Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Misionárske činnosti cirkví vo svete

Goto down 
+4
monkeyml
StEvE
nyarlathotep
Felix
8 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 30, 2008 2:01 pm

mnoho misií sa zameriava na charitatívnu pomoc s tým, že kto CHCE, môže chodiť do kostola, čítať bibliu a pod....ak je tam voľba, nevidím v tom problém...kresťanské misie fičia väčšinou na iný spôsob ako napr. sekty...tie fakt od začiatku do konca len zháňajú ovečky....
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 30, 2008 4:12 pm

No veď to je dôvod prečo mi to až tak srdce netrhá. I keď neviem čo tým černochom iné ostáva a neberiem to ani tak že by boli nejakým finančným či iným prínosom pre cirkev. Ja to nepodporujem ani nezastávam ale ani proti tomu nejak extrémne nevystupujem ako proti niečomu zlému.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeSo máj 16, 2009 10:41 am

misie same osebe su u krestanov preslavene viac tim ze Oni krestania pomahaju druhym.....je to fakt nieco ako reklama pre cirkev....

sranda je vtom ze o takych misionarov co pridu do inej krajiny pomahat konkretnym ludom a primu pocase domorode nabozenstvo..ze opustia od krestanstva, cirkev ani necekne


este dobre ze sa tocia dokumenty ))
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeSo máj 16, 2009 7:57 pm

mozes nas o tom informovat rad sa dozviem...ako a co sa deje aj v tomto smere ako uvadzas...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeSo máj 16, 2009 10:58 pm

Screamos napísal:
misie same osebe su u krestanov preslavene viac tim ze Oni krestania pomahaju druhym.....je to fakt nieco ako reklama pre cirkev....

sranda je vtom ze o takych misionarov co pridu do inej krajiny pomahat konkretnym ludom a primu pocase domorode nabozenstvo..ze opustia od krestanstva, cirkev ani necekne


este dobre ze sa tocia dokumenty ))

poznáš nejakého misionára osobne??? ak nie, tak sa spamätaj!!! je to vrcholne ťažké a namáhavé...ide HLAVNE o pomoc ľuďom...samozrejme, v niektorých krajinách (predovšetkým rozvinutých) je hlavná úloha šírenie viery, ale nikdy to nie je násilím...každý sa môže rozhodnúť...tvoj príspevok je mimo...
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeSo máj 16, 2009 11:45 pm

monkeyml napísal:
poznáš nejakého misionára osobne??? ak nie, tak sa spamätaj!!! je to vrcholne ťažké a namáhavé...ide HLAVNE o pomoc ľuďom...samozrejme, v niektorých krajinách (predovšetkým rozvinutých) je hlavná úloha šírenie viery, ale nikdy to nie je násilím...každý sa môže rozhodnúť...tvoj príspevok je mimo...

asi tak.. súhlasím. Misionárov na spôsob Pizarra už niet, misie dneška robia cirkvi dobré meno. Veď pomáhajú ľuďom, ktorým nikto nikdy v živote nepomohol, ľuďom, čo žijú z dolára na deň a sú sužovaní všetkým možným i nemožným. Neviem, čo ti na tom ako vadí.. že okrem vody a liekov dajú deťom do ruky aj bibliu? Že ich učia čítať, aby z tej biblie niečo mali? To nech sú radšej všetci ľudia kresťanmi, akoby mali žiť a umierať od smädu či na úplne bežné choroby. Nemajú nič a nikdy ani nič mať nebudú, plakal by si, keby si vedel aké beznádejné vyhliadky majú tí ľudia do budúcnosti. Misionári samotní sa vystavujú obrovskému nebezpečenstvu, keď lezú nevedno kam, len aby priniesli kúsok nádeje. Nie každý si to vie vážiť.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeSo máj 16, 2009 11:58 pm

monkeyml napísal:


poznáš nejakého misionára osobne??? ak nie, tak sa spamätaj!!! je to vrcholne ťažké a namáhavé...ide HLAVNE o pomoc ľuďom...samozrejme, v niektorých krajinách (predovšetkým rozvinutých) je hlavná úloha šírenie viery, ale nikdy to nie je násilím...každý sa môže rozhodnúť...tvoj príspevok je mimo...

prosim este raz si poriadne precitaj co som napisal ja a co si ktomu napisal ty dobre?
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeNe máj 17, 2009 12:00 am

Nietzsche napísal:
Misionári samotní sa vystavujú obrovskému nebezpečenstvu, keď lezú nevedno kam, len aby priniesli kúsok nádeje. Nie každý si to vie vážiť.

myslim ze tu bola aj rec o lekaroch ktori tam idu pomahat unicef.cerveny kriza ti bibliu do ruk nepchaju...skor slabikar......tak koho si viac vazia krestania? svojich misionarov ci takychto ludi?

a skade set nabrali ze ja som proti misionarom....
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimePo máj 18, 2009 5:26 pm

Screamos napísal:
monkeyml napísal:


poznáš nejakého misionára osobne??? ak nie, tak sa spamätaj!!! je to vrcholne ťažké a namáhavé...ide HLAVNE o pomoc ľuďom...samozrejme, v niektorých krajinách (predovšetkým rozvinutých) je hlavná úloha šírenie viery, ale nikdy to nie je násilím...každý sa môže rozhodnúť...tvoj príspevok je mimo...

prosim este raz si poriadne precitaj co som napisal ja a co si ktomu napisal ty dobre?

tak som si ho prečítal ešte raz...hmm..reklama na cirkev? fuu...kámoš robil misie v dažďovom pralese...nechcel by si to robiť za neho...vieš čo bolo jeho hlavnou náplňou? učiť ich obrábať pôdu, používať nástroje na jej obrábanie, čítať a písať....šírenie viery bolo asi 5% z toho...a reklama? hmm..veškerá žádna z toho...ak myslíš tou reklamou to, že cirkev to spomína ako záslužnú činnosť, nevidím v tom problém...tí ľudia v najmä v afrike, ázii a latinskej amerike riskujú veľa krát životy...prečo to nespomenúť, poukázať na to....činnosť červeného križe? samozrejme to isté...veľmi záslužná činnosť...rozdiel je v tom, že kresťanské misie vykonávajú veriaci ľudia a preto je hádam pochopiteľné, že túto vieru ponúkajú aj iným...vravím touto poslednou vetou za pár kamarátov, ktorých poznám osobne - nešlo o vnucovanie viery a bolo to minimum ich činnosti...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimePo máj 18, 2009 9:14 pm

no co ti nato...mas pravdu....ale toto ze len kvoli misionarom sa cirkev rozrastla do celeho sveta nemozes popriet.....a to 5% urcite nesu )) oni vedia co robia...

povedal by som ze krestanstvo je zname tim ze ludia viac presadzuju svoje ego..

oproti aziskym nabozenstvam kde sa vlastne ego potlaca

akoze aj krestania to maju v uceni ...ale tot nikto nevie preco je realita pravy opak
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 19, 2009 7:38 pm

Screamos napísal:

povedal by som ze krestanstvo je zname tim ze ludia viac presadzuju svoje ego..

oproti aziskym nabozenstvam kde sa vlastne ego potlaca

tak ty si to povedal presne naopak..lol ale nevadi treba si nastudovat tie "azijske nabozenstva" Shocked Twisted Evil Twisted Evil
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 19, 2009 7:54 pm

von Schwerzell napísal:
Screamos napísal:

povedal by som ze krestanstvo je zname tim ze ludia viac presadzuju svoje ego..

oproti aziskym nabozenstvam kde sa vlastne ego potlaca


tak ty si to povedal presne naopak..lol ale nevadi treba si nastudovat tie "azijske nabozenstva" Shocked Twisted Evil Twisted Evil

Screamos napísal:

akoze aj krestania to maju v uceni ...ale tot nikto nevie preco je realita pravy opak


ty si najprv precitaj setky riadky....a potom zacni studovat tie azijske nabozenstva...poradim ti..zacni s indiou...a ich castamy
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 19, 2009 8:00 pm

hm napis co je podstatou krestanstva podla teba Screamos..?
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 19, 2009 8:24 pm

podstata?...asi ze byt v zivote dobry pokorny a pri poslednom sude sa dostat doneba ...Smile tak?

nahodou obdivujem nektorich krestanov....zo strdeoveku napriklad katarsku sektu...ktora sa zpriecila papezovy ....

alebo frantiskansky rad mnichov...ktori nechali vsetok majetok...na prostest proti obohacovaniu cirkvy..ked predavala odpustky za peniaze.....ale to je faaakt male percento krestanov ktorych by som nazval...nasledovnici JK takych 70-80%cirkvy sama skazenost a falos
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 19, 2009 8:26 pm

Screamos napísal:
podstata?...asi ze byt v zivote dobry pokorny a pri poslednom sude sa dostat doneba ...Smile tak?


nie..skusaj dalej...az ked budes vediet podstatu krestanstva..mozes zacat nan "kydat"
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 19, 2009 8:37 pm

jaaaj...no daj svoju podstatu krestanstva.....

btw uz si si prestudoval tie casty?Smile
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeUt máj 19, 2009 8:42 pm

ked nevies argumentovat takto to dopadne....je mi luto ale mas prilis velke komplexy na otvorenu diskusiu....

takze ja by som mal k tebe zatial len tolko... Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeSt máj 20, 2009 1:05 pm

sakra:D tak ja ti odpoviem na tvoju prozbu

polozim ti tu istu prozbu a ty zacnes trepat ze neviem argumentovat?Very Happy preco normalne nenapises aka je podla teba podstata krestanstva?
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeSt máj 20, 2009 4:57 pm

Ja si dovolím zapojiť sa. Podstata kresťanstva podľa mňa tkvie v prikázaní - miluj blížneho svojho, ako seba samého. To je si myslím to hlavné, o čom je kresťanstvo a čo učil Ježiš.
Z toho sa už vyvíja všetko ostatné, takže sa nemusím moc rozpisovať, teda dúfam.
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeSt máj 20, 2009 5:31 pm

Vulkulak napísal:
Ja si dovolím zapojiť sa. Podstata kresťanstva podľa mňa tkvie v prikázaní - miluj blížneho svojho, ako seba samého. To je si myslím to hlavné, o čom je kresťanstvo a čo učil Ježiš.
Z toho sa už vyvíja všetko ostatné, takže sa nemusím moc rozpisovať, teda dúfam.

no konecne.....
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeSt máj 20, 2009 7:39 pm

von Schwerzell napísal:
Screamos napísal:
podstata?...asi ze byt v zivote dobry pokorny a pri poslednom sude sa dostat doneba ...Smile tak?


nie..skusaj dalej...az ked budes vediet podstatu krestanstva..mozes zacat nan "kydat"

ehm:) a co ja som asi tim dobry myslel??
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 21, 2009 2:23 pm

človek môže byť dobrý ale pri tom sa to nemusí týkať toho základného prikázania láska...a pojem dobrý je dosť všeobecný a nepresný...a ďalšia vec chlapci..za off topic sakra....!!!


MISIE - screamos zareagujem na tvoj príspevok, kde si písal, že sa cirkev rozširuje teraz najmä vďaka nim...podľa mojich informácií je počet veriacich skôr v regresii, takže neviem a ďalšia vec - kresťania sú už takmer všade a každý pozná ich činnosť, t.z. kto k nim chce pristúpiť, tak pristúpi a naopak....misie vidím v úplne inom svetle...myslím moderné misie...súčasné, aby sme sa rozumeli...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Misionárske činnosti cirkví vo svete   Misionárske činnosti cirkví vo svete - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Misionárske činnosti cirkví vo svete
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: