Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Paradox nášho času

Goto down 
+6
Crowley
Gerdinka
Nietzsche
MichalSVK
nyarlathotep
monkeyml
10 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorSpráva
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeŠt júl 17, 2008 12:41 am

hm zaujimave
ale tak podla mna by nebolo nic zle keby to boli uprimny krestania
ale pokial to bude len moda tak to uz bude spatne
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeSt júl 16, 2008 8:28 pm

nyarlathotep napísal:
dnes som dostal take vnuknutie...

to je už v móde od 89, keď bývalí komunisti zistili, ktorí spisovali ľudí, ktorí chodia do kostola, že sa zmenilo politické ovzdušie a teraz by bolo dobré chodiť aj do toho kostola, tak jednoducho zahodili červenú stranícku knižku a vyhrabali nejaký spevník a hura do kostola...

Mnoho ľudí vidím s rôznymi krížmi a obrázkami svätých, keď sa ich opýtam či veria tak len mi odpovedajú, že pekne to vyzerá... tak v ich prípade ide o módny doplnok...
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeSt júl 16, 2008 5:49 pm

lol! heh, zaujimava vizia, nyar.. este pred par rokmi by som povedal, ze to je uplna blbost, aby sa pubertiaci, ktori rebeluju proti hodnotam sucasnej spolocnosti, na ne zrazu upli, ale cim dalej, tym mi to pride menej nepravdepodobne.. nalady sa menia, a jedna generacia sa nechce podobat tej predchadzajucej. Zmenit kurz o 180 stupnov, i toho su schopni. Zial, uz teraz som obklopeny ludmi, ktori sa nahanbia za to, ze su krestanmi, chodia pravidelne do kostola, drzia sa prikazani a pospevuju si gospely, ktore velebia Boha v kazdej vete.. nuz, teraz, ked si to tak spatne citam, neviem, co by mi na to hovorili v stredoveku Very Happy Tam by som bol tym exotom ja Smile Len tu dnes za to nikoho neupalujeme.. Na druhej strane su tieto dievcata niecim pritazlive. Ciste a krehke bytosti, pokladajuce lasku za to najkrajsie, coho su ludia schopni. Su otvorene, naivne a neskusene. Zasvacovanie je celkom sranda, ale coskoro omrzi.. furt dokola jedno a to iste Very Happy Ale tak stale lepsie, ako ked nam tu maju pobehovat emacky, punkacky a podobne.. (len keby nemali tolko reci o Kristovi..)
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeSt júl 16, 2008 3:24 pm

nevedel som najst tu temu o EMO, ci o com to bolo, tak to hadzem sem:

dnes som dostal take vnuknutie... mozno prorocke, ale tak ma zrazu nieco koplo, ked som debatil na azete v krestanskej miestnosti... podla mna tu coskoro pride modna vlna byt krestanom... presne tak, ako su teraz niektori emaci, reperi a pod... presne tak budu mladeznici krestanmi... nebude to mat nic spolocne s vierou, bude to cisto modna zalezitost...

som zvedavy, ci to tak aj naozaj bude... mam len taky citak, ze ano... Smile
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeUt marec 04, 2008 10:27 am

Exclamation tak-tak...veď som ti jančo v tej téme fajčiary aj odpovedal Exclamation stačí si všímať nové príspevky v témach a nemal by byť problém...takže nabudúce o fajčení v danej téme prosím..dík...
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeUt marec 04, 2008 9:47 am

Hey? Nevedel som, tak soráč.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeUt marec 04, 2008 9:42 am

Jančo napísal:
A teraz sa priznajte, koľkí z vás tu všetko fajčíte?

Ja sa priznám, že som nefajčiar. Iba tak, že sem tam (na nejakých akciách typu stužková, dozvuky....) si zapálim, ale to je tak maximálne 4x do roka.
na to tu mame aj temu...
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeUt marec 04, 2008 7:25 am

A teraz sa priznajte, koľkí z vás tu všetko fajčíte?

Ja sa priznám, že som nefajčiar. Iba tak, že sem tam (na nejakých akciách typu stužková, dozvuky....) si zapálim, ale to je tak maximálne 4x do roka.
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimePo marec 03, 2008 10:52 pm

kamaratov ujo udajne fajcil 3 krabicky denne a prestal zo dna na den, ak to je pravda (ťažko sa tomu veri) tak tomu sa hovori silna vola Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimePo marec 03, 2008 10:33 pm

Mimochodom aj moja mama fajčila stále, ale zo dňa na deň prestala.
Ja osobne to nechápem, načo fajčí keď mu to skoro ani nechýba a dokáže bez toho normálne fungovať? Shocked
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeNe marec 02, 2008 10:05 pm

Nyar: Tak to musí mať naozaj pevnú vôľu. Ma tak teraz napadlo, čo raz povedal jeden môj spolužiak: "Prestať fajčiť je tá najľahšia vec na svete. To ja som prestal fajčiť už najmenej tisíckrát." Very Happy Som skoro zomrel od smiechu, ako to povedal.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeNe marec 02, 2008 8:58 pm

MichalSVK napísal:
nyarlathotep: Tvoj otec fajčí odvtedy stále?
Lebo ak od vtedy nefajčil stále, tak je to asi tak, ako strašne veľa poupravovaných historiek, ktoré vzniknú asi tým štýlom že ho jeho mama raz videla že mal v ruke špak alebo možno sa aj pokúsil fajčiť, ale stalo sa to max 1-3x. Osobne som presvedčený že by ho len tak v 4 rokoch nenechala fajčiť a zakázala by mu tam aj chodiť.
kto povedal, ze ho pri tom pristihli? (ajked viem, ze mnohe rodinne prihody su casto poprikraslovane, to je fakt... Smile otec ale nebol tym typkom, ktory by mal take veci vo zvyku...)
a prestal fajcit uz davno... raz si povedal, ze konci a od vtedy nefajcil...
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeNe marec 02, 2008 6:07 pm

nyarlathotep: Tvoj otec fajčí odvtedy stále?
Lebo ak od vtedy nefajčil stále, tak je to asi tak, ako strašne veľa poupravovaných historiek, ktoré vzniknú asi tým štýlom že ho jeho mama raz videla že mal v ruke špak alebo možno sa aj pokúsil fajčiť, ale stalo sa to max 1-3x. Osobne som presvedčený že by ho len tak v 4 rokoch nenechala fajčiť a zakázala by mu tam aj chodiť.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeNe marec 02, 2008 1:43 pm

ja nie...ja sa môžem doma slobodne vyjadriť Razz ...teda mohol,lebo teraz už nebývam doma...
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeNe marec 02, 2008 12:05 pm

Ja som na tom rovnako, tiež musím doma držať hubu a krok
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeNe marec 02, 2008 8:33 am

ego scio.
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeSo marec 01, 2008 10:14 pm

Jančo: Volaju to "generation gap"..
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeSo marec 01, 2008 10:08 pm

To moja matka má so mnou "problémy". Jej sa totiž nepáči, keď mám na niečo úplne iný názor ako ona. A ten mám skoro vždy iný. Ona to považuje za drzosť, keď si na niečo poviem vlastný názor.
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeSo marec 01, 2008 9:57 pm

nyarlathotep napísal:
StEvE: a ty sa ako spravas? Wink



no ja si myslim ze v pohode Smile
a dokonca aj rodicia tvrdia ze nemaju problem tak myslim ze fajn Wink


som dobry syn svojim rodicom king
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeSo marec 01, 2008 9:03 pm

ja ako 5-ročný.... Smile

ale súhlasím s jančom a michalom...je to horšie...úcta k starším a podobné veci...niekedy mohol byť dajaký dedo senilný "pako", ale kvôli veku sa k nemu správali úctivo, teraz...no pomlčím, lebo niektoré decká.... Evil or Very Mad
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeSo marec 01, 2008 9:02 pm

Jančo napísal:
Kecáš.
no ak uz, tak kecal moj otec, ale neviem preco, by som mu nemal verit...
jeho mama bola kucharka v skolke, tak sa motal aj po kuchyni a vraj zbieral spaky, co tam nasiel okolo pece a dokoncoval ich... Laughing
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeSo marec 01, 2008 8:01 pm

[quote="nyarlathotep"]moj otec ako stvorrocny fajcil... Laughing[/quote]

ČOOOOOOOOOOOOOO?


Kecáš.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeSo marec 01, 2008 7:59 pm

moj otec ako stvorrocny fajcil... Laughing
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeSo marec 01, 2008 7:45 pm

Yop, poznám 4. ročného smrada, ktorý si surovo nadáva. Najhoršie na tom je, že on vyrastá v takej rodine, kde to je na dennom poriadku.
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitimeSo marec 01, 2008 7:40 pm

nyarlathotep: to bolo myslené všeobecne Smile
ale naozaj s ním súhlasím, naši starý rodičia by si (príklad) nedovolili niečo také k staršiemu človeku ako dnes skoro každý. Jasné že stále boli grázly, ale až taký a tak veľa ich určite nebolo...
Kde by sa stalo že 5 ročné dieťa ti začne nadávať ty k...t vyj....y atd. úplne bez problémov? Dnes je to už bežná vec...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Paradox nášho času Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Paradox nášho času
Návrat hore 
Strana 1 z 3Choď na stránku : 1, 2, 3  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Filozofia-
Prejdi na: