Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?

Goto down 
+2
von Schwerzell
loverman74
6 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorSpráva
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 10:37 am

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?

Ich mozny vstup do niektorej z nich ? Smile
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 10:39 am

myslim, ide o ich utvrdenie vo svojej pravde..
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:12 am

No určite neide o "Ich mozny vstup do niektorej z nich". (Teda dúfam že nie, u väčšiny)
Ja osobne rozprávam o cirkvi a náboženstve kvôli tomu že ma to celé štve ako manipulujú z ľuďmi a pritom sa obohacujú a získavajú moc atd. Však koľko ich je a zo všetkých môže byť skutočne pravdivá maximálne len jediná a kto povie z istotou ktorá jediná to je? A čo potom ostatné?
(Podotýkam - Len môj osobný názor!!!)


Naposledy upravil MichalSVK dňa Po august 11, 2008 11:14 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:14 am

von Schwerzell napísal:
myslim, ide o ich utvrdenie vo svojej pravde..

Mas asi pravdu , bude to najskor jedna z moznych odpovedi ... A je to utvrdzovanie podla teba z hladiska strachu ,alebo inych obav ci z coho , ak sa este smiem spytat dalej ...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:15 am

von Schwerzell napísal:
myslim, ide o ich utvrdenie vo svojej pravde..
asi tak nejak... resp. presvedcit ostatnych o svojej pravde... Laughing

alebo aspon donutit ostatnych zamysliet sa nad tym vsetkym a nebrat vsetko automaticky...

opytam sa tak: dava vam veriacim (VAM veriacim - znie to tak hlupo, sori) v otazkach viery vsetko uplny a jasny zmysel?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:16 am

loverman74 napísal:
Mas asi pravdu , bude to najskor jedna z moznych odpovedi ... A je to utvrdzovanie podla teba z hladiska strachu ,alebo inych obav ci z coho , ak sa este smiem spytat dalej ...
preco strach? strach z toho, ze by veriaci mali pravdu? nemyslim si - to by bolo len super, ze po smrti pojdem do raja...

skor veriaci sa boja, preto si vymysleli boha a posmrtny zivot...
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:19 am

nyarlathotep napísal:
loverman74 napísal:
Mas asi pravdu , bude to najskor jedna z moznych odpovedi ... A je to utvrdzovanie podla teba z hladiska strachu ,alebo inych obav ci z coho , ak sa este smiem spytat dalej ...
preco strach? strach z toho, ze by veriaci mali pravdu? nemyslim si - to by bolo len super, ze po smrti pojdem do raja...

skor veriaci sa boja, preto si vymysleli boha a posmrtny zivot...

Presne, úplne súhlasím, práve som to chcel napísať, však ako sa šírili a udržovali náboženstvá?
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:22 am

Tak napiste iny dovod, ja som len poskytol dva mozne,ale ostalo tam aj "z coho" ...ak je to aj nieco ine ako "stvanie" , cize urcity hnev, tak napiste ....

Skuste neodbiehat velmi do utokov na cirkev. Staci povedat, ze debatujete o tom kvoli tomu ze vas "stve" ako tu bolo napisane, konkretne veci su momentalne na druhej kolaji ...
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:26 am

pzn. k nyarlathotep:

Na tu otazku ti odpoviem protiotazkou (vopred sa ospravedlnujem za to)>

Dava tebe ako laikovi kvantova mechanika uplny a jasny zmysel ?
(dufam, ze si neni nejaky fyzik , to by som potom z ineho sudka Wink )

Alebo si myslis, ze nabozenstvo je len take jednoduche a teda veriaci musi mat uplny a jasny zmysel, inak je "zly" veriaci ?

To "zly" si nahrad vlastnym pridavkom ...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:28 am

loverman74 napísal:
Tak napiste iny dovod, ja som len poskytol dva mozne,ale ostalo tam aj "z coho" ...ak je to aj nieco ine ako "stvanie" , cize urcity hnev, tak napiste ....

Skuste neodbiehat velmi do utokov na cirkev. Staci povedat, ze debatujete o tom kvoli tomu ze vas "stve" ako tu bolo napisane, konkretne veci su momentalne na druhej kolaji ...
myslim, ze ja som uviedol, preco sa do tych debat zapajam (ajked si obcas v takej chvilke osvietenia uvedomim, ze debata nikam nevedie a je vlastne zbytocna Laughing )...

ale trochu to rozvediem: mna rozculuje mozno "nesamostatnost" veriacich, ktori vidia vsetko dobre, co sa im v zivote podari ako zasah boha a vsetko co zbabru pripisuju satanovi... to ma asi fakt vytaca... Laughing preco nebyt hrdy na seba ako na cloveka, ked sa mi nieco podari? preco v tom hned vidiet nadprirodzeny zasah? to nie som dost dobry aby som nieco zvladol? preco mierit svoju lasku niekam "do nebies", ked okolo mna, medzi ludmi, je jej nedostatok?
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:29 am

Loverman74:


Možno to bude znieť hlúpo, no poviem ti ten môj dôvod. Som od špiku kosti ateista. Ale aj tak ma cirkev zaujímala, jej dejiny, organizácia, cirekvné právo a všetko okolo toho. Tak trochu ma fascinuje. Možno si si aj všimol, že väčšinu "cirkevných" debát (v poslednom čase - teda od môjho príchodu na toto fórum) som začal práve ja. A pritom sa nejako nechcem niešať do cirkevných dogiem, teológie a pod.
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:33 am

O.K., ty si napisal ,teba sa to netykalo ....

"ale trochu to rozvediem: mna rozculuje mozno "nesamostatnost" veriacich, ktori vidia vsetko dobre, co sa im v zivote podari ako zasah boha a vsetko co zbabru pripisuju satanovi... "

Preco generalizujes, to si naozaj ušil na vsetkych ? Naozaj je v cirkvi dost ludi co sa riadia podla toho co si napisal ,ale nie vsetci ! Ved cirkev uznava slobodnu volu cloveka ako dar boha ludom .... z tohoto by hadam mohlo byt jasne aj tym veriacim , ze za co si mozu sami .... ale to je tazky proces niekoho presvedcit ,ale na druhej strane, treba presviedcat o tom ,alebo to nechat na empiriku ?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:35 am

loverman74 napísal:
pzn. k nyarlathotep:

Na tu otazku ti odpoviem protiotazkou (vopred sa ospravedlnujem za to)>

Dava tebe ako laikovi kvantova mechanika uplny a jasny zmysel ?
(dufam, ze si neni nejaky fyzik , to by som potom z ineho sudka Wink )

Alebo si myslis, ze nabozenstvo je len take jednoduche a teda veriaci musi mat uplny a jasny zmysel, inak je "zly" veriaci ?

To "zly" si nahrad vlastnym pridavkom ...
heh, trochu sa miname s prispevkami... Laughing
mal som na mysli skor to, ze veda na rozidel od nabozenstva je logickymi argumentami nepriestrelna... vo vede sa manipuluje s hypotezami v nabozenstve s dogmami...

a potom musia teologovia premyslat, ze ako je to vlastne s zivotom na inych planetach a pod...

btw: samozrejme, ze mi kvantova mechanika nedava vobec zmysel...
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:37 am

Neznie to hlupo, dokonca aj ked hladam co by tam tak malo zniet, tak neviem najst ...


Cize ak to zhrniem , je to zaujem ?

1. K comu vedie , smeruje ten zaujem ?

2. Ak je to napr. k pochopeniu , tak co od toho dalej ocakavas, ak pochopis ? A ak nie, tak palti otazka c.1
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:39 am

Cool

veda je logickymi argumentami nepriestrelna??????

opytam sa od kedy vznikla veda (na prvy pohlad asi zvlastna otazka)?

Nemusi mi dat presnu odpoved , staci priblizne .. od toho sa potom odpichneme ...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:43 am

Loverman74

Ak si cirkev vytvára nedotknuteľné dogmy myslíš, že je to správne?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:44 am

loverman74 napísal:
Preco generalizujes, to si naozaj ušil na vsetkych ? Naozaj je v cirkvi dost ludi co sa riadia podla toho co si napisal ,ale nie vsetci ! Ved cirkev uznava slobodnu volu cloveka ako dar boha ludom .... z tohoto by hadam mohlo byt jasne aj tym veriacim , ze za co si mozu sami .... ale to je tazky proces niekoho presvedcit ,ale na druhej strane, treba presviedcat o tom ,alebo to nechat na empiriku ?

ospravedlnujem sa, ale ked sa to tak vezme, mna vlastne stvu len ti "maniaci"... tak sa este raz ospravedlnujem za zovseobecnovanie... sori...

EDIT - ODPOVED na LOVERMANA:
nie je podstatne, kedy vznikla a z coho, podstatne je, ze sa vyvija a opravuje svoje chyby z minulosti...
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:49 am

Inak skorom mimo temu:

Vedec Eugene Paul Wigner na sklonku zivota napisal :
„plný zmysel života, kolektívny význam všetkých ľudských túžob, je takou záhadou ,ktorá prekonáva naše chápanie. Ako mladý muž som sa rozčuľoval nad týmto stavom. Ale už som sa s tým zmieril. Dokonca je pre mňa cťou, že môžem byť súčasťou tohto tajomstva.“
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:51 am

loverman74 napísal:
Inak skorom mimo temu:

Vedec Eugene Paul Wigner na sklonku zivota napisal :
„plný zmysel života, kolektívny význam všetkých ľudských túžob, je takou záhadou ,ktorá prekonáva naše chápanie. Ako mladý muž som sa rozčuľoval nad týmto stavom. Ale už som sa s tým zmieril. Dokonca je pre mňa cťou, že môžem byť súčasťou tohto tajomstva.“
tak panovi Wignerovi blahozelam... Smile

k tomu vyznamu ludskej existencie ma skor zaujalo toto:
kód:
http://en.wikipedia.org/wiki/Cosmicism
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 11:52 am

v pohode, vidis na mne je zas zle, ze sa ma dotyka vo vsetkych smeroch zivota "hadzanie do jedneho vreca" ...

Na odlahcenie:
Naposledy ma hadzali do jedneho vreca baby ... ale to sa dalo pochopit, ved nema zmysel im vysvetlovat, ze na to "jedno" nemam niekedy cas mysliet ako to tvdili ... Laughing
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 12:00 pm

V com konkretne ta Lovecraft zaujal , ved taketo teorie podavaju aj iny....
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 12:05 pm

loverman74 napísal:
V com konkretne ta Lovecraft zaujal , ved taketo teorie podavaju aj iny....
jasne, ze podavaju... skor to bolo prve, co som mal poruke (ako spravny maniak do HPL)... Smile

skratka mozno ludia az prilis prikladaju dolezitost svojej existencii... sme prilis pysni na to, aby sme neboli "stredobodom vesmiru"... a pritom sme absolutne nepodstatni v tom obrovskom vesmire...

preco by malo mat vsetko zmysel? preco by to vsetko nemohlo byt len o nejakom pude sebazachovy? preco hladat nejake vyssie pravdy za tym vsetkym? ked za tym vsetkym nie je nic, len rozkladajuca sa mrtvola...
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 12:10 pm

Preco sa pytas preco , preco ta to zaujima ... lebo ak ta to nezaujima, tak preco pises preco ... Alebo v tom nemas jasno a to co pises je len tvoje zbozne prianie o rozkladajucej sa mrtvole ?
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 12:13 pm

Ozaj , ked uz ta tu mam tak mi dokazes odpovedat urcite na Lovecraftov odpor k zenam , v com spocival podla teba ten postoj ? Do kelu , este keby tu bol aj nejaky
"Jungovec, alebo aspon Freudovec" aj ten nazor psychoanalyticky by ma zaujimal ....

Ak nahodou nejaky tu cita, tak sa moze ak ma chut vyjadrit ...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitimePo august 11, 2008 12:16 pm

aký je zmysel debát ateistov o cirkvi? čo ja viem...ja mám hlavne rôzne skúsenosti s ľuďmi, ktorý nemali moje názory na vieru a boli to rôzne debatky...najhoršie sa debatuje s človekom, ktrorý ide do debaty s tým, že ťa ide presvedčiť dokázať si, aký si ty chudák, že veríš v Boha (samozrejme to platí aj opačne - veriaci ide zničiť ateistu)...taká debata ma stále unavovala a nemal som chuť sa jej zapojiť...iná vec je debata napr. s nyarlathotepom alebo mojimi spolužiakmi s výšky - obe strany isto v sebe cítia, že je minimálna šanca aby zmenila názor, ale človek sa cvičí jednak v argumentácii a hlavne sa učí podrobiť svoju "vieru" rozboru, naučí sa ako odolať kritike a pod...takéto debaty mne osobne dávajú zmysel a mám ich rád, aj keď ako tu už bolo spomenuté - často to nevedie nikam... Smile (naoko)
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?
Návrat hore 
Strana 1 z 3Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: