Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Prikázania

Goto down 
+10
von Schwerzell
Screamos
jitka
Crowley
Nietzsche
Brano
digina007
Jančo
nyarlathotep
monkeyml
14 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorSpráva
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeSt február 20, 2008 5:18 pm

samozrejme.... Evil or Very Mad

evidentne si prenikla do hĺbky prikázaní a tak sú ti jasné.... No

digina007 napísal:
9. Nepožiadaš manželku blížneho svojho

Tak inak toto je dobre....Ze manzelku Very Happy takze my zeny mozme poziadat manzela bliznej svojej Laughing Twisted Evil
Návrat hore Goto down
digina007
Lord
Lord
digina007


Poeet p?íspivku : 551
Age : 31
Registration date : 21.11.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeSt február 20, 2008 5:28 pm

Teraz si to myslel ironicky alebo ako akoze fakt? ! Very Happy
Návrat hore Goto down
http://svetkresbyamalby.forumd.biz
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeSt február 20, 2008 5:46 pm

skús 3x hádať....




....samozrejme, že ironicky...ak by každý ponímal takto tie prikázania, tak sa rovno stanem zorotuštrom...
Návrat hore Goto down
digina007
Lord
Lord
digina007


Poeet p?íspivku : 551
Age : 31
Registration date : 21.11.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeSt február 20, 2008 6:03 pm

BTW: CO je zorotušter? Laughing
Návrat hore Goto down
http://svetkresbyamalby.forumd.biz
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeSt február 20, 2008 7:01 pm

Tak to by zaujímalo aj mňa, čo to je?

Nyar: Na tom sa už pracuje. Bohužiaľ, tabletky nepomáhajú (mne nepomáhajú ani lieky proti chrípke), môj organizmus ich asi nemôže ani cítiť. Ale mám na to spôsob "liečby" a zatiaľ zaberá.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeŠt február 21, 2008 10:20 am

odpoveď na otázku čo je to zorotušter je v téme zoroastrizmus Smile a nie je to vec ale človek Razz a volá sa zorotuštra Razz
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeŠt február 21, 2008 11:53 am

monkeyml napísal:
odpoveď na otázku čo je to zorotušter je v téme zoroastrizmus Smile a nie je to vec ale človek Razz a volá sa zorotuštra Razz
nie nahodou Zaratustra?
EDIT: ok, uz som si vsimol novu temu...

edit by mod: áno je...som sa pomýlil...
Návrat hore Goto down
jitka
Slobodný občan
Slobodný občan
jitka


Poeet p?íspivku : 62
Registration date : 27.09.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeSt marec 19, 2008 3:34 pm

Ja som veriaca, a chcela by som sa spýtať, prečo katolíci nemajú :"Neučiníš si rytiny ani nijakej podoby tých vecík, ktoré sú hore na NEBI, ANI TýCH, KTORé Sú DOLE NA ZEMI, ANI TýCH, KTORé Sú VO VODáCH NAD ZEMOU" proste, prečo tam nemáte : neučiníš si rytiny... ???????????
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeSt marec 19, 2008 3:49 pm

jitka napísal:
Ja som veriaca, a chcela by som sa spýtať, prečo katolíci nemajú :"Neučiníš si rytiny ani nijakej podoby tých vecík, ktoré sú hore na NEBI, ANI TýCH, KTORé Sú DOLE NA ZEMI, ANI TýCH, KTORé Sú VO VODáCH NAD ZEMOU" proste, prečo tam nemáte : neučiníš si rytiny... ???????????
kto by si uz len dnes cinil rytiny...

ale vazne: nedal by sa robit biznis so svatymi obrazkami...

EDIT: som si to kukol kdesi na nete, tak som si to poplietol s inym... je to o modlarstve s tym, ze katolicka cirkev to zahrnula do prveho prikazania "ja som pan boh tvoj, nebudes mat inych bohov okrem mna, aby si sa im klanal"

preco si to ale takto poprehadzovali... no to asi vedia len ti cirkevnici, ktori to maju na svedomi...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimePo marec 24, 2008 3:02 pm

btw. biznis so svätými obrázkami sa robí Wink
Návrat hore Goto down
jitka
Slobodný občan
Slobodný občan
jitka


Poeet p?íspivku : 62
Registration date : 27.09.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeSt marec 26, 2008 12:32 am

monkeyml napísal:
btw. biznis so svätými obrázkami sa robí Wink

A kôli čomu? Prečo sa to nezrušilo?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeSt marec 26, 2008 12:53 am

jitka napísal:
A kôli čomu? Prečo sa to nezrušilo?
lebo z biznisu su peniaze... Wink
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeSt marec 26, 2008 2:52 pm

asi tak. napr. keď som bol v medžugorje, tak tam bol každý druhý obchod na to zameraný. samé sošky, ružence, obrázky....niekedy tí ľudia ani nie sú veriaci, proste ide o prachy a zarábanie. jednoduché. je to proste tak a niekedy to teda riadne prekáža, lebo sa potom zase len ukazuje prstom na tú moci chtivú cirkev.
Návrat hore Goto down
jitka
Slobodný občan
Slobodný občan
jitka


Poeet p?íspivku : 62
Registration date : 27.09.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeSt marec 26, 2008 5:24 pm

niečo na tom je Very Happy
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeUt jún 16, 2009 5:17 pm

tak nato ze tie 10bozie prikazania boli ustanovene este v starom zakone ked mojzis vyviedol zidov z egyptskeho otroctva (ak sa nemylim) tim padom by mali platit pre zidov nie krestanov ....nenahodou? Question

ci to je len dalsi vytazok krestanov zo zidovskych tradicii a zakonov ktore vyhovovali aj im?Razz
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeUt jún 16, 2009 5:28 pm

hm no ved zidia a krestania maju rovnakeho Boha...akurat ze zidia stale vyckavaju na Mesiasa...a krestania sa ho uz dockali...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeUt jún 16, 2009 5:35 pm

no hlavne je ze: boh/jahve ich nedal krestanom ale zidom Very Happy
Návrat hore Goto down
Ossian
Slobodný občan
Slobodný občan
Ossian


Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 19.03.2009

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeUt jún 16, 2009 5:42 pm

Židovský Boh ich dal všatkým ľuďom Razz
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeUt jún 16, 2009 6:03 pm

nic ine som necakal:D ...jj dal ich vseeeetkym luuudom..

tak isto ako dioniz je boh vseeetkeho vina...hades vladca celeho podsvetia...Ra boh slnka ktori patri vseetkym ludom...a alah je vovsetkom
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeUt jún 16, 2009 10:26 pm

Screamos napísal:
nic ine som necakal:D ...jj dal ich vseeeetkym luuudom..

tak isto ako dioniz je boh vseeetkeho vina...hades vladca celeho podsvetia...Ra boh slnka ktori patri vseetkym ludom...a alah je vovsetkom
no ako povedz mi teraz, ze co chces pocut... fakt... nechcem ti klast slova do tvojich ust, preto ta prosim: skus mi povedat, aku reakciu by si od nas rad pocul, aby si bol vo svojom boji proti krestanstvu spokojny... naozaj ma to zaujima...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 17, 2009 12:41 am

hehe...tak radsej ziadnu odpoved nez ten blud co napisal ossian...

to vzdy taku somarinu musia si vymysliet zeby mali pravdu:D..jak dnes som cital ze

nektori ludia neveria v boha lebo ho nevidia....

a jeden krestan ze.....ani v rozum by sme nemali verit lebo ho nevidime..
alebo to klasicke...ta ja neverim ze mas slipy lebo ich nevidim cheers

ak chcete mozem vam tu opisat par viet z nabozenskej citanky ...ucebnej knihy pre skolopovinne deti na vyuke nabozenstva
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 17, 2009 9:54 am

What a Face Evil or Very Mad Shocked
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 17, 2009 1:45 pm

Screamos napísal:
tak nato ze tie 10bozie prikazania boli ustanovene este v starom zakone ked mojzis vyviedol zidov z egyptskeho otroctva (ak sa nemylim) tim padom by mali platit pre zidov nie krestanov ....nenahodou? Question

ci to je len dalsi vytazok krestanov zo zidovskych tradicii a zakonov ktore vyhovovali aj im?Razz

neviem prečo by tieto prikázania nemali dodržiavať kresťania. Ježiš povedal že: neprišiel som zrušiť staré ale ustanoviť nové....viac krát sa odvolal, že staré prikázania ostávajú a zároveň ich ako keby upgraduje...a nerozumiem čo ti vadí na tom, že kresťanstvo vychádza zo židovstva...pre tvoju informáciu - krasťanstvo VYCHÁDZA zo židovstva a preto má aj dosť vecí spoločných... Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 17, 2009 1:47 pm

Screamos napísal:
hehe...tak radsej ziadnu odpoved nez ten blud co napisal ossian...

nechápem, čo také bludné ossian napísal...božie prikázania sú tu pre všetkých. to, že na nich niekto prdí je predsa jedno...každý si môže vybrať, ale nič to nemení na veci, že sú pre všetkých...vysmievaš sa príspevku ossiana a pri tom tie tvoje sú....no škoda reči...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 17, 2009 4:03 pm

vidno vidno ze nechapes..... ako som uz povedal..kazde nabozenstvo je pre vsetkych :)kazdy boh je boh vsetkych ludi...kazdy zakon palti pre vsetkych ludi...tak je to nacelom svete..jakeby ten zidovsko krestansky bol nejaka vynimka lebo to je vaš boh


Naposledy upravil Screamos dňa St jún 17, 2009 5:57 pm, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Prikázania - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Prikázania
Návrat hore 
Strana 2 z 4Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: