Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Prikázania

Goto down 
+10
von Schwerzell
Screamos
jitka
Crowley
Nietzsche
Brano
digina007
Jančo
nyarlathotep
monkeyml
14 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorSpráva
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimeSt jún 17, 2009 5:49 pm

monkeyml napísal:


neviem prečo by tieto prikázania nemali dodržiavať kresťania. Ježiš povedal že: neprišiel som zrušiť staré ale ustanoviť nové....viac krát sa odvolal, že staré prikázania ostávajú a zároveň ich ako keby upgraduje...a nerozumiem čo ti vadí na tom, že kresťanstvo vychádza zo židovstva...pre tvoju informáciu - krasťanstvo VYCHÁDZA zo židovstva a preto má aj dosť vecí spoločných... Rolling Eyes

no a pre tvoju informaciu ...napr take krestanske sviatky VYCHÁDZAJU z pohanskych...
taze maju vela spolocne krestanstvo a pohanstvo?

akoze mne to vobec nevadi preco by malo? ja Konstatujem

a vidno jak sa vy ktomu z odporom staviate ked vam niekto povie pravdu z ineho uhla pohladu
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimeSt jún 17, 2009 11:25 pm

Screamos: neodpovedal si mi...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimeŠt jún 18, 2009 12:24 am

Screamos napísal:
tak nato ze tie 10bozie prikazania boli ustanovene este v starom zakone ked mojzis vyviedol zidov z egyptskeho otroctva (ak sa nemylim) tim padom by mali platit pre zidov nie krestanov ....nenahodou? Question

ci to je len dalsi vytazok krestanov zo zidovskych tradicii a zakonov ktore vyhovovali aj im?Razz

Pre tvoju informáciu, židia majú omnoho viacej prikázaní, ako tých desať o ktorých rozprávaš.

Boh je Boh všetkých, nie len niektorých.

A čuduj sa svet, ale kresťanstvo a pohanstvo majú hodne spoločného. A čo na tom? Ale stále je kresťanstvo kresťanstvom a pohanstvo pohanstvom.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimeŠt jún 18, 2009 2:14 pm

Screamos napísal:
monkeyml napísal:


neviem prečo by tieto prikázania nemali dodržiavať kresťania. Ježiš povedal že: neprišiel som zrušiť staré ale ustanoviť nové....viac krát sa odvolal, že staré prikázania ostávajú a zároveň ich ako keby upgraduje...a nerozumiem čo ti vadí na tom, že kresťanstvo vychádza zo židovstva...pre tvoju informáciu - krasťanstvo VYCHÁDZA zo židovstva a preto má aj dosť vecí spoločných... Rolling Eyes

no a pre tvoju informaciu ...napr take krestanske sviatky VYCHÁDZAJU z pohanskych...
taze maju vela spolocne krestanstvo a pohanstvo?

akoze mne to vobec nevadi preco by malo? ja Konstatujem

a vidno jak sa vy ktomu z odporom staviate ked vam niekto povie pravdu z ineho uhla pohladu

ty si už úplne vymetený ty kokos....tak ako som sa k čomu postavil sakra???? tú tvoju priebornú informáciu o pohanstve a kresťanstve....ty voléééééééé...si borec...najväčší mág na svete...fakt som o tom nemal ani tušeniaaaaa....

ja ti normálne k veci zareagujem na tvoj príspevok...odcitujem to pre istotu, aby si vedel, ku ktorému príspevku reagujem a ty odpíšeš takú blbosť sakra? kokos...šak sa snaž trošku viesť dialóg!!!
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimeŠt jún 18, 2009 2:46 pm

dialog nevazmoznyj....mna si prosim nevsimajte a pardon za off topic...ale dochadzaju mi nejake relevatne slova... No No
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimeŠt jún 18, 2009 2:56 pm

ja uz viem presne, co mi to pripomina Laughing
Petr Novotny raz rozpraval taky (zrejme vymysleny) pribeh, ako sa mu podarilo remizovat v sachu s nejakym sachovym majstrom. ten mu na to povedal len tolko:
"predstavte si dvoch generalov - jeden absolutne genialny vojensky taktik, druhy absolutne nemehlo - dohodnu sa na bitke, ale to nemehlo je taky babrak, ze dokonca ani na bojisko netrafi - to je ta remiza"

presne takto nejak mi pripada diskusia so Screamosom Laughing
(a teraz som zvedavy, ci sa dokaze odosobnit od pojmov, nemehlo, babrak, genialny taktik, atd... a ci pochopil, co som chcel povedat)
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimePi jún 19, 2009 12:11 am

monkey kludni sa..lebo sa prestanem cudovat preco mas taky nick ... ...tvoja informacia ze krestanstvo vzislo zo zidovskeho nabozenstva ma tiez nejak super neprekvapila:)

zobre si ..nato.ze krestanstvo vzislo zo zidovskeho nabozenstva sa knim krestania nejak uctivo nechovali...tak isto ako k pohanom odktorich si tiez neco vzali...

ked ta tak rozculujem mojimi sience fiction a fantazijiny vymyslami )))...nekukaj tu:)..mne postaci aj vulkulak snim sa da normalnejsie pokecat

nyar vpohode ..ja netvrdim ze vsetko co tvrdim) je totalne brutalna pravda nasmrt...ale ma to nieco doseba urcite...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimePi jún 19, 2009 12:34 am

Screamos napísal:
no hlavne je ze: boh/jahve ich nedal krestanom ale zidom Very Happy
Ossian napísal:
Židovský Boh ich dal všatkým ľuďom Razz
Screamos napísal:
nic ine som necakal:D
nyarlathotep napísal:

no ako povedz mi teraz, ze co chces pocut... fakt... nechcem ti klast slova do tvojich ust, preto ta prosim: skus mi povedat, aku reakciu by si od nas rad pocul, aby si bol vo svojom boji proti krestanstvu spokojny... naozaj ma to zaujima...

no naozaj by som chcel asi pocut....."ano to je pravda"....boh dal prikazania mojzisovy aby sa podla nich riadili ludia (zidia) ktorich oslobodil od otroctva a viedol ich do zaslubenej zeme
(ale taku radost mi tu nikto nespravi ))


tak teoreticky a logicky...keby chcel dat nejaky vsemohuci boh ktori stvoril svet.. vsetkym ludom nasvete 10 zakonov.....
mohol to spravit rozumnejsim sposobom nemyslite?
lenze boh je inteligentny podla toho ako je doba vyspela Smile)
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimePi jún 19, 2009 8:43 am

Screamos, my dvaja sa dokazeme v niektorych veciach zhodnut... preco ale nedokazes pochopit, ze niekomu mozno pomaha idea boha? ludia pouzivaju kadejake barlicky, aby prezili, a boh je jednou z nich... samozrejme, ze ak by mi niekto tlacil jeho nazor na svet, tak sa mi to nebude pacit, ale pokial je to jeho osobna zalezitost, preco by som mu to mal rozhovarat? ved potom robim to iste len naopak...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimePi jún 19, 2009 2:44 pm

Presne tak. Ja ako životný invalid s barlami nejdem tiež nikoho presviedčať. Very Happy

Doplnil by som, myslím že dôležitú informáciu, že nie sú kresťania a pohania a židia, ale sú ľudia a ľudia a ľudia. Načo ich všetkých označovať rovnakou farbou, teda stavať kresťanov proti pohanom a židov proti kresťanom a pohanov proti židom?
Teda tým chcem naznačiť, že by sme nemali moc používať tieto termíny ak ide o takto citlivé témy, len z toho vznikajú zbytočné debaty že ten daný nemyslel celú skupinu a že si uvedomuje výnimočnosť každej individuality a tak ďalej.
Teda ak kresťan niekedy prenasledoval ,niekoho´, poviem že je v prvom rade prenasledovateľ. Možno prenasledovateľ ktorý sa označoval za kresťana (a tým narobil samozrejme neplechu, ktorá sa rieši ešte aj o niekoľko storočí neskôr).

Ako hovoríme my barlový - netreba hádzať do jedného vreca Very Happy A netreba hovoriť že nehádžem do jedného vreca a pritom ich tam stále hádzať ..
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimePi jún 19, 2009 6:52 pm

Screamos napísal:
monkey kludni sa..lebo sa prestanem cudovat preco mas taky nick ... ...tvoja informacia ze krestanstvo vzislo zo zidovskeho nabozenstva ma tiez nejak super neprekvapil

mysli si o mojom nicku čo chceš! čuduj alebo sa nečuduj tomu, prečo ho mám taký! JE MI TO TOTÁLNE FUK! to, že som písal, že kresťanstvo nadväzuje na židovstvo som ti nepísal preto, že som si myslel že to nevieš. reagoval som na tvoj príspevok a snažil sa niečo objasniť.ale ty to nepochopíš, lebo my sme úplne vytretí a zaujatí ľudia, čo ťa nechápu a nevedia reagovať na tvoje skvostné príspevky....a kľudniť sa budem podľa môjho uváženia! niekedy nervy puknú a pri tebe to nie je niako ťažké.... Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimePi jún 19, 2009 9:02 pm

nyar, vulkulak vsak jasne...ja to aj trocha rozumiem..ale ta mne sa to cele nepaci...je pravda ze ludia viac pamataju na zle veci ako na dobre.... mozno krestanstvo fakt strasne vela ludom pomohlo...... ale ta napr ja som odmalicka vychovavany v krestanstve..a ked som chcel spoznat nieco viac ... dostaval som smiesne odpovede ktore ma neuspokojovali...a cim viac som chcel spoznavat veci napr ine nabozenstva...tim viac ma doma "terorizovali"..ale ja nesom zly clovek verte mi...poznal som jedneho vestca ...bohuzial uz zomrel....brutalne.nenavidel cirkev ich ciny fararov..ich kecy o poboznosti......ich politiku..atd atd....ale chodil dokostola..vzdy sam...nie na omse...sam si sadol k soche a modlil sa.....nepotreboval ziadneho svojho duchovneho vodcu nepotreboval dokazovat svojmu okoliu ze veri v boha....on sa vedel s bohom stretnut aj sam..vo svojom srdci. aspon ja som to tak bral....(ked tam chodil modlit sa ale cirkev nenavidel)

ja sam si niekedy zapalim doma sviecu za mrtvych ludi...duchov ktory nevedia najst pokoj....

duchovna stranka mi urcite neni ukradnuta Razz....
ale toto co som ja videl, vidim aky su nektori krestania ma uplne znechucuje...a este tie veci zminulosti...no proste...ak by aj krestanstvo malo nejaky vyssi zmysel..ma dost zly system
a ludi proti ktorim treba nieco robit

monkeyml napísal:
ty si už úplne vymetený ty kokos....tak ako som sa k čomu postavil sakra???? tú tvoju priebornú informáciu o pohanstve a kresťanstve....ty voléééééééé...si borec...najväčší mág na svete...fakt som o tom nemal ani tušeniaaaaa....

a toto bolo co? Smile nic v zlom ale robis s komara somara
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimePi jún 19, 2009 11:22 pm

A čo konkrétne chceš proti tým ľuďom robiť? Ako prepáč ak sa mýlim, ale na mňa tu z teba tiahne furt a stále akási tá tvoja zaujatosť voči kresťanskému. Nemyslím si, že to hodnotíš objektívne, pretože ignoruješ fakt, že toto nie je problém len kresťanstva ale ty stále riešiš len to čo sa kresťanstva týka.
To máš smutné že si vyrastal v tak konzervatívnej kresťanskej výchove, ale hádam nebudeš brániť teraz ty iným aby spoznali kresťanstvo, tak ako tebe bránili spoznať iné náboženstvá a iné veci ako kresťanstvo. Možno si povieš že veď ty predsa nikomu nebrániš, ale keď budeš takto rozprávať svojim deťom, dosť tým skreslíš ich vnímanie kresťanstva ktoré si nedokážu nadobudnúť sami a teda im aj ovplyvníš ich slobodu rozhodovania a skúmania. Tak ako teba zahriakli ak si sa náhodou spýtal na budhizmus, islám, alebo čo ..

A sme tuším trochu off Smile Ospravedlňujem sa ..
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimeSo jún 20, 2009 10:05 am

Screamos napísal:
.poznal som jedneho vestca ...bohuzial uz zomrel....brutalne.nenavidel cirkev ich ciny fararov..ich kecy o poboznosti......ich politiku..atd atd....ale chodil dokostola..vzdy sam...nie na omse...sam si sadol k soche a modlil sa.....nepotreboval ziadneho svojho duchovneho vodcu nepotreboval dokazovat svojmu okoliu ze veri v boha....on sa vedel s bohom stretnut aj sam..vo svojom srdci. aspon ja som to tak bral....(ked tam chodil modlit sa ale cirkev nenavidel)

to mi akosi nesedi...ak naozaj clovek naozaj miluje Boha, nemal by predsa nenavidiet inch ludi, ci uz cirkev, duchovnych alebo ludi ako takych....milovat Boha totiz znamena milovat ludi a milovat ludi znamena odpustat .....a to je to najtazsie...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimeNe júl 12, 2009 4:32 pm

von Schwerzell napísal:
.ak naozaj clovek naozaj miluje Boha, nemal by predsa nenavidiet inch ludi, ci uz cirkev, duchovnych alebo ludi ako takych....milovat Boha totiz znamena milovat ludi a milovat ludi znamena odpustat .....a to je to najtazsie...

a toto ti na krestanov sedi? lebo mne nie Razz

dnes ma napadlo...ako mi kazdy vyvracia kriziacke vypravi . nabozenske vojny... inkviziciu .proste vsetky tie somariny co cirkev porobila , ze terajsi krestania zato nemozu....ze to boli ine casy...ini ludia

ironia je ze kazdy clovek podla cirkvy..sa rodi z dedicnym hriechom ktory ma az od adama a evy....ktori sa da zmazat iba krstom...cim sa zaroven zapisujes do cirkvy
Návrat hore Goto down
Ossian
Slobodný občan
Slobodný občan
Ossian


Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 19.03.2009

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimeNe júl 12, 2009 9:03 pm

Screamos napísal:

no naozaj by som chcel asi pocut....."ano to je pravda"....boh dal prikazania mojzisovy aby sa podla nich riadili ludia (zidia) ktorich oslobodil od otroctva a viedol ich do zaslubenej zeme
(ale taku radost mi tu nikto nespravi ))


tak teoreticky a logicky...keby chcel dat nejaky vsemohuci boh ktori stvoril svet.. vsetkym ludom nasvete 10 zakonov.....
mohol to spravit rozumnejsim sposobom nemyslite?
lenze boh je inteligentny podla toho ako je doba vyspela Smile)
Lenže každý normálny človek cíti, čo je zlé. Myslím, že veriaci takto chápu desatoro. V Biblii je to obrazne napísané. Ja som si napríklad nie istý, či vôbec Mojžiš žil...(a rovnako som si nie istý, či si to, čo som napísal pochopil Neutral )

Mne to, čo von Schwerzell napísal sedí na kopu kresťanov. Už by si mohol vnímať viac vecí, ako len tú tvoju dieru.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimePo júl 13, 2009 8:36 am

nektore prikazania v desatore su celkom prkotiny...a vobec nic zle sa nestane ak ich porusis....ves napriklad taka uctka k rodicom...naco si ich budes ty ctit ked si oni nectia teba

a toto v dedine je to s cirkvov nekedy este lepsie ako v meste.....v dedine mas viac neprajnictvo osocovanie zavist....v meste mas viac ignoraciu ,sebectvo , lahostajnost

mohli by ste uz konecne pochopit ocom cely cas kecam....
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimePo júl 13, 2009 1:03 pm

nuz mas tazky zivot screamos..a tento tazky zivot ta dost poznacil..je asi nemozne sa nad to povzniest...vsak..?
ja sa velmi casto nepohodnem s rodicmi..sem tam sa s nimi aj pohadam ..ale to este neznamena..ze ich nebudem ctit, vazit si ich a milovat...

jasne ze ludia su vseliaki...a ohovaruju, sebcia, hadzu polena pod nohy..ale to neznamena ze aj ty musis byt taky isty a oplacat rovnakou mincou
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimePo júl 13, 2009 11:15 pm

hehe...tak ja keby som sa nepovzniesol nad tim co moje okolie dokaze spravit...spravilo....tak ma bud poslu do psychiatrickej liecebni..alebo som vyhnany zobrak na ulici Smile)))

stimi rodicmy som mal nieco ine namysli...pointa je vtom ze desatoro ma vela ludi u päty (ne len ja I love you )
ci sa vam to paci ci nie...

aj vskole na nabozenstve to bolo tak....vacsi dvoraz sa kladol nato aby to vedel kazdy naspamat....ako nato aby to aspon jeden dodrziaval:P...moja skusenost

ako povedal raz jeden mudry clovek:D...dont dont dont dont dont dont dont dont dont dont....desatoro
rabbit
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimeUt júl 14, 2009 12:46 pm

Screamos, veď ty si hotový prorok. Laughing Bohužiaľ taký ten s čiapkou, vieš ako .. jocolor

Nebudem brať vážne tie tvoje kecy do toho ako má každý celé desatoro ,,u pudeľe". Kto chce sa ním snaží riadiť, kto nie, tak nie. Čo teba je do toho kto sa ako rozhodne poprípade nerozhodne?
Samozrejme každý jeden bod desatora by sa dal rozobrať na niekoľko strán tejto témy, zopár tvojich viet a komentárov k jednému z nich nevedie absolútne k ničomu, len to je tvoj ďalší chabý argument do tej miliónovej zbierky ostatných, aby si nám ukázal ako je podľa teba kresťanstvo strašne na hovno, alebo sa o to skôr asi snažíš.
Kopa ľudí má nepodarených rodičov ktorí im zobrali celé detstvo kvôli ich rodičovskému alkoholizmu, hádkam a bitkám, kde otec ožratý zosmiešňuje svojho syna a provokuje ho a ten po ňom predsa len neskočí, lebo jednak by mu za to nestál a jednak je to stále jeho otec. Aj k tomuto vedie napríklad tá úcta k rodičom. Keby som si ich nectil ako svojich rodičov, ktorí kedysi boli lepšími ľuďmi a stále majú šancu sa nimi zase stať, tak by som svojho otca už pri niekoľkých príležitostiach zabil a matku do konca môjho života zavrhol. Ale tomu ty tak ľahko neporozumieš, i keď by si možno chcel.

Mohol by si sa vrátiť k tomu posvätnému jazeru v Tibete, či kde si to bol, s čím si sa tu chvastal a mohol by si sa tam čomusi tentoraz aj naučiť. Nič v zlom, ale takto tu pôsobíš len veľmi smiešne, ako taký Jožko z dedinky za desatoro horami-dolami, ktorý ide rozprávať o duchovných veciach. Aspoň mne sa to tak vidí, prepáč.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimeUt júl 14, 2009 10:39 pm

cica a cital si aj tie prispevky hore? reagoval som na ossiana...lebo on desatoro prirovnal k dobru...tak ti poviem ja ani neviem cele desatoro naspamat...ale clovek ktory nechce robit nikomu zle...ho dodrziava ,....aj ked ho nepozna.......ty zas myslis ze ked mi je upaty..ze ho narocky porusujem ci co?Very Happy aj tak su to len zaklady etiky...ale krestania musia byt vynimocny...tak si to volaju desatoro:)

a ani ty si sa netrafil do tej ucty k rodicom.....mal som namysli skor...neco ako deti ktore rodicia dali do detskeho domova..alebo ich len tak niekde pohodili...dokonca...co take deti ktore sa rodicia pokusali zabit?
teraz bol taky bum...co jeden cinan chcel svoju trojrocnu dceru vyhodit zokna...a jeden policajt vyliezol na rymsu a vyrthol mu ju zruk......a teraz ma mat knemu uctu...lebo aj tak je to jej otec? Rolling Eyes

inak som si uz myslel ze si pochopil...ze ja neohovaram krestanstvo...len poukazujem na veci ktore fakt nemuseli spravit...ja len vravim ze ludstvo nepotrebuje ziadnu cirkev...lenze ludia su zavisle..slabomyselne hlavy...poniektory Smile
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimeSt júl 15, 2009 12:30 am

ak z desatora vypustime prve tri prikazania, dostaneme celkom dobry navod na slusny zivot... a to hovorim ako neveriaci...


bajdevej, Screamos, to s tym dedicnym hriechom je celkom dobry postreh Smile (ajked to do tejto temy asi nepatri)
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimeSt júl 15, 2009 10:49 am

Ja to už nebudem rozoberať, keď si taká silnomyseľná hlava tak rozprávaj tieto tvoje sračky ďalej do sveta a choď iným príkladom, možno niektorých začneš ozaj inšpirovať k zmene svojho života.

Ty poukazuješ jedine na kresťanstvo, keby ti išlo ozaj o to že svet nepotrebuje žiadnu cirkev tak tu hodíš normálne, všeobecné argumenty a nie pindy na jednu cirkev z tisícov, ak nie z miliónov.

A čo židovské prikázania? Oni tých desať majú rozobraných do niekoľko stoviek.

Teda keď tak duchaprítomne poukazuješ na to že ľudstvo nepotrebuje cirkev, naozaj zavrhuješ celosvetové duchovné dedičstvo islámom a judaizmom počnúc, hinduizmom končiac? Oni majú tiež svoje dogmy ktorými sa riadia. Posvätné kravy a tak, nič? To som zvedavý čo mi povieš na toto.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimeŠt júl 16, 2009 12:38 am

jj namiesto tich prvych troch (nevem presne ake su to Very Happy ) by mohlo byt nieco k ludom nie bohom....

no tot ja len nakrestanstvo kydam lebo ho poznam najlepsie uz som to raz spominal....a vsetky nabozenstva su otom istom......ci uz je to o tradiciach...alebo zakonoch...
budem sa len opakovat....
bez nabozenstva sa tazko da ovladat vacsia skupina ludi....
a nabozenstva su prve formy politky...
ci uz to bol shaman v neandertalskom kmeni...alebo knaz v dedine Smile))

moj uplne prvy prispevok si precitaj vulkula....sice neverim ze snim budes suhlasit....
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitimeŠt júl 16, 2009 10:11 am

No tak ty teda kresťanstvo nepoznáš vôbec, nechápem kde sa v tebe berie toľká odvaha to tvrdiť Laughing A s tým že všetky náboženstvá sú o tom istom až tak nesúhlasím, po duchovnej stránke v hlbokej podstate možno áno, ale tak ako to asi myslíš ty, nie.
Iste že prvé náboženstvá prinášali istú hierarchiu a formu vlády, ale možno v tých úplne prvých dobách vládli čisto len kňazi, neskôr tam vždy boli už nejaký tí náčelníci, faraóni, cisári..
Súhlasím s tebou jedine v tom, že áno, v istom zmysle máš pravdu, náboženstvo sa dá zneužiť na ovládanie veľkého množstva ľudí, ako toho bolo ľudstvo svedkom v minulosti už veľa krát, ale v dnešnej dobe čím ďalej tým viac je menšia šanca že sa nájde niekto taký sprostý aby sa niekým nechal ovládať.
Žijeme v 21. storočí kde náboženstvo nehrá takú veľkú rolu a kde sa môžu ľudia rozvíjať a duchovne rásť aj bez toho, aby ich niekto ovládal. Neviem do akej miery môžem súdiť a deliť cirkvi už len na Slovensku na také a hentaké, čo ,,ovládajú" a čo nie, nechám to tak.
Ty si asi stále v stredoveku kedy pápež hnal rytierov do sveta a cirkev si upevňovala moc upaľovaním konkurencie. Ja to zhrniem, že si myslím, že v dnešnej dobe sa nájde veľmi málo príkladov ľudí, čo sú ovladaní nejakou náboženskou inštitúciou, nazvime to tak.

P.S.: Odpusť mi to, ale nemám chuť ísť čítať tvoj prvý príspevok - ja zas totiž neverím v to že mi to bude k niečomu užitočné.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Prikázania - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prikázania   Prikázania - Stránka 3 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Prikázania
Návrat hore 
Strana 3 z 4Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: