasimi prispevkami jak Alica v krajine zazrakov. Prve tri su naprosto zbytocne, piate je obmedzujuce.. same cislovky a ziadne prikazania. Dakujem Janco, ze si ich sem pridal, lebo by som este nakoniec bol donuteny otvorit bibliu..

Jedna katastrofa, tie prikazania.. suhlasim s "nezabijes" a... to je snad vsetko. Rozmyslal som este o "nepokradnes", ale potom som si spomenul na stat a dane, takze som si to rozmyslel. Ucta k rodicom je fajn, ale je pravdou, ze rodicov si nevyberies. Asi by som nemohol prechovavat uctu k alkoholikom alebo tyranom.. co vraj nie je take zriedkave. Cudzolozstvo rozhodne neodsudzujem, nie sme nejake labute. A tiez si neviem predstavit, ze by svadbou skoncila veskera nasa promiskuita. Nadavky na Boha? KristaBohaPannaMariaJezis! Tolko svatych do jednej vety nespoji ani farar Very Happy Sabat by som slavil, keby som vedel, o co ide a posledne dva prikazania mi nejako unikaju.. co znamena nepoziadas manzelku blizneho svojho? Ved keby bola k svetu.. lol!

Ja viem, som neznaboh..
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeUt február 19, 2008 10:40 pm

Nyar: Jasan, že som to nemyslel maximálne vážne. Bol to len môj spôsob ako obísť tie prikázania.

K tej 9 a 10. Mne to len prišlo také zarážajúce, že Židia majú Božie prikázania iné. Veď pôvodne boli stvorené pre nich. A keď už Kresťania od nich prebrali celú tóru (+ si tam nahádzali ďalších 6 kníh), tak prečo nie Božie prikázania, ktoré sú v celej tóre najdôležitejšie. To sa na to potom mohli rovno vykašlať, nie? To je len môj pohľad na vec.

Nietzsche: Som rád, že aspoň niekto pochopil, čo som sa snažil tými svojimi komentármi povedať.


Naposledy upravil Jančo dňa Ut február 19, 2008 10:44 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeUt február 19, 2008 11:18 pm

je zaujímavé čítať vaše príspevky...no, ma to jemne pobavilo...nie to, že na tie prikázania kašlete a sú vám ukradnuté alebo smiešne...to mi je úprimne fuk. veď každý má svoj život, svoje názory atď. ale tak vaša znalosť desatora je úžasná....desatoro v tóre a kresťanské sa nelíši v žiadnej základnej veci....ide len o štylizáciu viet...niekedy boil dlhšie, len sa upravovali do jadnoduchšej podoby. tak laicky a kostrbato povedané Smile

jančo::niektoré tvoje komentáre (napr. k bodu 7) vo mne vyvolali silný pocit, že absolútne nemáš šajnu, o čom viera je a na čo je desatoro a aký je jeho obsah. o každom z týchto bodov by sa dala napísať kniha....ech Evil or Very Mad vedel som, že to tu nemám dávať...

sa budem už milliónty krát opakovať asi...to, že vy to neuznávate, mi nevadí,je mi to jedno, ale ak kritizujete niečo, čomu nechápete debilným spôsobom...sorry, ale to ma uráža....
nietzsche Evil or Very Mad a jančo:6-tka...nič pre "normálneho" moderného človeka....potom nie som podľa teba moderný a ani normálny človek a to sa mi teda vôbec nezdá...neviem prečo by som sa mal hanbiť za to, že budem verný svojej manželke....alebo že budem dodržiavať čistotu do manželstva...čo je na tom nenormálne Question nenormálne je, že svet je pohltený debilným hedonizmom a egoizmom a keď niekto vystupuje z radu, tak je "nemoderný" Exclamation
pche...vlastne kašľať na to....vôbec mi to nevadí, že som nemoderný a "nenormálny", je mi to jedno Razz


Naposledy upravil monkeyml dňa Ut február 19, 2008 11:19 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeUt február 19, 2008 11:49 pm

je to vsetko o tom, ze "co nechces, aby robili tebe, nerob ani ty inym"... neviem, co je na tom take nepochopitelne/nemoderne/hlupe...

napr. promiskuita... preco nie? ak s tym obe strany suhlasia... ak zahybate niekomu, kto je vo svojich citoch verny, je to svinstvo... trochu empatie nezaskodi, inak sa skratka zozerieme zaziva...
Návrat hore Goto down
Crowley
Barón
Barón
Crowley


Poeet p?íspivku : 845
Registration date : 22.11.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeSt február 20, 2008 1:28 am

porušila som ich deväť, no...okrem nezabiješ všetky...
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeSt február 20, 2008 8:36 am

Ľudia, ale šak to bolo zo srandy.

Monkeyml:
Díky za to vysvetlenie o tóre. Mám totiž kamaráta žida a ten ma v tom tak trochu doplietol. Takže teraz mám v tom už jasno.

K tým komentárom. Znova píšem - to bolo zo srandy. Keby som sa mal sám podľa toho hodnotiť, tak som asi tá najsviňa vo vesmíre.
Soráč, ak som ťa tým nejak urazil, to som v pláne nemal. Chcel som len vniesť trochu humoru do tejto (aj pre mňa) vážnej témy.
Ja sa desatora držím ako kamošov pes mojich nohavíc Very Happy Sem tam povolím. Osobne sa priznám, že nedodržiavam len 3., sem tam 4 a 2, a pár krát som porušil aj 5 (ale nie v tom zmysle, že som niekoho zabil. Podľa mňa sa to celkovo vzťahuje na ublíženie a tak). Inak sa držím každého. Keby som sa mal aj ja hodnotiť podľa 6, tiež som nenormálny a nemoderný človek - v škole som si už toho dosť vypočul ohľadom toho, že som už niekoľko ponúk na sex odmietol, dokonca aj na chate, keď som bol totálne na mol som sa dokázal ovládnuť a odmietnuť. Ale to bude asi tým, že vtedy som mal aj priateľku - Mirku. Ja som bral len za skúšku vernosti a som rád, že som uspel. Osobne by som nikdy nepodviedol svoju manželku, ani priateľku. Je mi to proti srsti.
K bodu 7 - čistá sranda.

A celkovo s tebou súhlasím v tom, čo si povedal o dnešnom svete. Niekedy mám pocit, že sa z neho pozvraciam, ale nakoniec - my si nevyberáme, do akého sveta sa narodíme. My si vyberáme, do akého pôjdeme po smrti.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeSt február 20, 2008 9:55 am

si len ty myslíš...nezabiješ v sebe zahŕňa omnoho viacej vecí, takže si myslím, že aj to si porušila. a okrem toho je zvláštne vravieť, že si ich porušila, ak si sa nikdy nesnažila ich dodržiavať Razz

jančo: si mohol dávať aspoň smilikov k tvojim poznámkam Wink ináč s tým čo si písal súhlasím. ja tiež netvrdím, že som neviniatko Embarassed

Crowley napísal:
porušila som ich deväť, no...okrem nezabiješ všetky...


Naposledy upravil monkeyml dňa St február 20, 2008 9:59 am, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeSt február 20, 2008 11:16 am

Crowley napísal:
porušila som ich deväť, no...okrem nezabiješ všetky...
nie si jedina... ani prva, ani posledna... porusujeme ich vacsina z nas... clovek skratka nie je dokonaly, mozme sa len snazit, alebo hladat nejaky kompromis... (alebo ako to nazvat)
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeSt február 20, 2008 12:07 pm

porušuje ich každý...
otázka je, že či sa ich snažíš dodržiavať...všetkých 10 - ak áno, tak by si sa mal snažiť o zdokonalenie a prestať ich prekračovať...ak nemáš interes ich dodržiavať, tak je asi aj bezpredmetné vravieť, že ich porušuješ Wink
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeSt február 20, 2008 12:37 pm

monkeyml: No neviem, este raz som si precital svoj prispevok, ale nenasiel som v nom zmienku o nenormalnosti ci nemodernosti ludi, ktori su verni svojim partnerom. Nic proti tomu nemam, je to nahodou celkom pekna myslienka. Avsak nie si prvy ani posledny, s kym sa v otazkach moralky nazorovo nezhodujem. Moje chapanie moralky nie je ani nabozenske, ani legislativne (co so sebou prinasa iste problemy..). Konkretne napriklad na "nevere" nevidim nic zleho. Zivocisne druhy zriedkakedy ostavaju pri jednom partnerovi po celu svoju existenciu a povedal by som, ze na tom asi nieco bude.. Samozrejme v mojom pripade nejde o podvadzanie, pretoze u vztahov, ktore mam za sebou, sme s partnerkou vzdy mali "nepisanu" dohodu o tom, ze male rozptylenie sa s niekym inym bude medzi nami tolerovane a nepovazovane za prehresok. Je pravdou, ze sa mi v buducnosti pravdepodobne zmeni pohlad na tuto vec, ale obavam sa, ze najprv sa do nejakeho dievcata budem musiet zamilovat. Zatial som to stastie nemal a snad preto mi uvazovanie v tychto rovinach nerobi nejaky vacsi problem.. Ide len o pristup jednotlivcov k tejto zalezitosti, predovsetkym na ich miere liberalizmu.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeSt február 20, 2008 12:44 pm

tú nenormálnosť som nemyslel na tvoj príspevok,ale na jančov Smile

samozrejme, ak ide o vašu vzájomnú nepísanú dohodu, tak je to v tomto smere ok (tým nevravím, že s tým súhlasím!)...mne skôr šlo o to, ako si to napísal. mal som z tvojho príspevku pocit mierného výsmechu ;)to mi prekážalo... ale tak tá nenormálnosť nepatrila tebe, aby som to ujasnil...


Naposledy upravil monkeyml dňa St február 20, 2008 12:45 pm, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeSt február 20, 2008 3:22 pm

Crowley napísal:
porušila som ich deväť, no...okrem nezabiješ všetky...

tak potom asi aj 9 Laughing Laughing Laughing


Naposledy upravil Br@no dňa St február 20, 2008 3:24 pm, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeSt február 20, 2008 4:25 pm

Niettsche: Hmmm....máš zaujímavé zmýšľanie. Na nevere nevidíš nič zlé. Ja už len keď počujem to slovo tak ma strasie.

Ale zase na druhej strane, ja nevidím nič zlé na tom, zabiť niekoho druhého. Ale ja mám zase psychopatistické zmýšľanie. Ale proste ide o to, že aj keď na tom nevidím nič zlé, dokážem sa ovládnuť natoľko, že to neurobím.

Monkeyml: Ale šak som tam dal smajlíka na koniec. Som myslel, že to bude stačiť.


Naposledy upravil Jančo dňa St február 20, 2008 4:26 pm, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeSt február 20, 2008 4:39 pm

Jančo napísal:
Ale zase na druhej strane, ja nevidím nič zlé na tom, zabiť niekoho druhého. Ale ja mám zase psychopatistické zmýšľanie.
tak potom by asi bolo dobre zacat brat nejake tabletky...
Návrat hore Goto down
digina007
Lord
Lord
digina007


Poeet p?íspivku : 551
Age : 31
Registration date : 21.11.2007

Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitimeSt február 20, 2008 5:07 pm

9. Nepožiadaš manželku blížneho svojho

Tak inak toto je dobre....Ze manzelku Very Happy takze my zeny mozme poziadat manzela bliznej svojej Laughing Twisted Evil
Návrat hore Goto down
http://svetkresbyamalby.forumd.biz
Sponsored content





Prikázania Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Prikázania
Návrat hore 
Strana 1 z 4Choď na stránku : 1, 2, 3, 4  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: