Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Nábozenstvo

Goto down 
+21
alganor
Felix
Jančo
MichalSVK
Gerdinka
digina007
StEvE
gabriel79
Charlotte
Adam Copeland
Nietzsche
Crowley
monkeyml
von Schwerzell
tučo
Brano
achilles
nyarlathotep
janyx
Thor
KrἠSlnko
25 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next
AutorSpráva
KrἠSlnko
Knieža
Knieža
KrἠSlnko


Poeet p?íspivku : 1548
Localisation : Žilina
Registration date : 14.10.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimeSt október 24, 2007 6:17 pm

Kto je veriaci a kto nie?
Návrat hore Goto down
http://innos.wgz.cz
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimeSt október 24, 2007 8:31 pm

Verím v Boha, Otca všemohúceho, Stvoriteľa neba i zeme,
i v Ježiša Krista, jeho jednorodeného Syna, nášho Pána,
ktorý sa poèal z Ducha Svätého, narodil sa z Márie Panny,
trpel pod Pontským Pilátom, bol ukrižovaný, umrel a bol pochovaný.
Zostúpil do pekiel, tretieho dòa vstal z màtvych,
vstúpil na nebesia, sedí po pravici Boha Otca všemohúceho.
Odtiaľ príde súdi živých i màtvych. Verím v Ducha Svätého,
v svätú cirkev všeobecnú, v spoloèenstvo svätých,
v odpustenie hriechov,
vo vzkriesenie tela
a v život veèný. Amen.
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimeSt október 24, 2007 11:13 pm

Thor napísal:
Verím v Boha, Otca všemohúceho, Stvoriteľa neba i zeme,
i v Ježiša Krista, jeho jednorodeného Syna, nášho Pána,
ktorý sa poèal z Ducha Svätého, narodil sa z Márie Panny,
trpel pod Pontským Pilátom, bol ukrižovaný, umrel a bol pochovaný.
Zostúpil do pekiel, tretieho dòa vstal z màtvych,
vstúpil na nebesia, sedí po pravici Boha Otca všemohúceho.
Odtiaľ príde súdi� živých i màtvych. Verím v Ducha Svätého,
v svätú cirkev všeobecnú, v spoloèenstvo svätých,
v odpustenie hriechov,
vo vzkriesenie tela
a v život veèný. Amen.
to hovorí za všetko aj keď sa to vždy po kázni recituje, ja mám taký pocit, akoby si nikto neuvedomoval o čom vraví, že to vyznanie viery.Hej ja som tiež veriaci a katolík dokonca.
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimeSt október 24, 2007 11:18 pm

Zostúpil do pekiel, tretieho dòa vstal z màtvych,
vstúpil na nebesia, sedí po pravici Boha Otca všemohúceho.
Odtiaľ príde súdi� živých i màtvych. Verím v Ducha Svätého,
v svätú cirkev všeobecnú, v spoloèenstvo svätých,
v odpustenie hriechov,
vo vzkriesenie tela
a v život veèný. Amen.

poopravená terajšia verzia tohto konca:
Zostúpil k zosnulým, tretieho dňa vstal z mŕtvych,
vystúpil na nebesia, sedí po pravici boha otca všemohúceho, odtiaľ príde súdiť zivých i mŕtvych
verím v Ducha svetého,
svetú cirkev katolícku, v spoločenstvo svetých, v odpustenie hriechov,
vo vzkriesenie tela a v život večný AMEN
Návrat hore Goto down
KrἠSlnko
Knieža
Knieža
KrἠSlnko


Poeet p?íspivku : 1548
Localisation : Žilina
Registration date : 14.10.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimeŠt október 25, 2007 8:30 am

Aj ja som kresťan - katolík
Ale bodliť sa tu fakt nebudem
Návrat hore Goto down
http://innos.wgz.cz
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimeŠt október 25, 2007 8:50 am

heh, a kolki z vas aj dodrziavaju pravidla svojej viery? lebo skopirovat sem nejake verse dokazem aj ja... drzat sa ich, to uz je ina vec...
Návrat hore Goto down
KrἠSlnko
Knieža
Knieža
KrἠSlnko


Poeet p?íspivku : 1548
Localisation : Žilina
Registration date : 14.10.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimeŠt október 25, 2007 3:24 pm

nyarlathotep napísal:
heh, a kolki z vas aj dodrziavaju pravidla svojej viery? lebo skopirovat sem nejake verse dokazem aj ja... drzat sa ich, to uz je ina vec...

Nedodrzujem to skoro vôbec Laughing Laughing
Návrat hore Goto down
http://innos.wgz.cz
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimeŠt október 25, 2007 3:58 pm

Saladin napísal:
Nedodrzujem to skoro vôbec Laughing Laughing
si potom naozaj krestan - katolik? alebo iba na papieri? lebo na papieri som aj ja rimokatolik Wink
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimeŠt október 25, 2007 4:05 pm

ked sme uz pri takej teme, mozem jednu uprimnu otazku?

CO VAM DAVA VIERA? preco verite?

(oukej, to boli dve otazky Smile )

len, prosim vas, nekopirujte nejake modlitby, fakt tak od srdca povedzte...
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimeŠt október 25, 2007 4:29 pm

neviem, počas takého bežného života si ju ani prakticky neuvedomujem, ale niekedy idem do Vysokej nad Uhom a tam sa trocha skrtoím a aspoň na čas som normálny, čiže viera mi pomáha dostať sa z času na čas do tých správnych koľají.takto u mňa je to.A keď som normálny, je to vtedy fakt bezva pocit, kto to nezažil, tak nevie o čom rozprávam, ale som tohto názoru, že to treba skúsiť.Pokaziť sa na takýchto akciách ešte viac nemožte, možte len sa trocha polepšiť, ak sa tomu ovšem nebránite.Uvidíte, bude to stáť za to.
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman
achilles


Poeet p?íspivku : 464
Age : 35
Localisation : ZH
Registration date : 08.06.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimeŠt október 25, 2007 5:54 pm

nyarlathotep napísal:
ked sme uz pri takej teme, mozem jednu uprimnu otazku?

CO VAM DAVA VIERA? preco verite?

(oukej, to boli dve otazky Smile )

len, prosim vas, nekopirujte nejake modlitby, fakt tak od srdca povedzte...

Preco verim?
Od malicka som bol vedeny k viere. Vtedy som si to este neuvedomoval a ta viera nebola nejaka hlboka ale je to zaklad viery ktoru mam teraz. Pocas dospievania a formacie mojej osobnosti (môjho ja alebo ako to nazvat) som zacal tieto veci chapat. Musim dodat ze ta formacia samozrejme este trva a bude trvat az do konca. Ja neverim ze vsetko, vesmir, galaxie, planety, nasa zem, priroda so svojimi krasami, dokonalimi pravidlami a zakonmi mohla vzniknut nahodou. (nech to vzniklo hocijako velkym treskom alebo neviem cim...urcite sa to nestalo len tak z prdu.) Verim ze za tym niekto alebo nieco je. Nieco vacsie ako my nieco co nas presahuje ako presahuje uplne vsetko. Nieco co ani nemozeme uplne pochopit...aspon nie teraz na zemi. Boh. Viera je akysi prostriedok nielen urciteho sposobu zivota ale aj rozhovoru a dialogu so samotnym Bohom. Povedal by som ze viera mi dava urcitu istotu, naplna ma pokojom, pomaha mi riesit narocne situacie, je to vec o ktoru sa mozem v zivote opriet.
Návrat hore Goto down
http://www.worldoffootball.all-forum.net
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimeŠt október 25, 2007 7:23 pm

suhlasim s achilesom, zvalst s poslednymi vetami, aj ked niesom veriaci a niak moc ma to netrapy
Návrat hore Goto down
tučo
Panoš
Panoš
tučo


Poeet p?íspivku : 103
Registration date : 31.07.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimeŠt október 25, 2007 7:49 pm

Laughing Laughing
ja niesom krestan a neverim v toho vasho boha,,, co sa tyka vieri uz som ju spominal,,a da sa vycitat aj z mojho podpisu
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimeŠt október 25, 2007 9:21 pm

tučo napísal:
Laughing Laughing
ja niesom krestan a neverim v toho vasho boha,,, co sa tyka vieri uz som ju spominal,,a da sa vycitat aj z mojho podpisu
a čo si za vierovyznanie.Ten strom mi vravi veľké nič.Vysvetli podstatu svojej viery a odvovodni prečo veríš tomu, čomu veríš.Čo ti dáva viera v tvoj strom?
Návrat hore Goto down
KrἠSlnko
Knieža
Knieža
KrἠSlnko


Poeet p?íspivku : 1548
Localisation : Žilina
Registration date : 14.10.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimePi október 26, 2007 7:22 am

Neviem obcas zajdem aj na omsu a teras pojdem na birmovku tak asi tak z polovice to dodrzujem
Návrat hore Goto down
http://innos.wgz.cz
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimePi október 26, 2007 8:51 am

janyx napísal:
a čo si za vierovyznanie.Ten strom mi vravi veľké nič.Vysvetli podstatu svojej viery a odvovodni prečo veríš tomu, čomu veríš.Čo ti dáva viera v tvoj strom?
nechcem strielat, ale mam taky pocit, ze ten strom s hlavami je symbol slovanskeho boha Triglava (ale tučo nam to lepsie vysvetli)...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimePi október 26, 2007 8:56 am

achilles:
uhm, tak to hej, myslim, ze toto mi povedalo viac ako Verim v boha...

ja som tiez bol vedeny k viere, mam za sebou krst, prve svate, birmovku, ale zacal som postupovat opacnym smerom ako ty... Smile cim viac som sa nad krestanstvom zamyslal, tym menej zmyslu mi to davalo... som mozno v niektorych veciach az prilis racionalne zalozeny... no a ked som natrafil na pre mna neprekonatelne rozpory v krestanskej viere, tak som sa od tejto viery odklonil... netvrdim, ze neverim v nic, skor by som povedal, ze verim, ze vsetko zlo raz musi byt nejakym sposobom napravene... a ci to uz zariadi boh, velke spagetove monstrum, alebo velky cthulhu - to mi je jedno...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimePi október 26, 2007 11:32 am

ako sa to hovori.-..cesty Pana su nevyspytatelne, ale jednoznacne vsetky vedu k nemu...niektore kratsie ine dlhsie....niektore rovne, ine klukate, jedny z kopca ine do kopca...rozumies?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimePi október 26, 2007 12:20 pm

von Schwerzell napísal:
ako sa to hovori.-..cesty Pana su nevyspytatelne, ale jednoznacne vsetky vedu k nemu...niektore kratsie ine dlhsie....niektore rovne, ine klukate, jedny z kopca ine do kopca...rozumies?
hmm, neviem, mozno je to tym, ze nechcem byt ovladany - nechcem byt zviazany nejakym osudom... a aj ten tvoj vyrok v sebe nesie nejake ultimatum (alebo ako to nazvat)... aky zmysel ma potom trapit sa s nejakou cestou, ked aj tak vedie k tomu istemu?

musim mat pocit, ze o svojom zivote rozhodujem ja a nie nejaka transcendentalna nepochopitelna bytost... vyslovene ma to irituje a uz len z principu odmietam... Smile Wink
(ale zas neberte ma tak smrtelne vazne)
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimePi október 26, 2007 12:25 pm

no ved si slobodny a rozhodujes o svojom osude sam..to je jasne...preto ty si zodpovedny aku cestu si vyberies...ale ciel je ten isty stale..aj ked ho nevidime...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimePi október 26, 2007 12:30 pm

von Schwerzell napísal:
no ved si slobodny a rozhodujes o svojom osude sam..to je jasne...preto ty si zodpovedny aku cestu si vyberies...ale ciel je ten isty stale..aj ked ho nevidime...
kalvini to maju nejak obzvlast premakane v tomto smere... mne osobne to sice nedava zmysel, ale pokial viem, tak kalvini veria, ze osud kazdeho z nich je uz dopredu urceny, zaroven ich to vsak nabada k tomu, aby konali najlepsie, ako vedia a tym si zaistili, ze ten ich dopredu urceny osud je jeden z tych lepsich... (ak som to teda dobre pochopil, opravte ma, ak sa mylim)
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman
achilles


Poeet p?íspivku : 464
Age : 35
Localisation : ZH
Registration date : 08.06.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimePi október 26, 2007 2:22 pm

nyarlathotep napísal:
von Schwerzell napísal:
ako sa to hovori.-..cesty Pana su nevyspytatelne, ale jednoznacne vsetky vedu k nemu...niektore kratsie ine dlhsie....niektore rovne, ine klukate, jedny z kopca ine do kopca...rozumies?
hmm, neviem, mozno je to tym, ze nechcem byt ovladany - nechcem byt zviazany nejakym osudom... a aj ten tvoj vyrok v sebe nesie nejake ultimatum (alebo ako to nazvat)... aky zmysel ma potom trapit sa s nejakou cestou, ked aj tak vedie k tomu istemu?

musim mat pocit, ze o svojom zivote rozhodujem ja a nie nejaka transcendentalna nepochopitelna bytost... vyslovene ma to irituje a uz len z principu odmietam... Smile Wink
(ale zas neberte ma tak smrtelne vazne)

ja si nemyslim ze som ovladany niecim, o svojom zivote rozhodujem sam. Nyarlathotep, ake rozpory krestanstva a vobec ake myslienkove pochody ( Smile alebo neiem ako to nazvat) ta viedli...ak nechces nemusis odpovedat ale trocha ma to zaujima.
Návrat hore Goto down
http://www.worldoffootball.all-forum.net
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimePi október 26, 2007 3:02 pm

achilles napísal:
ja si nemyslim ze som ovladany niecim, o svojom zivote rozhodujem sam. Nyarlathotep, ake rozpory krestanstva a vobec ake myslienkove pochody ( Smile alebo neiem ako to nazvat) ta viedli...ak nechces nemusis odpovedat ale trocha ma to zaujima.
len tak v kratkosti, co ma momentalne napada:

- mojzis a vyvedenie zidov z egypta bol cisty priklad terorizmu (s ucastou boha), ale vlastne cely stary zakon je pekny bordel
- pokrytectvo krestanstva a krestanskej spolocnosti
- cirkev ako zastupca boha na zemi a jej ciny (inkvizicia, zastieranie zlocinov, pedofilia,...)
- a vobec, cela myslienka spasenia po smrti je aka hlupost - za 60 rokov zivota trpiet na vecnost v pekle

niekde sa stala chyba...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimePi október 26, 2007 3:08 pm

[quote="nyarlathotep"
- a vobec, cela myslienka spasenia po smrti je aka hlupost - za 60 rokov zivota trpiet na vecnost v pekle

.[/quote]

preco z a60 rokov...staci spravit nejaky "fajny" zlocin a si tam...xixix
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitimePi október 26, 2007 3:17 pm

von Schwerzell napísal:
preco z a60 rokov...staci spravit nejaky "fajny" zlocin a si tam...xixix
no fakt, myslite si, ze si niekto na svete zasluzi za svoje hriechy trpiet vecne?

este aj ten hitler sa nejakym sposobom musel dopracovat k svojmu svetonazoru, ktory mal nakoniec za obet desiatky milionov ludi... nieco muselo sformovat jeho osobnost, ze sa z neho vyklul taky hajzel... otazka znie, do akej miery za to mohol on sam a do akej miery okolie?

tak je to s kazdym... kazdy clovek sa narodi do nejakeho prostredia, ktore ho formuje, na zaciatku nie je zodpovedny za svoje ciny - formuju ho rodicia, okolie, skola,... preco mame taky problem s romskou otazkou? romske deti maju zly priklad, ktory bohuzial nasleduju...

prave preto mi (ak uz verit v nejaky zivot po smrti) viac zmyslu dava reinkarnacia... ajked to by sme potom museli mat nejake nadvedomie, ktore sa uci a prenasa si vedomosti z jednotlivych zivotov - ale to je uz cista spekulacia... mozno je po smrti naozaj len NIC - len ludia sa toho boja a tak si vymyslaju sposoby (nabozenstva), ako vlastne seba oklamat...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Nábozenstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Nábozenstvo Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Nábozenstvo
Návrat hore 
Strana 1 z 16Choď na stránku : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: