Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Nábozenstvo

Goto down 
+21
alganor
Felix
Jančo
MichalSVK
Gerdinka
digina007
StEvE
gabriel79
Charlotte
Adam Copeland
Nietzsche
Crowley
monkeyml
von Schwerzell
tučo
Brano
achilles
nyarlathotep
janyx
Thor
KrἠSlnko
25 posters
Choď na stránku : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16
AutorSpráva
Paulie
Poddaný
Poddaný
Paulie


Poeet p?íspivku : 14
Localisation : Česká republika
Registration date : 16.03.2009

Nábozenstvo - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo - Stránka 16 Icon_minitimePo marec 30, 2009 10:21 pm

Very Happy No akorát v té dětské tam nebude úplně vše jako v originálu, ale to vůbec nevadí Wink .
Návrat hore Goto down
http://www.forumdruhasvetova.phorum.cz
Ossian
Slobodný občan
Slobodný občan
Ossian


Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 19.03.2009

Nábozenstvo - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo - Stránka 16 Icon_minitimePo marec 30, 2009 11:28 pm

Práveže to vadí, si myslím. Pretože v detských bibliách sú podľa mňa len opísané príbehy, prípadne "obohatené" o nejaké mravoučné poučenie a gýčové obrázky(nie vždy, sú aj pekné niekedy). Čiže to dosť závisí od toho, či si chceš čítať bibliu ako zbierku rozprávok/bájí/povestí alebo si ju chceš čítať ako knihu, ktorá ti má čo dať (pre mnohých neveriacich hrozné, neviem ako ty). Potom si radšej začni čítať akože orginál.

Br @ no: prečo si sa ďalej nepohol? (inak, neviem kedy/či sa odhodlám začať čítať Bibliu od začiatku po koniec)
Návrat hore Goto down
Paulie
Poddaný
Poddaný
Paulie


Poeet p?íspivku : 14
Localisation : Česká republika
Registration date : 16.03.2009

Nábozenstvo - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo - Stránka 16 Icon_minitimeUt marec 31, 2009 7:55 am

Ossian napísal:
Práveže to vadí, si myslím. Pretože v detských bibliách sú podľa mňa len opísané príbehy, prípadne "obohatené" o nejaké mravoučné poučenie a gýčové obrázky(nie vždy, sú aj pekné niekedy). Čiže to dosť závisí od toho, či si chceš čítať bibliu ako zbierku rozprávok/bájí/povestí alebo si ju chceš čítať ako knihu, ktorá ti má čo dať (pre mnohých neveriacich hrozné, neviem ako ty). Potom si radšej začni čítať akože orginál.

Tak přečtu obě a bude to... Wink
Návrat hore Goto down
http://www.forumdruhasvetova.phorum.cz
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Nábozenstvo - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo - Stránka 16 Icon_minitimeUt marec 31, 2009 3:36 pm

Čítať Bibliu nie je žiadna sranda. Ja som sa cez SZ prekusoval hrozne dlho, uviazol som ešte len na Mojžišovi. Potom som to rovno skočil na NZ a tam už to išlo ľahšie Smile Omnoho lepšie sa číta nejaká kresťanská literatúra, ako samotná Biblia.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Nábozenstvo - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo - Stránka 16 Icon_minitimeUt marec 31, 2009 3:55 pm

detské biblie majú svoj zmysel...nevie či by ma bavilo čítať knihu leviticus, keď som mal osem rokov...konkrétne táto kniha je jednou z najnáročnejších aj pre kňazov, nie to ešte pre dieťa...alebo čítať veci krvácaní žien, onanovi, spávaní otca s dcérami a pod. veci, ktoré sú v starom zákone...asi ako osem ročný by som tomu veľmi nerozumel...preto sú v detských bibliách len základné príbehy...
Návrat hore Goto down
Ossian
Slobodný občan
Slobodný občan
Ossian


Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 19.03.2009

Nábozenstvo - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo - Stránka 16 Icon_minitimeUt marec 31, 2009 4:47 pm

Paulie napísal:
Ossian napísal:
Práveže to vadí, si myslím. Pretože v detských bibliách sú podľa mňa len opísané príbehy, prípadne "obohatené" o nejaké mravoučné poučenie a gýčové obrázky(nie vždy, sú aj pekné niekedy). Čiže to dosť závisí od toho, či si chceš čítať bibliu ako zbierku rozprávok/bájí/povestí alebo si ju chceš čítať ako knihu, ktorá ti má čo dať (pre mnohých neveriacich hrozné, neviem ako ty). Potom si radšej začni čítať akože orginál.

Tak přečtu obě a bude to... Wink
Tak to budeš veľký frajer

citácia :
Čítať Bibliu nie je žiadna sranda.
No niekedy to aj je celkom sranda Very Happy

monkeyml: to máš pravdu, ale myslím že nikto tu nemá osem rokov. A keď je nejaká kniha náročná, dá sa preskočiť a vrátiľ sa k nej po čase, keď sa ti určité veci trochu vyjasnia, alebo neviem čo.
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Nábozenstvo - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo - Stránka 16 Icon_minitimeUt marec 31, 2009 4:51 pm

Ossian napísal:
monkeyml: to máš pravdu, ale myslím že nikto tu nemá osem rokov. A keď je nejaká kniha náročná, dá sa preskočiť a vrátiľ sa k nej po čase, keď sa ti určité veci trochu vyjasnia, alebo neviem čo.

ani matematika sa nezacina vyucovat od integralov.. keby som kvoli Onanovi zacal onanovat od osmych rokov, urcite by z toho bola trauma na cely zivot Very Happy:D:D
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Nábozenstvo - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo - Stránka 16 Icon_minitimeUt marec 31, 2009 8:10 pm

nepohol som sa preto ze sa mi nechcelo Very Happy , biblia je v mojom citatelskom deniku az na 3. mieste: hned po predplatenych mesacnikocha knihach Very Happy
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Nábozenstvo - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo - Stránka 16 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Nábozenstvo
Návrat hore 
Strana 16 z 16Choď na stránku : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: