Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 sloboda mysle

Goto down 
+5
nyarlathotep
von Schwerzell
Vulkulak
Nietzsche
Screamos
9 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorSpráva
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeUt máj 12, 2009 9:55 pm

Kazdy zdravi normalny clovek by sa mal odviazat od vsetkych nabozenstiev a siekt.....
lebo bez nabozenstva tazko ovladat ludi
a je lahke zmanipulovat ludi ktori su v nudzi a potrebuju pomoc...(asi ako krista nasledovali chudobny a chory)
nabozenstva potlacaju slobodu mysle.duse a ich poznanie.
Su to len prastare formy politky a systemu kontroly ktore sa zachovali doteraz


kto suhlasi? What a Face
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 1:26 am

ja nie napríklad.. a pritom som podľa tvojej definície "zdravý normálny človek"
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 8:33 am

a preco nie?....akoze...jj jasne niektore skryte alebo zaniknute nabozenstva boli na celkom dobre urovni a mali zmysel...ale tie uz zanikli alebo sa nepraktizuju....a to citit aj na dnesnej dobe.. (nicienie ozonu, skladky odpadov atd.).. nabozenstva ktore uctievali oblohu zem slnko more vietor....tie mali aspon aky taky zmysel....ale tie ktore uctievaju cloveka mrtveho nekolko tisic rokov su uplne absurdne...akoze ma to dobru pointu hej..pomahat ludom...ale vacsinou je to skor opak...vznikali rozpoly..nabozenske vojny...a zakladna chyba ktoru ma krestanstvo ze sa rozsirovalo aj nasilim
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 10:04 am

Násilím sa rozširoval aj Islám a nikomu to neprekáža. Už mám pomaly plné zuby zblbnutých ľudí, ktorí akoby vychádzali z továrne jeden za druhým a začali vykrikovať do sveta drsné reči prečo náboženstvo nie, hlavne to kresťanské.
Ono kresťanstvo nie je len o uctievaní ,,človeka niekoľko rokov mŕtveho". Toť po prvé. Po druhé: rozpory v histórii vznikali stále, takmer vždy to však mala na svedomí ľudská chamtivosť a túžba po moci. Ježiš Kristus neprišiel na zem preto, aby kázal ľuďom nech sa zabíjajú v mene viery, práve naopak. Petra (či koho) riadne spindal, keď sa chcel Ježiša zastať a uchrániť ho mečom. Za to že sa tým niektorí kresťania neriadili a neriadia, neznamená že náboženstvo je ako také je zlé. Hovorím to zas a znovu, náboženské vojny, inkvizíciu, všetku krv ktorá bola kvôli týmto veciam v Európe a vo svete preliata, mali na svedomí ľudia ktorí sa oháňali vierom a drsnými slovami, nie viera samotná. V minulosti sa ľudia tĺkli stále, dnes sa už tlčú menej. Je to vec ľudstva a jeho vývinu či sa budú ľudia tĺcť alebo nie, veci ako náboženstvo, napríklad, sa len používajú na akési pokusy o ospravedlnenie ich činov, čo je podľa mňa ako kresťana nekresťana nesprávne.

Môj názor je, že náboženstvo a viera, či už ide o tie najstaršie pohanské viery, cez rôzne budhistické a hinduistické, až po judaizmus, kresťanstvo a islám, nie je nijako človeku škodlivé, patrí to k svetovému dedičstvu a určite prinášajú človekovi veľa duchovných obohacujúcich kvalít do života. Napríklad ako sa správať jeden k druhému a k prírode.

A keď je niekto ateista, tiež v tom nevidím problém. Dôležité je v prvom rade, podľa mňa, akí sú ľudia, nie či sa klaňajú krížu alebo polmesiacu.

O slobode myslenia je veľmi ťažko rozprávať. Podľa teba berú slobodu ľuďom náboženstvá. Podľa mňa im ju naopak často krát poskytujú. Namiesto zavrhovania a obviňovania by som sa snažil nájsť cestu vzájomného pochopenia a tolerancie.
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 10:50 am

tak toto Vulkulak ciastocne kvitujem.....

inac zaujimalo by ma v co veria tzv. a-teisti?
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 11:51 am

tak sorry ja mam namysli vsetky nabozenstva nie len krestanstvo ale to bohuzial poznam najlepsie tak nanom ukazujem priklady..a aj preto lebo ich pricinou to je uz jedno ci sa len skryvali za tim menom ...ale vrazdili a vyznavali zaroven jezisa krista......a ces takych ludi sa to dostalo az do dnesnej doby

zamysli sa ci je spravne nasledovat ludi ktory vykonali take zverstva
7000tisic deti poslat bojovat na kriziacku vypravu...to je totalne chore...a ten kristus sa len tak nato pozeral
ide oto ze aj keby 50% krestanov bolo uprimnych...nic nerobia proti tim ktory su tzv falosny ..a to je spoluvina..no vlastne v minulosti robili a vznikali stoho nabozenske vojny...(vid Katarska sekta)

a ked ty si uveril nejakej pasazi napisanej v knihe ze jeden tam odsekol ucho vojakovy kristus mu ho prilozil naspet a mal ho tam ako keby nebolo odseknute.. tvoja vec....ale dalsia vec ktora je totalne absurdna nejakemu vojakovy zachrani ucho...a ludi ktorich nespravodlivo odsudila inkvizicia necha zomriet tak dobre.......obetujte svoj zivot takym fenomenom..ako su bohovia
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 12:07 pm

vies ako ..takmer...na vsetko na co siahol clovek to pos...l...sme plny zaste, egoizmu...lahko podliehame korupcii za vidinou osobneho blaha...a tovsetko robime pod zasterkou nejkeho idealu....toto sa nezmeni zial...

aj preto mame slobodnu volu..aby sme sa sami rozhodli konat tak ako chceme..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 12:22 pm

von Schwerzell napísal:
inac zaujimalo by ma v co veria tzv. a-teisti?
nerozumiem... preco by mali "a-teisti" v nieco verit? co pod tym ty rozumies? aku odpoved ocakavas?

kazdy na svete by mal mat nejaku "sustavu viery"? je to pre cloveka potrebne? ja osobne za seba ti to nedokazem zodpovedat, pretoze nemam potrebu verit (alebo aspon nerozumiem, tvojej otazke), mam potrebu prezit zivot v pohode, nic viac...
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 12:33 pm

Ale v jednej veci má určite pravdu a to je v tom že veriaci človek sa dá ľahšie manipulovať a ovládať svojím "duchovným vodcom" a to je niekedy katastrofou, inokedy to človeku zasa môže dať strašne veľa dobrého, zachrániť život alebo ponechať aspoň nijaké to pozitívne myslenie -nádej. (ale to sa môže týkať každej idei)
Len ťažko človek môže zavrhnúť náboženstvá alebo ich vydvihnúť, vždy ide o jednotlivé prípady konkrétnych ľudí, ale všeobecne je to nebezpečné ak sa tým človek nechá pohltiť.
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 12:51 pm

[code:1:eda9]http://sk.wikipedia.org/wiki/Ateizmus[/code:1:eda9]
Hovorím, keď niekto nepociťuje potrebu v niečo veriť, nevidím na tom nič zlé.
Ale vadí mi keď sa niekto tvári že pozná Bibliu a kresťanstvo, ako tuná Screamos, a rozpráva sprostosti. Screamos, ako dôkaz toho že máš nalúskanú Bibliu a vieš teda o čom sa kde píše a výklad toho daného, môžeš sa vrhnúť na tú scénu s uchom. Máš priestor.

Screamos napísal:
...ale vrazdili a vyznavali zaroven jezisa krista......a ces takych ludi sa to dostalo az do dnesnej doby
Toto ma zaujíma, môžeš prosím ťa uviesť konkrétny príklad? Myslím tým kde v dnešnej dobe vidíš vyznávanie Krista a zabíjanie spojené v jedno? Dík.

Screamos napísal:
zamysli sa ci je spravne nasledovat ludi ktory vykonali take zverstva
Tak som sa teda kajúcne zamyslel a dospel som k názoru že nenasledujem žiadnych ľudí čo vykonali zverstvá. Dokonca nenasledujem ani žiadnych iných ľudí. A rozhodne si myslím že nie je správne nasledovať ľudí, ktorí denne konajú zverstvá, bohužiaľ často sa tak stáva. Slepé nasledovanie niečoho alebo niekoho tiež nie je tá správna cesta.

Screamos napísal:
tvoja vec....ale dalsia vec ktora je totalne absurdna nejakemu vojakovy zachrani ucho...a ludi ktorich nespravodlivo odsudila inkvizicia necha zomriet tak dobre.......obetujte svoj zivot takym fenomenom..ako su bohovia
Popritom že sa už teším na tvoj výklad danej pasáže o ktorej tak rozprávaš a zjavne asi vieš o čom takže predpokladám že to aj podložíš odkazmi na Bibliu, mám pocit že teba niečo dobre žerie chlapče.
Pozri. Núti ťa niekto robiť dobro? Nie. Núti ťa niekto robiť zlo? Zase nie. Môžeš sa rozhodovať sám, úplne sám. To je, čo?

Mi pripomína taký príbeh .. Jeden chlapík spadol do priepasti ale stihol sa zachytiť, niečoho. Začal nariekať, nechcel zomrieť, začal volať na Boha ospravedlňovať sa za všetky svoje hriechy a prosil o pomoc. Boh sa mu ozval - tak sa pusť. Chlapík ostal zaskočený a po chvíli sa ozval znovu - je tam hore ešte niekto?
Myslíš, že ich necháva skutočne umrieť? Že skutočne necháva ľudí trpieť a pritom oni sa mu slepo klaňajú? Nie sme v raji, aby tu ľudia netrpeli, neumierali a nepáchali zlo. To je moc veľký luxus.

Môžme sa o také niečo len snažiť, ale tvoje útoky k tomu moc nesmerujú.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 1:06 pm

Vulkulak napísal:
Mi pripomína taký príbeh .. Jeden chlapík spadol do priepasti ale stihol sa zachytiť, niečoho. Začal nariekať, nechcel zomrieť, začal volať na Boha ospravedlňovať sa za všetky svoje hriechy a prosil o pomoc. Boh sa mu ozval - tak sa pusť. Chlapík ostal zaskočený a po chvíli sa ozval znovu - je tam hore ešte niekto?
nic v zlom, ale tento pribeh ma asi taku vahu ako ze "poviem vam jedne pribeh..." Smile
nedokazuje absolutne nic...

rovnako aj tvoja rozhorcena pasaz o tom, ci nas boh nechava trpiet alebo nie... Smile
ked sa uz ohanas tou bibliou, tak minimalne raz nechal cloveka trpiet, ked sa on k nemu uprimne modlil... skus ju najst... a hovorim - minimalne raz, najst ich mozes aj viac...

uz sa ale zatahujeme do prilisnych konkretnosti... podstatne je, ze nabozenstvo ako akakolvek ina ideologia je zneuzitelne a aj zneuzivane na ovladanie mas a sluzi ako politicky nastroj... to je nepopieratelne... rovnako mozme povedat, ze aj komunizmus je super, len ludia to zbabrali... Wink

(bajdevej: IRA, ETA)
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 1:11 pm

to mas jasne... si zober len takeho hitlera ako ovladol cele nemecko ktore nedokazalo platit sakncie po prve svetovej ktore mu udelila europa.....(btw malo kto vie ze papez svetil dela hitlerovy ked siel bombardovat mesta ) )) Exclamation ..a boli to krestania vsetci veriaci v jezisa krista ktory hlasa mier a lasku.....tak isto ako ludi neodhovoris od nabozenstiev...tak isto nabozny ludia nedokazu presne plnit to vco veria

a ateisti...myslim ze oni sa skor spolehaju na ludi ktorych maju okolo seba bliznych ktori im ozaj dokazu pomoct ...nie na boha ktory je vsemohuci vsetko vidi vsade je a nic nerobi bounce
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 1:27 pm

vulkaluk a comu si nepochopil stim uchom?

no vdnesnej dobe aj taky americania a kopa europskych krajin posiela vojakov do iraku a miesaju sa donich....vznikaju tam rozbroje..vrazdia sa krestania medzi islamom ci co to v iraku je....a neboj takych veci este bude vela v buducnosti...

a stim nasledovanim tich ludi...keby neboli oni..asi teraz nepoznas jezisa krista....a tim ze papez odsudi skutky ktore cirkev vykonala v minulosti ...sa nic tim nedosiahne...aj vezen ktory je odsudeni nasmrt...po odsudeni olutuje svoje skutky ale aj tak musi ist na popravu Wink

bibliu poznam zbezne..lebo som pokrsteny a vychovavaju ma rodicia ktori su veriaci...ale ja mam rozum a nedam sa oblbnut takou srandou...
ty si skus prestudovat epos o gilgameshovy....zvezok knih napisany cca 2tisic rokov pred starym zakonom....pise sa tam o tich istych udalostiach...identicke podbenstva...ako v starom zakone ....ale je to napisane v uplne inej kulture a krajine
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 1:29 pm

Screamos
tym chces povedat ze nacisti boli krestania??? a z coho vychadzas??? ze SSmani mali na opaskoch vyrazene Got mit uns??? skor by sa dalo povedat, ze nacisticka elita bola tvorena ateistami( alebo aspon tou skupinou, ktora bola zaroven elitou aj v sovietskom rusku)
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 1:33 pm

alganor napísal:
Screamos
tym chces povedat ze nacisti boli krestania??? a z coho vychadzas??? ze SSmani mali na opaskoch vyrazene Got mit uns??? skor by sa dalo povedat, ze nacisticka elita bola tvorena ateistami( alebo aspon tou skupinou, ktora bola zaroven elitou aj v sovietskom rusku)

ja vravim vseobecne cely lud nemecka podporoval vojnu ...a ty chces povedat ze nemecko bolo ateisticke? Laughing

take elity sa narocky robili s ludi ktori boli kruty aby ich netrapili vycitky svedomia....a neverim se to boli cisto ateisti
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 1:35 pm

alganor napísal:
Screamos
tym chces povedat ze nacisti boli krestania??? a z coho vychadzas??? ze SSmani mali na opaskoch vyrazene Got mit uns??? skor by sa dalo povedat, ze nacisticka elita bola tvorena ateistami( alebo aspon tou skupinou, ktora bola zaroven elitou aj v sovietskom rusku)
v tomto suhlasim s alganorom, jeden zo znakov nacizmu bola aj jeho antikrestanskost - to vyplyvalo z ich ideologie o ubermenschovi - krestanskou crtou je (mala by byt) pomoc slabsim, co je v rozpore s ich ideologiou, ze prezije len silnejsi... (hadam ste ma pochopili, dnes mi nejak vyjadrovanie nejde Laughing)
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 1:36 pm

kód:
http://granosalis.cz/images/articles/1933.jpg
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 1:37 pm

Screamos, predpokladám že si vo veku vzopierania sa, ktorí každý určite úprimne poznáme, preto tvoje slová ďalej nebudem brať vážne. Neber si to osobne. Ale ako vidím nemá to zmysel Wink Veľa šťastia v živote ti želám, plnom tolerancie a pochopenia.

Nyar, hej viem, je to len príbeh, nechcem ho používať ako argument, len sa mi celkom páčil a hodil do kontextu Smile
Mystický kontext kresťanstva patrí zase do inej témy. A i tak do toho nechcem moc kibicovať, aby som nepovedal hlúposť a nespravil to ešte horším ako je.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 1:39 pm

Screamos: touto logikou ale mozes dokazat, ze cela europa je krestanska a teda krestania mozu za vsetko zle, co ktokolvek v europe vykonal...

treba si uvedomit aj, ze je rozdiel medzi "krestanom" a krestanom a krestanom...

EDIT: Vulkulak, si to zapichol... normalne som si predstavil, ako tvoj prispevok pre Screamosa hovoris sebe do zrkadla... Laughing
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 1:42 pm

Poteší.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 1:49 pm

ehm to bol spociatku iba novodoby priklad ...ako jeden clovek dokazal zmanipulovat zufaly narod... jasne to je pravda nacisti je nieco uplne ine ako krestantsvo... nacizmus by som ani nezaradil medzi nabozenstva .....ale zoberte si ze oni si mysleli ze su vyvoleny narod....cos krestania si myslia asi to iste Neutral ze len oni budu posmrti mat vecny zivot v blahobite-raji


Vulkulak napsal:
Screamos, predpokladám že si vo veku vzopierania sa, ktorí každý určite úprimne poznáme, preto tvoje slová ďalej nebudem brať vážne. Neber si to osobne. Ale ako vidím nemá to zmysel Wink Veľa šťastia v živote ti želám, plnom tolerancie a pochopenia.


vazne si mal aj ty taky vek ? silent
neber moje myslienky vazne tak ako ja neberiem tvoje ..je to cisto moje presvedcenie aj ty mas svoje......az nato ze tvoje kusa nema logiku a stoji cisto na iluziach

to malo ist tu..uz sa to nejak miesa:)
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 1:54 pm

No keď myslíš. Ale zatiaľ si ma moc nepresvedčil o akých ilúziach to hovoríš. Na to že si z kresťanskej rodiny toho o kresťanstve moc teda nevieš.
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 2:04 pm

Screamos napísal:
alganor napísal:
Screamos
tym chces povedat ze nacisti boli krestania??? a z coho vychadzas??? ze SSmani mali na opaskoch vyrazene Got mit uns??? skor by sa dalo povedat, ze nacisticka elita bola tvorena ateistami( alebo aspon tou skupinou, ktora bola zaroven elitou aj v sovietskom rusku)

ja vravim vseobecne cely lud nemecka podporoval vojnu ...a ty chces povedat ze nemecko bolo ateisticke? Laughing

take elity sa narocky robili s ludi ktori boli kruty aby ich netrapili vycitky svedomia....a neverim se to boli cisto ateisti
kde som tvrdil ze nemci boli (su) ateisti...hovoril som o elite..o ludoch, co riadia stat...a ktori vyuzili situaciu v nemecku na to, aby mohli nemecko zmenit na svoj obraz...a ano...mohli tieto elity vyuzit aj krestanske hodnoty, ale ako uz nyar vravel, nie je krestan ako krestan...a tak isto nie vsetko, co sa povazuje za krestanske, je skutocne krestanske( bohuzial vacsine ludi sa nechce studovat katechizmus a preto si dost casto mylia krestanstvo a krestanstvo)
k papezovi svatiacom hitlerove dela....daj zdroj....dela tak akurat mohli svatit nemecki biskupi, ktori boli v tom case v podobnej polohe, ako knazstvo v sovietksom rusku, kde tiez boli posvacovane zbrane(nie az tak okazale ako v nemecku alebo na slovensku, ale tiez sa to dialo)
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 2:09 pm

Vulkulak napísal:
No keď myslíš. Ale zatiaľ si ma moc nepresvedčil o akých ilúziach to hovoríš. Na to že si z kresťanskej rodiny toho o kresťanstve moc teda nevieš.


no co neviem take o krestanstve...setko to co jezis kristus hlasal dokaze aj clovek ktory nepozna krestanstvo...myslis ze v inych nabozenstva kulturach uplne izolovanych od vonkajsie sveta ludia nedokazu lubit ...citi lasku....tuzit po miery...robit dobre skutky...pomahat bliznym?????? ...

iluzia je len vtom ze za take veci sa neide donebicka...a ani za vrazdy a zle skutky sa neide naveky horiet dopekla....stve ma ze krestanstvo je cele zalozene na BUD ALEBO
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitimeSt máj 13, 2009 2:14 pm

alganor napísal:


kde som tvrdil ze nemci boli (su) ateisti...hovoril som o elite..o ludoch, co riadia stat...a ktori vyuzili situaciu v nemecku na to, aby mohli nemecko zmenit na svoj obraz...a ano...mohli tieto elity vyuzit aj krestanske hodnoty, ale ako uz nyar vravel, nie je krestan ako krestan...a tak isto nie vsetko, co sa povazuje za krestanske, je skutocne krestanske( bohuzial vacsine ludi sa nechce studovat katechizmus a preto si dost casto mylia krestanstvo a krestanstvo)
k papezovi svatiacom hitlerove dela....daj zdroj....dela tak akurat mohli svatit nemecki biskupi, ktori boli v tom case v podobnej polohe, ako knazstvo v sovietksom rusku, kde tiez boli posvacovane zbrane(nie az tak okazale ako v nemecku alebo na slovensku, ale tiez sa to dialo)

a ja som zase nevravel ze nemecky nacisti boli krestania ja som len daval priklad nato ako jeden clovek dokaze ovladnut zufalych ludi ktori trpia chudobov a platenim vysokych dani

a ako vies za druhej svetovej vojny bolo taliansko spojencom nemecka...skus si prestudovat nieco o ... Pius XII...nazyvany aj papez hitlera
Návrat hore Goto down
Sponsored content





sloboda mysle Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
sloboda mysle
Návrat hore 
Strana 1 z 3Choď na stránku : 1, 2, 3  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: