Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Potrebuje veriaci cirkev?

Goto down 
+5
nyarlathotep
Nietzsche
monkeyml
Brano
Felix
9 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorSpráva
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimeSo jún 07, 2008 8:38 pm

čakám na Vaše názory....
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimeNe jún 08, 2008 11:46 am

potrebuje vojak armádu? Laughing Laughing Laughing viem že to neni úplne presne ale tak:

vojak - veriaci = základ všetkého bez čoho by daná organizácia nemohla fungovať
veliteľ - kňaz = počúva podriadeného, v podstate ho priamo ovplivňuje (rozhrešenie či čo to máte)
plukovník (príp. podobne) - Biskup = šéfuje kňazom (veliteľom), malý vpliv na veriaceho/vojaka
generál - pápež = šéfuje všetkým, priamy vpliv je však nulový

na druhú strnu ako veriaci sa môže modliť sám, aj vojak môže chodiť sám a strieľať
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimeNe jún 08, 2008 2:14 pm

viera nie je len o modlení ako aj armáda len o strieľaní...

ináč ten príklad sa mi br@no páčil, hoci keď tu dôjde nyarlathotep, tak ho sfúkne ako zápalku, ale mne sa to páči...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimeNe jún 08, 2008 6:04 pm

Br@no napísal:
potrebuje vojak armádu? Laughing Laughing Laughing viem že to neni úplne presne ale tak:

vojak - veriaci = základ všetkého bez čoho by daná organizácia nemohla fungovať
veliteľ - kňaz = počúva podriadeného, v podstate ho priamo ovplivňuje (rozhrešenie či čo to máte)
plukovník (príp. podobne) - Biskup = šéfuje kňazom (veliteľom), malý vpliv na veriaceho/vojaka
generál - pápež = šéfuje všetkým, priamy vpliv je však nulový

na druhú strnu ako veriaci sa môže modliť sám, aj vojak môže chodiť sám a strieľať

A čo partizáni? - oni nemajú takú "superštruktúru" ako cirkev a armáda...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimeNe jún 08, 2008 8:19 pm

Br@no napísal:
potrebuje vojak armádu? Laughing Laughing Laughing viem že to neni úplne presne ale tak:

vojak - veriaci = základ všetkého bez čoho by daná organizácia nemohla fungovať
veliteľ - kňaz = počúva podriadeného, v podstate ho priamo ovplivňuje (rozhrešenie či čo to máte)
plukovník (príp. podobne) - Biskup = šéfuje kňazom (veliteľom), malý vpliv na veriaceho/vojaka
generál - pápež = šéfuje všetkým, priamy vpliv je však nulový

na druhú strnu ako veriaci sa môže modliť sám, aj vojak môže chodiť sám a strieľať

Kanonický právnik by ťa vysmial Smile

Katolícka cirkev je postavená na princípe monarchistického episkopátu t.j., že biskup je skoro neobmedzeným pánom v svojej diecéze, je obmedzovaný trocha pápežom a kanonickým právom. Celkovo existuje cca. 2 500 diecéz, t.j. že sú skoro neobmedzení, alebo vieš si predstaviť, že by pápež mal prehľad o všetkom čo sa deje? Pápež = papa = otec, no podľa kanonického práva je to iba iba rímsky biskup a "vládne" vo svojej diecéze...

Tvoj model je absolútne vadný...
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimeNe jún 08, 2008 8:29 pm

s tými partyzánmi, tak napríklad SNP, ááá čo to tu máme, bojové jednotky, a kto im velí, a kto velí im?? a nakoniec sa dostaneme ku partyzánskym generálom, to isté aj cirkev,

inak zavolaj toho kanoického právnika, chcem sa zasmiať na svojej sprostosti Very Happy

k tomu pápežovi, však a plukovník čo? šéfuje pluku, v podstate má tiež neobmedzenú moc, len má určený smer postupu, vieš si predstaviť že by generál vedel presne o pohybe každej podriadenej čaty?

a ešte jedna vec, aj generál vládne len svojmu okruhu (diecéze) či frontu Wink
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 12:06 am

Nie cirkev, psychiatra!
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 12:10 am

Nietzsche napísal:
Nie cirkev, psychiatra!

Keď nevieš nič normálne povedať, tak sa radšej neozývaj....
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 12:11 am

Br@no napísal:
s tými partyzánmi, tak napríklad SNP, ááá čo to tu máme, bojové jednotky, a kto im velí, a kto velí im?? a nakoniec sa dostaneme ku partyzánskym generálom, to isté aj cirkev,

inak zavolaj toho kanoického právnika, chcem sa zasmiať na svojej sprostosti Very Happy

k tomu pápežovi, však a plukovník čo? šéfuje pluku, v podstate má tiež neobmedzenú moc, len má určený smer postupu, vieš si predstaviť že by generál vedel presne o pohybe každej podriadenej čaty?

a ešte jedna vec, aj generál vládne len svojmu okruhu (diecéze) či frontu Wink

Neporovnávaj cirkev s reálnou amádou - ona je len armáda, ktorá môže spasiť naše duše... Smile Smile Smile
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 12:26 am

Felix napísal:

Keď nevieš nič normálne povedať, tak sa radšej neozývaj....
Co si to tu mumles? Nemaj silne reci, ak nechces, aby ti jedneho dna niekto rozbil hubu..

Cim viac sa snazim ignorovat bludy, ktore zo seba (presvedceni) veriaci vypustaju, tym viac sa to neda. Udrzat si sebakontrolu, ked do vas druhy neprestajne husti tie same voloviny, ktore ste predtym poculi uz od desiatich dalsich, a pritom vidiet, ze nech mu poviete cokolvek, jeho presvedcenie nie je o nic nastrbenejsie, nez na zaciatku, to je vazne umenie. A ako som sa predtym udrzat vedel, teraz som s takymi ludmi uz stratil nervy a nemam silu obmedzovat svoj slovnik ani sa krotit vo svojich reakciach. Ak u mna niekto zacne hovorit o viere a Bohu, vidi ma naposledy. A prisaham, ze keby tu slo separovat prispevky vybranych uzivatelov, neviem s kolkymi by som tu este kecal..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:42 am

br@no: podla mna nie celkom presne prirovnanie, ja dam svoje:

veriaci - ovca
knaz - valach
biskup - baca
papez - oberbaca

valasi, bacovia a oberbaca potrebuju ovce dojit, potrebuju ich strihat, pripadne nejaku zjest, ovce zas kvoli svojej sprostosti potrebuju behat v stade a nechat sa komandovat od pastierov... Wink

niekedy knazi na seba beru aj funkciu straznych psov - behaju okolo stada a bresu na ovce a strasia ich... vlastne by sme mohli posunut hierarchiu, lebo knazi robia hlavne to...

knaz - strazy pes
biskup - valach
papez - baca
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:46 am

nyarlathotep:

Unikla Ti jedna "nepodstatná vec". Pápež nie je nič viac ako rímsky biskup - taktže pápež - bača/valach....
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:48 am

Felix napísal:
nyarlathotep:

Unikla Ti jedna "nepodstatná vec". Pápež nie je nič viac ako rímsky biskup - taktže pápež - bača/valach....

poviem to slovami Cartmana: delfini nebo eskimaci, stejne jsou to vsechno sku...eni hipici... Laughing
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:49 am

nyarlathotep napísal:
Felix napísal:
nyarlathotep:

Unikla Ti jedna "nepodstatná vec". Pápež nie je nič viac ako rímsky biskup - taktže pápež - bača/valach....

poviem to slovami Cartmana: delfini nebo eskimaci, stejne jsou to vsechno sku...eni hipici... Laughing


Smile Smile Smile
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 9:22 am

nyarlathotep napísal:
br@no: podla mna nie celkom presne prirovnanie, ja dam svoje:

veriaci - ovca
knaz - valach
biskup - baca
papez - oberbaca

valasi, bacovia a oberbaca potrebuju ovce dojit, potrebuju ich strihat, pripadne nejaku zjest, ovce zas kvoli svojej sprostosti potrebuju behat v stade a nechat sa komandovat od pastierov... Wink

niekedy knazi na seba beru aj funkciu straznych psov - behaju okolo stada a bresu na ovce a strasia ich... vlastne by sme mohli posunut hierarchiu, lebo knazi robia hlavne to...

knaz - strazy pes
biskup - valach
papez - baca

no comment....

takýmito rečami urážaš aj mňa...diky...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 9:41 am

monkeyml napísal:
no comment....

takýmito rečami urážaš aj mňa...diky...
vojaci sa ti pacili a pastieri nie? sak to sami knazi hovoria, ze su pastieri... Wink
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 9:44 am

stavím sa, že kňazi to myslia ináč ako ty... Wink
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 9:59 am

monkeyml: sak ale nemozes taketo splechy odo mna brat 100% vazne... ved viem, ze existuju knazi, ktori su relativne normalni...

asi 5 ich je...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 10:01 am

ja ich poznám viac.... Razz

mne len vyšli tie ovce tak, ako keby bol každý veriaci idiot...ja sa za neho nepovažujem, moju rodinu už vonkoncom - všetko múdry ľudia (ok, takmer všetci Laughing )...preto sa ma to dotklo....
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 10:05 am

monkeyml napísal:
ja ich poznám viac.... Razz

mne len vyšli tie ovce tak, ako keby bol každý veriaci idiot...ja sa za neho nepovažujem, moju rodinu už vonkoncom - všetko múdry ľudia (ok, takmer všetci Laughing )...preto sa ma to dotklo....
jedna ovecka leto nerobi... Laughing skor mi moze pripadat divne, ze ked si taky mudry, preco sa este nechas komandovat tymi valachmi...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 11:00 am

hmm....neviem v akom zmysle komandovať...možno som už taký zmagoretý, že to naozaj považujem za pravdy Wink ide o to, že aj keď teraz som skôr neutrálny, veľa veci by som sa nevedel vzdať vo svojom živote a medzi patria aj saleziáni...pre mňa to je (bolo - lebo teraz som už v ba a tu k nim nechodím) jedno fajn spoločenstvo, kde som mal všetko, čo sa mi páčilo - aj vieru...ale je pravda, že s odstupom času vidím, že veľa vecí som pociťoval ako nesprávnych a podriadil som sa no v konečnom dôsledku nemôžem povedať, že tam pobehovali nejakí fanatici...boli sme tam normální veriaci chalani - je mi jedno, že z pohľadu iných je choré, ak niekto nespí s kočkou do manželstva, neožiera sa a pod. ja to stále považujem za správne, aj keď uznávam - nekonám všetko s kostolným poriadkom... Wink mal som asi šťastie, ale čo sa toho komandovania týka, pociťoval som toho naozaj málo....možno aj to je takou odpoveďou, načo potrebuje veriaci cirkev - človek má prirodzenú túžbu sa zhlukovať do spoločenstiev a pre veriaceho to je cirkev a jej jednotlivé zložky...
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 3:31 pm

Poupravme si tuto temu na: Potrebuju neveriaci cirkev ?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 3:55 pm

loverman74 napísal:
Poupravme si tuto temu na: Potrebuju neveriaci cirkev ?
tak to by ma zaujimalo, ze ci ano... necham sa poucit...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 4:17 pm

loverman74 napísal:
Poupravme si tuto temu na: Potrebuju neveriaci cirkev ?

aby bola tvoja duša pravoverného veriaceho na mieste, tak budem hovoriť len za seba ako za rímokatolíka a hovorím, že by som si bez cirkvi asi nevedel veľmi predstaveť fungovanie...
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitimePo jún 09, 2008 4:45 pm

nyarlathotep napísal:
monkeyml: sak ale nemozes taketo splechy odo mna brat 100% vazne... ved viem, ze existuju knazi, ktori su relativne normalni...

asi 5 ich je...
z tvojich príspevkov ohladom Cirkvi cíti´t riadnu dávku irónie a sarkazmu ohľadom cirkvi
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Potrebuje veriaci cirkev? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Potrebuje veriaci cirkev?
Návrat hore 
Strana 1 z 3Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: