Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Misionárske činnosti cirkví vo svete

Goto down 
+4
monkeyml
StEvE
nyarlathotep
Felix
8 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeSt júl 09, 2008 11:27 pm

Sem s Vašími názormi...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeSt júl 09, 2008 11:50 pm

tak trochu sa obavam, ze popri tej samaritanskej cinnosti tu ide hlavne o rozsirovanie sfer vplyvu...
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeŠt júl 10, 2008 1:35 am

moj nazor je nato taky v podstate ze ide aj o ten vpliv ako napisal nyar ale aj tak pomoc sa rata kazda ciez som za uplne
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeŠt júl 10, 2008 8:17 pm

Katolícke misie RKC pôsobia v Rusku, Číne, Afrike, Južnej Amerike a inde... ak si vezmete misie v minulosti aký bol ich ciel získavanie vplyvu..

Ako môže pôsobiť RKC v Číne? Čo môže byť jej okrajovým úmyslom?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeNe júl 13, 2008 9:31 pm

mám kamarátov misionárov....môžem vás ubezpečiť, že nemajú žiadne mocenske úmysli...aké úmysli majú biskupovia, arcibiskupovia a pápež, to naozaj neviem - z ich vyjadrení len čisto morálne a nezištné...každopádne ja osobne misionárov, ktorých osobne poznám (a nie len nich) obdivujem...pracovať v podmienkach v akých oni niekedy musia fungovať by som ja osobne nezvládol...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeNe júl 13, 2008 11:19 pm

Neviem neviem...

počul si už o apoštolskej prefektúre a apoštolskom vikariáte?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimePo júl 14, 2008 12:18 pm

nebudem ti klamať a hrať sa na múdreho - nepočul....

na čo konkrétne si narážal tými slovami neviem -neviem...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimePo júl 14, 2008 12:32 pm

Prestav si nejaké územie, kde sú mnoho misií, ktoré majú na sebe autonómne postavenie, ak sv. kongregácia pre evanjelizáciu sa rozhodne, že je čas na transformáciu, tak vytvorí apoštolskú prefektúru. Na čele tejto organizačnej jednotky RKC je apoštolský prefekt, ktorý podlieha priamo pápežovi.

Vikariát je to isté, no zjednotia sa viaceré apoštolské prefektúry a vikár taktiež podlieha priamo pápežovi.

z vikariátu vzniká diecéza...

Máme tu nejakú cirkevnú byrokraciu, ktorá baží po moci...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimePo júl 14, 2008 4:44 pm

tým si ma vôbec nepresvedčil, že misie sú zlá vec...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimePo júl 14, 2008 5:28 pm

Vieš čo robili tvoji misionári v Strednej a Južnej Amerike po jej objavení a vlastne po celom svete?

P.S.: Čítal som článok v najnovšom časopise Žurnál o katolíckom slovenskom misionárovi v Rusku... Čítal si to už?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeUt júl 15, 2008 9:13 am

felix - roblili veľa vecí, okrem iného učili aj písať a čítať....žurnál nečítam, takže neviem o čo ide...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeUt júl 15, 2008 9:21 am

monkeyml napísal:
felix - roblili veľa vecí, okrem iného učili aj písať a čítať...
hmm, ked sa nad tym ale tak zamyslis, je toto naozaj ta najdolezitejsia vec pre nejakeho divocha? vediet citat a pisat v nejakej latinke a v jazyku, bez ktoreho sa do prichodu bielych muzov uplne bez problemov zaobisli? nie je to zbytocna praca naviac? divochom (a to ich vlastne tym pomenovanim urazam), ktori veria v nejakych duchov predkov a v moc prirody zrazu zacnu hustit nieco o trojjedinom bohu, ktory kdesi za velkou vodou zomrel za ich hriechy atd atd... je to podla mna nechutne a zbytocne... nikto misionarov o to neprosil, preco sa stavaju nad inych?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeUt júl 15, 2008 12:11 pm

asi preto, lebo keď prebiehala misionárska činnosť v strednej a južnej amerike, bola celá cirkev hnusná...ale teraz? nechápem čo je zlé na tom, keď kňaz (dobrý kňaz) odíde z presvedčenia na misie...moja kámoška bola v afganistane - vrátila sa iná...keď videla tú biedu a pod. jej práca spočívala v pomoci chudobným, prekonávaním ich starostí - samozrejme v mene ježiša krista....toto sa vám zdá tiež zlé?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeUt júl 15, 2008 1:15 pm

monkeyml napísal:
asi preto, lebo keď prebiehala misionárska činnosť v strednej a južnej amerike, bola celá cirkev hnusná...ale teraz? nechápem čo je zlé na tom, keď kňaz (dobrý kňaz) odíde z presvedčenia na misie...moja kámoška bola v afganistane - vrátila sa iná...keď videla tú biedu a pod. jej práca spočívala v pomoci chudobným, prekonávaním ich starostí - samozrejme v mene ježiša krista....toto sa vám zdá tiež zlé?
problem vidim len v tom, ze popri tej zasluznej cinnosti, ktoru robia sa s nimi vezie aj nabozenstvo... ci chces, ci nechces, je jasne, ze ho takto siria dalej... otazka je, ci takto do istej miery nezneuzivaju svoje postavenie... ak by som to chcel prehnat, tak je to asi ako v jednej casti southparku, kde misionari nedali africanom najest, kym nepovedia modlitbu a pod... ak mi teda rozumies... neviem, ci jeto tak aj v reali (hadam nie), ale skratka to nabozenstvo a plyv cirkvi sa s tym vsetkym vezie tak ci tak... a to mi prekaza... je to take zneuzivanie postavenie tych, ktori skratka nemaju na vyber...

a potom ten clanok na webstranke "bezboha" o UNICEFe, ak si pamatas, tak tam tiez nacrtol istu problematiku (ucenie o antikoncepcii a pod...)
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeUt júl 15, 2008 4:59 pm

tam som ešte nedošiel - myslím k tomu UNICEFU...ja čítam tú stránku po poradí...

ináč viem, čo máš na mysli...ja napríklad problém nevydím v tom, že ak idú niekde misionári pomáhať, tak to robia v mene svojej viery, ale ponechávajú možnosť ľudom, aby sa rozhodli či ju prijať alebo nie, pričom tú pomoc budú aplikovať ďalej na všetkých...v tomto absolútne nevidím problém...ak už aj niekto príjme pomoc a príjme aj vieru, tak do nej už musí ísť s vedomím, že vstupuje do organizácie, ktorá nie je demokratická...v tomto by sme sa hádam ako-tak mohli zhodnúť, či nie?
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeUt júl 15, 2008 5:04 pm

no druhej strane..aby clovek nieco mohol prijat potrebuje sa o tom dozvediet..nie?
takze asi tak..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeUt júl 15, 2008 6:31 pm

monkeyml napísal:
ináč viem, čo máš na mysli...ja napríklad problém nevydím v tom, že ak idú niekde misionári pomáhať, tak to robia v mene svojej viery, ale ponechávajú možnosť ľudom, aby sa rozhodli či ju prijať alebo nie, pričom tú pomoc budú aplikovať ďalej na všetkých...v tomto absolútne nevidím problém...ak už aj niekto príjme pomoc a príjme aj vieru, tak do nej už musí ísť s vedomím, že vstupuje do organizácie, ktorá nie je demokratická...v tomto by sme sa hádam ako-tak mohli zhodnúť, či nie?
s tymto suhlasim... Smile
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeUt júl 15, 2008 7:34 pm

Problém je ja v tom, že príde nejaká misia napríklad do Afganistanu a tam "hustia" do islamského obyvateľstva tie svoje "rečičky o kresťanstve", ktoré od Richarda Levie Srdce nemá v islamskom svete príliš veľký kredit. Teraz, ak je im ponuknutá pomoc spolu s týmto "bonusom" mnohí ju môžu odmietnuť to je podľa mňa chyba. Ak by nechali svoje nábožestvo doma a pomáhali bez neho, ako napríklad lekári bez hraníc majú moju plnú podporu...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeSt júl 16, 2008 11:01 am

radšej pomáhať v mene ježiša ako vôbec....obaja sa na to pozeráme z iných strán. nebudem machrovať - neviem ako prebiehajú všetky misie po svete, ale z toho čo viem, tak tam nedochádza k tomu "husteniu" ako to píšeš...každý si môže vybrať...ešte raz, píšem len z toho, čo mi povedali moji známi, ktorý boli na misiách, takže cca. 10 ľudí...ale je to asi hodnovernejšie svedectvo ako noviny alebo pod.
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeSt júl 16, 2008 8:06 pm

Tak ako to prebieha? Poviedia domorodému Afgáncovi, že povedz Otčenáš, ak nie nedostaneš obilie? Ako sa prejavuje ten náboženský charakter misie?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeŠt júl 17, 2008 12:14 pm

podľa toho, čo viem sú väčšinou zriadené nejaké centrá pomoci, kde daný misionári bývajú a kde chodia ľudia - hladní, bez šiat alebo ako-tak socialné zabezpečení ale túžiaci po omši (aj také sa stáva)...tie misie sú individuálne - to musíš pochopiť...je rozdiel robiť misie v dažďovom pralese a v New Yorku, takže aj na to treba pozerať. čo sa viery týka, tak to prebieha väčšinou asi takou formou hodiny náboženstva na divoko...v prípade domorodcov sa asi zvykne čítať z biblie, vysvetľovať, že je tu jediný Boh,ktorý vládne ich "bohom" vetrov a pod. asi nejako tak to prebieha...pokiaľ ja viem, nič násilné...každý si môže vybrať...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeŠt júl 17, 2008 9:02 pm

1) Na čo im to hovoria? Oni potrebujú obliesť najesť sa a pod. Nepotrebujú duchovnú potravu...

2) Afgánec niekde Afganistane a na omšu??? By ho tam ukameňovali...

3) A čo robia mimo tej náboženskej oblasti? Čo je priorita priviesť nejaké ovečky do stáda alebo nakŕmiť hladných?

Vedel si, že v odľahlých miestach našej planéty je možné vysvätiť za biskupa človeka, ktorý skutočne iba pozná sv. Písmo a teológiu atď... Normálne potrebuje doktorát (resp. asi len licenciát - tu nie som si istý) z teológie... - sranda nie??? to len tak naokraj...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeŠt júl 17, 2008 9:50 pm

1. ty to berieš ako neveriaci a ja zase naopak a tu je konflikt záujmov. v tomto nemáme šancu sa zhodnúť. ja v tom nevidím problém, aby sa popri pomoci ohlasovalo aj Božie slovo...ak to nie na báze násilného vnucovania alebo vydierania vo forme - nebudeš ma poslúchať?ok, nedostaneš pomoc! - tak s tým ja nemám žiaden problém...hádam pochopíš, že ja ako veriaci musím mať na to odlišný názor, nie?

2. písal som, že je to individuíálne. záleží od oblasti (krajiny, štátu, regiónu). to je hádam jasné, nie?

3. hmm...určite to je niekde presne napísané Wink ja ti presnú formuláciu nepoviem. ale misie sú ohlasovanie Božieho slova - to je tak všeobecný pojem, že si tam môžeš naozaj doplniť čokoľvek Smile

hej? akým spôsobom, resp. kde napríklad sa to dá...to som fakt nevedel (ako mnoho iných vecí Smile )
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimePi júl 18, 2008 7:44 pm

1) Tak potom ako to prebieha? Ak nechce zo svojho náboženského presvedčenia počúvať slovo Božie? A nevzniká tu problém, že ak dôjde nejaká misia čo ja viem napríklad do Saudskej Arábie a snaží sa pomáhať ľudom, dodávajú im potraviny atď. Jednoducho si miestne obyvateľstvo povie, že tam nejde, že sú tam "vymývači mozgov" (neber to zle - proste chcel som tým povedať, že ich budú chceť "konvertovať" na inú vieru) a jednoducho neprídu... náboženská stránka týchto misií im neprispieva...

3) Tak sa opýtaj kamošov Saleziánov...

Napríklad: Predpokladám, že ako tak poznáš dobre sv. Písmo - pôjdeš napríklad do Indonézie a kongregácia pre evanjelizáciu národov sa rozhodne tu zriadiť diecézu - širokoďaleko budeš jediný kto bude poznať dané pomery, dobre vychádzať s daným obyvateľstvom - tak ostáva jediné, že ťa vysvetia za biskupa - lebo iného človeka proste nebude...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitimeŠt október 30, 2008 1:10 pm

Ja osobne som proti kresťanským misám vo svete. Je to to isté ako keď sa k nám sem trepú moslimovia a podobne. Každý by mal vo svete rešpektovať vieru toho druhého, či už to je judaizmus, kresťanstvo, islam alebo to najprimitívnejšie kmeňové polyteistické náboženstvo.
Severoamerický Indiáni hovorili - Rešpektuj vieru tvojho brata vo Veľkého Ducha a vyžaduj, aby on rešpektoval tú tvoju.
Takže pchať Bibliu malým černochom do rúk je možno vhodné z hľadiska že oni samy nemajú žiadne vyššie náboženstvo okrem tých ich, kmeňových. Z druhej strany je to narúšanie ich kultúry a tradícií. Ako sa k tomu stavajú oni už neviem. Mne to až tak srdce netrhá..
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Misionárske činnosti cirkví vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Misionárske činnosti cirkví vo svete
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: