Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?

Goto down 
+7
Vulkulak
Madria
alganor
Brano
nyarlathotep
monkeyml
loverman74
11 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 1:52 pm

Ale monkey, kvoli tomu som podciarkol to oddani Bohu. Nehovorim o ludoch, co sa tvaria byt krestanmi, respektive tych, co svoju vieru beru s istym nadhladom (ako som presvedceny, ze to robis ty). Mal som na mysli tych pravovernych, taky ten tradicny obraz krestana. Tvaricka plna pokoja, zlozene ruky a svatoziara nad hlavou. Oni maju Boha, ten vsetko zariadi, toho voli sa my musime podriadit. Krestanska cirkev nikdy nedopriala ambicioznym. Len tak tresnem jeden priklad, Akvinskeho spravodliva cena. Neviem, ci si o nej pocul.. Podla neho cena, za ktoru obchodnik predava svoj tovar, by mala odpovedat jeho spolocenskemu postaveniu a mala by sluzit k tomu, aby si ho i nadalej udrzal. To v preklade znamena, ze Akvinsky povazoval za spravodlive, ak bohaty obchodnik predaval tovar za vyssiu cenu ako chudobny, lebo tym sa udrzal jeho zivotny standart. Zjavne nemal ponatia o funkcii trzneho systemu, ale to teraz nie je podstatne. Podstatne je, ze chudobny mal zostat chudobnym a bohaty bohatym. Status quo. To je presne to, o co sa cirkev vzdy snazila. To, ze aj chudobni svojim pricinenim bohatnu a bohati krachuju tu teraz neriesim, ide o ideu, ktoru v sebe krestanstvo nosi. Dalsou takou zarukou nemennosti bol napriklad urok, ktory bol povazovany za hriech. Ako ma clovek zbohatnut? Vlastnymi rukami sotva.. Nejak to vydrzte, v nebi sa predsa vsetci budeme mat dobre. Zivot v iluzii je tragedia..
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 8:13 pm

nyarlathotep napísal:
to jedlo som dal s nadsazkou, zas to neber doslovne...
teba naplna modlitba, mna naplna pocuvanie hudby... (a ver mi, skusal som aj modlitbu, ale hudba je lepsia, pre mna)

mimochodom, co mi ponuka viera v boha?
Mňa tiež napĺňa počúvanie hudby. Aj keď si môžem pochutnať nad dobrým jedlom, aj to ma napĺňa. Napĺňa ma keď strávim pekný deň s kamarátmi alebo si oddýchnem na vychádzke v prírode. Áno, aj tie veci ma napĺňajú.
Skúšal si aj modlitbou.. neskúšal si správne Smile Vieš koľko rokov mne trvalo nájsť Boha? Už ako malý chlapec som bol všade obklopený kresťanmi, okrem rodiny tá je ateistická, ale jednoducho neveril som im, nič ma z ich rečí nebavilo, aj keď som sa občas skúšal modliť tak nič sa nezmenilo, doslova nič. Preto som sa aj modliť prestal.
Potom ale prišiel akýsi zlom, vnútri som cítil pocit že už len pre všeobecnejšie náboženské poznatky alebo pre čo, by sa mi oplatilo do toho kresťanstva trochu zahĺbiť. A nemusel som sa ani zahĺbiť moc, prvou kresťanskou literatúrou to už išlo samo.
A inak, modliť sa tiež treba vedieť. To nieje kľačanie na kolienkach a mrmľanie si popod nos nadrvené texty. Mal by to byť duchovná zážitok sám o sebe, keď si niekto povie že : ach, idem sa skúsiť pomodliť čo to spraví a nespraví to nič, tak kašle na to, to je blbosť. Modlitba nie je o skúšaní, aj v modlitbe sa dá zdokonalovať.. A keď je úprimná zo srdca, tak to už je krása Smile
Ja osobne som vo viere ešte až tak nepokročil, modlím sa možno raz -dva razy do týždňa, do kostola nechodím, Bibliu čítam občas a tak ďalej. Ale myslím že časom to bude lepšie a aj v to verím Smile
Čo ti ponúka viera v Boha? Úprimne? Neviem. Čo by si od nej chcel aby ti ponúkala? Alebo čo ti by podľa teba ponúknuť mala?

Inak s tou priebojnosťou, neviem jak kto, ale aspoň ja osobne nenechávam všetko tak že veď to čo si teraz vytrpím, za to budem odmenený v nejakom raji. Žijem tak, jak sa mi chce a jak si to vyžadujú moje potreby. Nenechávam nič na vyššiu moc. Nežijem v takej viere ako poniektorí.
By the way .. už len pre to, čo som teraz napísal a čo si myslím by ste ma nemali nazývať nacistom Smile Ale jak je libo, vy ste predsa odborníci.
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 11:20 pm

Vulkulak napísal:
By the way .. už len pre to, čo som teraz napísal a čo si myslím by ste ma nemali nazývať nacistom Smile Ale jak je libo, vy ste predsa odborníci.
Ale nehraj sa tu na urazeneho, na forach je odbornikom kazdy. Aj ty, ked je treba..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeSo november 01, 2008 10:20 am

Vulkulak napísal:
Čo ti ponúka viera v Boha? Úprimne? Neviem. Čo by si od nej chcel aby ti ponúkala? Alebo čo ti by podľa teba ponúknuť mala?
tak trosku preformulujem otazku: co ponuka viera tebe?
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeSo november 01, 2008 1:09 pm

A musí mi niečo ponúkať, aby som bol veriaci?
Ale tak aby sme sa tu nebombardovali protiotázkami: Viera mňa osobne napĺňa, vnáša do môjho života akúsi radosť. Jednoducho vec, čo tebe s tvojim postojom ťažko vysvetliť. Podobne ako s tou modlitbou.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeSo november 01, 2008 2:33 pm

Vulkulak napísal:
A musí mi niečo ponúkať, aby som bol veriaci?
Ale tak aby sme sa tu nebombardovali protiotázkami: Viera mňa osobne napĺňa, vnáša do môjho života akúsi radosť. Jednoducho vec, čo tebe s tvojim postojom ťažko vysvetliť. Podobne ako s tou modlitbou.
ok, super... Smile u mna presne toto splna hudba... bez hudby nemozem zit... pocuvam ju vzdy a vsade... pri pocuvani hudby zazivam take stavy, ake niekto preziva len pri modlitbe, alebo iny pri uzivani drog... a bodka... nepotrebujem kontakt s bohom, ked si vystacim s hudbou...
kazdy mame svoje...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeSo november 01, 2008 4:17 pm

No veď ja ti to moje ani nenútim tak ako ty nenútiš mne to svoje.
Ale nebudem sa moc vracať k tomu čo sme už prebrali, jednoducho hudbu s týmto nemôžeš porovnávať. To sú veci na iných rovinách, jednoducho som povedal, mňa tiež napĺňa kopa vecí bez ktorých nemôžem žiť. Nedá sa to porovnávať ani s jedlom, ani s hudbou, ani s ničím iným.
Nuž ale keď si teda vystačíš aj s hudbou a nič iné ti nechýba, tak dobre Smile
Mne sa nepáči ako je dnešná spoločnosť roztrieštená, bejvávalo keď bola jedna spoločnosť spojená v jednej viere, teraz je jedna spoločnosť rozdelená vo viacerých smeroch. Ale tak samozrejme nenútim Boha ani kresťanstvo je to každého slobodné cítenie a rozhodnutie.
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeSo november 01, 2008 5:03 pm

hudba sa s vierou v istom smere da porovnavat
pretoze su ludia pre ktorych je hudba ci aka kolvek alebo isty zaner hudby doslova nabozenstvo Wink
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeSo november 01, 2008 5:46 pm

Tak stavať hudbu na úroveň náboženstva je už dosť fantazíjne Very Happy A podľa mňa sa to nedá, fakt možno len z toho hľadiska viery o čom sa tu celý časa bavíme. V istom smere sa to možno dá porovnať, uznávam, ale len čo sa viery týka. Náboženstvo je niečo iné, hudba je niečo iné. Náboženstvo sa ťa snaží aj k niečomu vyslovene viesť, nevravím že to hudba nedokáže ale hlavnou podstatou hudby je zážitok z nej.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeNe november 02, 2008 1:47 am

v "rozstriestenosti" spolocnosti je prave jej zaujimavost... ak by bolo vsetko rovnake, tak by to bola nuda...

a este k tej hudbe - pre mna moze byt skludom hudba bohom... ak by som mal hrat tvoju hru, tak poviem, ze prostrednictvom hudby ku mne hovori moj boh... je to moja modlitba s nim... a tymto som spravil moje prezivanie hudby nedotknutelnym tvojimi komentarmi...
je to to iste ako ked sa ty modlis a dava ti to nieco, co mne modlitba nedava, rovnako mne pocuvanie hudby dava nieco, co tebe nie... Smile

je to moj osobny zazitok, ktory ty nechapes asi ako ja nechapem tvoje modlitby a preto skludom mozu byt hudba a nabozenstvo na rovnakej urovni... bodka
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeNe november 02, 2008 5:40 pm

absolutne suhlasim s nyarom
na svete je vela ludi co by si sa vulkalak mozno cudoval pre ktorych je hudba ich nabozenstvo a maju v nej boha Wink
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeNe november 02, 2008 5:55 pm

No veď ja vám nič nevravím hoši, mier Very Happy Ale že by ste s tým ako s uznávaným náboženstvom prerazili neviem. Ale inak hej niečo na tom bude, aj takí indiáni pri densovaní okolo ohňa zažívali všeličo.
Ale nie, pardón, rýpem. Máte pravdu, sú veci na ktorých sa ľudia proste zhodnúť nezmôžu lebo sú rozdielny. rendeer
(kruté smajlíky toto tu)
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeNe november 02, 2008 7:30 pm

no poviem ti, ked scientologovia prerazili so svojim Xenu, tak preco my nie... Laughing
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimePo november 03, 2008 12:46 am

Nietzsche napísal:
Ale monkey, kvoli tomu som podciarkol to oddani Bohu. Nehovorim o ludoch, co sa tvaria byt krestanmi, respektive tych, co svoju vieru beru s istym nadhladom (ako som presvedceny, ze to robis ty). Mal som na mysli tych pravovernych, taky ten tradicny obraz krestana. Tvaricka plna pokoja, zlozene ruky a svatoziara nad hlavou. Oni maju Boha, ten vsetko zariadi, toho voli sa my musime podriadit. Krestanska cirkev nikdy nedopriala ambicioznym. Len tak tresnem jeden priklad, Akvinskeho spravodliva cena. Neviem, ci si o nej pocul.. Podla neho cena, za ktoru obchodnik predava svoj tovar, by mala odpovedat jeho spolocenskemu postaveniu a mala by sluzit k tomu, aby si ho i nadalej udrzal. To v preklade znamena, ze Akvinsky povazoval za spravodlive, ak bohaty obchodnik predaval tovar za vyssiu cenu ako chudobny, lebo tym sa udrzal jeho zivotny standart. Zjavne nemal ponatia o funkcii trzneho systemu, ale to teraz nie je podstatne. Podstatne je, ze chudobny mal zostat chudobnym a bohaty bohatym. Status quo. To je presne to, o co sa cirkev vzdy snazila. To, ze aj chudobni svojim pricinenim bohatnu a bohati krachuju tu teraz neriesim, ide o ideu, ktoru v sebe krestanstvo nosi. Dalsou takou zarukou nemennosti bol napriklad urok, ktory bol povazovany za hriech. Ako ma clovek zbohatnut? Vlastnymi rukami sotva.. Nejak to vydrzte, v nebi sa predsa vsetci budeme mat dobre. Zivot v iluzii je tragedia..

aha, teraz už to je alles klar a už som pochopil... Smile
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimePo november 03, 2008 12:50 am

nyarlathotep napísal:
v "rozstriestenosti" spolocnosti je prave jej zaujimavost... ak by bolo vsetko rovnake, tak by to bola nuda...

a este k tej hudbe - pre mna moze byt skludom hudba bohom... ak by som mal hrat tvoju hru, tak poviem, ze prostrednictvom hudby ku mne hovori moj boh... je to moja modlitba s nim... a tymto som spravil moje prezivanie hudby nedotknutelnym tvojimi komentarmi...
je to to iste ako ked sa ty modlis a dava ti to nieco, co mne modlitba nedava, rovnako mne pocuvanie hudby dava nieco, co tebe nie... Smile

je to moj osobny zazitok, ktory ty nechapes asi ako ja nechapem tvoje modlitby a preto skludom mozu byt hudba a nabozenstvo na rovnakej urovni... bodka

plne súhlasím...
Návrat hore Goto down
ballsofsteel
Poddaný
Poddaný
ballsofsteel


Poeet p?íspivku : 8
Registration date : 20.12.2008

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimePi december 26, 2008 12:18 am

Zdravim vsetkych zucastnenych,

Toto je zaujimava tema, nadsene reagujem. Vyhody a nevyhody, hmm.

Z voleja by som povedal, ze necitim ziadnu vyhodu. Ateizmus ze uci zodpovednosti za vlastne ciny? To tazko. Samozrejme ze nejaky suvis by tam mohol byt v kontraste s veriacim, ale urcite by som to tak neformuloval.

Za jasnu nevyhodu v porovnani s veriacim clovekom by som videl taku tu neistu poziciu, pocit nevedomosti kam patrim, absenciu jasnej zivotnej cesty a nejake to vyustenie zivotnej snahy do urcitej istoty.

Zodpovednost za vlastne ciny je teda z druheho pohladu vlastne velka nevyhoda. Zodpovednost je fajn iba vtedy, ak so sebou prinasa aj adekvatne kompetencie a vyhody. V tomto pripade mi z ateizmu ziadne realne kompetencie ani vyhody v porovnani s veriacim neplynu, a teda je kazda zodpovednost navyse absolutna pritaz. Z moralneho hladiska je sice pekne byt zodpovedny za vlastne konanie, z hladiska mojho (egoistickeho) je to zbytocna zataz.

Ked sa naozaj mocne zamyslim, snad mi nakoniec z toho predsa len nejaka vyhoda vzide. Hoci aj to je na polemiku: volnost myslenia. V pripade, ze ma neboli mysliet (naozaj ma to neboli, cestne pionierske), a rozhodnem sa naplno vyuzit volnost, nesputanu vierou, dostava sa mi nalezitej odmeny. Nielen ze ma to neboli, ale mam z toho vyslovene radost, pozitok. Je pre mna celkom pochopitelne, ze ludia, ktori z tohto ziadne potesenie necerpaju (pripadne im sposobuje bolest), sa ho radi vzdaju a vymenia za vyhody vyssie uvedene (ziskat pocit, ze niekam clovek patri, odhodit bremeno individualnej zodpovednosti, ziskat jasnu zivotnu cestu s istou odmenou na konci), co im v nijakom pripade nemozno vycitat.

Takze suma sumarum, byt ateistom sa mi vobec nezda byt vyhodne. Otvorene priznavam, ze z toho nic nemam, dokonca som schopny pripustit, ze ako veriacemu by sa mi zilo lepsie/lahsie a bol by som stastnejsi. Ani pri najlepsej voli nie som vsak takeho zivota schopny. Nedokazem tu jednu vyhodu vymenit za vsetok pokoj a stastie duse, za bezstarostny zivot skloniac svoju hlavu pred Najvyssim. Nedokazem to, ani keby som ako chcel. Preco by som mal vykrikovat tomu, kto je na druhej strane, aby presiel na moju, a vymenil svoje stastie za nieco, co nepotrebuje, pripadne nepozna alebo co mu dokonca sposobuje bolest?! Musel by som s takou vyzvou posobit nanajvys divne, priam na smiech hlupo. Kazdy musi sam najlepsie vediet, co je pre neho najlepsie. Howgh, domluvil jsem.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 7:27 pm

ktoze ma viac dogiem , dogma(ci ako sa to pise)...krestania ci ateisti? tongue

dogma je totalna brzda krestanstva...
ateistmi mozno kritizuju ..ale ateista ako clovek...je ovela viac tolerantnejsi( a nekedy ani ne...vid screamos cheers ..a.ne ako naprkilad cirkev...lebo oni fakt ze..bud si snamy a budes zit vo vecnom kralovstve alebo si proti nam a skoncis vo vecnych mukach ))
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 7:29 pm

Veď ty tomu neveríš, máš z takých vyhrážok hádam strach?
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 7:48 pm

no mna tak vychovavali:D:D kazdy dobry skutok schodik donebicka lol!

ale spravis jeden zly ta uz si rovno vpekle:) ..alebo pojdes na spoved lol! lol! lol!
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 9:08 pm

Screamos napísal:
no mna tak vychovavali:D:D kazdy dobry skutok schodik donebicka lol!

ale spravis jeden zly ta uz si rovno vpekle:) ..alebo pojdes na spoved lol! lol! lol!
precitaj si knizku: comu skutocne veria krestania...(aleo katechizmus) a zistis, ze vacsina veci, co sa hovori, nema s krestanstvom nic spolocne...jednoducho len zludoveli
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 9:22 pm

to mi chces povedat ze kazdy krestan vzivote precital cely katechizmus?

ja vravim ako mna vychovavali a vsetkych mojich kamosov a kamosky
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 9:42 pm

tym vravim ze by mal... lebo to co si ludia niekedy myslia, je velmi skomolene
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 10:12 pm

noa? katechzmus je stary 2000 rokov ci co? katechizmus som necital...ale aj tak to je len nejaky modifikovany a prisposobeny suhr pravidiel a veci ktori je najviac priblizeny podmienkam nasho veku tak aby kladol pozitiva na stranu cirkvi
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?   Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ? - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Aké sú pozitíva a negatíva ateizmu ?
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: