Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Pohanstvo

Goto down 
+8
alganor
Brano
monkeyml
von Schwerzell
nyarlathotep
Nietzsche
Vulkulak
Sorge.CCCP
12 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3
AutorSpráva
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Pohanstvo - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo - Stránka 3 Icon_minitimeNe apríl 12, 2009 3:49 am

etruska napísal:
hm...ale každý má ti svoje sám si ich vytvára, a prispôsobuje sa tejto dobe...vačšine ľudí uniká vlastne podstata života..naplnenie...ale to by som odbočila od témy...hm..pohanstvo...v dnešnom svete nemá šancu preraziť..ale nájdu sa jeho priaznivci...ktorý si tú cestičku k nemu nájdu....kiež by takých ľudí bolo oveľa viac..tento svet....kam to speje......

a čo??? uponáhľaná doba? ak si tak ctíte prírodu, tak si choďte do nej žiť...bez elektriny, bez práčky, mydla a podobných sránd, ktoré sú súčasťou bežného života...ak to dokážete, tak potom začnite básniť o krásnom pohanskom kulte spätosti s prírodou....ak nie, tak potom nehovorte tieto vzletné vety o krásnom pohanstve a spojitosti s prírodou a zlej, skazenej dobe...ja milujem prírodu, nie som pohan a napriek tomu si rád vychutnám výhody tejto doby...
Návrat hore Goto down
etruska
Poddaný
Poddaný
etruska


Poeet p?íspivku : 10
Age : 30
Registration date : 10.04.2009

Pohanstvo - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo - Stránka 3 Icon_minitimeNe apríl 12, 2009 11:18 pm

monkeyml

ved ani ja nie som pohanka...len ma to veľmi zaújma....a páči sa mi to.... Very Happy povznáša možno...ved jasné ani ja si neviem predstaviť život bez elektriny atd...je to užitočná a každodenne nevyhnutná vec...tu ide len o to...čo si napísal ty...občas sa pozastaviť..a uvedomiť si, že nie všetko sa točí okolo technického sveta....
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Pohanstvo - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo - Stránka 3 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 4:47 pm

Vulkulak napísal:
Mňa paganizmus ako taký celkom berie, i keď sám som kresťan. Len nerozumiem prečo obyvateľ strednej Európy uctieva náboženstvo ďalekého Severu tak netypické pre túto oblasť. Ono to skôr podľa mňa vyznie tak, že to berieš skôr ako imidžovku alebo niečo také.
Staré Slovanské božstvá, Perún, Svarog .. nič? K ním by si mohol mať bližšie ako ku bohom Severu.

dalekeho severu?Very Happy:D az tak daleko to neni a bolo v europe viac rosiere ako krestastvo kym si krestania nepopremenovavali pohanske sviatky na krestanske a konvertovali ludi pod klamnimy slubmy

btw:
ty uznavas vieru dalekeho juhu
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Pohanstvo - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo - Stránka 3 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 7:35 pm

Nemyslím si že by kedysi po Európe behalo viacej ľudí s Thorovým kladivom na krku ako s krížom. Ale to sú detaily.
A ty sa aj tak asi snažíš hovoriť o pohanstve ako takom všeobecne a nie len o tom škandinávskom, však?

BTW: Nie som rastafarián.
Návrat hore Goto down
neophron
Poddaný
Poddaný



Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 28.04.2010

Pohanstvo - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo - Stránka 3 Icon_minitimeSt apríl 28, 2010 12:32 pm

Čo sa pohanstva týka, tak by nebolo od veci si niečo ucelené prečítať - doporučujem preklad ruskej knihy Potvrdenie knihy svetla - Slovanské ponímanie sveta kde nájdeš originálny slovanský svetonázor.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Pohanstvo - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pohanstvo   Pohanstvo - Stránka 3 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Pohanstvo
Návrat hore 
Strana 3 z 3Choď na stránku : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» SLOVANIA A VIERA - Pohanstvo

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: