Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Potrebuje veriaci cirkev?

Goto down 
+5
nyarlathotep
Nietzsche
monkeyml
Brano
Felix
9 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorSpráva
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimePo jún 09, 2008 7:43 pm

ako nyar to s tymi ovcami ma nieco do seba Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

felix:

1) ty zacal s partyzánmi Wink
2) teória je pekná vec, no pri koľkých tých obvodných pápežoch sa zíde celé konkláve a sleduje to celý svet???je síce pekné že sú si tam všetci rovný, ale ako vraví nyar, sú raovný a rovnejší Wink
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:40 pm

monkeyml napísal:
ja ich poznám viac.... Razz

mne len vyšli tie ovce tak, ako keby bol každý veriaci idiot...ja sa za neho nepovažujem, moju rodinu už vonkoncom - všetko múdry ľudia (ok, takmer všetci Laughing )...preto sa ma to dotklo....


Prečo? To je pekný príklad ako začať rozoberať načo sú nám bačovia, keď nám napríklad kľudne stačí pre jeden okres jeden pes v štátnych službách... Takáto jednoduchá hierarchia by stačila - zredukovali by ich na normálnych psov a by bolo.... A čo ekumenické kostoly? Tak by sa to dalo lepšie zredukovať...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeUt jún 10, 2008 9:12 am

ja mám na to iný pohľad...z môjho pohľadu je málo kňazov a chýbajú...ty to vidíš ináč, ja tiež...zmier sa s tým...je ináč zaujímavé, keď človek, ktorý by mal mať tieto veci na háku hovorí, čo by bolo lepšie...veľmi zaujímavé..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeUt jún 10, 2008 9:20 am

monkeyml napísal:
je ináč zaujímavé, keď človek, ktorý by mal mať tieto veci na háku hovorí, čo by bolo lepšie...veľmi zaujímavé..
heh, to je fakt... Laughing
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeUt jún 10, 2008 8:59 pm

monkeyml napísal:
ja mám na to iný pohľad...z môjho pohľadu je málo kňazov a chýbajú...ty to vidíš ináč, ja tiež...zmier sa s tým...je ináč zaujímavé, keď človek, ktorý by mal mať tieto veci na háku hovorí, čo by bolo lepšie...veľmi zaujímavé..

Ja som narážal len na to, či by nebol lepší model podobný galikanizmu....
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 11, 2008 9:28 am

ak si narážal na to, tak ja naozaj neviem, lebo je to podľa mňa ťažko povedať... Wink
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 11, 2008 9:33 am

galikanizmus - no ja osobne som za odlucenie cirkvi od statu a ako si to uz budu nasi cirkevni predstavitelia riesit so svojim ustredim, ma nemusi zaujimat, kym sa ma to nezacne nejako dotykat...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 11, 2008 9:38 am

heh nyarlathotep - tak teraz s tebou výnimočne súhlasím.... Wink
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt jún 12, 2008 6:47 pm

Načal som tu ekumenické kostoly, no nikto sa do toho neobul...
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimePi jún 13, 2008 12:51 am

Felix napísal:
Načal som tu ekumenické kostoly, no nikto sa do toho neobul...
Preloz mi to do slovenciny, prosim.. rozumiem len slovam biblia, papez, hrasok, transvestita a krupica. Neviem, ci ti to nejak pomoze...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimePi jún 13, 2008 8:25 am

Nietzsche napísal:
Felix napísal:
Načal som tu ekumenické kostoly, no nikto sa do toho neobul...
Preloz mi to do slovenciny, prosim.. rozumiem len slovam biblia, papez, hrasok, transvestita a krupica. Neviem, ci ti to nejak pomoze...

Čo tým chcel autor povedať?????????? To bude zase nejaký tvoj výstrelok...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 8:17 pm

nyarlathotep napísal:
br@no: podla mna nie celkom presne prirovnanie, ja dam svoje:

veriaci - ovca
knaz - valach
biskup - baca
papez - oberbaca

valasi, bacovia a oberbaca potrebuju ovce dojit, potrebuju ich strihat, pripadne nejaku zjest, ovce zas kvoli svojej sprostosti potrebuju behat v stade a nechat sa komandovat od pastierov... Wink

niekedy knazi na seba beru aj funkciu straznych psov - behaju okolo stada a bresu na ovce a strasia ich... vlastne by sme mohli posunut hierarchiu, lebo knazi robia hlavne to...

knaz - strazy pes
biskup - valach
papez - baca


loooool tak zatoto mas umna 1000 bodov:D
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 8:20 pm

po nyarajovom prirovnani co viac dodat:)...tak ako sa musi narcis pozerat do zrkadla..tak musi chodit krestan dokostola...aby si dokazal nieco viac
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 8:21 pm

Poznám kresťanov čo do kostola nechodia, dokonca aj takých .. čo kostoly neuznávajú a zavrhavajú.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 8:24 pm

podstata je vtom zekrestan by sa bez cirkvi nestal krestanom

ale zasa co bolo skor..krestan ci cirkev ?
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 8:29 pm

Kresťááán Rolling Eyes Na začiatku boli kresťania len hŕstka ľudí okolo Ježiša ktorí nasledovali jeho učenie. Lenže ako sa rozrastali a začali nejako formálne združovať .. vtedy sa to začalo všetko srať podľa mňa. Preto je teraz hrozne veľa cirkví, ktoré sa tomu učeniu možno aj na hony ďaleko vzdialili a vznikajú medzi nimi konflikty.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 8:36 pm

tak preco ju nadalej nasledovat???
cirkev je ako slnko....a uz fajne dlho je v stadiu RED GAINT....strasne male percento mladych ludi ich nasleduje....kostoly obyvaju z 9% mysi a 90% dochodcovia...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 8:43 pm

No ani by som nepovedal, možno vaša huličská komunita z cintorína ju nenavštevuje ale poznám kopu kopu mladých ľudí ktorí sú kresťania a nielen že chodia do kostola ale majú aj svoje akcie a tak podobne.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 8:48 pm

sak aj ja takych poznam:D aj ja sam som bol pozvany na taku akciu....ale to tam chodia len taky ludia co sa snimi neda normalne zhovarat...uplne mimmo reality...vyvrhel.. povecsine sikanovane alebo rozmaznane deticky tam chodia
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 9:03 pm

Laughing Keď myslíš. Vidím že máš široké obzory čo sa hodnotenia ľudí týka.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 9:12 pm

ved nevravim ze vsetci su taky....ale vacsina je.....lebo decko ktore je silno spete s vierov ...a rodicmi....sa medzi ostatnimi detmi az tak dobre neuchiti


ja to vravim ze z vlastnej skusenosti a poznam aj vela ministrantov..a ty ked nesu v kostole si len pixu robia stoho ze ministruju
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 9:15 pm

Tak uznávam, v tomto máš trochu pravdu. Poznám pár takých ..úchylov" akých myslíš, ktorí to budú mať v živote asi veľmi ťažké, minimálne tak ako v detstve ...

Ale zas na druhú stranu poznám superných ľudí, ktorí sú čestní a normálny, vedia sa aj pobiť za kamoša a pritom sú kresťania .. a nie len tak hocijaký chodiči do kostola.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 9:20 pm

no ale on taky neni preto lebo veri v boha.....to je otazka etiky bontonu a povahy cloveka..
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 9:22 pm

Ale áno, myslím si že z veľkej časti ho k tomu vedie práve tá viera v Boha, kresťanská morálka a dobrá výchova.

Samozrejme ale aj zo všelijakej rodiny môže vzísť dobrý človek, aj keď nie je kresťan.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 9:29 pm

otom cely cas rozpravam...aby si bol dobry clovek nepotrebujes kazanie boha ani cirkev ani kostol ani modlenie........neviem ako to nazvat...nazvem to pud..alebo instinkt..(alebo chut)robit dobre a zle veci
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Potrebuje veriaci cirkev?   Potrebuje veriaci cirkev? - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Potrebuje veriaci cirkev?
Návrat hore 
Strana 2 z 3Choď na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: