Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 7 smrtelnych hriechov

Goto down 
+4
monkeyml
Vulkulak
nyarlathotep
Screamos
8 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimePi jún 05, 2009 10:15 pm

tak tomuto moc neverim...ale musite vidiet

RÍM - Od stredoveku pozná katolícka cirkev sedem smrteľných hriechov: pýcha, lakomstvo, závisť, hnev, smilstvo, obžerstvo a lenivosť. Biskupi teraz plánujú prispôsobiť staré hriechy modernej spoločnosti.


Biskup Gianfranco Girotti (70), odborník na spoveď, predstavil na vatikánskej konferencii nový reklama

zoznam smrteľných hriechov. "Globalizácia viedla k tomu, že cirkev zostavila nové druhy hriechov," vysvetlil Girotti.


Nových sedem smrteľných hriechov:
1. Zásahy do ľudských génov. Klonovanie zvieracích génov je naproti tomu dovolené.

2. Prostitúcia je porušenie základných ľudských práv a tým pádom smrteľný hriech.

3. Znečisťovanie životného prostredia, najmä vypúšťanie jedov do prírody.

4. Obchod s drogami, ako aj ich užívanie by sa v budúcnosti malo stať smrteľným hriechom.

5. Zneužívanie detí a mladistvých.

6. V honbe za ziskom bohatnúť na chudobných.

7. Rozhadzovanie peňazí na luxusný tovar.



look
http://aktualne.centrum.sk/zahranicie/europa/clanek.phtml?id=1154055
http://www.verejnadiskusia.sk/showthread.php?t=544
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimePi jún 05, 2009 11:22 pm

o tom som uz tiez pocul a mam dokonca pocit, ze sme to tu uz raz davnejsie aj rozoberali... podla mna je to hlupost - je to len take zbytocne konkretizovanie tych povodnych...

okrem toho, taka dobrovolna prostitucia (lebo aj taka je) urcite nie je porusovanim ludskych prav Laughing

alebo take drogy... rad by som vedel, ci do toho zahrnaju aj statom legalizovane drogy - tabak, alkohol...

a dorazka - kupovanie luxusnych veci - tak aby mne niekto takymto sposobom diktoval, co si ja kupim za moje tazko zarobene prachy, tak dakujem pekne... (inak, co presne znamena luxusne veci? ako sa to da odmerat?)
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimeSo jún 06, 2009 2:28 pm

Nyar - veď ti nikto nič nediktuje ani nenúti ťa sa niečim riadiť Smile To rozhadzovanie peňazí na luxusný tovar mi tam príde ale dosť od veci, možno sa tým myslí obžerstvo, neviem, sám tomu moc nechápem. Asi ide o to, keď niekto baží po veľa veľa peniazoch, ani nie ťažko zarobených, aby ich potom mohol míňať bezhlavo na úplné sprostosti, namiesto niečoho prospešného či už pre samotného človeka alebo spoločnosť.
Keď si za ťažko zarobené peniaze dopraješ nejakú odmenu, v podobe hocičoho, to podľa mňa nie je ani tak problém.

Kokso ale už sa asi aj v tom Vatikáne začínajú pomaly stavať na hlavu, ako tak pozerám ..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimeSo jún 06, 2009 8:53 pm

Vulkulak: ale ved nepriamo diktuju - budu totiz moje "rozhadzovanie" penazi povazovat za hriech... nemusia ma pripustit k sviatostiam, ak sa z toho nevyspovedam... a pod...

a este raz to zopakujem a trosku rozsirim: co je koho do toho, ako ja miniem svoje tazko alebo lahko zarobene peniaze... ajkeby som si z nich postavil pyramidu a potom ju podpalil, je to len a len moja vec... nedam z nich nikomu ani halier, nech si zarobia sami... alebo mam krmit darmozracov len preto, lebo oni si na seba zarobit nedokazu? a opat mi ide ktosi diktovat, ze mam davat na charitu alebo co...
(povedal som to dost drsne, ale je to tak)

ideme dalej: cize ak nedam prachy na charitu som hriesnik a ak dam, tak nie som? a to sme uz nedaleko od odpustkov a pod...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimeSo jún 06, 2009 10:07 pm

no ja som prvykrat kukal na tie novodobe smrtelne hriechy..tak som myslel ze to si dakto haluz robi take prce dat do smrtelnych hriechov...ale to asi fakt vyslo z nejakej mudrej dochodcovskej hlavy z vatikanu

ono neverim ze sa to uchyti ...
podruhe aj tie stare boli dost absurdne...taka lenivost....kto kedy vzivote nebol aspon jeden den lenivy ???? clovek ked ma chut energiu ...neni problem..ale clovek neni perpetum mobile..potrebuje si vydychnut polenosit...porelaxovat.

ziadostivost.....z isteho uhla pohladu kazdy kto veri v bozie kralovstvo ,...ze sa donho dostane posmrti....je ziadostivy.....modlaba neni ziadost??
..
hnev/zlost......aj sam krristus mal zlost na tich obchodnikov co obchodovali v nejakom chrame a rozohnal ich nejakou palicou ci cim.....

lakomstvo?Smile typicky ludsky crt....moj vlastny dedo zarity krestan....tvrdi ze vsetko nazemi je najprv pre ludi az potom pre zvierata...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimeSo jún 06, 2009 11:05 pm

nyarlathotep napísal:
Vulkulak: ale ved nepriamo diktuju - budu totiz moje "rozhadzovanie" penazi povazovat za hriech... nemusia ma pripustit k sviatostiam, ak sa z toho nevyspovedam... a pod...

a este raz to zopakujem a trosku rozsirim: co je koho do toho, ako ja miniem svoje tazko alebo lahko zarobene peniaze... ajkeby som si z nich postavil pyramidu a potom ju podpalil, je to len a len moja vec... nedam z nich nikomu ani halier, nech si zarobia sami... alebo mam krmit darmozracov len preto, lebo oni si na seba zarobit nedokazu? a opat mi ide ktosi diktovat, ze mam davat na charitu alebo co...
(povedal som to dost drsne, ale je to tak)

ideme dalej: cize ak nedam prachy na charitu som hriesnik a ak dam, tak nie som? a to sme uz nedaleko od odpustkov a pod...

Hm. Hold aj takto sa dá na to pozerať. Záleží asi od uhľa pohľadu. Asi si myslia že to je pre tvoje dobro, ako keď prikazujú človeku iné veci ktoré mu škodia a nie sú správne. Tiež komu čo do toho či je niekto sebecký, lenivý, klamár, zlodej, vrah ..
Sú prikázania ktoré človek môže prijať alebo nemusí, keď sa mu teda nezdajú. Individuálna vec každého človeka.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimePo jún 08, 2009 1:12 pm

nyarlathotep napísal:
Vulkulak: ale ved nepriamo diktuju - budu totiz moje "rozhadzovanie" penazi povazovat za hriech... nemusia ma pripustit k sviatostiam, ak sa z toho nevyspovedam... a pod...

a este raz to zopakujem a trosku rozsirim: co je koho do toho, ako ja miniem svoje tazko alebo lahko zarobene peniaze... ajkeby som si z nich postavil pyramidu a potom ju podpalil, je to len a len moja vec... nedam z nich nikomu ani halier, nech si zarobia sami... alebo mam krmit darmozracov len preto, lebo oni si na seba zarobit nedokazu? a opat mi ide ktosi diktovat, ze mam davat na charitu alebo co...
(povedal som to dost drsne, ale je to tak)

ideme dalej: cize ak nedam prachy na charitu som hriesnik a ak dam, tak nie som? a to sme uz nedaleko od odpustkov a pod...

ide o to, že tebe nejde nikto diktovať, lebo to jednoducho nebudeš počúvať (ako ťa poznám Razz )...to posledné je dosť pritiahnuté za vlasy...nemíňať na luxusné veci...ťažko to aj ja chápem ale na druhej strane nemám k tomu až taký postoj ako ty...ja zastávam názor, že ľuďom je potrebné pomáhať....moja mama robila na charite - videl som tam kopec darmožráčov..tým by som ani neprdol zadarmo, ale na druhej strane tam bolo veľa osôb, ktorým charita pomohla sa dostať na nohy a to je len znakom toho, že to možno nie je až také zbytočné...ja osobne ten hriech o luxusných veciach beriem tak, že by som sa nespovedal z toho, že som si kúpil nové stredne drahé auto - skôr by som sa vyspovedal vtedy, keby som už nevedel pomôcť ani vtedy, keby som na to mal urobil to vedome...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimePo jún 08, 2009 1:17 pm

citácia :
podruhe aj tie stare boli dost absurdne...taka lenivost....kto kedy vzivote nebol aspon jeden den lenivy ???? clovek ked ma chut energiu ...neni problem..ale clovek neni perpetum mobile..potrebuje si vydychnut polenosit...porelaxovat.

lenivosť je o niečom úplne inom ako píšeš vyššie...opäť potvrdenie, že tomu "rozumieš"....

citácia :
hnev/zlost......aj sam krristus mal zlost na tich obchodnikov co obchodovali v nejakom chrame a rozohnal ich nejakou palicou ci cim.....

pojem spravodlivý hnev ti asi tiež nič nevraví, že?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimePo jún 08, 2009 1:37 pm

monkeyml: luxus je velmi relativny pojem... pre niekoho je luxus salama na chleba, pre ineho je luxus Lexus Laughing

ono aby bolo jasne, ja nemam nic proti charite, sam obcas prispejem (ajked skor ako bezdomovcom prispievam na nemocnice a pod, aj 2% z dane som dal na obcianske zdruzenie, ktore sa stara o deti...)

co sa ale tyka toho "hriechu" nemam rad, ak sa niekto z niecoho tak dobrovolneho a relativneho pokusa vyrobit normu a rozdelovat podla toho ludi na zlych a dobrych...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimePo jún 08, 2009 1:41 pm

nyarlathotep napísal:
monkeyml: luxus je velmi relativny pojem... pre niekoho je luxus salama na chleba, pre ineho je luxus Lexus Laughing

ono aby bolo jasne, ja nemam nic proti charite, sam obcas prispejem (ajked skor ako bezdomovcom prispievam na nemocnice a pod, aj 2% z dane som dal na obcianske zdruzenie, ktore sa stara o deti...)

co sa ale tyka toho "hriechu" nemam rad, ak sa niekto z niecoho tak dobrovolneho a relativneho pokusa vyrobit normu a rozdelovat podla toho ludi na zlych a dobrych...

ja rozumiem o čo ti ide, resp. ako to myslíš, ale možno aj záleží ako sa na to pozeráš...ja asi tak, že každý si má sám ustrážiť, čo je luxus na úkor dobra a čo nie...ale proste - sám hovorím, že ten posledný hriech je muka....neviem proste ako to chápať...každopádne by som to nemenil a ponechal to staré...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimePo jún 08, 2009 2:19 pm

monkeyml napísal:

lenivosť je o niečom úplne inom ako píšeš vyššie...opäť potvrdenie, že tomu "rozumieš"....

vysvetli mi to prosim Smile

monkeyml napísal:

pojem spravodlivý hnev ti asi tiež nič nevraví, že?

ze spravodlivy hnev?Smile clovek ktori si chce zarobit na zivobitie aby mal co do ust a vas kristus ho vyzene s palicou z miesta kde sa mu dari kde je vela ludi ktory si jeho tovar kupia...to je spravodlivy hnev?Very Happy

clovek ktory vykradne banku lebo jeho deti hladuju ....a ludia co vtej banke mali peniaze maju spravodlivi hnev?Very Happy
btw ten hriech je hnev...nie nespravodlivy hnev Wink


Naposledy upravil Screamos dňa Po jún 08, 2009 2:37 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimePo jún 08, 2009 2:32 pm

monkeyml napísal:

lenivosť je o niečom úplne inom ako píšeš vyššie...opäť potvrdenie, že tomu "rozumieš"....



aby si to nemal tazke dam ti aj priklad tomu co ja "rozumiem"

unas v kostole sa robili nove chodniky...kazdy den boli vybrane domy podla cisiel aby znich niekto siel dokostola robit chodniky(tam trebalo vykopavat stary chodnik podkopava..nosit maltu 100metrov do kostola z jedneho dvora)...ked vysiel rad nanas...oco bol v praci....a mna mama poslala
az nato ze nadruhy den som mal ist doprace...rano osiestej...na dvanastku Smile..bol som lenivy a niesiel som pomoct do kostola...mama sa zomnou pohadala a farnik ktory organizoval pracu sa potom zaloval dedovy ze zjeho rodiny nikto neprisiel robit Smile)))

mam smrtelny hriech? za lenivost?
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimePo jún 08, 2009 5:48 pm

Nahlás na príslušnom úrade že vás tam vykorisťuje úchylný farár a neplač tu toľko o tom, aké je kresťanstvo celé na hovno. I keď trochu sa mi ten príbeh zdá i tak pritiahnutý za vlasy.

By the way, tebe úcta k istým miestam asi nič nehovorí, teda predpokladám že nie a dovolím si to predpokladať podľa toho, že húliš na cintoríne, ale obchodovať na mieste kde sa iní modlia, to už fakt nie.
Sa mi páči ako si z tých obchodníkov spravil chudákov čo si snažia zarobiť aby mali vôbec čo do úst. Jednak nemôžeš vedieť či to boli chudáci, že museli obchodovať na takom mieste kde je najviac ľudí, skôr si myslím že obchodníci patrili k tej bohatejšej kaste ako napr. roľníci, jednak chrám má slúžiť ako pokojné sväté miesto, kde sa človek môže utiahnuť k svojim modlitbám, hlavne bez toho aby mu niekto pchal pod nos tovar na predaj. Človek mal odpradávna svoje ,posvätné´ miesta, háje .. A určite sa mu nikdy nepáčilo, keď mu to miesto niekto narušil, ,znesvätil´.

Inak, nespochybňoval si ty náhodou Bibliu a príbehy v nej? Že bola napísaná v Ježišov prospech?
Ako to, že sa tu potom oháňaš vecami z Biblie? Myslím to vyhnanie obchodníkov z chrámu ..
A ak som ťa zase len sprosto zobral za slovo, ani neodpovedaj.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimePo jún 08, 2009 10:06 pm

to davam az take blble priklady ze ich musite furt rozoberat do bodky?Sad...jedna sa tam o slovo spravodlivy hnev...take daco by vkrestansvte nemalo existovat:D.ale nech sa vyjadry monkeyl

no cosatika toho co som vytiahol zbybblie ...aj vdnesnych kostoloch su kutiky kde su vselijake krestanske casopisy a vedla nich je krabicka na "milodary" (dokonca s cenou toho casopisu Smile ) alebo kto tu pozna slovo šatre?...alebo bolo na odpuste v nejakej dedine?...a ten pribeh z biblie...kopa ludi sa tam chodi modlit...a zrazu pride kristus a setkych rozozene Smile proste macher fakt..... a aj keby to bol shit nepravdivy...zit 30rokov(kristus) a ani raz nepocitit hnev.......nonsen
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimePo jún 08, 2009 10:40 pm

Screamos napísal:
...a ten pribeh z biblie...kopa ludi sa tam chodi modlit...a zrazu pride kristus a setkych rozozene Smile proste macher fakt.....

lol! si mi zrobil večer.. lol!
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimePo jún 08, 2009 11:15 pm

Shocked Uff .. Laughing

Keď teda porovnávaš obchodníkov so stolíkom plným časopisov a novín + krabica na dobrovoľné príspevky, dobre .. Very Happy

Inak.. a čo že tam je cena tých časopisov? Nielen že tá cena nie je nejaká preborná a porovnateľná s tými bulvárnymi sračkami v stánkoch, tak je tam aj možnosť že si to uchmatneš a do krabičky nič nedáš. To ale robia len niektorí ľudia, i keď neviem ktorí. Pretože každý si uvedomí, že nie všetko je zadarmo a aj tlač tých novín musela čosi stáť.
Ó Bože odpusť im, že si dovolili nacapiť cenu na tlačivá, lebo nevedia čo činia!
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimePo jún 08, 2009 11:42 pm

Screamos napísal:

mam smrtelny hriech? za lenivost?

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimePo jún 08, 2009 11:46 pm

Screamos napísal:
to davam az take blble priklady ze ich musite furt rozoberat do bodky?Sad...jedna sa tam o slovo spravodlivy hnev...take daco by vkrestansvte nemalo existovat:D.l

problem je to ze ty nevies priklad dobre podat...

Screamos napísal:

no cosatika toho co som vytiahol zbybblie ...aj vdnesnych kostoloch su kutiky kde su vselijake krestanske casopisy a vedla nich je krabicka na "milodary" (dokonca s cenou toho casopisu Smile ) alebo kto tu pozna slovo šatre?...alebo bolo na odpuste v nejakej dedine?...a ten pribeh z biblie...kopa ludi sa tam chodi modlit...a zrazu pride kristus a setkych rozozene Smile proste macher fakt..... a aj keby to bol shit nepravdivy...zit 30rokov(kristus) a ani raz nepocitit hnev.......nonsen

ak uz tolko beries bibliu ako podklad pre tvoje "priklady" tak by si mal vediet, ze Kristus sa rozhneval mnohokrat...

najprv si usporiadaj myslienky, co vlastne chces povedat...a potom si ich este tak dva-trikrat premysli..daj niekomu opravit pravopis..a potom to sem postni... Wink
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimeUt jún 09, 2009 8:26 am

ehm a ty skus napisat nieco aj kteme ...ne len kydas jaky som debil lebo ty si nepochopil ocom som pisal..(nie vdaka pravopisu Smile )

priklady zbiblie beriem aby som vam bol najblisie ale ked podla vas je fakt normalne ze nekto kto sa poklada za bozieho syna lieci zobrakov malomocnych odpusta kazdemu ma pochopenie skazdim..a pride do nejakej zidovsek sinagogy uvidi tam par predavacov zhnevom ich odtial vyzenie....to mi nesedi Smile))
to je zaroven aj dokaz...ze krestanske "zakony" si tzv. seru dohuby...ani jeden stich siedmich smrtelnich hriechov by som za smrtelny nepokladal lebo boli zostavene stoho dvovodu ze ich ma kazdy clovek..len proste v kazdom sa iny trocha viac prejavuje....10bozich prikazani...nezabijes......jediny hriech ktory pokladam za smrtelny a aj to nie v kazdom pripade....
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimeUt jún 09, 2009 12:02 pm

ach jaj... No No
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimeUt jún 09, 2009 3:27 pm

Screamos napísal:
ehm a ty skus napisat nieco aj kteme ...ne len kydas jaky som debil lebo ty si nepochopil ocom som pisal..(nie vdaka pravopisu Smile )

priklady zbiblie beriem aby som vam bol najblisie ale ked podla vas je fakt normalne ze nekto kto sa poklada za bozieho syna lieci zobrakov malomocnych odpusta kazdemu ma pochopenie skazdim..a pride do nejakej zidovsek sinagogy uvidi tam par predavacov zhnevom ich odtial vyzenie....to mi nesedi Smile))
to je zaroven aj dokaz...ze krestanske "zakony" si tzv. seru dohuby...ani jeden stich siedmich smrtelnich hriechov by som za smrtelny nepokladal lebo boli zostavene stoho dvovodu ze ich ma kazdy clovek..len proste v kazdom sa iny trocha viac prejavuje....10bozich prikazani...nezabijes......jediny hriech ktory pokladam za smrtelny a aj to nie v kazdom pripade....

vieš čo? vyhral si...máš absolútne vo všetkom pravdu...vzdávam sa...

Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimeUt jún 09, 2009 4:18 pm

zaujimave, ze cela tato tema je postavena na zlom pomenovani....tich sedem hriechov, pycha, lakomstvo, smilstvo, zavist, obzerstvo, hnev, lenivost su hlavne hriechy....cize z nich vznikaju tie dalsie...ako by povedal majster joda anakidovi...
smrtelny hriech je, podla katechizmu: 1855 Smrteľný hriech – vážnym prestúpením Božieho zákona – ničí v srdci človeka lásku.(1395) Odvracia človeka od Boha, ktorý je jeho posledným cieľom a jeho blaženosťou, a to tým, že človek dáva prednosť nejakému nižšiemu dobru pred Bohom.
Všedný hriech ponecháva v človekovi lásku, hoci ju uráža a zraňuje.
1857 Smrteľný hriech predpokladá súčasne tri podmienky: „Smrteľný je každý hriech, ktorého predmetom je vážna vec a okrem toho je spáchaný s plným vedomím a uváženým súhlasom.“
cize ak hovorime o tom, ze cirkev vytvorila akysi neoficialny moderny zoznam 7 hlavnych hriechov, tak tym chcela upozornit na fakt, ze v dnesnej dobe hrozi najvacsie nebezpecenstvo prave pri tichto cinnostiach
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimeUt jún 09, 2009 4:38 pm

Screamos napísal:
ehm a ty skus napisat nieco aj kteme ...ne len kydas jaky som debil lebo ty si nepochopil ocom som pisal..(nie vdaka pravopisu Smile )

priklady zbiblie beriem aby som vam bol najblisie ale ked podla vas je fakt normalne ze nekto kto sa poklada za bozieho syna lieci zobrakov malomocnych odpusta kazdemu ma pochopenie skazdim..a pride do nejakej zidovsek sinagogy uvidi tam par predavacov zhnevom ich odtial vyzenie....to mi nesedi Smile))
to je zaroven aj dokaz...ze krestanske "zakony" si tzv. seru dohuby...ani jeden stich siedmich smrtelnich hriechov by som za smrtelny nepokladal lebo boli zostavene stoho dvovodu ze ich ma kazdy clovek..len proste v kazdom sa iny trocha viac prejavuje....10bozich prikazani...nezabijes......jediny hriech ktory pokladam za smrtelny a aj to nie v kazdom pripade....
Ty si fakt jak taký ten malý uštekaný pes, na ktorého keď len niekto dupne aby stíchol rozšteká sa ešte viacej. Laughing Čo hneď rozprávaš na iných, nech rozprávajú k téme a nenadávajú ti .. Veď sa trochu vzchop a začni sa oháňať niečim poriadnym, nie len takýmito rečami hodnými uplakaného školáka.
To, prečo ich vyhnal som ti už vysvetlil a ty si to nepochopil a ani nečakám že to pochopíš, pretože niekto, kto húli nad niekoho hrobom to ani pochopiť nemôže, aspoň nie tak ľahko.

Ďalej otázka .. kedy prikázanie ,,nezabiješ" považuješ, respektíve nepovažuješ za smrteľný hriech? Alebo uveď tie príklady, ktoré spomínaš. Mám pocit, že to bude zaujímavé ...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimeUt jún 09, 2009 5:19 pm

Vulkulak napísal:

Ty si fakt jak taký ten malý uštekaný pes, na ktorého keď len niekto dupne aby stíchol rozšteká sa ešte viacej. Laughing Čo hneď rozprávaš na iných, nech rozprávajú k téme a nenadávajú ti .. Veď sa trochu vzchop a začni sa oháňať niečim poriadnym, nie len takýmito rečami hodnými uplakaného školáka.

robim to iste co vy..niekto spochybni vase tvrdenie tak sa ho zastavate
sleduj co robis
Vulkulak napísal:
ani nečakám že to pochopíš, pretože niekto, kto húli nad niekoho hrobom to ani pochopiť nemôže, aspoň nie tak ľahko.
no co ti mam nato ?Smile vobec ma nepoznas nemas omne najmensiu sancu..a sudis ma...sudim ja teba? ze nepochopis toto nepochopis hento?...a ja nemozem zato ze tu napisem 10viet a ten co nato odpise jakeby cital len jednu...

moc dobre som pochopil preco ich vyhnal...dokonca ked som bol maly hlupy povazoval som to zaspravne lebo kostol bol tiez premna posvetne neposkvrnenen miesto....casom sa to bohuzial zmenilo:)....keby ze clovek ktory ma taku povahu ako sa o kristovy pisalo...dokazal by prist k tim obchodnim povedat im nejaku mudru vetu...metaforu a odisli by odtial..naco ich vyhanal s palicou?...

no zabitie asi v sebaobrane urcite..a dokazal by som kludne zabit cloveka keby som vedel ze nadruhy den alebo o 5minut zabije stovku ludi v lietadle...napriklad:) spokojny?
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitimeUt jún 09, 2009 5:30 pm

Screamos napísal:
..dokonca ked som bol maly hlupy

bol?Laughing


inac s5 k teme
inac co takto " do neba volajuce hriechy...?
Návrat hore Goto down
Sponsored content





7 smrtelnych hriechov Empty
OdoslaťPredmet: Re: 7 smrtelnych hriechov   7 smrtelnych hriechov Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
7 smrtelnych hriechov
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: