Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Paradox nášho času

Goto down 
+6
Crowley
Gerdinka
Nietzsche
MichalSVK
nyarlathotep
monkeyml
10 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorSpráva
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimeSo marec 01, 2008 7:28 pm

StEvE: a ty sa ako spravas? Wink
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimeSo marec 01, 2008 4:38 pm

suhlasim s tym ze spravanie sa mladeze klesa....
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimeSo marec 01, 2008 4:28 pm

jj nietzsche. ja som len tak reagoval, lebo si sa vyjadril, ako keby som na tej stránke bol závislý...netrávim čas na nej často alebo dlho...čo sa morálky týka...ak to aplikujem na SR tak podľa mňa došlo k istému zhoršeniu. sa môžeš opýtať hociakého učiteľa čo ti povie...veď tie deti sú jak utrhnuté z reťaze a drzé jak dačo....rodičia nemajú čas sa im venovať, vychovávať ich a potom to ide pomaly dole vodou...to si ja myslím...je to horšie.
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimeSo marec 01, 2008 1:29 am

O com sa bavime?.. Crowley, veta "Nietzsche nie je uplny pako" vyvolava iste pochybnosti o tvojom presvedceni. Monkeyml, hviezdnou som tu stranku nazval preto, lebo ma hviezdne pozadie. Zatial som sa s tym stretol len parkrat, ale vzdy to bolo pri nejakej ezoterickej volovine. Co sa tyka stranok, na ktorych travim svoj cas ja, nenasiel by si medzi nimi ziadnu zaujimavu.. odhliadnuc od stranok zameranych na ekonomiu a politiku, nasiel by si nimi len mailovu schranku, portal skoly a kniznice, novinky.cz a magazin na atlase. Neviem, do akej miery su tieto stranky divne.. Ale ano, moralka je vecnym problemom spolocnosti, no nepovedal by som, ze je to s nou cim dalej tym horsie. Neviem si predstavit, ako to v CSR vyzeralo, kym Guth-Jarkovsky vydal "Spolecensky katechismus" upravujuci etiketu i na nizsich urovniach nez je diplomaticky styk...
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimePi február 29, 2008 11:42 pm

Podľa mňa sa človek mení aj bez toho aby na sebe pracoval podvedome, ale je to ťažšie kontrolovateľné, takže aj keď je "lenivý" mení sa len to ide ľahšie aj k horšiemu, ale ak si na to človek dohliadne, prikláňa sa k tomu čo považuje za správne...
Návrat hore Goto down
Gerdinka
Veľmož
Veľmož
Gerdinka


Poeet p?íspivku : 992
Registration date : 14.07.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimePi február 29, 2008 9:40 pm

monkeyml, ono sa to skor ci neskor niekde odzrkadli ...:-)))
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimePi február 29, 2008 8:22 pm

Človek by mal na sebe podľa mňa neustále pracovať.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimePi február 29, 2008 7:27 pm

to hej...keď už fakt nič, tak aspoň dobrý pocit z toho má, že?
Návrat hore Goto down
Gerdinka
Veľmož
Veľmož
Gerdinka


Poeet p?íspivku : 992
Registration date : 14.07.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimePi február 29, 2008 3:17 pm

je len dobre, ak clovek na sebe pracuje :-)
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimePi február 29, 2008 1:45 pm

ja sa snažím meniť sa...hlavne ak viem, že ma to bude niečo aj stáť...myslím, že potom rastiem aj ako osobnosť...som taktiež lenivý, ale pomaly to ide....nechcem ostať v stagnácii, hoci niekedy mám pocit, že tam smerujem...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimePi február 29, 2008 1:23 pm

monkeyml napísal:
hej nyar...pravda, akurát, že ja to vzťahujem aj na seba a som písal, že som slabý na veľa vecí, ale snaha nemusí byť zlá vec....či ty sa nikdy nezamýšľaš nad nejakými vecami. podľa čoho si potom riadiš živoť a pod.? Wink Razz
ja som lenivec a konzument... a vyhovuje mi to takto... Smile
az tak velmi sa nezamyslam, lebo aj ked na nieco pridem, som dost velky lenivec, aby som to riesil, a dost velky konzument, aby som sa niecoho vzdal... Smile
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimePi február 29, 2008 12:16 pm

hej nyar...pravda, akurát, že ja to vzťahujem aj na seba a som písal, že som slabý na veľa vecí, ale snaha nemusí byť zlá vec....či ty sa nikdy nezamýšľaš nad nejakými vecami. podľa čoho si potom riadiš živoť a pod.? Wink Razz
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimePi február 29, 2008 10:44 am

Fajn pohľad. A aj dosť pravdivý.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimePi február 29, 2008 9:48 am

pohlad realistu:

tak sme si zafilozofovali, postazovali, aky je tento svet skazeny, ako kazdy na kazdeho kasle, ludia ziju len pre peniaze, a ako nam je z toho vsetkeho zle - zaplnili sme jednu stranu v dennicku a zajtra sa zobudime a frcime dalej tak, ako doteraz... len si obcas takymito uvahami pripomenieme, ako je to vsetko vlastne naprd a usitime sa, ze to vlastne ide vsetko mimo nas, lebo my taki nie sme... na nas sa to nevztahuje - ten clanok hovori o susedovi, lebo ten si vcera kupil nove auto...
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimePi február 29, 2008 9:20 am

Ja súhlasím s monkeyml. Treba sa nad tým naozaj zamyslieť. A všetky tie veci sú pravdivé, a tým, že to budeme jednoducho ignorovať to ešte zhoršíme. Lenže, aby sme mohli zmeniť tento svet, museli by sme najskôr zmeniť samých seba. Lenže na to sú niektorí z nás naozaj až príliš lenivý. Ja sa mením neustále. Podľa podmienok -ale nikdy nie kvôli tomu, aby som sa prispôsobil dobe, ale vždy len podľa toho ako to chcem ja a čo si o tom myslia ostatní mi je úplne jedno.

Ja mám tiež niekedy chuť ujsť niekam do lesa a žiť tam. Lenže ja som to vyriešil iným spôsobom. Ja si počkám, až doštudujem, potom si nájdem nejaké zamestnanie a keď si zarobím dosť peňazí, tak pôjdem na výlet do Nového Zélandu pozrieť sa na život vysokohorských kmeňov. Tí tam nemajú vojny, nenávisť a podobn´sračky moderného sveta. Od nich sa chcem naučiť ako naozaj žiť.

Ešte chcem pridať jednu podobnú vec. Je to "výrok" dobrého priateľa známeho spisovateľa Paula Coelheo:
" Na ľuďoch je najkomickejšie to, že rozmýšľajú úplne naopak. Snažia sa rýchlo dospieť a potom plačú nad strateným detstvom. Míňajú si svoje zdravie, aby získali veľa peňazí a následne míňajú veľa peňazí, aby získali zdravie. Žijú, akoby nikdy nemali zomrieť a potom umierajú, akoby nikdy neboli žili."

Tento výrok je mojím celoživotným mottom a vždy keď sa v mojom okolí deje nejaká "významná" zmena, on mi pripomenie, že v skutočnosti je to len úbohá malichernosť.
Návrat hore Goto down
Crowley
Barón
Barón
Crowley


Poeet p?íspivku : 845
Registration date : 22.11.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimeŠt február 28, 2008 9:30 pm

Friedrich Nietzsche nebol úplný pako...pardón za offtopic, musím sa toho zastať...

ako sa vyjadriť k téme? čo ja viem, doba je len taká akou si ju ľudia robia...to, že je svet plný negatív spočíva v neschopnosti ľudí zamyslieť sa nad inými cestami, tak si vydupávajú tie najjednoduchšie...ehm, iac neviem dodať...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimeŠt február 28, 2008 6:02 pm

nechápem prečo...chcel by som vedieť, na koľkých hviezdnych stránkach funguješ ty a koľko času im venuješ...jednoducho som to tu dal, lebo ma to zaujalo...ty máš nick s menom filizofa, ktorí bol podľa mňa úplný pako...a čo, teraz som ti mal napísať, že by si nemal venovať svoj nick tomuto hviezdnemu menu? Wink na tej stránke je pár dobrých článkov a jasné že aj somarín...ale na to,aby som to vedel selektovať, si to musím prečítať. takže asi tak. pre tvoje info, fungujem aj na stránke, ktorá mi silným atakom búra moje celoživotné presvedčenia....

Nietzsche napísal:
monkeyml: Mozno by si mal na tej hviezdnej stranke travit menej casu...
Návrat hore Goto down
Gerdinka
Veľmož
Veľmož
Gerdinka


Poeet p?íspivku : 992
Registration date : 14.07.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimeŠt február 28, 2008 5:45 pm

kazda doba prinasa svoje negativa a pozitiva a vsetko zavisi od ludi...ludia mali, maju a budu mat vzdy svoje starosti a radosti a len od nich zalezi ako ich budu zvladat... niekedy nie je zle sa zastavit a porozmyslat o tom, ako clovek zije...:-)
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimeŠt február 28, 2008 5:12 pm

monkeyml: Mozno by si mal na tej hviezdnej stranke travit menej casu...
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimeŠt február 28, 2008 4:51 pm

S toho my vyplýva že dnes platíme za to čo už vieme Laughing , ale je to tak, človek nikdy nebol ani nebude spokojný, lebo nikdy nie je celkom dobre, jedine sa vymieňajú klady a zápory Smile...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimeŠt február 28, 2008 4:13 pm

tak-tak...dobre hovoríš...je to aj o tom, že aj keď mi už niektoré veci dakedy fakt lezú krkom a chcel by som urobiť to, čo som písal, tak si potom uvedomím, že som veľmi naviazaný na tie vymoženosti dnešného sveta Smile
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimeŠt február 28, 2008 4:05 pm

monkeyml napísal:
vieš, že niekedy seriózne rozmýšľam nad tým, že by som najradšej žil úplne jednoducho niekde v zrube v prírode, lovil zver a sa z nej živil a nemal tie bežné starosti?
heh, by ta to mozno preslo pri prvej otvorenej zlomenine... Laughing
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimeŠt február 28, 2008 4:04 pm

šak treba to brať s nadhľadom, nie? každopádne, keď sa nad tým zamyslíš, niekedy ťa neotravovali také vecí ako mobil, net a pod. žilo sa ináč...vieš, že niekedy seriózne rozmýšľam nad tým, že by som najradšej žil úplne jednoducho niekde v zrube v prírode, lovil zver a sa z nej živil a nemal tie bežné starosti?ale potom si poviem, že kašľať na to Smile
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimeŠt február 28, 2008 3:52 pm

nepaci sa mi na tom to porovnavanie, akokeby v minulosti boli ludia tolerantni, mali sa vsetci radi, pomahali si navzajom, po veceroch len knizky citali a neviem co... a v dnesnej dobe su vsetci hajzli, ktori sa chcu len vrazdit....

len toto ma na tom celom stve, nic ine...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitimeŠt február 28, 2008 3:50 pm

ja som to tu len pripol, lebo ma to zaujalo...nič viac, nič menej Smile

na druhej strane nemôžeš povedať, že to nestojí na zamyslenia...a vlastne - je pre teba moralizovanie zlá vec? Wink

edit: tak ma ešte napadlo...je niečo, čo si schopný prijať? podľa mňa si človek - negativista Razz nič v zlom nyar Wink
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Paradox nášho času - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Paradox nášho času   Paradox nášho času - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Paradox nášho času
Návrat hore 
Strana 2 z 3Choď na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Filozofia-
Prejdi na: