Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Smrť ..

Goto down 
+5
monkeyml
nyarlathotep
von Schwerzell
alganor
Sybila
9 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorSpráva
Sybila
Panoš
Panoš
Sybila


Poeet p?íspivku : 183
Registration date : 30.06.2008

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 02, 2008 8:20 pm

ja si nemyslím, že ano.. Very Happy akože odpovedam ti an otázku... aj on určite urobil chyby ale enmyslím, že ons a budem musieť niekomu zodpovedať! Very Happy
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 02, 2008 6:33 pm

neodpovedal mi nikto... ma samotny boh pravo stat po svojej pravici? Smile
Návrat hore Goto down
Sybila
Panoš
Panoš
Sybila


Poeet p?íspivku : 183
Registration date : 30.06.2008

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 02, 2008 6:13 pm

no ona to podala tak, že sám si povieš či na to máš právo...su rpedsa rôzne stupne hriechov! Very Happy ked si iba protivný ale konáš podla svedomia nemal by si sa prečo báť dna smrti, pretože opakujem. Boh je pravda ! a pri nom zistíš čo zle si urobl a pokial ťa to enbdue tažiť na svedomí je to len na tebe.
Každý má rpedsa právo byť v nebi je to len na nás čo my považujeme za hriechy!
niekto spácha vraždu a pvažuej to za normálne! Práve pred bohom by si to mal uvedomiť, pocítiť bolesť tých, ktorých zabil...

Boh nás mleje rovnako takže nemôže povedať !teba som mal menej rád bež do pekla..." Pokial si mi sami neuvedomíme svoje chyby on nemá právo nás sudiť, alebo sudiť nás objektívne! Very Happy:D tot moj skromný názor..nezabudajte že som Ateistka!! lol!
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 02, 2008 5:32 pm

No a ak niekto to právo má, tak o tom rozhodne asi len samotný boh...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 02, 2008 5:10 pm

ked sa to vezme tak, že každý je hriešny, tak ani nie...
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 02, 2008 4:34 pm

sybila napisala ze "az vtedy si uvedomime ze nemame pravo byt pri bohu"

a ma nato niekto pravo ?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 02, 2008 12:29 pm

no ved, ak sa chcem spravat ako hajzel a neniest za to zodpovednost skvarenim sa v pekle, tak mi staci zit az do sudneho dna, resp. v ten den zomriet, to uz je jedno... lebo vtedy peklo zanikne, ako si povedal...
ale nevsimaj si ma... ja len tak haluzim... Laughing

dufam len, ze aj boh sa postavi pred taky posledny sud za vsetky tie vrazdy, ktore vykonal... resp. uz to uprimne olutoval?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 02, 2008 12:20 pm

heh...súdny deň..aký deň presne myslíš? deň tvojej smrti alebo ten súdny deň kedy bude uskutočnený posledný súd. lebo dátum toho posledného súdu veru nie je známy. ale v podstate je aj taká možnosť, že ak si celý život hajzel a pred smrťou sa dáš pokrstiť, vyspovedať a príjmeš posledné pomazanie, môžeš sa dostať do neba...ale nemusíš...ak to robíš z vypočítavosti a plánuješ si to, tak nie....musíš úprimne oľutovať svoje skutky - veľkosť úprimnosti zhodnotí samozrejme samotný boh Wink btw. sa tu asi natíska otázka na akú kariku žiť slušne a poctivo, keď to môže mať v konečnom dôsledku rovnaký efekt...no, v biblii je o tom jedno podobenstvo...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 02, 2008 11:02 am

ok... moj zaver: idealne teda je spravat sa ako hajzel cely zivot, ale naplanovat si smrt tesne pred sudnym dnom... Laughing
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 02, 2008 10:55 am

nie celú večnosť...peklo pominie v súdny deň predsa Rolling Eyes

Wink
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 02, 2008 8:29 am

takze za 60 rokov zivota mam celu vecnost trpiet? hmm...
Návrat hore Goto down
Sybila
Panoš
Panoš
Sybila


Poeet p?íspivku : 183
Registration date : 30.06.2008

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeSt október 01, 2008 7:54 pm

ja akože som na cirkevnej škole Twisted Evil a dnes sme s profesorkou rpeberali práve sudny den..
podla nej sa po smrti stretneme s Bohom, ktorý je pravda a až vtedy si uvedomíme svoje chyby a všetko zle čo sme kedy spravili... sami prídme na to, že nemáme právo byť pri Bohu a preto budeme trpieť a práve to utrpenie je peklo...
akože ja sa presvedčiť nedám si stále myslím, že úproste smrť je koniec pretože načo potom žiť ale aj tak takáto nová myšlienka sa mi zapáčila...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimePo september 29, 2008 8:57 pm

StEvE napísal:
nyar: jj sak co ked ti elfovia tam su ? Wink
samozrejme, ze tam su... spolu s pinokiom, zubnymi vilami (nemozem si pomoc, odkedy som videl hellboya 2 v nich verim) a kentaurom Karolom hraju karty a uvazuju, ze co v tom lese vlastne robia...

Br@no: tak si to nepredstavuj, ked ti to tak dava zabrat... Laughing
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimePo september 29, 2008 7:35 pm

neee, cakam na nyarovu reakciu aby som mohol odporovat Very Happy , si proste nedokazem predstavit smrt ako definitivny koniec rendeer
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimePo september 29, 2008 7:26 pm

ja asi najskor k novemu zaciatku Wink


nyar: jj sak co ked ti elfovia tam su ? Wink
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimePo september 29, 2008 7:12 pm

kčomu by ste teda prirovnali smrť?
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimePo september 29, 2008 4:08 pm

No myslel som to vlastne tak že to je pravda, pretože tam nikde nie je 100% istota, nyarlathotep píše o tom tak ako to je z vedeckého pohľadu v súčasnosti, teda že síce nemáme dôkaz že po smrti nič nie je, ale zatiaľ všetko naše zistenie k tomu smeruje a to je pravda..(len pripomínam že ak po smrti nie je nič, nikdy na to nezískame skutočný dôkaz, pretože nikdy nebudeme mať istotu, pričom keby bol po smrti raj a peklo, zistili by sme to raz po smrti určite). Alebo je to tak že veda začína zisťovať prítomnosť ducha v ľudskom tele? Pokiaľ viem tak nie, ale môžem sa aj mýliť a ak, tak ma oprav...
Napísal som že je to pravda, pretože to nie je jasné tvrdenie jedinej možnej skutočnosti, ale pripúšťa tu aj možnosť že to tak nie je, no naše momentálne vedecké znalosti sa k tomuto záveru približujú najviac zo všetkých ostatných možností, ktoré máme k dispozícií.

A ešte čo sa týka skutočnej pravdy, môj názor je asi takýto:
Skutočná pravda je jedine tá že niečo teraz v tomto momente existuje (nie že niečo bolo, alebo bude) a to že ju nikdy nezistíme s úplnou istotou. Všetko čo tvrdíme že vieme je len to v čo veríme keďže ničomu nemôžeme pripísať 100% pravdivosť, len sa k tejto hodnote blížime tak, že v praxi tvrdíme že danú vec vieme, alebo že je to pravda, lebo sa to v praxi nedá kvalitatívne využívať. Zdalo by sa že sme o danej veci presvedčení menej ako skutočne sme a takisto by (skoro) každý pri takomto vysvetľovaní len krútil očami, no v skutočnosti na všetko existuje hádam neobmedzené množstvo možností, ktoré však majú takú malú pravdepodobnosť že sú skutočné, že sme si zvykli ich považovať za nemožné, ale stále určitý úlomok z percenta pravdepodobnosti majú.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimePo september 29, 2008 1:26 pm

michal to myslel asi tak, že z jeho pohľadu je ten výrok čistá pravda a za takú ju považuje no a ty schwerzell si na to šiel vedecky a vážne a chcel si zdôrazniť, že čistá pravda je veľmi unikátna vec a je ťažko ju dokázať a vlastne v tejto debate, resp. v tejto problematike zatiaľ nie je v našich silách to dokázať....

myslím, že tak nejak ste to chalani mysleli, že? Wink

alganor: Krempaského si celkom "podáva" ten chlapík z tej stránky bez boha...asi ho nemá príliš v láske, resp. si ho veľmi neváži a nepovažuje ho za veľkú vedeckú autoritu. ale to len ako bočné info.
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimePo september 29, 2008 12:15 pm

no ze si taky vsevedko ked vies co je cista pravda... Laughing Laughing
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeNe september 28, 2008 10:59 pm

Question vysvetli to konkrétne prosím ťa...čo sa ti na tom nepáči?
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeNe september 28, 2008 7:53 pm

MichalSVK napísal:
nyarlathotep napísal:
StEvE napísal:
a dokazes pochopit ako moze niekto s istotou tvrdit ze po smrti nebudeme "zit" ?
ano... vsetko tomu nasvedcuje, ze ak raz zomries, ukoncis tym svoju existenciu - je skratka koniec... nemam dovod o tom pochybovat... zda sa mi to logicke a v medziach nasich vedeckych poznatkov...
ak totiz pripustime nejake spekulacie o posmrtnom zivote, sme v rovnakej oblasti ako s so spekulaciami o existencii boha... mozme tvrdit, ze veda dnes este nedokaze "odmerat" dusu, ktora opusta telo, ale su to len spekulacie... to uz mozem tvrdit, ze po smrti sa ludska dusa reinkarnuje do kocky cukru... a dokaz, ze to tak nie je...

Toto je čistá pravda .
...

Question Exclamation
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeNe september 28, 2008 6:16 pm

Navrhoval by som postaviť otázku takto:

Prečo by malo byť niečo za smťou? Corpus zhnije a anima pravdepodobne neexistuje. A čo je to vlastne duša a čo sa s ňou po smrti stane?
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeNe september 28, 2008 4:25 pm

Sybila napísal:
a ked je človek zložený z tela, duše a ducha kde je rozum?? alebo čo to je?... ide o to, že nedokážem pochopiť ako može niekto s istotou tvrdiť , že po smrti bdueme žiť? aj keby nebudete to ten istý život ....
pre lepsie pochopenie trichotomickeho modelu cloveka ti odporucam precitat knihu od Juliusa Krempaskeho: Veda versus viera?
autor pise knihu z poznatkov, ktore ziskal pocas prace v jeho obore, takze je tam ten punc vedeckosti.
a ak by niekto nevedel, kto je krempasky:
kód:
 http://www.osobnosti.sk/index.php?os=zivotopis&ID=59474&mainkat=1
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeNe september 28, 2008 2:59 pm

nyarlathotep napísal:
StEvE napísal:
a dokazes pochopit ako moze niekto s istotou tvrdit ze po smrti nebudeme "zit" ?
ano... vsetko tomu nasvedcuje, ze ak raz zomries, ukoncis tym svoju existenciu - je skratka koniec... nemam dovod o tom pochybovat... zda sa mi to logicke a v medziach nasich vedeckych poznatkov...
ak totiz pripustime nejake spekulacie o posmrtnom zivote, sme v rovnakej oblasti ako s so spekulaciami o existencii boha... mozme tvrdit, ze veda dnes este nedokaze "odmerat" dusu, ktora opusta telo, ale su to len spekulacie... to uz mozem tvrdit, ze po smrti sa ludska dusa reinkarnuje do kocky cukru... a dokaz, ze to tak nie je...

Toto je čistá pravda, tiež si myslím že netreba veriť v niečo čo nevieme vysvetliť ani pochopiť, a dokázať to že to tak naozaj je, je prioritou, nie dokazovať že to tak nie je, lebo to je proti logike.

Každopádne nemôžeme vylúčiť nič o čom nie sme presvedčený skutočnými dôkazmi že to tak skutočne nie je, preto sa nedá vylúčiť ani posmrtný život alebo reinkarnácia aj keď sa nám to zdá príliš málo pravdepodobné.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitimeNe september 28, 2008 1:34 pm

StEvE napísal:
nyar:
jasne ze to nedokazem
ale podla mna neni dobre s istotou tvrdit ani to ze nieco je ani to ze nieco nie je
dobre... cize nebudeme s istotou tvrdit, ze 2+3 nerovna sa 10?
alebo ze v lesoch neziju elfovia? (lebo co ked hej)
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Smrť .. - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Smrť ..
Návrat hore 
Strana 2 z 4Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Filozofia-
Prejdi na: