Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Financny system cirkvy, majetky

Goto down 
+2
nyarlathotep
Screamos
6 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimePi jún 05, 2009 10:10 pm

nasiel som iba nieco z ceskej strany...pokusim sa aj neco o slovenskej situacii na tuto temu

prosim precitajte si to aspon dopolky http://www.snked.cz/clanky-225.html

uplne mi tam par viet pripomenulo..ako sa vnasej dedine opravoval organ...trebalo cca 180 tisic na opravu..a farar vypocital ze kazda rodina by mala dat cca 4000-5000....potom chodili mnisky zberat po domoch..a ktory nedali precital ich cisla domov v nedelu nakazni clown
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimePi jún 05, 2009 11:24 pm

tak ten tvoj priklad je teda dost tazka vec... ak je to fakt pravda, tak je ten farar iny idiot, k tomu sa neda nic ine povedat...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeSo jún 06, 2009 8:57 am

no je to pravda...sice nedali len traja:D...ale jedny mali pustenych psov (neviem ci narocky) a mnisky sa bali vojst dodvora ..tich farar nakazni potupil najviac (viem si predstavit ako tie mnisky zaluju fararovy)

proste take stkuky ja viem o krestanstvie...a este horsie veci o ludoch ktori krestanstvo prezentuju alebo su jeho clenmi na vyssich postoch
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeSo jún 06, 2009 9:06 am

1. Proč papež za 2. světové války spolupracoval s Hitlerem ?A ještě má být prohlášen za svatého?
2.Proč odsuzuje gaye či lesby, oni za to mohou ?
3.Proč církev prováděla inkvizice ?
4.Na co církve potřebují milardové majetky? Tak to Ježíš chtěl?Je to opravdu potřeba ?
5.Proč církev zakazuje kondomy v Africe ? Když je tam hladomor a nejvíce pohlavních nemocí ?
6.Proč se církev snažila natlačit náboženství do Evropské ústavy ?
7.Proč nejsou zakázané křty dětí ? Oni už z toho mají rozum? Jste si jisti, že to tak určitě chtějí?
8.Proč jste proti jakýmkoliv potratům (genetické vady, atd.). Lepší je nechat člověka tedy trpět ?
9.Jak to,že je současný papež je ex-nacista?

Děkuji za odpovědi a přeji hezký den.

Papež nikdy homosexuály neodsoudil
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Vzhledem k množství Vašich dotazů se budu snažit být stručný.

1. Pius XII. s Hitlerem nespolupracoval. K tématu doporučuji prostudovat nějakou odbornou literaturu, doporučuji např. článek Ph. Chenauxe v revue Salve 3/2008 (měla by vyjít v těchto dnech) o chování Pia XII. za 2. světové války.

2. Papež nikdy homosexuály neodsoudil, naopak Katechismus katolické církve ve čl. 2358 uvádí: "Nezanedbatelný počet mužů a žen má hluboce zakořeněné homosexuální sklony. Toto zaměření, které se objektivně vymyká řádu, je pro většinu z nich zkouškou. Proto mají být přijímání s úctou, soucitem a jemnocitem. Vůči nim je třeba se vyhnout jakémukoliv náznaku nespravedlivé diskriminace." Zároveň církev odmítá homosexuální chování (tj. skutky, nikoli orientaci) jako odporující přirozenému řádu (KKC, čl. 2357).

3. Inquisitio znamená vyšetřování, zjišťování. Inkvizice zřízené církví (což nejsou všechny, mimochodem) byly zřízeny pro vyšetření toho, zda nauka určitých osob je v souladu s naukou katolické církve.

4. Církev užívá majetku k tomu, aby mohla působit, zajišťovat své vlastní bohoslužby, financovat své školství a zdravotnictví (charitu) a na běžný provoz. Ježíš církvi vlastnictví nikdy nezakázal, nebyl komunista.

5. Hladomor zřejmě s kondomy nemá nic společného, tomu se pochopitelně čelí jinak než užíváním kondomu. Církev učí obecně, že užívání antikoncepce není správné, a proto od jeho užívání zrazuje. Nicméně církev není ta, která by (např. Africe) mohla něco zakazovat, nedisponuje tam např. vlastním státem či justicí, které by takové nařízení daly. Nepletu-li se, člověk je svobodný, a buď se může rozhodnout tak, či onak. Církev žádnými zákazy či donucovacími prostředky v této věci nedisponuje.

6. Evropa má své kořeny v antické, židovské a křesťanské kultuře. Církev má za to, že Evropa může "najít svou tvář" pouze v případě, že si to připustí. Důvod je např. v odkazu na ještě jinou spravedlnost a měřítka, než je měřítko lidské.

7. Chtějí to jejich rodiče a církev nevidí důvod, proč by tyto děti nemohla přijmout mezi sebe. Také Vám někdo dal život a neptal se Vás po tom, zda o to stojíte. Se křtem je to podobné.

8. Trpící člověk není přece kvůli tomu, že trpí, hoden smrti. Co je hranicí smrti? Bolí Vás zub, a necháte se raději zabít, než abyste přečkal nějaké utrpení? Člověk si sám život nemůže dát, nemá ani právo jej druhému vzít. Postižené děti nemají méně hodnotný život, než my, běžní a obyčejní.

9. Po prosinci 1939 musel každý německý chlapec v 14 letech vstoupit do Hitlerjugend. To se nevyhnulo ani Ratzingrovi, ačkoli jeho rodina byla protinacistická. Odmítal účastnit se setkání Hitlerjugend, nakonec se nedostal ani na frontu (k tématu např. článek New York Times z roku 2005: http://bc.edu/research/cjl/meta-elements/texts/cjrelations/topics/new_pope_defied_nazis.htm). Takže papeže těžko za (ex)nacistu považovat.


myslim ze vacsinas stich odpovedi je absurdnaa
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeSo jún 06, 2009 11:18 am

http://www.katnoviny.sk/Kn_2002/27_2002/publicistika.htm

podla tej tabulky tam..donasej dediny ide cca 20000 tisic plat cisto na duchovnych..to necpocitam plat farnikov ... tzv "personal" kostola...
ked si tak prepocitate..kolko hodin dotyzdna knaz v klasickej slovenskej dedine akych je na slovensku par stoviek...sluzi omse..tich 5000 je az az....
btw mate sajnu kolko asi tak sa dava knazovy za krst svadbu pohreb?
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeSo jún 06, 2009 2:38 pm

Pre mnoho ľudí je omša, kázeň, pohreb, krst, zosobášenie.. služba a za služby sa predsa platí, nie? I keď sám neuznávam aby sa za duchovné veci platili vysoké sumy, skôr čo najmenšie, ale neviem ako to je v skutočnosti.

Samozrejme že kresťanstvo učí k skromnosti, štedrosti a nesúhlasí s majetníctvom, úžerníctvom, egoizmom ... Ale ľudia sú ľudia.

Ten príklad kňaza čo uvádzaš.. Je to dobrý pako no, čo už, na dedinách to často krát takto funguje, ale žiadať po ľuďoch len preto že sú kresťania aby boli dokonalí je trochu vysoký nárok, predsa aj to sú ľudia a ľudia nedokážu byť dokonalí. I keď snažiť by sa o to mali a robiť takéto veci teda nie sú tá správna cesta.

Ono mne sa len nepáči, že ty všetko dávaš za vinu kresťanstvu, ako samotným ľuďom. A nezabúdaj že svet nie je len čiernobiely. Je v ňom ešte kopec iných farieb a odtieňov.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeSo jún 06, 2009 10:17 pm

joooj kolko krat som uz pisal ze ja nerozdelujem ludi na dobrych a zlych...aj dobry je niekedy zly a aj zly dokaze prejavit trocha ucty...a porozumenia...

mne sa nepaci aky ludia reprezentuju to "dobro" krestanstvo....

ked som bol maly...mali sme takeho farara..co chovila popri svoje knazske povinosti...kozy sliepky kacky...staral sa o sad ovocne stromy..kosil zahradu dvor sad...mal stodolu kde skladoval seno..proste klasicka dedinska mala farma....

a ten co ho mame teraz?...za tich 12rokov co je unas som ho nevidel na inych miestach v dedine..ako na ceste od fari do kostola (5metrov)...a pamatam si ako nas byl v skole s palickou porukach ked sme boli zli......
farar v susednej dedine ...sa venuje este paraglajdingu ....to tiez mi pride komicke......

normalne nechapem preco by taky farar nemohol mat aj zamestanie....odluzit jednu omsu denne..a cez vykend dalsie tri.....to je take tazke ze ten clovek uz nemusi pracovat?


taky ludia ma totalne odradzaju...hnusi sa mi nasledovat ich...posluchat ich nejakym stylom ich pdoporovat
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeSo jún 06, 2009 11:09 pm

Tak ich nenasleduj a neposlúchaj, čo ti mám na to už povedať ..
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimePo jún 08, 2009 1:27 pm

Vulkulak napísal:
Tak ich nenasleduj a neposlúchaj, čo ti mám na to už povedať ..

asi tak...tiež si to myslím...je to tak, že kto si nájde dôvod a zámienku na niečo, a hlavne ak ju chce silou mocou nájsť, tak ju nájde....to je jeho prípad...myslím teraz na screamosa...aj keby bol a videl fakt kresťanov, ktorí fakt žijú to, čo nasledujú, aj tak by nadával a kritizoval...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimePo jún 08, 2009 2:12 pm

hehehe....
tak poprve nenadavam.... Wink

podruhe...mal by si si trocha nastudovat psychologiu cloveka....a pochopit ze clovek neni zly a dobry vdaka jeho viere....ma to v genoch....proste su taky ludia a taky..ani ty najsvatejsi krestania nesu dokonaly.....ja dobre poznam aj takych krestanov co maju umna velke plus..
a viem ze by robili dobre veci aj bez ich viery lebo su proste taky ...slusaci

ja poukazujem nato ake qvantum "zlych" ludi sa za krestanstvo skryva anikto stim nic nerobi...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimePo jún 08, 2009 5:55 pm

Možno nie každý má toľké predsudky ako ty. Každý by mal hľadieť v prvom rade na svoje chyby a nie na chyby ostatných, či už sú to kresťania alebo ktokoľvek iní.
Ja si myslím, že sa ti tu nikto nesnaží natlačiť do hlavy že viera sa snaží deliť ľudí na dobrých a zlých a že ľudia s vierou sú dobrí a iní nie.
Samozrejme, že to, či je človek ,,dobrý" alebo ,,zlý" nezávisí od viery, ale to si tu nik, asi okrem teba, ani nemyslí.

Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody. Smile

Kde študuješ psychológiu? Ako to tam zvládaš s takou gramatikou? Boli tam ťažké prijímačky? Kedysi som rozmýšľal že ak by bol čas a peniaze spravil by som si nejakú psychológiu, ale tak, čo ja ti vím ..
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimePo jún 08, 2009 11:53 pm

to Screamos:
pozor of topic na zaciatok - Screamos..ty budes nejaka slovenska obdoba Jary Cimrmana...vsak..?

k veci:
ak mas v rukach potrebne dokazy ohladom toho vasho knaza...ale naozaj dokazy...a chces byt prospesny spolocnosti...tak ich zozbieraj..podloz, sprav si kopie..a originaly posli jeho nadriadenemu...teda na prislusny biskupsky urad...alebo ..ak je viacero ludi s nim nespokojnych ..tak podpiste peticiu a dobre ju odovodnite..a hotovo...a uvidis co sa bude diat...

ak mas teda odvahu na to a nielen viest krcmove reci a dohady
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeUt jún 09, 2009 8:41 am

take tu uz bolo...pokusali sa oto ludia..aj uz boli reci ze ma odist a prist novy....no ten farar ma v dedine svojich nepriatelov...ale aj priatelov ktory z jeho konanim plne suhliasia..lebo aj do ich vrecka neco kapne...(farnici)..a ti maju dalsich priatelov ktori si nechcu rozhnevat svocij priatelov a tak je popreplietana cela dedina...plus ohovaranie strach vyhrazky Smile tich ktorim zalezi spravodlivosti su stary dochodcovia..ti ktori snim suhlasia ludia v strednom veku ktori nejak maju plyvnejsie slova...a dost ludi to netrapi lebo kostol beru ako pasivitu...zo zvyku.a asi nevidia ze ich vykoristuju....ale to uz prehanam....ani mna to vlastne netrapi lebo som si uz zvykol ...len proste viem co je zac a ako sa mu nedat nachytat Smile)

este viete co je haluz?...pred eurom sa do zvonceka pocaz omse davali vacsinou 1-2 korunacky..sem tam 5korun........teraz sa davaju 20-50centovky sem tam 1euro ..co sa mi minule podarilo zistit :)by ma azujimalo ci vsade ci len v nasej dedine
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeUt jún 09, 2009 12:00 pm

ty si len clovek co vlastne v kute krici a bliaka ale nic nerobi...vsak ako sa hovori ak mas gule ...a zalezi ti na tvojej dedine..ci kde to zijes..tak rob nieco ale v medziach zakona..proti tomu fararovi..teda ak je taky aky je...zbieraj dokazy a svedectva...podlozene..potom sup peticiu pod to..a nohy na plecia s tym na biskupsky urad...ale si otvor blog..a verejne mozes spranierovat vaseho farara...ale nie len krcmove reci a co kto kde povedal..ale nieco co je podlozene na faktoch...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeUt jún 09, 2009 12:15 pm

HMM..ako ti to len vysvetlit....

ty tiez nezabijes hned macku ked ta pozkriabe...prvy druhy treti krat...ale si ju uz naruky nevezmes....
tak ja som spravil to iste...krestanstvo vtom co ma vychovavali odmalicka ma totalne odpudzuje vdaka takym ludom..preto ho nebudem praktizovat Wink ..nepotrebujem bojovat proti tomu co mi robilo zle...ale rozsirujem to co mi spravilo dobre Smile to jest odviazanie od krestanskej spolocnosti bounce
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeUt jún 09, 2009 1:24 pm

Screamos napísal:
Smile to jest odviazanie od krestanskej spolocnosti bounce

to nie je odviazanie..ale opovrhovanie a "vysmech" krestanstva..co tu predvadzas...
myslim mnohi ludia to mozu brat dost osobne..a moze ich urazit to ako sa tu prezentujes.. mal by si sa naucit trosku viac respektovat okolity svet....ten tu totiz bude aj bez teba..ale nie ty bez neho ..kedze si na nom zavisly...pamataj na to...
sunny
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeUt jún 09, 2009 3:41 pm

nehnevaj sa Wink ale ked si myslis ze som zavysli na tomto fore a len to ma robi vzivote statnym ze tu upovedomujem na veci ktore ty ignorujes....si na velkom omyle Wink
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeUt jún 09, 2009 4:31 pm

Laughing By bol dobrý námet na film, farár vykorisťujúci celú dedinu, plus nejaké vydieranie a vyhrážky na okorenenie, priatelia a nepriatelia vražedného hamižného farára proti ktorému sa nikto nedokáže postaviť, lol ..

Ach, Screamos, Screamos .. Keď si naozaj taký nespokojný s tým farárom, niečo proti tomu rob, ak vás naozaj tak vykorisťuje bude to na prospech celej tam vašej spoločnosti. Či ľahšie je búchať sa do hrude a vymýšľať metafory s mačkami, ako niečo začať robiť?
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeUt jún 09, 2009 5:11 pm

omfg:D ze metafory z mackamy.....ked vas tak uchvatila ta biblia a tam su same metafory preco vobec nerozumiete mojim?Very Happy...mne je ten farar totalne upaty nech si robi co chces...namna uz dosah nema...ja vravim co ludia na takych postoch dokazu robit a nemaju stoho vycitky...ze to je krestan co sa dostal tak daleko a aky je....porozmyslajte jak sa taky clovek vlastne mohol stat fararom..
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeUt jún 09, 2009 5:32 pm

Screamos napísal:
..mne je ten farar totalne upaty nech si robi co chces...namna uz dosah nema....

tak potom?


inac namet na film by to nebol zly..hm...keby dam screamos aj viac materialu..mozno by osm sa aj pustil do pisania scenara...ale ked je mu u päty ci kde to..ta nist...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeSt jún 10, 2009 9:52 am

no sak ja na tom fararovy davam len priklad....on je jeden z mnohych nie jediny nasvete..

este taka vec ma napadla....po druhej svetovej vojne vo vychodnej europe zavladol komunizmus....a komunisti boli tak troska proti krestanstvu....brali krestanom pozemky...velke pozemky...brali aj ludom pozemky..dobytok ,..urodu co cely rok pestovali..(ne setko urcite percenta)..

a po pade komunizmus...vsetko ostalo tak troska zabudnute....az nato ze minule som cital..ako si krestania..(nejaky madari v bratislave..farafi...krestanske spolocenstvo ci co to bolo ..skusim to este pohladat)...dozaduju svojich pozemkov co im komunisti vzali a vlastnili ich pred ich prichodom.......a normalne stim isli nasud lebo ten pozemok je teraz v sukromnich rukach....ako to dopadlo som uz nesledoval.....

ale chcel by som videt co by sa stalo keby teraz kazdy dedo sa zacal dozadovat pozemkov majetkov co jeho ocovi zobrali komunisti. ako ti smiesno chamtivi krestania
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeSt jún 10, 2009 9:56 am

Screamos napísal:
ale chcel by som videt co by sa stalo keby teraz kazdy dedo sa zacal dozadovat pozemkov majetkov co jeho ocovi zobrali komunisti. ako ti smiesno chamtivi krestania
nuskutocnitelne...a to z jedineho dvovodu...vsetky tie pozemky boli cirkvi darovane... neboli ziskane natlakom
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeSt jún 10, 2009 10:07 am

na to tu predsa boli ako take restitucii...ale tie lepsie fungovali v cechach...ako na slovensku..najme v 90-tych rokoch minuleho storocia...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeSt jún 10, 2009 1:24 pm

Screamos:
s tymi restituciami to je trochu zlozitejsie... totiz boli dve moznosti, ktore sa stali pocas komunizmu: dosli za tebou, ze si beru tvoje pozemky, a dali ti k podpisu papier s nejakou nasmiech symbolickou sumou... ty si mohol podpisat, zobrat aspon tie drobaky a bol si rad, ze tvoje deti nevyhodia zo skoly...
druha moznost bola nepodpisat, zobrali nasilu, teba niekam strcili, rodina uz nenasla normalnu robotu, atd...

no a zaver: naz zakon je vraj nejak tak smiesne postaveny, ze na navratenie maju narok ti, ktori nepodpisali... ak si podpisal, dostal si zaplatene a tym si sa z posobnosti restitucneho zakona sam vylucil...

aspon tak som to pocul ja, ak mate niekto presnejsie informacie, opravte ma...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitimeŠt jún 11, 2009 8:46 pm

nj precital som si to je to zaujimave.......premna boli zidia...vzdy najutlacanejsi narod nasvete...od babylonskych otrokoch po fasismuz.......ale aj napriek tomu ... jezis ma radsej krestanov ze?SmileVery Happy nespravodlive
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Financny system cirkvy, majetky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Financny system cirkvy, majetky   Financny system cirkvy, majetky Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Financny system cirkvy, majetky
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: