Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 SNP - Slovenské národne povstanie

Goto down 
+15
monkeyml
Felix
MichalSVK
Krdo
alganor
janyx
von Schwerzell
nyarlathotep
kompot17
bongi
Thor
gerots
LAM
Brano
Th()maSS
19 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorSpráva
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 11:36 pm

Ďakujem za gramatické okienko ...

Som Slovák a je pre mňa prirodzené že som na to hrdý. Ak mám konkretizovať na čo konkrétne som hrdý, tak práve na to. Fakt neviem čo chceš počuť. No preto lebo to tak cítim ..
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 11:31 pm

Vulkulak: Bud pouzijes spojenie "Nepochopil som tvoju otazku" alebo "Nerozumel som tvojej otazke", nikdy "Nepochopil som tvojej otazke". Gramaticke okienko..

Aby som ti to priblizil.. si vlastenec, jo? Preco? Na co konkretne si hrdy?..
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 11:21 pm

Nietzsche: Nepochopil som tvojej poslednej otázke.
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 11:17 pm

Nietzsche napísal:
Tak takymto sposobom si predstavujem, ze by mali byt osobnosti historie opisovane v ucebniciach. Vedel pekne malovat a mal rad zvieratka, deti a zeny.. jedine zidov az tak moc nemusel.

tak toto ma polozilo viac ako ze to bol clovek so svojimy chybami lol! lol! lol! , ja dnes uz nemozem Laughing Laughing Laughing Laughing

inak zase suhlas
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 11:13 pm

Tak takymto sposobom si predstavujem, ze by mali byt osobnosti historie opisovane v ucebniciach. Vedel pekne malovat a mal rad zvieratka, deti a zeny.. jedine zidov az tak moc nemusel. Na cloveku, akym bol Hitler, niet svetlej stranky. Vo chvili, ked ti niekto posle rodinu do plynovej komory, posledne, co chces pocut je, ze dotycny vie pekne malovat. Ako by takyto obraz mohol byt prejavom jeho humanity?

Si vlastenec a nevidis na tom nic zle. Ja ano. Vlastenectvo zaklada na sovinizmus a xenofobiu, vedie k izolacii a radikalizmu. Vlastenci su elitari, krmia sa predstavou o narode, ktora sa vsak nezaklada na realite. Ano, mozes namietat, ze byt narodovcom nemusi automaticky znamenat, ze mas nabeh na zmyslanie, ake som vymenoval. Ta hranica je tam ale velmi tenka a hlavne neviditelna. Z mnohych tvojich prispevkov je citit, ze si ju prekrocil, aj ked nas vytrvalo presviedcas o opaku.

Zda sa mi, ze o mylnej predstave o slovenskom narode som uz niekde pisal.. myslim, ze v teme Rozpad CSR.. na co si hrdy?
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 10:40 pm

Prepáč, že sme sa v zápale diskusie trochu odklonili, ja už ani neviem do ktorej témy píšem všade len odrážam urážky že som nacista Laughing
Ešte raz sa ospravedlňujem budem sa snažiť držať témy a otázky čo sa jej nebudú týkať ignorujem. Brano, ak chceš napíš PM.
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 10:27 pm

velmi sa neodsuvajme od dejin slovakov
brano a vulkalak mozete si medzi sebou iste veci riesit aj cez PM napr.
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 10:19 pm

Ako by som označil Hitlera.. Na toto bude veľmi zložité odpovedať, možno sa v tejto odpovedi v neskoršom čase poopravím, tak sa vopred ospravedlňujem, nikdy som sa tým nezaoberal.

Hitlera by som označil ako človeka čo si bol vedomý svojej príslušnosti k istej skupine (národnosti, rase) a od toho aj cítil povinnosť byť tejto skupine nápomocný. Ako keď si rodina pomáha. Nuž, bohužiaľ, nevyužil k tomu zrovna najvhodnejších prostriedkov. Prehnal to a začal robiť poriadky so Židmi. Pre egoistickú snahu zaistiť prežitie nemeckého národa sa dopustil (a nechal dopustiť) mnoho zločinov. Myslím, že vedel pekne maľovať a páči sa mi že mal rád zvieratá, deti a ženy. Páči sa mi že bol proti fajčeniu. Nepáčia sa mi niektoré jeho spôsoby riešenia problémov. Nepáči sa mi že totalitná moc jeho strany a jeho vlastná moc mu stúpla do hlavy. Nepáči sa mi jeho šovinizmus.
Všetko má svoje svetlé a tmavé stránky. Aj Hitler rabbit
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 9:51 pm

ono ak ma chceš označiť za komunistikého ateistu v pohode, ja proti tomu nič nemám Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

inak si neodpovedal na otázku, ale formulujem ju inak, ako by si označil hitlera?
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 8:22 pm

Dobre, tvoj názor rešpektujem. Keď si tak za tým stojíš asi na tom niečo bude.

No k tomu druhému odseku.. aby sme sa lepšie chápali.. To "kto nedrží s vami(bez otáznika)..atď." som myslel tak.. Príklad, vy. Som tu asi jediný čo tu nehovorí o Hitlerovi aký bol prevtelený démon, čo nevykrikuje do sveta: ,, 6 000 000! Don´t forget! " a tak podobne. A práve preto ma obviňujete z neonacizmu, fašizmu a ja neviem ešte z čoho.
Obviňujem tu snáď ja niekoho z niečoho? Povedal som tu na niekoho, aj keď je k tomu dosť blízko, že to je ľavičiar? Komunistický ateista alebo niečo podobné?

K tej otázke ku akej skupine patrím len toľko že : Rolling Eyes Mal by som k nejakej patriť?

Inak koľko vojen sa rozoberá, koľko ich tu už bolo, koľko udalostí.. ale druhá svetová, to sa už človek bojí vysloviť svoj názor aby nebol označený ako pravicový extrémista a nestal sa terčom posmeškov. Nech žije demokracia!
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 8:05 pm

no, povedzme to tak že slovanie mali v lepšom prípade byť deportovaný a tý čo by tu ostali by mu lízali topánky, v tom lepšom, a prečo? by si sa mal spýtať adolfa a spol.

potom, "kto nedrží s vami?" a čo dobré spravil hitler? myslim ze ikcsi tvrdil že sa mu páčil ten poriadok, to myslíš? či ako povedz čo máš na mysli, alebo niečo čo by vyvážilo aspoň vojnu keď už nie vyhladzovacie tábory!

inak k akej skupine patríš? neo či "tradičný"? len aby som vedel čo sa to tu podelo zase
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 7:57 pm

Hej, s tými občanmi som sa sekol. To máš pravdu, pomýlil som si pojmy. Ospravedlňujem sa.
K tým Židom to ja neviem, ja sa predsa nikoho nezastávam a neospravedlňujem ich deportácie i keď vám to tak asi vyznieva.

Nietzshe: Samozrejme. Kto nedrží s vami, nenadáva na Hitlera a na všetko čo sa len dá, kto nehovorí akí boli všetci hajzli a ako veľa veľa Židov prišlo o domovy a životy, som hneď rodený nacista, podľa iných zlý fašista alebo hnusný rasista. Na to si už zvykám. To je mi už normálne a nebudem sa nad tým nijak rozplývať.
S tým volebným právom na hranicu 16 rokov nesúhlasím.
K tomu Heiderovi: koľká záhada že zomrel hneď na to jak vyhral voľby. Inak zabudol si dodať ešte že zomrel preto, lebo sa hrozne ožral v gay bare a následne na to mal autonehodu. Neboj, s o to väčším pokojom sledovali jeho pohreb aj Židia, ktorí sa ešte aj proti tomu búrili a pindali.
A k Slotovi: To je trtko, alkoholik, hanba SNS a neviem čo všetko možné.

Brano: Nie že by som patril k tým, ktorý uznávajú Hitlera a fanaticky si doma hajlujú na jeho obraz (to spomínam už radšej preto, aby ste ma k takým neradili) ale len by ma zaujímalo, aká budúcnosť? Pre koho? Prečo? Smile
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 7:45 pm

vulkulak: no, uprimne nasa buducnost pod Adolfom nevyzerala najkrajsie, inak pripominas mi iksciho ci jak sa volal, keby nebol z juhu tak by ste si sadli,

inak suhlas s nietom (dufam ze ti nevadi ze si to skracujem Very Happy ) a nyarom, s nietom o tvojom rodenom nacizme a s nyarom o tych nebezpecnych slovach a obcanoch
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 12:03 pm

Vulkulak, ty si rodeny nacista. By si bol isto schopny spat celu noc na chodniku, len aby si stal prvy v rade na nabor clenov Hlinkovej gardy. Mne sa inac velmi pacia teraz tie posledne uvahy o tom, aby sa zaviedlo volebne pravo uz pre ludi od 16 rokov ako je tomu po novom v Rakusku. Na jednej strane by to vybalancovalo starnucu cast obyvatelstva, ktora mysli uz len na zvysovanie penzii, na strane druhej, ak maju ist volit ludia s takymi nazormi, ako mas ty, no tak to dakujem pekne (a to kvoli tebe silne dufam v to, ze este nie si plnolety). Ono sa to nakoniec v tych volbach i pekne prejavilo. Kolka zahada, ze extremna pravica zaznamenala taky uspech.. S o to vacsim pokojom na dusi som sledoval Haiderov pohreb. I ked ak mal pod sebou takeho debilka ako u nas Slota Rafaja, tak sa este Bergdeutscheri maju na co tesit..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimePi október 31, 2008 8:50 am

Vulkulak napísal:
To nie sú naši občania. Za to že tu žijú, za to že hovoria po slovensky nepatria k slovenskému národu. Nevravím že teraz treba vysťahovať všetkých Maďarov a Židov, ale tak vtedy brali Židov ako škodlivý živel.

toto su nebezpecne slova, co hovoris... su to obcania nasho statu... skus si trochu nastudovat pojmy, prave z toho potom vznikaju podobne nenavistne haluze, k akym sa priblizujes... obcania nasho statu mozu byt roznej narodnosti, rasy,vierovyznania, sexualnej orientacie,... ALE STALE SU TO OBCANIA TOHTO STATU! a stat ma povinnost s nimi zaobchadzat s kazdym rovnako! to nema nic spolocne s tym, ak niekto porusuje zakon alebo nie, pretoze kazdy obcan ma pravo na SPRAVODLIVY SUDNY PROCES, kde sa ukaze, ci porusil zakon a potom musi pykat... takze neplet jablka s hruskami...

a tvoje "vtedy brali zidov ako skodlivy zivel", k tomu len tolko: len preto, ze to tvrdili, mali aj pravdu?
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 30, 2008 11:16 pm

nyarlathotep napísal:
Vulkulak napísal:
nyarlathotep napísal:
k tej slobode za Slovenskeho statu by som len tolko chcel: 58000 Zidov...
Ale čo. Keď niekto pomaľoval Tisov hrob bolo tam napísané iné číslo. Tak koľko ich teda bolo?
A rátaš ich spolu s tými preslávenými šiestimi miliónmi alebo teraz zvlášť?
Laughing

ak zlahcujes fakt, ze za slovenskeho statu sa nepristupovalo ku kazdemu obcanovi statu rovnakym metrom, tak niet o com s tebou diskutovat... totiz ak je co i len jeden clovek utlacovany statnou mocou, taky stat si nezasluzi existovat...
Takže štát je podľa teba povinný pristupovať ku každému občanovi rovnako? Takže aj ku kriminálnikom takisto ako ku slušným ľuďom? Ku flákačom takisto ako ku pracovitým ľuďom? Alebo si to len myslel ako otázku rasy, že k cudzincovi by mal pristupovať rovnako ako k domácemu?

Brano: Aké vyhladenie?

Nyarlathotep: To nie sú naši občania. Za to že tu žijú, za to že hovoria po slovensky nepatria k slovenskému národu. Nevravím že teraz treba vysťahovať všetkých Maďarov a Židov, ale tak vtedy brali Židov ako škodlivý živel.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 30, 2008 11:06 pm

alganor: a teraz mi povedz, co je to za napad vyvazat kamsi obcanov svojho statu bez ich suhlasu a este za to aj platit...
predstav si, ze by to teraz robilo slovensko, ze by vsetkych madarov vyvazalo proti ich voli hoci aj do luxusnych vil v polsku... co je to za napad?

ake istoty maju potom obcania takeho statu? aky je to vobec pristup statu k svojim obcanom?
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 30, 2008 10:36 pm

nyarlathotep napísal:
k tej slobode za Slovenskeho statu by som len tolko chcel: 58000 Zidov...
k tym zidom....ANO, je pravda ze slovensko ako prvy stat zacalo vyvazat zidov do nemecka,ANO je pravda, ze v prvom obdobii bolo vyvezenych okolo 60 000 zidov, ale je tiez pravda, ze ked sa prislo na to, co nemci zo zidmi robia, tak transporty boli zastavene. a zastavene boli az do vypuknutia povstania, ked ich opatovne spustili nemci(za tieto nama zodpovednost vlada)
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 30, 2008 7:39 pm

sloboda bola väčšia? ohromne, normálne keď si na ulici prirovnal hitlera k židovi tak sa ti nič nestalo že? nevravím že za Stalina to bolo inak, ale ty to tu prirovnávaš, ďale

citácia :
Ale dr.J.Tiso bol kňaz a nie bezcitný diktátor

vylučuje sa to niako? akože keď bol kňaz tak nemohol stláčať kohútik či čo?, jasné že sme nemali moc navýber, ale to sme ani nemali v prípede ZSSR takže s tvrdeniami kde to bolo lepšie by som sa až tak neponáhľal, takisto keby namiesto Gusťa dosadili niekoho iného by sme tu nemuseli byť, a čo?

a zo čo mu to máme byť vďačný? Vyhladenie alebo satelit, no to bola bohovsky jeho zásluha, tak za to sme mu vďačný ako nikdy. Šak každý normálny človek by sa tak rozhodol a nie zato ďakovať nackovi.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 30, 2008 4:55 pm

Vulkulak napísal:
nyarlathotep napísal:
k tej slobode za Slovenskeho statu by som len tolko chcel: 58000 Zidov...
Ale čo. Keď niekto pomaľoval Tisov hrob bolo tam napísané iné číslo. Tak koľko ich teda bolo?
A rátaš ich spolu s tými preslávenými šiestimi miliónmi alebo teraz zvlášť?
Laughing

ak zlahcujes fakt, ze za slovenskeho statu sa nepristupovalo ku kazdemu obcanovi statu rovnakym metrom, tak niet o com s tebou diskutovat... totiz ak je co i len jeden clovek utlacovany statnou mocou, taky stat si nezasluzi existovat...
a nehovorim o situacii, ked policajt mimo svojej pravomoci skope bezdomovca na ulici, hovorim o zakone, ktory nieco take dovoli...

zaujimave, inak, ako sa to hned zvrtlo k tisovi... ja som o nom nepovedal ani slovo... hodnotil som slovensky stat ako taky...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 30, 2008 4:50 pm

debata o tisovi je veľmi ťažká, lebo údaje o ňom sa veľmi rôznia...väčšinou podľa toho, aký autor o ňom píše....a zároveň si myslím, že skutočnú pravdu vedel asi iba sám tiso...ja mám na neho neutrálny názor, t. z. mal pozitíva aj negatíva a nechcel by som byť určite v jeho koži...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 30, 2008 4:05 pm

nyarlathotep napísal:
k tej slobode za Slovenskeho statu by som len tolko chcel: 58000 Zidov...
Ale čo. Keď niekto pomaľoval Tisov hrob bolo tam napísané iné číslo. Tak koľko ich teda bolo?
A rátaš ich spolu s tými preslávenými šiestimi miliónmi alebo teraz zvlášť?
Laughing

Ale samozrejme netvrdím že nebol deportovaný z územia Slovenska jediný Žid. Tých mi je naozaj ľúto, čo boli vysťahovaný zo svojich bytov a tak ďalej. Ale dr.J.Tiso bol kňaz a nie bezcitný diktátor ktorému išlo o vyhladenie Židov, ako niekomu. Robil čo mohol, dokonca keď chcel odstúpiť zo svojej funkcie prišli za ním rabíni nech neodstupuje. Vedeli že by možno dopadli veľmi zle keby na miesto Tisa dosadili niekoho iného. A keď Hitler v tej dobe prikázal deportovať nejakých Židov, tak sa museli deportovať nejaký Židia.
Môžme byť vďačný Tisovi aspoň za to že sme neboli deportovaný my, že Maďarsku neprepadlo z nášho územia omnoho viac ako vtedy prepadlo a že sme neskončili v protektoráte ako bratia Česi.

Vojna je strašná vec a prajem večnú pamiatku všetkým obetiam a vojakom čo v nej padli ...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 30, 2008 2:22 pm

akákoľvek diktatúra je pre mňa osobne nepriateľná...či hitler, alebo stalin - vadia mi obaja
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 30, 2008 1:42 pm

k tej slobode za Slovenskeho statu by som len tolko chcel: 58000 Zidov...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitimeŠt október 30, 2008 12:58 am

Zaujímavý pohľad na SNP ponúka kniha od exilového autora Petra Klasa s názvom Satan proti Bohu.

Podľa mňa všetci tí, čo berú partizánov ako chrabrú družinu junákov dopomáhajúcu k oslobodeniu by sa mali zamyslieť. Aká sloboda? Veď sme skončili na niekoľko rokov v Československu a ešte k tomu v socializme. Myslím že za Slovenského štátu bola sloboda väčšia, nevravím že sme sa v niektorých veciach nepodriaďovali Hitlerovi za jeho ochranu a že nás občas aj vykorisťoval, ale rozhodne bola tá sloboda väčšia ako tá údajná čo nastala po tom.

Kto vyhral vojnu? Boľševici. Po nich nastala demokracia, sociálna demokracia je jedným zo smerov boľševizmu hneď vedľa socializmu. Samozrejme že tu dnes máme pamätníky na Československo (Českého leva pred SNM) a rôzne pamätníky na ,,osloboditeľskú" armádu. Samozrejme že sa na Slovenský štát kydá hnoj. Nevyhovoval medzinárodným požiadavkam a bol príliš národný. Tak to treba všetko zrušiť a natlačiť ľuďom ako všeobecnú znalosť takéto veci. Aj teda ohľadom SNP.
A keď už aj teda tí bojovníci SNP bojovali proti Nemcom, tak verili že nastanú lepšie časy. Koľkí z nich ani nevedeli za čo bojujú. Stačilo keď im niekto povedal že Nemci sú zlí a treba sa vzbúriť a nič sa nezmení na pomeroch a je to. Možno ani nevedeli že skončia v komunizme a to sa dá odpustiť a ja im to nezazlievam. Zazlievam skôr takých, čo sa stali ľudákmi jak im to vyhovovalo, čo sa neskôr stali komunistami jak im to vyhovovalo. Že v Československu budú mať Slováci svoje práva rovnako ako Česi. To je už všeobecne známe že celá dohoda bola porušená a česi si ju porušovali jak sa im páčilo.

Slovenský štát bol naša história a my by sme ju mali prijať a nie si ju nechať očierňovať s predsudkami voči čomukoľvek. Nezastávam sa ani nacizmu a Nemcov, ani fašistov či šovinistov, bol to však náš prvý skutočný samostatný štát, aspoň do takej miery samostatný a slobodný akej to išlo pod Hitlerom a my by sme si ho mali vážiť.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: SNP - Slovenské národne povstanie   SNP - Slovenské národne povstanie - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
SNP - Slovenské národne povstanie
Návrat hore 
Strana 2 z 6Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: História Národov :: Dejiny Slovákov-
Prejdi na: