Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Izrael

Goto down 
+5
nyarlathotep
Brano
monkeyml
Vulkulak
alganor
9 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeSt máj 20, 2009 5:01 pm

Súhlasím. Keď sa im nebude páčiť čo hovoria vedci, hneď si nájdu takých vedcov, ktorých sa im bude páčiť poslúchať a ktorí im budú vravieť čo politici počuť chcú.
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeSt máj 20, 2009 11:58 am

o par mesiacov pride nejaky vynimocny americky vedec so spravou ze iran disponuje arzenalom na znicenie sveta Very Happy
a hned tam bude utok izraelu s pomocou USA ktora nas zase zachrani od hrozby...ach jaaaj
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeSt máj 20, 2009 10:18 am

nepocuvnu...pretoze politici si myslia ze nie je nad politikov...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeSt máj 20, 2009 10:16 am

jedna vec, ze sa zidu, druha vec, ci ich politici pocuvnu... Smile
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeSt máj 20, 2009 1:06 am

nu, Izrael už raz dokázal, že presily sa nebojí.. ale Irán by bola výzva. Tiež neverím, že by naň mohol potiahnuť samotný a svet s ním len tak nepôjde. Hlavne nie po takejto správe:
kód:
http://www.novinky.cz/zahranicni/169166-protiraketovy-stit-je-zbytecny-shodli-se-americti-vedci-s-ruskymi.html
Íránu by trvalo nejméně šest až osm let, než by sestrojit atomovou hlavici pro balistickou střelu, uvádí vědci ve zprávě. Podle nich však toho Írán nebude reálně schopen dříve než za deset až 15 let.

Čo nie je reálna hrozba pre Európu, nemôže byť ani pre Izrael. Keby sa tak boli zišli nejakí vedci aj pred inváziou do Iráku, možno by tiež došli k takému záveru..
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeUt máj 19, 2009 10:45 pm

pls ludia zase ideme do OT
takze dalej reakcia na toto v reichstag tema Off Topic
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeUt máj 19, 2009 9:46 pm

We´re all gonna dieee! (neviem nájsť takého smajla v apokalyptickom chaose)

Hold ale je to hrúza, alebo skôr smutné. Čo som niekde čítal, tak USA majú vraj slušnú zásobu atómových hlavíc, z toho niekoľko majú namierených na hlavné ekonomické body Ruska aby v prípade vojny okamžite zničili jeho ekonomiku, či co.
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeUt máj 19, 2009 9:18 pm

No nevypadá to bohvie ako, napätie sa stupňuje aj medzi USA a Ruskom

kód:
http://dolezite.sk/Rusko_musi_byt_nepriatel.html
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeUt máj 19, 2009 8:47 pm

presne toto napadlo aj mna
svata pravda je to ze iran nie je irak a ani afganistan toto by mohlo byt horsie
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeUt máj 19, 2009 8:01 pm

to zavana svetovou vojnou......Iran nie je Irak alebo Afganistan...
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeUt máj 19, 2009 7:50 pm

vojensky by som cakal ze prevysi iran nad izraelom
ale ocakavam ze vojensky na iran vyleti aj tak USA


Naposledy upravil StEvE dňa Ut máj 19, 2009 8:46 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeUt máj 19, 2009 7:47 pm

no Iran bude pre Izrael asi velke susto..aj ked technicky su Zidia navrchu...
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeUt máj 19, 2009 10:53 am

Izrael počká s útokem na Írán do konce roku, naznačil Netanjahu Obamovi
kód:
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/169089-izrael-pocka-s-utokem-na-iran-do-konce-roku-naznacil-netanjahu-obamovi.html

kód:
http://special.novinky.cz/izrael/

Celkom sa nám to tu vyostruje.. som zvedavý, čo dokážu vyjednať američania. Schyľuje sa k ďalšej vojne..
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimePo február 02, 2009 3:48 pm

Ako to je s tými civilnými naozaj asi nikdy nezistíme, nad tým môže len polemizovať akurát tak, že kto má teda pravdu.
Inak ešte k tej vlajke vedľa tabuľky o rozmnožení Arabov - pozri si to, oni stoja na tanku, jeden z nich má na sebe zavesené zbraň a spoločne držia vlajku na tyčke ktorou myslím spoločne mávajú vo vzduchu, na výraze ich tvári je vidno ako sa radujú pravdepodobne z víťazstva alebo príchodu zásob rezňov to neviem, vyzerajú byť aj celkom mladý takže ma to ani až tak neprekvapuje a neberiem to až tak kriticky. Len to vyzerá trochu blbo no Smile
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimePo február 02, 2009 11:47 am

ten clanok pisala redaktorka, zijuca v izraeli, ktora tam ma uz aj rodinu...takze nejake zafarbenie ten clanok musi mat....tak je to predsa u kazdeho novinara....co sa tyka sme...ako zdroj informacii ujde, ale treba sa spoliehat aj na zahranicnich...a kazdy clovek ma iny pohlad na vec...zober 2 ludi a mas 3 rozlicne nazory...
Vulkulak napísal:

kód:
Nás doma vždy učili, že náboženstvo je jedna vec a služba vlasti druhá. Veď tu žijeme aj my, aj my chceme, aby boli naše deti v bezpečí,“ vysvetľuje.
Predstav si že toto povie niekto na Slovensku. Veď tu keď niekto povie že chce chrániť svoje deti, slúžiť vlasti a je pritom takisto militantne naladený ako ten Žid - vojačisko, tak je odsúdený ako hlupák a neonacista, alebo čo.
lenze izrael nie je slovensko...a ako si napisal, ze slovak by bol povazovany za nacka...tak zaco asi povazuju slovaci zidov??? za novodobych nacistov...ale to je ten kulturny rozdiel....

Vulkulak napísal:
kód:
Itay tvrdí, že členovia Hamasu si skutočne robia živé štíty z detí a že nejde o izraelskú propagandu, ako sa občas píše.

Itay tvrdí, tak to bude určite pravda, veď taký slušáčisko vyzerá byť a taký pekný článok ..
vec sa moze mat tak, ze tie zive stity su politicke ospravedlnenie pre straty na civilistov..a potom moze byt, ze to zneuzivanie civilistov sa naozaj uskutocnuje a ty nemas ziadnu sancu zabranit civilnym stratam( ale este stale to nie je take zvrhle ako v inom konflikte, kde vlastni vyvrazdili svoju osadu a vinu za to zvalovali na protivnika(na konflikt si uz nespomeniem, ale sa mi da, ze to bolo pocas tich jednych sarvatok medzi cinou a ruskom..alebo cinou a vietnamom???))

Vulkulak napísal:
V tom obrázku na konci je napísané že ,,populačná bomba", aneb ako narastie počet Arabov o dva milióny za dvanásť rokov. A hneď vedľa obrázok jasajúcich Židov so zbraňami a vlajkou. Načo im sú takéto štatistiky? Akože Arabi sa rozmnožia jak králiky a treba ich preriediť, alebo čo?
Predstav si, že idem robiť výpočty a takéto štatistiky ja. Namiesto Arabov by som uviedol Cigáňov, namiesto Židov, Slovákov. A vedľa obrázok s nejakým samopaľom a slovenskou vlajkou. To už by bol iný hurhaj, o tom som presvedčený.
nebol som na vojenskej sluzbe( na stastie ma to uz minulo) ale tu vlajku nevyvesuju na to, aby oznacili svoju poziciu??? aby nedoslo k friendly fire??? takze pre mna to nema ziadny vyznam, ze vedla taulky, ktora popisuje narast obyvatelstva su umiestneni vojaci vyvesujuci vlajku

Vulkulak napísal:
Jednoducho .. Viem že v Palestíne tiež nie je všetko v poriadku a nemyslím si že sú len jediná obeť, taktiež sa ich nezastávam. Ale zas odtiaľ potiaľ. Dojemný článok ktorý opisuje nejakého Žida čo má rád rezne a vykresľuje celú situáciu akože - Izrael móže - mi príde také trochu .. no. Veď vieš Smile

s tymto suhlasim...niekto chcel svylepsit reputaciu izraelcov, ale este viac ich okydal...
mimochodom...nevie niekto nieco o izraelskom obchode s diamantami???
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimePo február 02, 2009 12:21 am

Som nevedel že Židia obľubujú rezne a kyslé uhorky Laughing ale tak dobre vedieť, ja sa do nich moc nevyznám.
SME nemám rád. Dôvod nebudem rozpisovať, opíšem iba čo sa mi nepáči v tom článku.

kód:
Nás doma vždy učili, že náboženstvo je jedna vec a služba vlasti druhá. Veď tu žijeme aj my, aj my chceme, aby boli naše deti v bezpečí,“ vysvetľuje.
Predstav si že toto povie niekto na Slovensku. Veď tu keď niekto povie že chce chrániť svoje deti, slúžiť vlasti a je pritom takisto militantne naladený ako ten Žid - vojačisko, tak je odsúdený ako hlupák a neonacista, alebo čo.

kód:
Itay tvrdí, že členovia Hamasu si skutočne robia živé štíty z detí a že nejde o izraelskú propagandu, ako sa občas píše.

Itay tvrdí, tak to bude určite pravda, veď taký slušáčisko vyzerá byť a taký pekný článok ..

V tom obrázku na konci je napísané že ,,populačná bomba", aneb ako narastie počet Arabov o dva milióny za dvanásť rokov. A hneď vedľa obrázok jasajúcich Židov so zbraňami a vlajkou. Načo im sú takéto štatistiky? Akože Arabi sa rozmnožia jak králiky a treba ich preriediť, alebo čo?
Predstav si, že idem robiť výpočty a takéto štatistiky ja. Namiesto Arabov by som uviedol Cigáňov, namiesto Židov, Slovákov. A vedľa obrázok s nejakým samopaľom a slovenskou vlajkou. To už by bol iný hurhaj, o tom som presvedčený.

Jednoducho .. Viem že v Palestíne tiež nie je všetko v poriadku a nemyslím si že sú len jediná obeť, taktiež sa ich nezastávam. Ale zas odtiaľ potiaľ. Dojemný článok ktorý opisuje nejakého Žida čo má rád rezne a vykresľuje celú situáciu akože - Izrael móže - mi príde také trochu .. no. Veď vieš Smile
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeNe február 01, 2009 7:29 pm

Vulkulak napísal:
Tak a takto berú vojnu v Gaze Židia:
kód:
„Kdokoliv označuje odstranění teroristy za 'zločin proti lidskosti', žije ve světě obráceném vzhůru nohama.“
kód:
„Svého rozhodnutí (schválit likvidaci teroristy) nelituji. Salah Šelade byl terorista Hamasu, arcivrah, jehož ruce byly pokryty krví stovek Izraelců, spáchal ty nejhorší útoky proti našim občanům.“
kód:
„Je to urážlivé a absurdní... Neexistuje spravedlivější nebo morálnější válka než ta, kterou vedeme.“

Ani chýru ani slychu po civilných obetiach, nevinných palestínskych obyvateľoch. Ale je to ,,najspravodlivejšia a najmorálnejšia vojna" aká kedy bola, už keď toto povie človek o vojne samotnej nemá v hlave niečo v poriadku.

zdroj:
kód:
http://eretz.cz/content/view/7905/141/

tie vyroky co si sem dal povedali politici...a ti vzdy zavadzaju.... cital si rozhovor s istym izraelskym vojakom na sme.sk???
edit
doplnam link
kód:
 http://www.sme.sk/c/4273745/dostojnik-o-gaze-u-nas-plati-kto-z-koho.html
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeNe február 01, 2009 5:44 pm

Tak a takto berú vojnu v Gaze Židia:
kód:
„Kdokoliv označuje odstranění teroristy za 'zločin proti lidskosti', žije ve světě obráceném vzhůru nohama.“
kód:
„Svého rozhodnutí (schválit likvidaci teroristy) nelituji. Salah Šelade byl terorista Hamasu, arcivrah, jehož ruce byly pokryty krví stovek Izraelců, spáchal ty nejhorší útoky proti našim občanům.“
kód:
„Je to urážlivé a absurdní... Neexistuje spravedlivější nebo morálnější válka než ta, kterou vedeme.“

Ani chýru ani slychu po civilných obetiach, nevinných palestínskych obyvateľoch. Ale je to ,,najspravodlivejšia a najmorálnejšia vojna" aká kedy bola, už keď toto povie človek o vojne samotnej nemá v hlave niečo v poriadku.

zdroj:
kód:
http://eretz.cz/content/view/7905/141/
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimePi január 16, 2009 2:21 pm

monkeyml napísal:
pritiahnuté za vlasy? je to čistá konšpirácia a vytiahnutie z kontextu...žiaden človek by to nemal brať vážne...na základe týchto, akože ukážkových, obrázkov sa nedá urobiť žiaden ucelený názor na danú problematiku...keby som sa veľmi snažil, tak by som takýchto porovnaní mohol povyťahovať veľmi veľa...
pravda... by som sa necudoval, keby polka z tych fotiek ani nepochadzala z tej oblasti...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimePi január 16, 2009 2:16 pm

pritiahnuté za vlasy? je to čistá konšpirácia a vytiahnutie z kontextu...žiaden človek by to nemal brať vážne...na základe týchto, akože ukážkových, obrázkov sa nedá urobiť žiaden ucelený názor na danú problematiku...keby som sa veľmi snažil, tak by som takýchto porovnaní mohol povyťahovať veľmi veľa...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeSt január 14, 2009 8:06 pm

Ešte pridám jeden, možno trochu jednostranný, pohľad. Podotýkam aby ste si všimli že sa to týka len sionistov, nie Židov ako takých.
kód:
http://www.protiprudu.info/foto.html
Možno sa to niekomu bude zdať trochu pritiahnuté za vlasy, ani sa nebudem čudovať, ale mne osobne sa tie porovnania fotiek páčia.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeSt január 07, 2009 6:59 pm

dokument som ale nedopozeral dokonca a nemam ani dostatok vedomosti, aby som sa pustil do jeho riesenia.
(mimochodom, alganor, narozdiel od dokumentu ty mas moju plnu doveru... Wink )

myslim ale, ze na tento region treba pozerat z takeho geopolitickeho hladiska - strategicka poloha na mieste stretnutia troch svetadielov, dvoch huntingtonovych civilizacii, izrael a palestina tu podla mna len reprezentuju silnejsie paky v pozadi... aj preto je mier len velmi tazko dosiahnutelny... ak vobec...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeSt január 07, 2009 6:14 pm

nyarlathotep napísal:
ten dokument zverejneny alganorom na mna posobil dost jednostranne...
neziskal si moju doveru... Laughing
tu som ani nechcel ziskat....skor mi islo o to, aby ludia poukazali na tie polovicate pravdy spomenute v tom videu s ktore vytvorili ten jednostranny pohlad, ze Izraeli su dobri a araby su zli
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeSt január 07, 2009 5:34 pm

ten dokument zverejneny alganorom na mna posobil dost jednostranne...
neziskal si moju doveru... Laughing
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitimeSt január 07, 2009 10:56 am

"Prvým strateným vo vojne je pravda"

Tak keďže som to začal týmto, tak svoj názor už objasním Very Happy , je veľmi ťažké "rozhodnúť" sa na ktorú stranu "sa pripojím" alebo komu budem "fandiť" lol! , začneme len poslednými týždňami, hamas odstúpil od prímeria a bez provokácie začal obstreľovať Izrael podomácky vyrobenými raketami na čo tam nabehla polovica izraelskej armády, bezúspešne

ale, prečo by hamas len tak odstupoval od prímeria? šak jemu to vyhovovalo nie? relatívne v kľude si "vládol" na svojom územií ako slušne zvolená strana takže neverím že by sa to odohralo bez akýchkoľvek provokácií Izraela ktorý má jednoznačne silnejšiu armádu, no môže dopadnúť tak ako amíci v afganistane alebo v iraku

keďže už som sa dostal k amerike, nemôže byť za tým amerika? stopla lýbijskú rezolúciu na zastavenie paľby, a prečo? " kôli nespomenutiu útokov hamasu na izrael" čo je podľa mňa vrcholná sprostosť, najprv treba prestať strieľať aby sa zistilo kto vytiahol zbraň prvý nie? jasne si každý povie že hamas ale všakexistujú aj takzvané "tajné operácie" o ktorých sa až tak moc nepíše, s5 k usa, tiež by nebolo odveci zvážiť názor či to není len ich "zásterka", v deň, kedy sa celý svet sústredí na blízky východ a nedostatok plynu akosi nenápadne sa v novinách objaví maličký článok že amerika podpísala s gruzínskom dohodu o strategickom partnerstve čím sa podľa vlastných slov stane gruzínsko "územne celistvejším a silnejším", a amíci si tam môžu vybudovať radar Shocked , čo z toho bude mať Izrael, predsa si nacvičí koordináciu svojich armád, zničia nenávidený hamas a možno aj niakú tu viac či menej skrytú finančnú či vojenskú podporu USA

tak, to je zatial všetko na čo som si spomenul že som chcel napísať Very Happy , keď tak doplním
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Izrael Empty
OdoslaťPredmet: Re: Izrael   Izrael Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Izrael
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Politika :: Svet-
Prejdi na: