Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?

Goto down 
+2
von Schwerzell
loverman74
6 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3
AutorSpráva
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?   Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ? - Stránka 3 Icon_minitimePi september 05, 2008 9:07 am

monkeyml napísal:
no hej. sú takí ktorý kľučkujú a je to fakt z rôznych príčin...ale sú aj taký ktorý nekľučkujú a buď idú svojou cestou, alebo cestou viery (stále sa pohybujeme v tej rovine, že nič nie je dokázané ani popreté, len niekto sleduje svoje ideály a svoje presvedčenie) a tým pádom ten prvý nie je obmedzovaný a ten druhý to berie ako samozrejmosť a príjma to...

btw. ja som nikdy nenadával na sexshopy, ale ani tam nechodím nakupovať...iba raz som bol kúpiť darček pre kámoškinho kamaráta Smile
ja si uvedomujem, ze viera a cirkev su dve odlisne veci... kto veri, nemusi patrit do cirkvi, ale kto je v cirkvi, ten veri... a kedze je to tu debata o ateistoch a cirkvach, tak preto som sa to aj snazil posunut do tej roviny institucionalizovaneho nabozenstva (alebo ako to nazvat)... podla mna cirkev (alebo akakolvek ina nabozenska obec) obmedzuje veriaceho - ako priklad mozem uviest antikoncepciu, predmanzelsky sex, homosexualitu, atd... ktore cirkev odsudzuje, ja pritom nevidim rozpor v tom, aby som nieco z toho praktizoval a zaroven bol veriacim...

btw: nemusis vsetko vztahovat na seba, ja som ten priklad so sexshopmi napisal len preto, lebo som na sme cital clanok, ze nejaki cirkevnici spisuju v Piestanoch peticiu proti jednemu sexshopu... Smile
Návrat hore Goto down
 
Aky je zmysel debat ateistov o cirkvi ?
Návrat hore 
Strana 3 z 3Choď na stránku : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: