Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Smrť ..

Goto down 
+5
monkeyml
nyarlathotep
von Schwerzell
alganor
Sybila
9 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorSpráva
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeNe september 28, 2008 12:11 pm

nyar:
jasne ze to nedokazem
ale podla mna neni dobre s istotou tvrdit ani to ze nieco je ani to ze nieco nie je
Návrat hore Goto down
Sybila
Panoš
Panoš
Sybila


Poeet p?íspivku : 183
Registration date : 30.06.2008

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeNe september 28, 2008 11:04 am

nyarlathotep to celkom dobre vystihol...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeSo september 27, 2008 9:59 pm

StEvE napísal:
a dokazes pochopit ako moze niekto s istotou tvrdit ze po smrti nebudeme "zit" ?
ano... vsetko tomu nasvedcuje, ze ak raz zomries, ukoncis tym svoju existenciu - je skratka koniec... nemam dovod o tom pochybovat... zda sa mi to logicke a v medziach nasich vedeckych poznatkov...
ak totiz pripustime nejake spekulacie o posmrtnom zivote, sme v rovnakej oblasti ako s so spekulaciami o existencii boha... mozme tvrdit, ze veda dnes este nedokaze "odmerat" dusu, ktora opusta telo, ale su to len spekulacie... to uz mozem tvrdit, ze po smrti sa ludska dusa reinkarnuje do kocky cukru... a dokaz, ze to tak nie je...
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeSo september 27, 2008 9:31 pm

a dokazes pochopit ako moze niekto s istotou tvrdit ze po smrti nebudeme "zit" ?
Návrat hore Goto down
Sybila
Panoš
Panoš
Sybila


Poeet p?íspivku : 183
Registration date : 30.06.2008

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeSo september 27, 2008 4:05 pm

a ked je človek zložený z tela, duše a ducha kde je rozum?? alebo čo to je?... ide o to, že nedokážem pochopiť ako može niekto s istotou tvrdiť , že po smrti bdueme žiť? aj keby nebudete to ten istý život ....
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimePi september 26, 2008 7:26 pm

StEvE napísal:
a ma telo aj ducha ?
ak ano tak asi je sanca ze ten duch bude "zit" aj po smrti tej fyzickej schranky...
ak si dobre pamatam, tak clovek je zlozeny z tela, ducha a duse...ale blizsie ti uz nepoviem Embarassed
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimePi september 26, 2008 7:12 pm

a ma telo aj ducha ?
ak ano tak asi je sanca ze ten duch bude "zit" aj po smrti tej fyzickej schranky...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeŠt september 25, 2008 11:28 pm

preto so slovíčko potvrdené dal do úvodzoviek, lebo opäť ide len o tvrdenia, ktoré pokiaľ viem neboli nikdy dokázané...to by samozrejme mohol byť aj argument a nepriamy dôkaz toho, že život po živote nie je....btw. pes baskervillský je fajn kniha Wink
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeŠt september 25, 2008 11:15 pm

monkeyml napísal:
údajné "potvrdené" stretnutia s duchmi a pod.? aj to môže niečo znamenať, nie?
moze... ze strach ma velke oci... a co pes baskervillsky?

EDIT: aby ste ma nechytali za slovicka, ze psa baskervillskeho vymyslel A.C.Doyle tak davam zopar linkov:
kód:
http://www.castleofspirits.com/Australianghosthunters/ghostdog.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Black_dog_(ghost)
http://www.ghosts.org/stories/tales/dog-ghost.html
a dali by sa najst aj dalsie...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeŠt september 25, 2008 9:39 pm

aby som odpovedal na tvoju otázku...keď pes zomrie, jeho telo sa rozloží v zemi...má pes dušu? kto vie...skôr nie...má ju človek? hádam áno...furt len dohady...s istotou sa to zase nedá tvrdiť...ale čo potom rôzne haluze s duchmi...údajné "potvrdené" stretnutia s duchmi a pod.? aj to môže niečo znamenať, nie?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeŠt september 25, 2008 7:39 pm

von Schwerzell: no v tvojom prvom prispevku som zacitil take nevypovedane presvedcenie,tak ale mozno som si ho nespravne vysvetlil... co ine si ale potom svojim tajomnym polovyrokom "ale vieme a pozname co nas odlisuje od zvierat" chcel povedat? alebo som to mal chapat len taku vetu pomimo, akoze nesuvisi s temou, ale preco ju nenapisem?
Návrat hore Goto down
Sybila
Panoš
Panoš
Sybila


Poeet p?íspivku : 183
Registration date : 30.06.2008

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeŠt september 25, 2008 7:21 pm

akože astrálne telo... celkom enchápem, že či myslíš telo ako duchovnu podobu s rozumom alebo len nejaku schránku kde by ti po smrti prebývalo tvoje mysleni
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeŠt september 25, 2008 3:25 pm

nyarlathotep napísal:
von Schwerzell napísal:
co my vieme....ale vieme a pozname co nas odlisuje od zvierat...
takze len preto, ze dokazeme o smrti uvazovat, logicky musi nieco po smrti byt? to je trochu divny myslienkovy pochod... Smile

.

praveze som si pouzil logicke syntagmy...ktore si pootm chcel logicky vyvratit... cheers

no jedine ludia mame druhu signalnu sustavu...ktora nam dovoli z biologckeho hladiska rozvijat nase psyché...

ja si myslim ze okrem toho telesneho tela..mame este aj to tzv astralne telo....
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeŠt september 25, 2008 9:53 am

Súhlasím z nyarlathotepom, však sme len živé tvori, ktoré od evolúcie dostali ako zbraň len lepší a vyvinutejší mozog, nič viac a nič menej.... a pridám otázku čo sa stane zo stromom keď vyschne, zvedne a rozloží sa?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeŠt september 25, 2008 8:56 am

von Schwerzell napísal:
co my vieme....ale vieme a pozname co nas odlisuje od zvierat...
takze len preto, ze dokazeme o smrti uvazovat, logicky musi nieco po smrti byt? to je trochu divny myslienkovy pochod... Smile

Sybila: pekny nazor... Smile ludia by mali zo zivota vytazit maximum, lebo spoliehat sa na to, ze po smrti bude nejaka party v raji, alebo co, no to je ako sa spoliehat, ze o chvilku mi zavola nejaky typek, ci nechcem zopar milionov NSk...
Návrat hore Goto down
Sybila
Panoš
Panoš
Sybila


Poeet p?íspivku : 183
Registration date : 30.06.2008

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeSt september 24, 2008 8:23 pm

no ja som skeptik si osobne myslím, že po smrti nie je nič!!!
je mi luto ale ja by som inak nechápala, že rpečo máme žiť a užívať si život keby nás po smrti čakalo niečo lepšie! to by predsa život bol...proste neverím na posmrtný život a ani na reinkarnáciu... na nu som kedysi verila len rpeto aby som možno upokojila samu seb alae teraz už neverím ničomu... som proste rpesvedčená že po smrti nei ej nič! Preto žijeme!
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeSt september 24, 2008 6:15 pm

nyarlathotep napísal:
co sa stane s mojim psom, ked zomrie?

co my vieme....ale vieme a pozname co nas odlisuje od zvierat...ajked niektore mi pripadaju inteligentjsie ako podaktori ludia...zial...ale to je ina tema..
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeSt september 24, 2008 4:34 pm

monkeyml napísal:
každý verí niečomu inému....pre mňa neexistencia ničoho po živote neprijateľná...nechcem si pripustiť, že žijem tento krátky život na zemi len pre to, aby som ho nejako prežil a potom moje telo zhnije v rakve s tým, že moje vedomie zanikne...nyarlathotep má na to svoj výraz - niečo, že ľudstvo je príliš pyšné na seba, že si jednoducho nevieme pripustiť, že je len výsledkom slepej náhody a evolúcie...

Pokojne ma tam k nyarlathotepovi môžeš pripísať...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeSt september 24, 2008 4:32 pm

co sa stane s mojim psom, ked zomrie?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeSt september 24, 2008 11:24 am

každý verí niečomu inému....pre mňa neexistencia ničoho po živote neprijateľná...nechcem si pripustiť, že žijem tento krátky život na zemi len pre to, aby som ho nejako prežil a potom moje telo zhnije v rakve s tým, že moje vedomie zanikne...nyarlathotep má na to svoj výraz - niečo, že ľudstvo je príliš pyšné na seba, že si jednoducho nevieme pripustiť, že je len výsledkom slepej náhody a evolúcie...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeUt september 23, 2008 6:36 pm

to je dobry vyraz pre to...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeUt september 23, 2008 4:36 pm

noskor je to pseudoscience a parascience
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeUt september 23, 2008 4:12 pm

cital som od neho Zivot pred zivotom a Zivot po zivote (alebo tak nejak sa volali tie knihy)... je to uz peknych par rokov dozadu, takze si obsah uz velmi nepamatam, ale v jednej riesil reinkarnaciu a v druhej tzv. NDE (near death experience) a zname tunely na konci ktorych bolo svetlo... Smile

neviem, co by som na tie knihy povedal dnes, kdesi doma u rodicov ich este stale mam, ale skor to uz radim medzi "zahadologicku" literaturu...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeUt september 23, 2008 11:44 am

cital niekto uz knihy od Dr. Raymona Moodyho?
ja som cital dve a musim povedat ze je to dost na zamyslenie...
ak niekto nevie o koho ide tuna link:
kód:
http://en.wikipedia.org/wiki/Raymond_Moody
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitimeUt september 23, 2008 11:34 am

kedze nikdo nechce zacat, tak ja spustim....
poznate odpoved jedneho biskupa, na otazku , na co sa budem modlit, pomahat ludom, jednoducho zit zivot podla krestanskych zasad, ked po smrti nic nie je???
odpoved znela: mozno nic nie je, ale co ak predsa????
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Smrť .. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Smrť .. - Stránka 3 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Smrť ..
Návrat hore 
Strana 3 z 4Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Filozofia-
Prejdi na: