Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Z vášho mesta

Goto down 
+3
Felix
monkeyml
Sybila
7 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4
AutorSpráva
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Z vášho mesta - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Z vášho mesta   Z vášho mesta - Stránka 4 Icon_minitimeNe júl 13, 2008 4:27 pm

no, nie je to síce z Prešova ale blízko neho - dedina Kapušany, kde býva moja babka...raz nám rozprávala, ako v kapušanom pobehovala akási čierna pani...bola neškodná ale ľudia sa jej báli, lebo im vraj vábila deti, aby jej robili spoločnosť a odprevádzala ich domov...vraj raz odprevádzala aj moju babku s jej kamarátkou...keď už ju priviedla k jej domu tak išla ďalej dole ulicou k tzv. jarku...keď sa babka obzrela, tak jej zmizla pred očami...že sa veľmi zľakla asi netreba hovoriť.... Smile to je asi také jediné, čo ma napadá...
Návrat hore Goto down
Sybila
Panoš
Panoš
Sybila


Poeet p?íspivku : 183
Registration date : 30.06.2008

Z vášho mesta - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Z vášho mesta   Z vášho mesta - Stránka 4 Icon_minitimeŠt júl 10, 2008 5:27 pm

v každom meste je podľa mna nejaka stará legenda či povesť, ktorú vám rozprávali aby ste nechodili tam či tam alebo len preto aby ste rýchlo zaspali.... Patrí to k mestu a tu môžete nápisať tu vašu...

P.S: ak to nie ej v dobrej časti tak to hodte tam kam to patrí Very Happy
Návrat hore Goto down
 
Z vášho mesta
Návrat hore 
Strana 4 z 4Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Báje, mýty a povesti-
Prejdi na: