Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 SNP - Slovenské národne povstanie

Goto down 
+15
monkeyml
Felix
MichalSVK
Krdo
alganor
janyx
von Schwerzell
nyarlathotep
kompot17
bongi
Thor
gerots
LAM
Brano
Th()maSS
19 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorSpráva
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeSo máj 19, 2007 8:27 pm

kompot17 napísal:
coze...zabijat museli vsetkych slovanov lebo sme nizsia rasa...vsetko to bolo v Mein kampfe...ocistit rasu...a gestapaci to vsetko do bodky plnili...necitate knizky od autorov z 2sv.???

No a čo?
To že bolo Nacistické nemecko neznamená že každý nemec bol nacista.
Návrat hore Goto down
kompot17
Slobodný občan
Slobodný občan
kompot17


Poeet p?íspivku : 30
Registration date : 15.05.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeSo máj 19, 2007 10:15 am

coze...zabijat museli vsetkych slovanov lebo sme nizsia rasa...vsetko to bolo v Mein kampfe...ocistit rasu...a gestapaci to vsetko do bodky plnili...necitate knizky od autorov z 2sv.???
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimePi máj 18, 2007 12:16 am

Thor napísal:
rusi mozno rabovali ale neznasilnovali a nezabijali

podla mna rabovali a aj znásilnovali ale nevraždili
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeŠt máj 17, 2007 9:00 pm

Thor napísal:
rusi mozno rabovali ale neznasilnovali a nezabijali

moj nazor
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeŠt máj 17, 2007 6:19 pm

rusi mozno rabovali ale neznasilnovali a nezabijali
Návrat hore Goto down
bongi
Rytier
Rytier
bongi


Poeet p?íspivku : 368
Age : 37
Localisation : Slovakistan
Registration date : 07.03.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimePo máj 14, 2007 10:20 am

Ja som tiež počul, že keď boli u nás Nemci(156.poľná výcviková divízia), tak sa správali slušne a pomáhali ľuďom. Za nimi prišli frontové jednotky, tí už boli horší. Ale keď prišli Rusi, tak len rabovali. Tak som počul od starých rodičov.
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeSo máj 12, 2007 10:06 am

bongi napísal:
To by bolo asi jediné ospravedlnenie za také konanie...

takze to mam chapat tak ze nemci nam neublizovali , mali nas radi a partizani boli najvacsie spiny na svete ? to je vsetko len kravina ... nemci vypalovali dediny a zabijali ludi partizani nic neroblili nasilne proti domacemu obyvatelstvu
Návrat hore Goto down
bongi
Rytier
Rytier
bongi


Poeet p?íspivku : 368
Age : 37
Localisation : Slovakistan
Registration date : 07.03.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeSo máj 12, 2007 1:09 am

To by bolo asi jediné ospravedlnenie za také konanie...
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeŠt máj 10, 2007 7:14 pm

bongi napísal:
Tak to by si potom nebol partizán ale terorista.....
Povstanie sa vlastne začalo dakedy v auguste, partizáni robili akcie a hlavne vtedy, keď chytili a postrieľali nemeckého generála s dôstojníkmi,príchod Nemcov už bol len reakcia. Pvé boje boli o Žilinu, keď sa tam začal vykladať nemecký transport.Potom Strečno, boj o Kvetnicu, potom boje o Turiec, protiútok pri Telgárte, boje o Ostrô a Biely Potok proti elitnej protipartizánskej brigáde SS Dierlewanger a nakoniec generálna ofenzíva s použitím divízie SS Hort Wessel z Maďarska, čo to celé ukončila keď namiesto generála Bergera prišiel Nemcom veliť generál Höffle.
Taký malý stručný prehľad..... Very Happy


terorista neterorista ale bil by som sa za svoju vlast !
Návrat hore Goto down
bongi
Rytier
Rytier
bongi


Poeet p?íspivku : 368
Age : 37
Localisation : Slovakistan
Registration date : 07.03.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeŠt máj 10, 2007 12:02 pm

Tak to by si potom nebol partizán ale terorista.....
Povstanie sa vlastne začalo dakedy v auguste, partizáni robili akcie a hlavne vtedy, keď chytili a postrieľali nemeckého generála s dôstojníkmi,príchod Nemcov už bol len reakcia. Pvé boje boli o Žilinu, keď sa tam začal vykladať nemecký transport.Potom Strečno, boj o Kvetnicu, potom boje o Turiec, protiútok pri Telgárte, boje o Ostrô a Biely Potok proti elitnej protipartizánskej brigáde SS Dierlewanger a nakoniec generálna ofenzíva s použitím divízie SS Hort Wessel z Maďarska, čo to celé ukončila keď namiesto generála Bergera prišiel Nemcom veliť generál Höffle.
Taký malý stručný prehľad..... Very Happy
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeUt máj 08, 2007 11:10 am

zaujmava predstava lol!
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeUt máj 08, 2007 10:00 am

LAM napísal:
Thor napísal:
LAM napísal:
Thor napísal:
partizan by som chcel byt Very Happy

chcel by si sa skrývat v hore v tuhej zime roku 1944 a bát sa že každú chvíľu tu može byt Gestapo a potom bežat šprintom až do najbližšej dediny a ukryt sa tam a ked tam príde Gestapotak sa chúlit na povale a pomočit sa od strachu?? Wink

tak tragicky by som si to nepredstavoval Smile skor by som vyrabal vybusniny a nicil zeleznicne tratte v okoli What a Face

jáj a to si myslíš že len prídeš odpáliš most a ideš zas spat do lesa?? Laughing


nieco v tom zmysle Very Happy
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimePo máj 07, 2007 2:08 pm

Thor napísal:
LAM napísal:
Thor napísal:
partizan by som chcel byt Very Happy

chcel by si sa skrývat v hore v tuhej zime roku 1944 a bát sa že každú chvíľu tu može byt Gestapo a potom bežat šprintom až do najbližšej dediny a ukryt sa tam a ked tam príde Gestapotak sa chúlit na povale a pomočit sa od strachu?? Wink

tak tragicky by som si to nepredstavoval Smile skor by som vyrabal vybusniny a nicil zeleznicne tratte v okoli What a Face

jáj a to si myslíš že len prídeš odpáliš most a ideš zas spat do lesa?? Laughing
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeNe máj 06, 2007 8:17 pm

LAM napísal:
Thor napísal:
partizan by som chcel byt Very Happy

chcel by si sa skrývat v hore v tuhej zime roku 1944 a bát sa že každú chvíľu tu može byt Gestapo a potom bežat šprintom až do najbližšej dediny a ukryt sa tam a ked tam príde Gestapotak sa chúlit na povale a pomočit sa od strachu?? Wink

tak tragicky by som si to nepredstavoval Smile skor by som vyrabal vybusniny a nicil zeleznicne tratte v okoli What a Face
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeNe máj 06, 2007 7:28 pm

no, zas tak radikalne som si SNP nepredstavoval
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeNe máj 06, 2007 11:42 am

Thor napísal:
partizan by som chcel byt Very Happy

chcel by si sa skrývat v hore v tuhej zime roku 1944 a bát sa že každú chvíľu tu može byt Gestapo a potom bežat šprintom až do najbližšej dediny a ukryt sa tam a ked tam príde Gestapotak sa chúlit na povale a pomočit sa od strachu?? Wink
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeNe máj 06, 2007 11:11 am

partizan by som chcel byt Very Happy
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeSo máj 05, 2007 4:54 pm

pochybujem
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeSo máj 05, 2007 10:08 am

Br@no napísal:
ty si to mozno pocul od ludí z výškou, ja som to počul od každého koho som sa spýtal a aj v novinách to bolo tak si vyber Very Happy

no dobre ale je možné že oficálne povstanie SNP začalo v Mikuláši??
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeSo máj 05, 2007 9:54 am

ty si to mozno pocul od ludí z výškou, ja som to počul od každého koho som sa spýtal a aj v novinách to bolo tak si vyber Very Happy
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimePi máj 04, 2007 9:37 pm

Br@no napísal:
SNPsa zacalo ked povstalci vyhodili do vzduchu vlak v turčianskych tepliciach pri martine, teda sa stalo v martine a BB si to privlastnuje, to o LM je blbost

No ja neviem SNP nie je moj koníček ale takto som to počul od niektorých ludí ktorý mjaú VŠ ale ako som sám teraz zistil je to asi pravda že je to bolbost ale pripájam že okrem Martina 27.8. 1944 začalo SNP aj v Ružonberku ale ofic. SNP začalo až 28 resp. 29 augusta
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimePi máj 04, 2007 5:11 pm

SNPsa zacalo ked povstalci vyhodili do vzduchu vlak v turčianskych tepliciach pri martine, teda sa stalo v martine a BB si to privlastnuje, to o LM je blbost
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeŠt máj 03, 2007 8:21 pm

gerots napísal:
LAM napísal:
ete doplním že síce centrom bola BB ale povstanie začalo v Liptovskom Mikuláši


a hore predtym je zase uvedene za zacalo to v MArtine

takže začalo to v L.Miuláši centum bol Martin a oficiálne to bola BB Very Happy to sa pekne nudili v tej matici slovenskej Very Happy
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeŠt máj 03, 2007 4:02 pm

LAM napísal:
ete doplním že síce centrom bola BB ale povstanie začalo v Liptovskom Mikuláši


a hore predtym je zase uvedene za zacalo to v MArtine
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitimeŠt máj 03, 2007 3:35 pm

ete doplním že síce centrom bola BB ale povstanie začalo v Liptovskom Mikuláši
Návrat hore Goto down
Sponsored content





SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 5 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
SNP - Slovenské národne povstanie
Návrat hore 
Strana 5 z 6Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: História Národov :: Dejiny Slovákov-
Prejdi na: