Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Grécka mytológia

Goto down 
+8
Zkiller
Bohuslav
nyarlathotep
von Schwerzell
Jančo
StEvE
monkeyml
Crowley
12 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
PhobosKE
Poddaný
Poddaný



Poeet p?íspivku : 8
Registration date : 02.09.2008

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimeUt september 16, 2008 2:21 pm

inak kto pozeral CSI: Las Vegas tak bolo to popisane choroba sa vola chimerizmus a je to ked v tele zeny vznikaju dvojvajecne dvojcata a prosto jedno oplodnene vajicko pohlit druhe takze jedno dvojca zomrie ale jeho DNA preziva v druhom dvojcati cize pri kontrole DNA moze mat rozne vysledky trebarz z vlasov bude mat svoju DNA ale v krvi tu dvojcata
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimeUt september 16, 2008 10:42 am

alganor napísal:
viete o tom, ze mytologicka chimera existuje???
mytologicka chimera je tvor, ktory ma predok leva, stred kozy a zozadu hada
sucasna chimera je organizmus, ktory je tvoreny aspon dvoma bunkovymi liniami s odlisnou genetickou informaciou, ktora pochadza z roznych jedincov

hej, som tiež o tom dačo čítal,ale neviem - ide o odborný názov alebo o taký vedecký slang?

btw. chiméra má hlavu a telo leva, chvost je had a zo stredu chrbta vyrastá hlava kozy...táto príšera vrhá oheň v s chvosta jedovaté šípy, alebo čosi také a ťažko sa dá zničiť, lebo keď do nej namierite s šípom, tak sa stále uhne...zabil ju Belerofon, ktorý bol na pegasovi a zhora na ňu strieľal takým spôsobom , že mieril tesne vedľa, on sa chcele akože uhnúť a rovno to schytala....šikovné... Smile

Grécka mytológia Image002

zdroj:
kód:
http://www.osel.cz/soubory/144/image002.jpg
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimeNe september 14, 2008 5:32 pm

"egyptský panteón" je plný takýchto hybridných potvôr...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimeNe september 14, 2008 5:10 pm

viete o tom, ze mytologicka chimera existuje???
mytologicka chimera je tvor, ktory ma predok leva, stred kozy a zozadu hada
sucasna chimera je organizmus, ktory je tvoreny aspon dvoma bunkovymi liniami s odlisnou genetickou informaciou, ktora pochadza z roznych jedincov
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePi marec 28, 2008 1:55 pm

nyar, tak ma napadá, že by si mohol založiť v mýtoch a legendách tému o lovecraftovej tvorbe...si myslím, že aj sám by si si tam pokecal Wink no založiť by si ju teda mohol. a keď tam budeš dávať takéto obrázky, tak o to lepšie...lebo tu by sme už zašli príliš off topic...

btw. - krásny cthulhu...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePi marec 28, 2008 1:45 pm

monkeyml napísal:
hej...dokonca sa mi zdá, že aj prehral jedné preteky a jeho súper mal potom smolu. ale si to možno mýlim. ale mal ten poseidón zvláštny vkus...medúzu a iné potvorky za milenky. potom nečudo, že mal také deti ako napr. pegas. Laughing
heh, cakal by som, ze ked ma niekto za milenku meduzu, alebo inu morsku potvoru, tak sa im narodi Cthulhu...
Grécka mytológia Cthulhu-6
kód:
http://www.summeroflovecraft.com/
(ja viem, som manik... co uz... ale liecit sa nebudem)
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePi marec 28, 2008 12:24 pm

hej...dokonca sa mi zdá, že aj prehral jedné preteky a jeho súper mal potom smolu. ale si to možno mýlim. ale mal ten poseidón zvláštny vkus...medúzu a iné potvorky za milenky. potom nečudo, že mal také deti ako napr. pegas. Laughing
Návrat hore Goto down
leandra
Poddaný
Poddaný
leandra


Poeet p?íspivku : 26
Registration date : 18.03.2008

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePi marec 28, 2008 12:17 pm

Kdysi mě překvapilo, že Poseidon není jen bůh moří ale také bůh koní. Proto byl v trojské válce na straně Trójanů.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePi január 18, 2008 9:15 am

hmm, tak som sa sekol...som myslel, že jej otec bol poseidón... Embarassed a to, že si našiel dvoch otcov, to je tipické pre grécku mytológiu..v tej knihe, čo som čítal, tak tam mali jednotlivé mýty stále viacero interpretácii a bol v tom často zmätok....
Návrat hore Goto down
Zkiller
Slobodný občan
Slobodný občan



Poeet p?íspivku : 30
Age : 33
Localisation : Lučenec / SR (SVK)
Registration date : 14.01.2008

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Afrodita   Grécka mytológia Icon_minitimeŠt január 17, 2008 8:04 pm

Takto píšu stránky...:
Afrodita = Anadyomené, „Vynárajúca sa“

"Zrodila sa z morskej peny zmiešanej so semenom Urana po oddelení od Gaie."
"Vynorila sa nahá z morskej peny, ktorej sa Zeus dotkol bleskom."

Podľa niektorých bájí bola dcérou Dia, podľa iných (pozri vetu nad).
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimeŠt január 17, 2008 7:44 pm

no, nie som istý...afrodita musela vzniknúť až po zeusovi...určite však vznikla z mora, ale sa mi zdá, že jej otec je poseidón...

Crowley napísal:
no, ono to mám pocit bolo tak že mu odfikli prirodzenie hodili ho do neviem akého mora a potom z vody vzišla Afrodita, takže tak Laughing asi oplodnil morskú vodu, no Laughing
Návrat hore Goto down
Zkiller
Slobodný občan
Slobodný občan



Poeet p?íspivku : 30
Age : 33
Localisation : Lučenec / SR (SVK)
Registration date : 14.01.2008

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: ;-)   Grécka mytológia Icon_minitimeŠt január 17, 2008 7:39 pm

Aj ja si dovolím odporučiť jednu knihu: Bohovia a hrdinovia antických bájí, slovník antickej mytológie od V. Zamarovského (:

Mytológia je všeobecne zaujímavá, je pravda, že pri nej nájdeme množstvo obmien, ale veľakrát prekonáva aj tú najlepšiu fantasy knihu, ktorá kedy vyšla Wink
Návrat hore Goto down
Crowley
Barón
Barón
Crowley


Poeet p?íspivku : 845
Registration date : 22.11.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePo december 31, 2007 5:40 pm

no, ono to mám pocit bolo tak že mu odfikli prirodzenie hodili ho do neviem akého mora a potom z vody vzišla Afrodita, takže tak Laughing asi oplodnil morskú vodu, no Laughing
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePo december 31, 2007 5:18 pm

som čítal 2x a som nenašiel nič o semeníkoch Very Happy ale zdá sa mi, že to kronos fukol uránovi, aby už nemal deti...
Bohuslav napísal:
Crowley napísal:
prečítajte si môj prvý príspevok v tejto téme, tam je napísané kto bol Kronos a čo urobil Smile

vďaka!
Návrat hore Goto down
Bohuslav
Slobodný občan
Slobodný občan



Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 30.12.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePo december 31, 2007 5:14 pm

Crowley napísal:
prečítajte si môj prvý príspevok v tejto téme, tam je napísané kto bol Kronos a čo urobil Smile

vďaka!
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePo december 31, 2007 5:12 pm

no hej, toto je istotka, že kronos bol zeusovým otcom a jedol svoje deti, lebo mu sudičky predpovedali, že jedno ho zvrhne zo stolca vlády...a aj tak bolo hehe Very Happy a uránovi alebo kronovi vyoperovali semeníky...krutá je niekedy tá mytológia....
Návrat hore Goto down
Crowley
Barón
Barón
Crowley


Poeet p?íspivku : 845
Registration date : 22.11.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePo december 31, 2007 5:10 pm

prečítajte si môj prvý príspevok v tejto téme, tam je napísané kto bol Kronos a čo urobil Smile
Návrat hore Goto down
Bohuslav
Slobodný občan
Slobodný občan



Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 30.12.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePo december 31, 2007 5:03 pm

monkeyml napísal:
tak s tymi bohmi som si takmer isty, som to precital v tej knihe řecký mytológie-brutal hrubá kniha...a jasné kronos...nedopadol dobre, jeho otec bol urán, že?

to neviem no mám tušák, že jeho syn bol Zeus...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePo december 31, 2007 12:25 am

tak s tymi bohmi som si takmer isty, som to precital v tej knihe řecký mytológie-brutal hrubá kniha...a jasné kronos...nedopadol dobre, jeho otec bol urán, že?
Návrat hore Goto down
Bohuslav
Slobodný občan
Slobodný občan



Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 30.12.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimeNe december 30, 2007 11:45 pm

monkeyml napísal:
grécka mytológia je úplne skvelá. len chcem trošku poupraviť wikipídiu, medzi hlavné zeus je síce kráľom, ale k nemu sa úrovňou pridávajú aj hádes, poseidón, demeter, hestia, héra a aténa...to sú tzv. hlavné božstvá. ak bol nejaký veľký problém, ktorý musel riešiť olymp medzi sebou a bez nich by to nešlo...len oni rozhodujú a sa radia aj keď predsa len, zaeus má právo veta a v histórii tejto mytológie sa veľa krát stávalo, že tam všetci neboli...

Hlavný boli Zeus, Poseidon a Hádes, podľa mňa. Veľmi ma ale ich predchodca zaujal. Nevie niekto náhodou Niečo o Kronosovi?
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePi december 07, 2007 4:10 pm

von Schwerzell napísal:

no na tom serialy Herkules sa teraz uz len chichocem..ked som bol mladsi..tak oki dalo sa na to pozerat..ale tie vseliake bojove ukazky..to tam akosi len kazia..v tej dobre sa predsa vobec tak nebojovalo... Evil or Very Mad

To je pravda. Veď ono tam úplne vidno, že to je všetko fingované. Chcel by som vidieť niekoho, kto by dokázal jednou ranou odhodiť človeka na 5 metrov (ako to robí napríklad Herkulov kamoš Jolaus). Ale faktom je, že si človek lepšie zapamätá mená všetkých tých hrdinov a bohov.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePi december 07, 2007 1:23 pm

ohladom serialov herkules a xena som mal tu "smolu", ze este ako male decko som cital Stare grecke baje a povesti od Eduarda Petišku a serialy so svojou prekrutenou mytologiou mi potom pekne liezli na nervy... Smile
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePi december 07, 2007 1:21 pm

áno, to je pravda, ale napr. mne ten seriál pomohol v tom, že som si viac zapamätal tie mená hrdinov a bohov a tak pod. aj keď to tam bolo niekedy riadne prekrútené...aj v xene, ale tú som tiež rád pozeral...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePi december 07, 2007 1:17 pm

Janci napísal:
To ja som videl film o Odysseovi asi iba raz a aj to strašne dávno. Ale bolo to celkom slušné. Len tie efekty sú už na túto dobu také nerealistické. Ale dej filmu bol dobrý.
Ale ja sledujem hlavne seriál Herkules - lebo začína vždy keď vstávam Very Happy

no na tom serialy Herkules sa teraz uz len chichocem..ked som bol mladsi..tak oki dalo sa na to pozerat..ale tie vseliake bojove ukazky..to tam akosi len kazia..v tej dobre sa predsa vobec tak nebojovalo... Evil or Very Mad
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitimePi december 07, 2007 9:37 am

To ja som videl film o Odysseovi asi iba raz a aj to strašne dávno. Ale bolo to celkom slušné. Len tie efekty sú už na túto dobu také nerealistické. Ale dej filmu bol dobrý.
Ale ja sledujem hlavne seriál Herkules - lebo začína vždy keď vstávam Very Happy
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Grécka mytológia Empty
OdoslaťPredmet: Re: Grécka mytológia   Grécka mytológia Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Grécka mytológia
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Egyptska mytologia

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Báje, mýty a povesti-
Prejdi na: