Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Spojené Štáty Americké

Goto down 
+6
alganor
StEvE
monkeyml
Felix
Brano
Th()maSS
10 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorSpráva
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeUt november 04, 2008 9:17 pm

Br@no napísal:
kazdopadne si myslim ze vyhra McCain, nvm preco ale tak mi to pride (niežeby som mal pochybnosti o regulérnosti volieb Very Happy ) reálnejšie
aj ja som zvedavy, ako sa prejavy skryty rasizmus u americanov...
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeUt november 04, 2008 8:52 pm

ako hovorí jedno príslovie: "Čo z toho že sa zatra budeme mať lepšie keď vždy keď sa zabudím je dnes?" toľko k tým ružovým zajtrajškom

inak fandím Obamovi, niekde som čítal že ho zastrelia tak nech uvidíme Very Happy , ale nie len koli tomu, je mladsi a myslim si ze ma kapanek zdravsie nazory na svet, kazdopadne si myslim ze vyhra McCain, nvm preco ale tak mi to pride (niežeby som mal pochybnosti o regulérnosti volieb Very Happy ) reálnejšie
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeUt november 04, 2008 8:48 pm

hm tak velmi som sa na ich programy nepozeral ale viem ze ten dovod si nechcel ale proste vlemi chcem aby mali americania prezidenta cernocha
a druha vec je to ze chcem aby sa na prezidentske kreslo v USA dostal demokrat
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeUt november 04, 2008 8:39 pm

StEvE napísal:
mne to neni vobec jedno
fakt si uprimne zelam aby to vyhral Obama
a dovody???(okrem toho ze je cierny)..jeden z dovodov, ze preco by som radsej volil McCainaako Obamu je ten, ze Obama mi pripomina nasho namysleneho Pociatka .....
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeUt november 04, 2008 8:33 pm

mne to neni vobec jedno
fakt si uprimne zelam aby to vyhral Obama
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeUt november 04, 2008 6:43 pm

ja keď poviem pravdu, tak mi to je úprimne jedno...najradšej by som bol, keby si zvolili toho horšieho, ktorý by ich ešte potiahol nižšie, aby vedeli, čo je to bieda Twisted Evil pánečky, ale som riadne prízemný...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeUt november 04, 2008 5:35 pm

Ja mám na amerických kandidátov v podstate rovnaký názor ako alganor. Len už sa ku mne dostali aj všelijaké obavy či by McCain nekráčal v Bushových stopách. Obama by ale mohol byť zaujímavý na pozícii prezidenta, neviem.
U.S.A. mi smrdí celá jak je, zaujímam sa o nich len tak okrajovo.
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeUt november 04, 2008 3:43 pm

nyarlathotep napísal:
alganor napísal:
kvoli farbe pleti by som volil aj ja Obamu...ale mna u mna jeden velky minus: je demokrat.
a preto musi byt McCain prezidentom. Smile
aha, ty si tak konzervativne naladeny? ja mam pocit, ze dve volebne obdobia republikana Busha urobili z USA celkom slusnu trosku...
tie dve volebne obdobia boli chyba....amerika potrebuje na cele silneho muza a nim podla mna Bush nikdy nebol.....ale McCain je podla mna opacny pripad a mohol by doviezd USA k ich ruzovym zajtrajskom.....ale nechg sa stane prezidentom jeden alebo druhy, bude musiet spravit tvrde opatrenia, aby sa USA vratili spat na tu istu uroven, ako boli pred Bushom...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeUt november 04, 2008 3:35 pm

alganor napísal:
kvoli farbe pleti by som volil aj ja Obamu...ale mna u mna jeden velky minus: je demokrat.
a preto musi byt McCain prezidentom. Smile
aha, ty si tak konzervativne naladeny? ja mam pocit, ze dve volebne obdobia republikana Busha urobili z USA celkom slusnu trosku...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeUt november 04, 2008 3:26 pm

kvoli farbe pleti by som volil aj ja Obamu...ale mna u mna jeden velky minus: je demokrat.
a preto musi byt McCain prezidentom. Smile
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeUt november 04, 2008 3:22 pm

preco McCain?

ja som skor za Obamu... ajked zas musim povedat, ze az taky prehlad o ich programoch nemam, ale uz len preto, ze je to cernoch... Laughing
no nie, fakt, som na tieto volby zvedavy najma preto, ze kandiduje cernoch a aspon sa ukaze nakolko je USA vyspely stat, co sa rasovych predsudkov tyka...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeUt november 04, 2008 3:11 pm

a uz sa to zacalo.....americania prichadzaju k urnam a volia si, kto ich bude riadit buduce 4 roky(dufam ze to vyhra McCain)
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeSt september 17, 2008 6:47 pm

ja si to pamatam celkom zivo
bol som pri kamaratovi na navsteve kde bola pustena aj telka a z nicoho nic toho bola plna obrazovka
tak sme sa nato divali ako blazni plni ocakavania Very Happy
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeUt september 16, 2008 10:32 am

ja si na to pamätám len tak, že som išiel o šiestej do kostola a keď som z neho vyšiel tak jeden kámoš vysvetľoval, že čo sa stalo a ja som rozmýšľal, čo sú to dvojičky a nič ma nenapadlo, tak som prežil zase pekný pokojný večer s partiou v meste...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeNe september 14, 2008 5:41 pm

ja som sa akurát robil domácu úlohu z ruštiny, keď v telke akurát bežalo doma s Markízou, alebo čosi podobné a zdvihol som hlavu od zošita a videl som ldymiacu severnú vežu - myslel som si, že je to iba obyčajný požiar, keď som videl druhé lietadlo, ktoré to vpálilo do druhej veže - ruština išla bokom a slodoval som celý deň telku. Na Ruštine sme aj tak hovorili o tom neštastí s našou ruštinárkou a zemepisárkou v jednej osobe. Na fyzike sme rozoberali dôsledky tohto neštastia z fyzikálneho hľadiska...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeŠt september 11, 2008 2:14 pm

pamatam si na ten den, akurat som sa ucil na skusku z dejin stredoveku... a zrazu na kazdom kanali cosi o nejakom lietadle, ako vrazilo do mrakodrapu... bolo to momentalne zaujimavejsie ako nejaka tridsatrocna vojna...
(ani neviem, ci som na druhy den tu skusku urobil, ked ja som ich tolko opakoval... Laughing )
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimeSt september 10, 2008 10:02 pm

zajtra si USA si pripomenu den, o ktorom jeden novinar napisal(v prvy rok spomienky), ze ide o den, ktoreho vyznam sa v nasledujucich 5rokoch zabudne a pre vsetkych americanov to bude iba den volna podobny pearl haboru a na obete si budu spominat iba rodiny.
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimePo júl 28, 2008 7:53 pm

Myslím, že by bolo zlé, ak by jedna farba prevládla - základ je prirodzenosť - čiže z každého trocha...
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimePo júl 28, 2008 6:50 pm

Felix napísal:
nyarlathotep napísal:
heh, svet je v prvom rade farebny... ani cierno-biely nie je dobry... Smile

ale stále lepšie ako jednofarebný...

volíš medzi zlým a horším Wink
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimePo júl 28, 2008 6:21 pm

nyarlathotep napísal:
heh, svet je v prvom rade farebny... ani cierno-biely nie je dobry... Smile

ale stále lepšie ako jednofarebný...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimePo júl 28, 2008 6:02 pm

heh, svet je v prvom rade farebny... ani cierno-biely nie je dobry... Smile
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimePo júl 28, 2008 5:27 pm

nyarlathotep napísal:
myslim, ze zahranicna politika USA ma pramalo spolocne s importovanim "zapadneho modelu demokracie"... tam su primarne ine motivy - ekonomicke...

Povedzme to takto: Zahraničná politika USA sleduje ekonomické záujmy, no zároveň ako vedľajší prvok so sebou prináša aj "západný model demokracie", ktorý sa nedá všade v plnej miere uplatniť. A rečnícka otázka: Kto je najväším exportérom tohto modelu do iných krajín?

+ by sa našli nejaké strategicko-vojenské ako napríklad Kosovo...

Napríklad také Kirgizsko. Je to veľmi chudobná krajina, ktorá nemá žiadne suroviny a preto je odkázaná na pomoc zo zahraničia. Z USA tam pramení nejaká humanitárna pomoc, ktorá bola podmienená nejakými demokratickými ústupkami vďaka ktorým sa tam sformovala quasi občianska spoločnosť, ktorá ma na svedomí tulipánovú revolúciu (ktorá bola btw. iba štátnym prevratom) - inde v SA by sa takýto scenár nemohol zopakovať.

nyarlathotep napísal:
mimochodom, uplne na zaciatku tejto diskusie boli aj tak spomenute krajiny, kam sa USA neodvazi - mozno az na ten Iran - ale prist "implantovat" demokraciu do Ciny, Severnej Korei alebo Ruska si skratka netrufne... Smile

Na Irán sa taktiež veľmi neodvážia, ale najskôr z vyššie spomenutých práve naň. Čo sa týka KĽDR, kým bude jej veľký brat ČĽR to nie a RF to by bol asi koniec sveta...

EDIT: Svet musí byť čierno-biely nie len čierny alebo biely. Či nie?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimePo júl 28, 2008 4:18 pm

myslim, ze zahranicna politika USA ma pramalo spolocne s importovanim "zapadneho modelu demokracie"... tam su primarne ine motivy - ekonomicke...

mimochodom, uplne na zaciatku tejto diskusie boli aj tak spomenute krajiny, kam sa USA neodvazi - mozno az na ten Iran - ale prist "implantovat" demokraciu do Ciny, Severnej Korei alebo Ruska si skratka netrufne... Smile
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimePo júl 28, 2008 3:40 pm

kód:
[color=yellow]EDIT: zase som sa nechal strhnúť do off topicu :) StEvE musí mať zo mňa radosť...takže ďalšia debata o číne môže zatiaľ pokračovať v téme o demokracii alebo môže nejaký aktivista založiť v tejto sekcii o nej tému - samozrejme s patričným prvým príspevkom...v tejto téme poprosím už len o USA. :) [/color]


Bavíme sa o situácii, ktorú nezapríčinil režim spred roku 1989. V tých krajoch je iná mentalita. Napríklad ak si vezmeš takú Strednú Aziu vieš kto do tej oblasti doniesol Európskeho ducha a kultúru atď. na ktorých sa dá stavať demokracia? no práve komunistický režim z Moskvy a cárske Rusko. Táto situácia si vyžiada ísť hlbšie do minulosti a pátrať po mentalite ľudí. Po páde ZSSR sa ľudia z týchto republík vrátili k svojmu pôvodnému životu, ktorý nemá nič spoločné s demokraciou.

P.S.: Bavíme sa o zahraničnej politike USA, ktorá sa snaží vyvážať svoj model demokracie nie o číne nie sme v off topic...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitimePo júl 28, 2008 1:24 pm

no dobre...ale keď si vezmeš slovesko a národ fungujúci na jeho terajšom území - tiež sa nedá povedať, že sa tu žilo demokraticky, alebo áno? ja si myslím, že konkrétne v tej číne v roku 1989 by sa pohli ľady ak by vláda ustúpila. čítal som o tom fakt dobrú knihu a hoci si nepamätám detaily, tí študenti vôbec nechceli od politbyra veľa...a dopadlo to tak, ako to dopadlo...

EDIT: zase som sa nechal strhnúť do off topicu Smile StEvE musí mať zo mňa radosť...takže ďalšia debata o číne môže zatiaľ pokračovať v téme o demokracii alebo môže nejaký aktivista založiť v tejto sekcii o nej tému - samozrejme s patričným prvým príspevkom...v tejto téme poprosím už len o USA. Smile
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Spojené Štáty Americké   Spojené Štáty Americké - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Spojené Štáty Americké
Návrat hore 
Strana 2 z 3Choď na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Politika :: Svet-
Prejdi na: