Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 sloboda mysle

Goto down 
+5
nyarlathotep
von Schwerzell
Vulkulak
Nietzsche
Screamos
9 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorSpráva
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 2:27 pm

Screamos napísal:
Vulkulak napísal:
No keď myslíš. Ale zatiaľ si ma moc nepresvedčil o akých ilúziach to hovoríš. Na to že si z kresťanskej rodiny toho o kresťanstve moc teda nevieš.


no co neviem take o krestanstve...setko to co jezis kristus hlasal dokaze aj clovek ktory nepozna krestanstvo...myslis ze v inych nabozenstva kulturach uplne izolovanych od vonkajsie sveta ludia nedokazu lubit ...citi lasku....tuzit po miery...robit dobre skutky...pomahat bliznym?????? ...

iluzia je len vtom ze za take veci sa neide donebicka...a ani za vrazdy a zle skutky sa neide naveky horiet dopekla....stve ma ze krestanstvo je cele zalozene na BUD ALEBO

Heh, práve pre toto čo píšeš si dovolím tvrdiť že o kresťanstve nič moc nevieš.

K prvému odseku: Samozrejme že také veci dokáže konať aj človek ktorý nepozná kresťanstvo, prečo by to nemal dokázať. Taktiež si nemyslím, že by ľudia mimo našej kultúry nedokázali cítiť lásku a túžbu po miery, robiť dobré skutky a pomáhať blížnym. Prečo by som si to mal myslieť? Z čoho si to usúdil?

A k druhému: Samozrejme že nebíčko a peklíčko sú veci ktoré patria možno do pätnásteho storočia alebo do materskej škôlky.

Vadí ti hádam že niektorí ľudia veria v to, že ľudské skutky sú dôležité?
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 2:56 pm

Screamos napísal:

a ako vies za druhej svetovej vojny bolo taliansko spojencom nemecka...skus si prestudovat nieco o ... Pius XII...nazyvany aj papez hitlera
Pius XII a papezom hitlera??? Laughing Laughing Laughing
necitaj sci-fi ale skutocnu historiu Wink Wink
tu je aspon torchu o tom to muzovi, ktory sa nebal postavit proti obom totalitam
kód:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pope_Pius_XII#World_War_II
dalsi pekny priklad toho, ze staci jeden film, kniha ktori nam ponukaju "fakty" v krasnom obale, a my sme taki sprosti, ze tomu uverime
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 4:30 pm

screamos napísal:

setko to co jezis kristus hlasal dokaze aj clovek ktory nepozna krestanstvo...myslis ze v inych nabozenstva kulturach uplne izolovanych od vonkajsie sveta ludia nedokazu lubit ...citi lasku....tuzit po miery...robit dobre skutky...pomahat bliznym?????? ...


tymto som chcel popriet tvoje tvrdenie ze ja viem malo o krestanstve...

skor ty vies malo o krestanstve ked si myslis ze len ked budes verit v boha mozes byt dobry a budes spaseny abo co:D

normalne mi vysvetli ze preco viem malo o krestansvte?..lebo sa nedam zaslepit timi fantazijnimi klamstvami napisanimi a zvelicenimi palestinskymi ludmi spred 2000rokov? dokazem sa vzopriet zlocinom cirkvi? preto viem malo o krestanstve?


Naposledy upravil Screamos dňa St máj 13, 2009 4:34 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 4:33 pm

alganor no len sa nerozdrapuj nic extra svete tam onom neni popisane pocas druhej svetovej vojny ostal neutralim....

cela diskusia stebou je uplne odveci ja dam priklad hitlera ako manipulatora a ty uz kydas ze ho povazujem za krestana..uzavrime to dobre?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 5:58 pm

Screamos napísal:
to mas jasne... si zober len takeho hitlera ako ovladol cele nemecko ktore nedokazalo platit sakncie po prve svetovej ktore mu udelila europa.....(btw malo kto vie ze papez svetil dela hitlerovy ked siel bombardovat mesta ) )) Exclamation ..a boli to krestania vsetci veriaci v jezisa krista ktory hlasa mier a lasku.....tak isto ako ludi neodhovoris od nabozenstiev...tak isto nabozny ludia nedokazu presne plnit to vco veria

a ateisti...myslim ze oni sa skor spolehaju na ludi ktorych maju okolo seba bliznych ktori im ozaj dokazu pomoct ...nie na boha ktory je vsemohuci vsetko vidi vsade je a nic nerobi bounce

info o svätení poznám ináč...pápež komunikoval pred vojnou intenzívne s hitlerom dosť priateľsky ale vysvecoval berlínsky alebo mníchovský biskup, ktorý bol plne pod kontrolou hitlera...o pápežovom svätení bômb som sa teda za celý ten dlhý čas ešte nedočítal...daj zdroj...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 6:02 pm

Screamos napísal:
alganor napísal:
Screamos
tym chces povedat ze nacisti boli krestania??? a z coho vychadzas??? ze SSmani mali na opaskoch vyrazene Got mit uns??? skor by sa dalo povedat, ze nacisticka elita bola tvorena ateistami( alebo aspon tou skupinou, ktora bola zaroven elitou aj v sovietskom rusku)

ja vravim vseobecne cely lud nemecka podporoval vojnu ...a ty chces povedat ze nemecko bolo ateisticke? Laughing

take elity sa narocky robili s ludi ktori boli kruty aby ich netrapili vycitky svedomia....a neverim se to boli cisto ateisti

evidentne asi nechápeš v akej situácii bol ľud žijúci počas vojny v nemecky...bol to život v ustavičnej dezinformácii a nepravde...takto si nemohli spraviť správny úsudok...a že nemecko nebolo ateistické...hitler zakázal každú mimo vládnu kresťanskú organizáciu a ponechal si len tých kňazov, čo mu posluhovali....ostatní pretrpeli hnusné represálie...a každopádne - dávať príklady z tak extrémnej doby akou bola WWII je dosť chodenie po okraji priepasti...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 6:05 pm

alganor napísal:
Screamos napísal:

a ako vies za druhej svetovej vojny bolo taliansko spojencom nemecka...skus si prestudovat nieco o ... Pius XII...nazyvany aj papez hitlera
Pius XII a papezom hitlera??? Laughing Laughing Laughing
necitaj sci-fi ale skutocnu historiu Wink Wink
tu je aspon torchu o tom to muzovi, ktory sa nebal postavit proti obom totalitam
kód:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pope_Pius_XII#World_War_II
dalsi pekny priklad toho, ze staci jeden film, kniha ktori nam ponukaju "fakty" v krasnom obale, a my sme taki sprosti, ze tomu uverime

respect bro...pravdu máš...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 7:51 pm

monkeyml napísal:


info o svätení poznám ináč...pápež komunikoval pred vojnou intenzívne s hitlerom dosť priateľsky ale vysvecoval berlínsky alebo mníchovský biskup, ktorý bol plne pod kontrolou hitlera...o pápežovom svätení bômb som sa teda za celý ten dlhý čas ešte nedočítal...daj zdroj...


zo mas jasne ze snim komunikoval on komunikoval asi s kazdym vyznamnejsicm clovekom ktory ma moc v krajine.....a nevravel som bomby ale dela....pocul som to z rozpravadnia starych ludi ktori este vojnu prezili ...zdroj nemam...bez zdroja neuveris co?..tak ja sa posnatim a najdem to
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 8:22 pm

Screamos napísal:
monkeyml napísal:


info o svätení poznám ináč...pápež komunikoval pred vojnou intenzívne s hitlerom dosť priateľsky ale vysvecoval berlínsky alebo mníchovský biskup, ktorý bol plne pod kontrolou hitlera...o pápežovom svätení bômb som sa teda za celý ten dlhý čas ešte nedočítal...daj zdroj...


zo mas jasne ze snim komunikoval on komunikoval asi s kazdym vyznamnejsicm clovekom ktory ma moc v krajine.....a nevravel som bomby ale dela....pocul som to z rozpravadnia starych ludi ktori este vojnu prezili ...zdroj nemam...bez zdroja neuveris co?..tak ja sa posnatim a najdem to

ta diky...ide o to, že tebe to hovorili ľudia, ktorí to neviem odkiaľ vedeli...len tak? z hovorenia? ako mohol niekto zo SR vedieť či pápež posvätil delá? na druhej strane, mohol ich posvätiť v čase, keď nikto ani netušil, že čo hitler za vtáčika...jednoducho som sa o tom nedočítal a nezdá sa mito...to je všetko...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 9:33 pm

nj ved komu by sa to zdalo...ani mne..ale propaganda je propaganda...proste sa to prenasalo od cloveka k clovekovy ako ludove rozpravky napr ...mas jedno ja som to dal ako taky maly dodatok k hitlerovy....a vy ste stoho spravili diskusiu na jednu stranu
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 9:56 pm

urob niečo s tou gramatikou, bije to do očí..
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 10:36 pm

Screamos napísal:
alganor no len sa nerozdrapuj nic extra svete tam onom neni popisane pocas druhej svetovej vojny ostal neutralim....
treba sa naucit citat vsetko a cele....(a mimochodom som netvrdil, ze tam bude nejaky jeho zivotopis na 1000 stran...to od wiki hadam nikto necaka)

Screamos napísal:
cela diskusia stebou je uplne odveci ja dam priklad hitlera ako manipulatora a ty uz kydas ze ho povazujem za krestana..uzavrime to dobre?
tiez mam dost tejto diskusie a normalne by som sa do nej nezapajal....lenze tvoj prispevok sa dal vylozit na dve strany(nabuduce ich pis presnejsie a konkretnejsie)
P.S.
uz viem do akej kategorie ludi si tam mam zaradit....verim vo vsetko co jedna babka povedala...nebojim sa tvrdit, ze doteraz si myslis, ze partizani (nemylit s povstalcami) boli ti dobri,ktori kazdemu pomahali, nikomu neublizili, a ak ano, tak si to zasluzil
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 10:16 am

alganor napísal:

uz viem do akej kategorie ludi si tam mam zaradit....verim vo vsetko co jedna babka povedala...nebojim sa tvrdit, ze doteraz si myslis, ze partizani (nemylit s povstalcami) boli ti dobri,ktori kazdemu pomahali, nikomu neublizili, a ak ano, tak si to zasluzil

no lol to beriem ako utok na moju osobnost.....

keby som taky bol jak vravis som duty krestan co chodi kazdy den do kostolka....

a partizanov mam upazi, ja som tu rozoberal nieco uplne ine a ty robis z komara slona

o slobodnej myslis si tu povedal velke h....len o fasistach a nacistoch si vedel trepat si nacko? alebo nejaky extremista?
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 10:18 am

Laughing Screenshoot, rýchle!
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 10:25 am

Screamos: nemas trochu problem so spracovavanim citaneho textu? hlavne sa ukludni a skus si alganorov prispevok precitat este raz... a vybodkovane slova si nechaj na pokec.sk
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 10:28 am

nesom prvy ani posledny co tu bodkuje slova Smile...a ten lolo si ma uz zaraduje to kategorie ludi lebo som tu napisal jednu vetu ako dodatok a on tu natu vetu napise jednu stranu dristov ktore nepatria dotemy....a ani nemal sajnu co som tim chcel povedat....hlavne ze si ma dokaze zaradi do nejakej skupiny ludi....proste macher co vsetko vie
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 10:33 am

co sa ondiete ako deti na piesocku...kazdemu vam dam po lopat(k)e...a hotovo..
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 11:32 am

Screamos napísal:
to mas jasne... si zober len takeho hitlera ako ovladol cele nemecko ktore nedokazalo platit sakncie po prve svetovej ktore mu udelila europa.....(btw malo kto vie ze papez svetil dela hitlerovy ked siel bombardovat mesta ) )) Exclamation ..a boli to krestania vsetci veriaci v jezisa krista ktory hlasa mier a lasku.....tak isto ako ludi neodhovoris od nabozenstiev...tak isto nabozny ludia nedokazu presne plnit to vco veria

a ateisti...myslim ze oni sa skor spolehaju na ludi ktorych maju okolo seba bliznych ktori im ozaj dokazu pomoct ...nie na boha ktory je vsemohuci vsetko vidi vsade je a nic nerobi bounce

takže tá tvoja vsuvka bola zakončená efektným výkričníkom, tak sa nečudujem alganorovi, že sa toho chytil...koniec-koncov išlo o info, ktoré bolo možno aj nepravdivé...tou vsuvkou si aj priamo naznačil ako hitler a pápež manipulujú s ľuďmi a pod. o tom je vlastne téma a preto nechápem, prečo sa rozčuľuješ, keď na to alganor reaguje...a aj ja vlastne...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 12:48 pm

Screamos napísal:
o slobodnej myslis si tu povedal velke h....len o fasistach a nacistoch si vedel trepat si nacko? alebo nejaky extremista?
tak chces vediet co si myslim o slobode mysle??? ze absolutna sloboda je nemozna...pretoze clovek je ovplyvneny tym, ako zmysla spolocnost, v ktorej zije a pudovo prebera jej myslenie.clovek lahsie mysli v rovine, ze je svet okolo neho ciernobiely, ako keby priznal, ze je sedy. pre cloveka je lahsie zostat vo vnutri spolocnosti, ako keby mal spolocnost upozornovat, ze je s nou nieco zle...(hovorim vseobecne, pretoze kazda ludska komunita ma vo zvyku zahmlievat pravdu, nech uz by sa tvarila akokolvek slobodne)

a ze som extremista? prosim, mozes mi dat vediet, z coho tak usudzujes? len preto ze som
rozoberal tvoje prispevky tykajuce sa hitlera? tak to potom aj historik, ktory sa zaobera nacistickym nemeckom a sovietskym ruskom je extremista?
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 5:31 pm

No, v prípade že by si bol označený ako extrémista predpokladám že by na teba dopadla spŕška pekných súvetí a automaticky by si bol diskvalifikovaný z hry. Iný dôvod nevidím, prečo by to vôbec niekoho zaujímalo.
Či je, alebo nie je nejaký extrémista Smile
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 6:07 pm

nyarlathotep napísal:
treba si uvedomit aj, ze je rozdiel medzi "krestanom" a krestanom a krestanom...


amen
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 6:52 pm

tha lebo som tu hodil priklad....priklady nemusia suvisiet s temou...a on furt len otom....cela diskusia bola jakeby ja som nadaval ze hitler bol krestan...a on mi to popieral..coz vobec neni pravda....a teraz jeho cca 5-6 prispevok ma nieco spolocne so slobodnou myslou

dobre to je jedno..venujme sa slobodnej mysli:)
co teoria otom ze ked mysel ma co chce(viera nabozenstvo) nema nutkanie sa dalej vyvijat

alebo meditacia ...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 7:25 pm

Čo s meditáciou?
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 7:42 pm

ci sa nou da dosiahnut nejaka forma slobody....nehovorim o sidharte....budhizme...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 9:48 pm

pozri si zivoty ludi, ktori sa venovali meditacii... kazdy z nich sa nejako oslobodil od spolocenskeho zmyslania....nech uz je to budha, mohamed, matka tereza a ini...
neviem ako sa chape meditacia, ale ak je to hladanie seba sameho a moj zmysel... tak myslim ze ano
Návrat hore Goto down
Sponsored content





sloboda mysle - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: sloboda mysle   sloboda mysle - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
sloboda mysle
Návrat hore 
Strana 2 z 3Choď na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: